67
  • MARS3696
    #67
    Ez egész egyszerűen azért van, mert az űrsiklóba épített technika a jelenlegi tudásunk legjava. Még túl primitívek vagyunk egy biztonságos és hosszú élettartamú űreszköz elkészítéséhez, de ez nem ok arra, hogy feladjuk.

    Amikor a W.fivérek felszálltak, még elég veszélyes üzem volt a repülő is. Tízből hatszor leesett. Az első gőzmozdonyok "pilótái" láttán bederesedett a hölgyek szeme, mondván "ez egy igazi, bátor férfi"... Gondolom az első kerekes szekért is valami névtelen virtulóz köthette a jószág mögé...

    Szóval a fejlődés megállíthatatlan és szükségszerű.

    OFF: Érdekes hírt olvastam ma valamelyik gagyilapban (persze, lehet hogy kacsa): Kína elkötelezte magát egy olyan űrprogram mellett, amely a népszaporulatból eredő problémák megoldását a Hold, illetve a Mars (névrokon... ) kolonizálásában látja. Ha valaki hallott róla, megköszönnék néhány linket!
  • [NST]Cifu
    #64
    Csak az a gond, hogy a civil utasszálítók, meg az űrrepülőgép úgy viszonyul egymáshoz, mint egy Toyota Corolla és egy Forma 1-es autó.
  • Vízipók
    #53
    Azért ebben én nem lennék olyan biztos.
  • [NST]Cifu
    #50
    'A Columbia nagyon oreg volt': Aha, hogy mik vannak...

    Az mellékes, hogy 1999-ben darabjaira szedték, teljesen felújították, és 2001-ben adták vissza a NASA-nak, és azóta már 1x járt is fent az űrben?
    Ehh....
  • cypher
    #42
    Nyugodjanak békében...
  • Lion
    #41
    1. pletykalapot nem nézek
    2. emberiség ?? önpuszító
    3. érdekes a meglátásod, történésnek erről az oldaláról teljessen igazad van.
  • SoDI---
    #40
    Már előre hallom, hogy néhány szélsőjobboldali megemlíti hogy "lám, a keresztények istene nem hagyta" :-)
  • DecenS
    #38
    ...mintha az lenne a legnagyobb problémánk ebben az országban hogy dzsordzsika mire osztja szét a pénzt vagy mire nem... :-/
  • varia
    #37
    A robbanás 207000 láb magasan történt 12500 km/órás sebességnél

    12500mph volt?
  • versio
    #34
    az egész ürhajozásdi egy nagy vicc
    csináljanak má valami értelmes ürhajot
  • Hydro_man
    #33
    Ha le is állítja a NASA programjait egy időre ez az eset, attól még a China-iak gözerővel nyomulnak...
  • Randal
    #32
    jaaa, ezt nem tudtam, egyébként tudna valaki egy linket adni a videóhoz, mert én nem láttam. Nem, vagyok perverz, csak érdekel.
  • Randal
    #29
    Amúgy nem tudom, hogy miért nem állították le a dolgot már a felszállásnál. Igazán megtanulhatták volna, hogy az űrben nem lehet esélyt hagyni a hibának, mert az bekövetkezik. amúgy ezt megtanulták már a Challengernél.
  • fluga
    #26
    ez így is van. de egy más országbeli űrkatasztrófával is ennyit foglalkozna a média!
  • DecenS
    #25
    azért ez nem ennyire fekete-fehér, hogy az amerikaiak világ-gyászt rendeznek a halottaiknak - a hírportálokat csöppet sem izgatná a dolog, ha egy ilyen volumenű baleset nem lenne ilyen mértékben eladható, amennyire... és azért valljuk be, ennek a rendszernek mi is alkotói vagyunk, hiszen bennünket meg érdekel a dolog és vevők vagyunk rá.............
    ...és szintén fontos tényező, hogy egy űr-baleset sokkal de sokkal nagyobb "kuriózumnak" számit, mint egy buszbaleset, vagy a zarándokok halála...

    tudom visszatetszően rideg ez igy megfogalmazva... de ezért nézzünk egy kicsit önmagunkba.........
  • fluga
    #24
    ez hihetetlen. megint megjelennek ez a faszkalapok és prédikálnak a holdraszállásról,amikor egy derviálást sem tudnak megcsinálni. agyam eldobom.
    a másik pedig, hogy 40 év alatt azért nem volt ollyan rengeteg sok űrhajós baleset, nagyjából 10 évente van egy, ami a felszálló űrhajók számát tekintve szerintem csekély. (persze a családtagoknak meg túl sok), úgyhogy ez nem szempont a holdraszállás kérdésében.
    miért lenne vége az űrkutatásnak? ilyan alapon minden közlekedési baleset véget vetne az autózásnak, vagy minden elsüllyedt hajó véget vetne a hajózásnak.
    és nem fognak új flottát sem építeni. még jó pár évig maradnak ezek. szerintem több, mint valószínű, hogy egyedi hibáról van szó.
  • SoDI---
    #21
    Nincs valahol fent valami kép a katasztrófától. Valaki már beillesztett ide egy videolinket, de az csak valamilyen hiradót nyit meg egyenes adásban stream-elve.
  • Cat #20
    az űrhajózás és a repülés történelmét vérrel irják
    ez van
  • Gabest
    #15
    1.5 év nem lehet, addig csontritkulásban elpatkolnak az űrállomáson.
  • Lion
    #8
    Tudjátok hányok ettől az amerikai mentalitástól, lezuhant tragédia, meghalt 7 ember nagyon nagy tragédia és szívből sajnálom őket és a családjukat. DE ! amikor itt a szomszédban meghalt 20 zarándok meg satöbbi abböl világ gyászlett ?? amikor innen nem messze gyilkolják egymást abból világ gyászlett ??? amikor amerika elindit mindenféle hadsereget erre arra és azokból meghal valaki világgyász lesz ??? és még sorohatnám sorolhatnám amerikai mentalítás ezerrel.. szánalmassak... a másik meg hogy ha azokkal a gépekkel repkednének amit bizonyos szervezetek készítenek és még Bush se tud róluk (mivel az elnököt 4évente leváltják - ezen elehetne gondolkozni hogy akkor ki és kikk a legnagyobb emberek - nagy felelőtlenség lenne), akkor ilyen dolgok és szőrnyű tragédiák nem feltétlenül történének meg.. márcsak azt várom hogy ráhuzzák a terroristákra, hogy legyen egy ürügy... innentől kezdve nem érdekel... meg arra nem adnak választ hogy a sok hajléktalan hova tűnik el... ehhhhhh nah kiattam lenyugszom...
  • zippofcy
    #6
    Es ezek akarjak elhitetni hogy 40 eve jartak a Holdon ... szanalmas.
  • Yfel
    #3
    Lehet, hogy egy kicsit még fel is lendíti az új siklók fejlesztésének az ütemét.

    Szerencsétlen eset, de ha belegondoltok ez még mindig csak a második baleset amin keresztül mentek...
  • corleone
    #2
    Szörnyű tragédia. Remélem, nem fogja ez a katasztrófa úgy visszavetni az űrkutatás lendületét mint a Challenger felrobbanása anno.