266
XP gond! H E L P!!!
  • youth #28
    Köszi most sokat segítettél mert fingom se volt ilyenkor mi van :)
  • RelakSfromhome
    #27
    Mivel, ha igazam van, akkor ott egy fájl terpeszkedik, ezért nem lesz semmi odamásolva. Sztem uez a me alatt, mint nem mozgatható terület jelenik meg.
  • youth #26
    Figyu de ezt nem tudom használni? az még nem idegesítő hogyha nem de ha oda másol valamit a gép... vagy nem is másolhat oda?
    Köszi
  • RelakSfromhome
    #25
    A kép alapján fenntartott rencerterületnek nézem, nem hibának. Nade mongyuk ennyi?!?
    Persze, ha be van a hibernálás kapcsolva, az a memóriáddal egyező területet képes lezabálni, és az tényleg el lesz tüntetve egy fájlba. Hiberna ki, és ha fat van fenn, vin9x lemezről boot, és egy fájl törlése a :\windows könyvtárból. A neve adja magát, fejből nemtom... (me alatt Vmmhiber.w9x)
  • youth #24
    A csíkok a hibás részt jelentik nem?
  • youth #23
    Na figyu így fest a winyom:



    Most akkor mi van? mit tegyek?
    Help!!


    Rick, köszi a segítséget :)
  • youth #17
    Figyu van egy tök jó töredezettségmentesítő igaz NTFS-hez ajánlott az a neve hogy Disceeper. Csak az a gond hogy át kéne tenned NTFS-be. Hidd el megéri, nekem max 30 perc alatt megcsinálja a 60 GB-os winyót :)


    De azt nem tudja megmondani valaki hogy ha a winyóm majdnem 10%-ra azt írja hogy az OP. rendszer álltal LEFOGLALT terület akkor ma van?
    Nem tudom azt a részt használni? és ha oda másolok akkor nem is látom többé?
  • greco
    #16
    Talán ez segít:

    Gyakran megesik, hogy a Windows nem állítja be a számítógép kikapcsolásához szükséges beállításokat. Ha a hardverünk támogatja az operációs rendszer felöli kikapcsolást, akkor lehetőségünk van engedélyezni azt.
    Ezt az Eszközkezelőben (Device Manager) lévő NT APM/örökölt (NT APM/legacy support) csomópont engedélyezésével érhetjük el.
    Ahhoz, hogy elérjük az Eszközkezelőt (Device Manager), kattintsunk a Vezérlőpultban (Control Panel) lévő Rendszer (System) ikonra. A Rendszertulajdonságok (System Properties) ablakban kattintsunk a Hardver (Hardware) fülre, majd ott az Eszközkezelő (Device Manager) gombra.
    Az Eszközkezelőben kattintsunk a Nézet (View) menüben lévő Rejtett eszközök megjelenítése (Show hidden devices) menüpontra. Miután rákattintottunk, a hardverek listája bővül néhány elemmel, köztük az APM/örökölt csomópont (NT APM/legacy support) elemmel.
    Keressük meg azt, majd jobb gombbal kattintsunk rá. A menüben kattintsunk az Engedélyezés (Enable) menüpontra. Végül, ha kell, indítsuk újra a rendszert.
    A következő kikapcsolásnál a rendszer magától le fog állni.

    Természetesen vissza is fordítható a beállítás. Ez esetben a Tiltás (Disable) menüpontot kell választani.


  • TheZsenyka
    #15
    De, használj Win2000 telepítő CD-t és indítsd el a recovery-t...
  • bzsoka
    #13
    XP alap és Fta32-t használok.
  • bzsoka
    #12
    XP alap és Fta32-t használok.
  • youth #10
    MIlyen töredezettségmentesítőd van (XP alap)? És Fta32-t vagy NTFS-t használsz? majd utána tudok csak segíteni miután megtudtam mi van a gépeden...
  • bzsoka
    #9
    Win XP-ben nem tudom lefuttatni a töredezettségmentesítőt, az Elemzés 10%-nál megáll és semmi tovább. Aki tud, segítsen. bzsoka
  • youth #8
    Az lenne a nagy gondom hogy a winyóm 10% sérült. Nem lehetne úgy megformázni azt a részt hogy particót csinálnék nek és azt formázni? (úgy szeretném hogy az adataim ne vesszenek el a gépről) Egyáltalán lehet így partícionálni?
  • Galy
    #7
    milyen lejáccót használsz?
  • TheZsenyka
    #5
    No? Senki nem tud valami megoldást?
  • lacoste
    #4
    próbáld itt megkresni a megoldást..nagyon sok trükköt,beállítást tartalmaz...és segítséget is is adnak Emilbe
    http:\\www.misterxp.uw.hu
  • lacoste
    #3
    próbáld itt megkresni a megoldást..nagyon sok trükköt,beállítást tartalmaz...és segítséget is is adnak Emilbe
  • lacoste
    #2
    Én csak egyet szeretnék...A minap bögésztem a gépem...és állítgatni akartam...rendszergazdaként...Parancssorba beütöttem....a net users sort,s lám mit látok...két név is fel van tüntetve,mint rendszergazda..??????nagy kérdőjel,hogy kerülhetett be egyeredeti Xp telepítse során a két név...Microsft a telepítésnél már eredetileg besuvasztotta?????Nem tudom leszedni sem őket...elszomorít,hogy drága pénzt kiadtam egy OP.rendszerért és rajtam kívül még más is renszergazda jogokkal van felruházva...A TUDTOMON KÍVŰL!!!!!!! Hogy is van ez...A képviselet sem tudott semmilyen megnyugtató választ adni,vagyis hozzá sem tudtak szólni:-((...ez felháborító..tud valaki nekem segíteni?
  • TheZsenyka
    #1
    Nem tudom más találkozott-e már a problémával, de nekem az idegeimre megy:

    Windows XP-t használok, nagyon meg is vagyok vele elégedve, atomstabil, atomkirály, atomprofi. Az egyetlen gond, hogy gépeléskor időnként magátol feljön a kalkulátor, nyílván valami átok billentyűkombóra. Tököm kivan, mert néha játék közben is előfordul.

    Tudja valaki a titkát?

    Nincs szükségem átkozott shortcut-okra...

    Hasonlóan idegesítő dolog volt még a SHIFT billentyű 8 másodperces nyomvatartására előbukkanó keyboard funkció, de azt legalább le lehetett tiltani.