161
Projektor építés 50-60e ftból.
  • DVDMester
    #12
    Átvilágítható, csak nagyon óvatosan kell eljárni, ugynais van egy nyomtatott áramkör a panel mögött, amit le kell hajtani onnan, de nagyon óvatosan, nehogy letörjön a szalagkábel ami összeköti az LCDvel.
  • DVDMester
    #11
    Irnál kicsit bővebben erről a nagyitógépről? Hogyan műxik, hol lehet kapni, stb.
  • Manta
    #10
    Nem teljesen vágom: az LCD panel átvilágítható? Vagy csak speciális változatai?
    Ha ez itthon megvalósítható, akkor rápörgök a témára.
    4"-os LCD-t még egy helyen lehet kapni, ha érdekes, akkor utánanézek. Szintén 30 körül...
  • DVDMester
    #9
    3,3cd fényerejű szuperfényes fehér LED 272ft a LoMexnél. 50 darab szerintem elég lennne egy besötétített szobában történő vetítésre.
  • DVDMester
    #8
    Ez a Krokus amúgy mekkora képet vetít, milyen távolságból? ?
  • DVDMester
    #7
    moNTo: a Conradban állitólag lehet kapni 4"-os vagyis kb. 100mm széles LCD panelt, 30 ropi körül. Erre csak rá kell kötni a videojelet és átvilágítani, mondjuk 6x8 erős fehér fényű LEDdel! És akkor nem kell hűtés sem, élettartama 10 év, fényereje pedig kb. 250 candela. Csak azt kell megoldani egy lencsével, hogy a LEDek fényét egy sugárba összpontosítsuk. Ehhez lehet pl. hozatni általános iskolás öcsénkkel az iskolai írásvetítőből alkalmas lencsét :)

  • Cat #6
    énis
    ha vki tud, mér nem áll rá házilag ilyenek gyártására?
    ha itt összedob vki egyet, nem tétel 4-5x megcsinálni ugyanazt, és lenne rá vevő ;)
  • moNTo
    #5
    Hihi... nem rossz...
    Néhány ezer forintért már lehet venni egy Krokus nagyítógépet, annak 60x90 mm-es negatívtartó kerete van. Én próbáltam is vele képet vetíteni a falra, de az alapvilágítás kevés hozzá. De elég hely van benne, hogy elférjen egy 500w-os pilács, meg valami hűtés.
    Az LCD-t pedig bele lehet installálni a negatívtartó keret helyére, Csak az a kérdés, hogy van-e 60x90 mm körüli lcd...
  • Manta
    #4
    Én is.
  • Cheky
    #3
    Tényleg van ilyen? :) Én kiváncsian várom a fejleményeket!
  • Lazarus
    #2
    ilyen átlátszó kijelző mennyibe kerül? Amúgy nagyon jó az 5let én is akarok egy projektort csak nincs rá lé
  • DVDMester
    #1
    A neten több oldalt is találtam, ahol 200 dollár alatti összegből összehoztak házilag épített projektort. Itt van néhány link:

    http://www.audiovisualizers.com/madlab/lcd_proj.htm
    http://www.hommie.net


    Gondoltam meg kéne próbálni.
    Ha tudtok helyeket ahol be lehet szerezni alkatrészeket, irjatok.
    Pl: LCD video modul, lencsék, izzók, hőszigetelő üveg, stb.

    Az eddigi legjobb megoldásnak a következőt tartom:
    megvilágíás: erős fényű fehér ledek, kondenzer lencse. A fény átmegy egy 4-5"-es LCD panelen, majd egy lencse kivetíti a vászonra.