763
Medal of Honor széria legújabb tagja
  • a.carkey
    #1
    He-he!
    Men of Valor:Vietnam
    A Medal of Honor széria új tagja jön majd ki, bár nem most. De íme néhany kép róla (nagyon szép lesz):










  • FREAK
    #2
    bazz pont most keresem az fps topikot, hogy képet linkeljek :DDDDDDD
  • Árnyvadász
    #3
    Már a képekből is árad a hangulat. Ez nagyon jó lesz! 2004 első favoritja.
  • Mighty
    #4
    Csak egyetlen rossz a dologban, hogy a 2015 csinalja. A megjelenes utan mar ra se fognak nezni....
  • magus
    #5
    áhh ez egy vitecong klon. ugyanaz, és ugyanolyan szar
  • a.carkey
    #6
    ? Érdekesegy kijelentés, különösen, hogy csak 2004ben fog megjelenni. A Mohaa ezek szerint szar? A Viecong is csak következő hónapban jön ki ...
  • FREAK
    #7
    na ez kurva nagy szakértő hozzászólás volt

    csak nem próbáltad a demót?
  • Nyiri
    #8
    2015 mar bizonyitott (mohaa) hangulat mar tuti lesz
  • FREAK
    #9
    hát ha ez is előre meg lesz írva, akkor bele se nézek

    inkább tanuljanak meg AI-t meg botokat programozni, mert ez a script rendszer nevetséges
  • Jacek
    #10
    mmmuuhhahahahaaa:) nem csak BF-bol all a vilag:D
  • Nyiri
    #11
    freak: az ai nagyon is rendben volt a mohaaban...
    csinald meg hardban es beszarsz miket muvelnek a katonak...
  • FREAK
    #12
    felvilágosítanálak, hogy AI NEM VOLT a MOHAA-ban

    kizárólag scriptek, és a nehézségi szint csupán a sérülések, spawn time és egyéb alap paraméterek alapján változott

    ha nem hiszed, teszteld le, bármit is csinálsz, minden enemy ugyanakkor ugyanott fog megjelenni, ugyanis egyszerű triggerek vezérlik a scriptek indítását

    AI a BF-ben van, ahol a büdös életben nem fogsz kétszer ugyanazzal a szituációval találkozni, akkor sem, ha te magad mindig ugyanazt csinálod

    ez van, ezek tények, ha neked bejött, én nem sajnálom, csak nem kéne mindig tagadni
  • a.carkey
    #13
    Hát ez kb annyiban felel meg az igazságnak, mint az, hogy a James Bond 007 - Nightfire engine-je Half Life engine :(
  • a.carkey
    #14
    Az, hogy a Mohaa mennyire nevetséges, azt talán a rajongótáborától kéne megkérdezni. Szerintem a tavalyi év egyik nagyon ütős játéka volt, amivel - időmtől függően - elég sokat játszottam.
  • FREAK
    #16
    lol, olvass kicsit utána máshol, ha nekem nem hiszel :))

    Öregem, az AI, attól AI, hogy viselkedik, a MOHAA-ban ilyet nem látsz, csak előre programozott történéseket, amik vagy bekövetkeznek, vagy nem, attól függően, hogy aktív-e a hozzájuk tartozó trigger.... Meg a nevetséges semmiből előbukkanó enemy-k is, ugyan már..... Rajongótábor?? Mi van velük?? Sokan vannak?? A konzolosok is, pedig ők is gagyi szarokkal játszanak :)
  • magus
    #17
    csak a demot lattam. eleg elrettento volt
  • FREAK
    #18
    végül is.... teljesen élethű célzásrendszer, korrekt mozgáskorlátozás, jó hangok, igazi dzsungel, komoly effektek, robbanáskot kigyulladó aljnövényzet.... tök szar ez a Vietcong, picsába vele....
  • a.carkey
    #19
    Ez a Freak mindenhez ért. Zenél, programozik, leöregez - pedig nem is őriztünk disznajt :) és fikázza a Mohaa-t. Gondolom Bfezel vagy CS-zel. Mert ha igen, asszem felesleges lenne ecsetelnem más játékok előnyeit ... :) A konzolosok meg konzolosok. Ott is vannak jó gamék, szerintem felesleges lefikázni őket.
    Más.
    A BF egy multira kihegyezett lövöldözés. Naná, hogyha vki botokat tesz egy gaméba, ha azt akarja, hogy ne csak multinak jelenjen meg. Pl. egyesek magukban is nyomhassák. Így ahhoz tényleg kell AI, de azért, egy mohaa sem a butaságáról volt híres. Megjegyezném, a legtöbb ilyen próbálkozás, a botokkal, nem igazán jött be a játékostársadalomnak. A bfet sem emiatt szeretik akik szeretik.
    (ja és csak megjegyezném, hogy az "óvodások" "lol"-oznak állandóan. Némelyik szerverről (pl.CS) automatikusan kivágják őket. Te azt a hülye Király Lindát is védted a himnusza után, most is vsz csak kötekedni próbálsz, de nem fog összejönni, mert ez nem az a topic.)
    Más.
    Szerintem meg nagyon is tudnak programozni a mohaa készítői. Sok embernek okoztak a megszerkesztésével örömöt. Elég sokan nyomják azóta is, szóval van rajongótábora. Az meg, hogy nincs belőle earthquake-szerü rendezvény (még), nem jelenti azt, hogy az egy kaki, mint ahogy mondod. Ja és nekem semmi bajom veled, de ez nem ps2 és mohaa fikázó topic. Nyiss egyet és ott fikázd a mohaa-t. Ha egy játékmenet úgy komplett, hogy az események csak egy bizonyos esemény hatására következnek be, akkor legyen. Az, hogy egy akcójátékban az ellenfelek bizonyos küldetésekben uott jönnek elő, az különösképpen nem zavar. A partraszállás így volt okés. A légidesszant, az Ardennek, a tanya megtartása stb. szintén. Kit érdekel, hogy a semmiből jöttek elő az ellenfelek. A BFben a sp mód nem más, mint a multi botokkal teletűzdelt változata. Az max jót tesz a gaménak, hogy a botok okosak, de a bfesek is inkább egymással nyomják. Mellesleg a bfnek pont emiatt a "botozás" miatt nem volt sztorija. A multi mapek, a küldetés megnyerése után követték egymást, sp módban is, csak botokkal. Én speckó nem szeretek sp módban botok ellen, egyfajta butitott multit nyomni. :) De ez én vagyok.
    Megint más.
    #15 -> DRAK: A Vietcongban én speckó szeretem ha van célkereszt, mert a US-M3at használom, - az az én kicsikém, "drágaságom" (lotr) -, amivel - vsz valamikor Te is kipróbáltad - egyszerűen nem lehet célozva lőni, de célkereszttel azért "néha" sikerülni szokott eltalálni az emberkéket :) . Szóval, szerintem nyugodtan maradhat a célkereszt, Te legfeljebb majd nem használod :) .
  • FREAK
    #20
    örömmel közlöm, hogy egyikkel sem játszom, ellenben mindhárommal játszottam épp elég ideig

    és ki merem jelenteni, hogy a MOHAA single sztorija nevetséges, főleg mert iszonyat bugos is, mert ha nem csak mész előre mint egy bulldózer, hanem kicsit okoskodni próbálsz, már ki is basztál magaddal, mert olyan szituációkba kerülsz, amire a készítők nem számítottak, és voilá, hangulat helyet hangos röhögés.... na ez az, ami botok ellen soha nem történhet meg

    amúgy nem programozok, zenélek és 3D-zek..... ja, és cikkeket írok egy konzolos újságba :DDDDDDD
  • a.carkey
    #21
    Mohaa AI: Eldobsz egy kézigránátot a katonák közé, az egyik német meg ráugrik, hogy mentse a társait. Mi ez, ha nem AI?
  • a.carkey
    #22
    Egyszer mintha írtad volna, hogy zenélsz, bár ez a logováltásod előtt volt ...
    A Vietcong közepén is ott csücsül egy hatalmas bugrendszer és mégis - szerintem - zseniális a progi.
    A mohaa javítások után egész korrekre sikeredett ...
  • Csacsi
    #23
    Medal of honor-bn tényleg nincsen jó AI. Ebben igaza van freaknek. Ha nem hiszitek, próbáljátok ki, a normandiai pályan.

    Mikro be lehet menni egy szobába csávesz felrúgja az asztalt, és ordibál. Mindenki, hogy anyád, de király AI. Ám itt van a szopatás. Ha bedobsz egy gránátot, mindenki meghal, és utána mész be, az asztal ugyanugy felborúl, és ugyanúgy lehet hallani a kiabálást. Mi ez ha nem előre megírt script?
  • FREAK
    #24
    trigger

    IF gránátveszély=1
    AND sok katona=1
    THEN FUNCTION(egyik_katona_ugrik)
    ELSE FUNCTION(normal_mode)



    rövid példa....... nagyon könnyen le is lehet tesztelni.... csinálj mindent ugyanúgy mint előzőleg, ugyanakkor ugyanoda dobd el a gránátot, és láss csodát, megint rá fog hasalni valaki......


    most akkor próbáld meg ugyanezt botok ellen, és nyugodj békében
  • FREAK
    #25
    lol, én pont itt léptem ki a játékból, és többet soha nem nyomtam single-ben!! :DDD
  • FREAK
    #26
    a Vietcong csak demo, van még a fullig, de a MOHAA már sajnos olyan amilyen

    megjegyzem multiban egyértelműen CSÚCS
  • a.carkey
    #27
    ebben egyetértünk! bár más meg ezt fikázza ...
  • a.carkey
    #28
    pedig még nagyon sok volt hátra ...
  • Jacek
    #29
    en vegig nyomtam vegul is egyszer jo de megegyszer lol.
  • FREAK
    #30
    bocs, de itt betelt a pohár, halott német katona kiabál, és borogatja az asztalt.......... :)
  • Jacek
    #31
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • a.carkey
    #32
    Nem halt meg, "csak pihent" ...
  • Jacek
    #33
    aludt csak hirtelen megijedt es azrt kiabalt:D
  • FREAK
    #34
    na, maradjunk inkább a témánál :)
  • Jacek
    #35
    ez ojjan jjoj jatek lesz hoggyy lehet benne ludozi a rizsfalokra jojj izgalmas lesz csak atan ne kiabaljanak miutan meghaltak.
  • Ams
    #36
    És asztal se legyen a közelben :D
  • Jacek
    #37
    jajaaa nehogy aztan rizshancsbol fonott samli legyen mellette bazze
  • Ams
    #38
    :DD
  • spR
    #39
    Hát ne haragudj Freak mester, ebből látszik, hogy nem sok közöd van a programozáshoz. Az amit leirtál, az ugyan helyénvaló, (csak éppen csontig lecsupaszitot változat) csak annak a fránya masinának azt is meg kell mondani, hogy mit jelent a sok katona, meg mit jelent a gránátveszély, meg stb... Pl partraszállásnál is van sok katona, csak egymástól jó messzire, és akkor azt a 'gránátveszély' -t, hogy a Te szavaddal éljek, nem is olyan könnyű meghatározni. Sorolhatnám még az eseteket, de nem kötekedni akarok, csak nem csipem a túlzott leegyszerűsitéseket, és az ebből való következtetéslevonást.
  • FREAK
    #40
    bocs, hogy nem akartam egy oldalas kódot írni

    "ebből látszik, hogy nem sok közöd van a programozáshoz"

    Khmmm, valóban csak papírom van róla, ha érdekel, elküldöm, úgysem vettem még hasznát. :)


    Maradjunk annyiban, hogy az AI és a script két különböző dolog, és a MOHAA-ban AI jellegű programtörzs egész biztosan NEM szerepel.
  • Jacek
    #41
    Far Cry kicsit szetuti grafra:))