22786
Html-, css- és php-help
  • moyothomas
    #17062
    ja...
  • pyrohun #17061
    Ez valami vicc b*meg? De most komolyan... :)))))))))
  • Orionk
    #17060
    Hy !

    Egy CIKK AZ ÉV HONLAPJÁRÓL

    A nyertes, azaz : AZ ÉV HONLAPJA :)))

    Valamint a : 4ik HELYEZETT :D
  • moyothomas
    #17059
    köszi, akkor csak aflash-sel keverem:)
  • moyothomas
    #17058
    köszi
  • Malakai
    #17057
    Pont az egyszerű felhasználó nem fogja tiltani a javascriptet, mivel alapjáraton nincs tiltva sehol. Ez a kategória a flash, appletek, meg minden amit külön kell még telepíteni, a javascript nem ilyen. Amire neked kell figyelni, hogy IE6-ban is menjen, alacsony felbontásban és növelt betümérettel.
  • Cat 02 #17056
    Clearbox magyar és jóabb is (ha nem tölt be teljesen az oldal, akkor is működik)
  • moyothomas
    #17055
    ok, de egy olyan oldalt kell készítenem, aminek a felmérések szerint a a 40 év felettiek a célszegmense.
    sokan a gép bekapcsolásán és egy e-mail elküldésén kívül semmit nem tud.
    persze, beírja a keresőbe amit akar, de ennyi.

    most voltam egy srácnál 23éves, 8éve kapott egy xp-s gépet és az azóta úgy van, ahogy kapta. na...
    netezik, játszik, de ha elálítja a betűméretet, már rohan, hogy vmit elcseszett.

    és hidd el nem egy ilyen van. akkor az idősebbeknél?

    Jó lenne, ha nem lenne IE, legalábbis nem ilyen, ha a legújabb, leghasznosabb trükköket, technikai megoldásokat lehetne eszközölni.
    Akik ezzel foglalkoznak, sokkal egyszerűbb lenne.
  • moyothomas
    #17054
    azt mondod, ha egy lightbox galériát elkészítek, ami js-es, az bárhol, bárkinél simán fut? xp-n is? mert akkor nem szórakozom ennyit...
  • passatgt
    #17053
    azok a felhasználók, akinél a javascript nincs bekapcsolva, az a webből élők venn diagrammján a "Leszarom" és a "Kutyát nem érdekli" halmazok metszetében szerepelnek
  • ldavid
    #17052
    asszem az csak a helyi fájloknál van, neten nincs ilyesmi (JS-nél legalábbis nics)
  • pyrohun #17051
    nem nyomják ki. SEMMI nem működik már JS nélkül, sem a youtube, sem a facebook, sem az iwiw, stb. Márpedig a legtöbb ember használ ilyen oldalakat, szóval JS mindenhol van és senki sem nyomja ki, legalábbis az emberek 99,9999%-a biztosan nem.
  • moyothomas
    #17050
    sajna kinyomják.

    van olyan réteg, akiknél nagyon kell figyelni, hogy alakítod ki az oldalt. Ha kinyomja és nem működik csak annyit mond, hogy nem működik az oldal. és tovább megy.
  • Cat 02 #17049
    Passz, ~ 8 éve nem használtam IE-t böngészésre. De ha meg ott kinyomja akkor vessen magára.
  • moyothomas
    #17048
    lehet, hogy én emlékszem rosszul, de nem a js miatt szokott lenyílni egy kis figyelmeztető csík?

    azt tom, hogy a flashnél tuti.
  • Cat 02 #17047
    JS-t kvázi minden támogatja, maximum a felhasználó kapcsolhatja ki, de nem szokták.
  • moyothomas
    #17046
    a link csak azért, hogy, hasonló, de mégsem.
    a tied jobban tetszene, abban a formában, ahogy írtam.
    viszont a másik működik ie alatt is.

    két napja keresek szimpla css galériát, és eddig ez a legjobb.
    de ez sem jó.

    a js-t nem preferálom, szintén a "maradi" felhasználók miatt.
  • Malakai
    #17045
    Más alapokon nyugszik, :hover-re épül, így csak addig él, amíg az adott képen az egérkurzor, vagyis pl nem lehet eltakarni (nagy képet nem lehet fölé nyitni), nem lehet kivinni belőlle az egeret bármi másért. Másra jó, máshol érdemes használni és általam linkelt dolgot el se lehet vele készíteni.

    Vagy ha a kinézet, elrendezés esetleges hasznossága miatt linkelted, akkor megismétlem, nem azért készítettem, hogy ezt így használja bárki. :)
  • moyothomas
    #17044
    http://www.tankedup-imaging.com/css_dev/opacity.html
  • Malakai
    #17043
    Nem egy használható 9 képes galériának szántam, és nem is szépségdíjra törekedtem, hanem csak egy tesztnek, módszer demózásnak.

    Nagyon nem lenne egészséges ezt így használni, amiatt amit írtam #17038-ban.

    És ugyanez a módszer nem sávszél igényes dolgoknál (kevés, vagy pici képek akár, vagy szöveges tartalom) akár jó is lehet, élesben persze javascript fallbackel.
  • moyothomas
    #17042
    sz..r az IE ez tény, de sokan még használják.
    bár betilthatnák :)

    remélem nem veszed okoskodásnak, de ez úgy nézne ki jobban, ha a nagykép akkora lenne,hogy pont lefedje a 9kicsit. szerintem.

    kár, hogy nem megy IE alatt, mert lenyulnám :)
  • Malakai
    #17041
    A nagyképek akkorán jeleníti meg, amíg a látható kép engedi (-2%), persze ha az eredeti kissebb, akkor az is kissebb (Spacey-t nézd meg, az 1024-es). Utána a fenti szövegre kattolva lehet megnézni az eredeti képet.

    IE nem (modern) böngésző, nem is lehet abban csak css-el megoldani. FF, Chrome, Opera és Safari (win) alatt jó.
  • moyothomas
    #17040
    ff alatt jó, bár a nagy képek nagyon nagyok.
    IE alatt nem jó.
  • moyothomas
    #17039
    de először elkészíti idegen nyelven, nem?
  • Malakai
    #17038
    Noh, gondoltam összedobok egy css only modal jellegű nagyítgatást (ha úgy tetszik galéria).
    Semmi extra végülis, a módszer legnagyobb hátránya, hogy minden nagyképet letölt az oldal betöltésekor, így már ezzel a kilenc képpel is problémás. Szóval ilyen célra marad a javascript. :)

    LiNK
  • moyothomas
    #17037
    ja...nem kell, bocs.

    csak, amit idegen nyelven akarsz megjeleníteni.
    a kódokat nem kell.
  • Cat 02 #17036
    PHP-val csinál egy SESSION-t / Cookie-t, hogy milyen nyelvet választott és az adatbázisból az olyan nyelvű adatot tölti le.
  • moyothomas
    #17035
    ez a legjobb...
    bár a googlenak is van fordítója, de nem az igazi.

    én leszedtem egy fordítót és pillanat alatt megvan.
  • Orionk
    #17034
    Ha mondjuk valaki olyan honlapot szeretne készíteni, hogy még az elején a kezdő oldalon legyen olyan lehetőség, hogy : több nyelv közül lehet választani.

    Akkor azt úgy szokták megcsinálni, hogy az összes php oldalt, az összes html-t, meg minden fájlt, ami magyar nyelven is megvolt, azt megcsinálják a kezdőoldalon felkínált összes nyelvre?

    nincs erre más lehetőség?
  • CattiBrie
    #17033
    Okék. :) Köszönöm. :)
  • Malakai
    #17032
    Ha azt mondod, hogy js + php, attól a php résznek nincs több hozzáférése, csak amit a js ad és akkor visszakanyarodtunk a #17025-höz. :)

    Elég csúnya lenne, ha egy szerver csak úgy ha akar küldözgethetne packokat ip-kre, amiknek így felülírja a vágólapját, ha épp fut a gépezet... :P
  • CattiBrie
    #17031
    Mondjuk úgy, hogy JS + PHP. Nem tudom.. én kérdezek. :D
  • pyrohun #17030
    de gondolkozz: a kliens gépén kell egy adatot a kliens gépének végólapjára (=a memóriába) másoltatni, azt egy szerver oldali programnyelvvel hogyan? :)
  • CattiBrie
    #17029
    Jó, de nem kértem, hogy az legyen. :)
  • Cat 02 #17028
    Az nem kliensoldali nyelv >.>
  • CattiBrie
    #17027
    És php-vel? :)
  • CattiBrie
    #17026
    Ahh.. köszönömök!
  • Malakai
    #17025
    Natívan javascriptel nem, vagyis csak internet explorerben, de böngészőkben biztonsági okokból tiltva van. Flashen keresztül viszont megoldható és szokás ezt úgy tenni, hogy javascript szúrja be ideiglenesen a kellő flash objectet.
  • passatgt
    #17024
    valami.execCommand("Copy");

    de sztem csak ie-be megy
  • CattiBrie
    #17023
    JS-sel létezik olyan megoldás, hogy kattintásra egy adott tartalmat vágólapra másol?