62
mi a bánatot csináljak?
  • A nick nevem
    #20
    Sziasztok! Én is 17 vagyok, a változatosság kedvéért. ;) Én életemben nem hazudtam a Szüleimnek, talán azért, mert ha véletlenül hibát követtem el, tudtam, hogy meg lehet beszélni, és nem kell attól félnem, hogy eltiltanak vmitől, vagy jól szétvernek. Ez nem azt jelenti, hogy nem szigorúak, csupán annyit, hogy ha esetleg vmi olyan disznóságot csinálok, amit nem kellene, akkor "értelmesen tudtak rám haragudni", - legközelebb ne csináld, és hogy miért ne. Én ezeket megértettem. De volt/van példa arra, hogy egy beszélgetés után nekem lett igazam.
    Tudni kell, hogy én soha nem jártam 'bulizni' (mai napig sem), szivesebben vagyok felnőttek között. Dohányzás, pia egyáltalán nem, szóval nincs is miért haragudniuk rám, bár a tanulás néha... ;(
    Szerintem próbálj meg Te is őszinte Vele, akkor meg fogja érteni, amit el akarsz nála érni. Kezeld egyenrangú félként.

    Poncsó
  • [Walaki]D`Lair
    #19
    Vááá!! Mégsem vagyok egyedül!!! Vannak még hozzám hasonló emberek gála a jó égnek!
  • Munch
    #18
    Én is 17 vagyok... én se szoktam hazudni... Útálom a cigizős, drogozós kortársakat, legtöbb haverom 20 fölött van. Ilyen szempontból egész szerencsésnek érzem magam, hogy nem vagyok züllött baromarcú. Rohadt sokmindenem megvan, attol még nem száll el az ember agya. Inkább attol, hogy milyen közösségben nevelkedett. Ha bunkó gyökér gyerekek között, akkor szinte biztos, hogy zülleni fog, mivel az a menő abban a körben. Ha viszont a normális rétegben, akkor ilyenekre szarni fog. A tiltás az végképp nem megy, főleg ma nem. Olyan régimódi, igénytelen dolognak tűnik már...
  • The Garrett
    #17
    Hát nemtudom én is 17 vagyok, a hazudozásokról leszoktam énis, rájöttem ha leülök apámmal egy pohár sör mellett meg lehet beszélni bármilyen dolgot, és sokkal jobb mintha hazudoznék...

    DE néha belegondolok hogy én fogok odakerülni, hogy gyereknevelésből kiveygem a részem, tudom van még addig néhány év, de néha azért eljátszom a gondolattal... hát nemtudom milyen ember lesz az akit én nevelek :)
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    Én 17 vagyok :))) De semmi ilyesmin nem töröm a fejem :DD Monjduk nem is szoktam hazudozni a szüleimnek...najó néha..de az csak ilyen nagyon enyhe ferdítés MAX....
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    Hááát...meg kell neki mutatni, hogy semmi/kevesebb kár éri, ha nem hazudik...
  • macilaci123
    #13
    Ha eltiltom valamitöl, ugy érzem kiröhög magában. Igazábol nem is érdekli, hogy mit is mondok. Ha azt mondom nincs tv, számitogép, haverok, robogo, megrántja a vállát és azt mondja jol van. Nem is agyal ezen tovább, nekiáll tanulni. Ez tart kb 1 hétig és minden kezdödik elöröl. Lehet, hogy mi vagyunk lágyszivüek? Vagy tul sokat adtunk neki? A nejemmel már tiszta dilik vagyunk. Én rossz gyerek voltam, de ilyen sosem. Lehet,hogy öregszem?
  • Frank99
    #12
    kár...

    :-)
    a hímfaló NŐ jobban tetszene
  • Pupcika
    #11
    nőfaló hím :))))))
  • Pupcika
    #10
    nekem a közép iskolás éveim voltak a legszebbek, gondtalan élet, csak nyaranta kellett dolgozni és a zsebpénz. :)))))
    Minden hétvégén buli tiltott dolgok mint pl.: a szesz és a cigaretta :DDD
    most már nem járok sehova dolgozom és iskolába járok.
    Nem szívesen lépek ki a nagybetüsbe mert onnantól gyorsabban telik az idő.
  • Frank99
    #9
    és hímnemű vagy vagy nőnemű?
    ha szabad tudnom? :-)

    csak hogy ennyire kemény vagy, azé'...
  • Pupcika
    #8
    a legidősebb 15 a legfiatalabb 8 éves
    Imádom őket de nem szabad ma egy gyereket gyerekként kezelni ha már visszaszájal :DDDDDDDD
    értelmesen kell megmagyarázni és megmondani neki mindent mert ugyis megérti és ha már minden kötél szakad és csak azért is ellenkezik akkor mutasd ki a fogad fehérjét (nem megütni) csak légy határozott felbőszült eréjes és nagyon dühös a szemében.
  • Frank99
    #7
    szép kor
    szeretnék annyi lenni....

    de jó lenne újra az egyetemen..
    a csajok, hú....
  • Pupcika
    #6
    24
    és a nővéreim gyerekeiről van szó :DDDDD
  • Frank99
    #5
    ez így van
    hány éves vagy? ( ha meg nem sértelek)
  • Pupcika
    #4
    4 gyerek van a közelemben
    és eszméletlenek a mai gyerekek, semmi tisztelet az idősebbek iránt, önfejüek, érzékenyebbek mint mi anno kisebbkorunkban és hasonlóképp nölnek fel mint mi csak jobban oda kell figyelni rájuk, mert nem tudhatod mikor vesz palira és mikor mond igazat.
    Nekem ez a meglátásom
    Kell a szigor de kiskorban, ami végigkíséri a gyereket egész életében és tisztelettudó lesz és erősebb lesz a jelleme.
    Kell a magasztalásuk is mert az önbizalomhiányos gyerek elveszett gyerek.
    Csak túlzásba nem szabad esni ezekből.
    Ennyit akartam, ez a tapasztalatom.
  • Frank99
    #3
    gyerekkoromra vissznézve (februárban leszek csekély 34) az volt a legnagyobb büntetés, ha attól tiltottek el, ami legjobban fájt (pl. engem a tv-től, akkor ment a Sandokán :-) )
    ez nekem a 4,5 éves kifiamnál már bevált. Ha rosszul viselkedik, nincs számítógép :-)
    tényleg
  • macilaci123
    #2
    Gyermekem ki hetedikes elkezdett mostanában linkeskedni, hazudozni stb. Tudom, hogy ez már a kamaszkor, de azért lehetne annyi esze, hogy nyilvánvaló dolgokban nem ver át. Verni nem akarom mindentől eltiltani nem lehet. Várom hozzászolásotokat ebben a témában. Fiatalabb és idösebb forumozok véleményére is kiváncsi vagyok.
  • Frank99
    #1
    neveld szépen...