161
Projektor építés 50-60e ftból.
  • Joules
    #58
    Ez is egy jó megoldás lenne...
    De csak lenne... Lévén, hogy országunkban ilyent
    sem találnánk egykönnyen.
    Írásvetítős overhead lcd panel kell(ene) mindenképp!
    Sajna csak németéknél vannak ilyenek legközelebb.:((
  • DVDMester
    #57
    http://www.mp3playerstore.com/stuff_you_need/special/th-5688.htm

    Main Features:
    -Active Matrix TFT LCD Monitor
    Model with Built-in Speaker
    -Super slim
    -Stable performance with high picture quality
    -Screen size: 5.6 inches (diagonal) 4:3
    -Full color Pix: 960(H) X RGB x 240 (V)=230400
    -Viewing angle (L/R: 50 degrees U/D: 25 degrees)
    -NTSC/PAL auto switchable
    -Full function remote with OSD
    -Power supply: 11-15V DC
    -Power consumption: 7W
    -Dimension: 153 x 133 x 28mm

    mindez mindössze 119 dollár.
  • DVDMester
    #56
    ja, a lenti microdigit féle LCD panel megjeleníti a VGA jelet!
  • DVDMester
    #55
    nem tudja valaki, ha tengerentúlról rendelek az E-bayről, mennyi lehet a postaköltség egy kb. 5 kilós csomagnál?
  • Manta
    #53
    Laptop kijelzőhöz vezéerlő is kell...
    Viszont vannak tuneres TFT-k is.
  • Manta
    #52
    jól hangzik
  • DVDMester
    #51
    Mi a véleményetek erről:

    LCD Type
    6.4" TFT
    Resolution
    640 x 480
    Max. colors
    18 bits

    http://www.microdigit.hu/icp_hope/lcdkit02.htm++

    Árat egyelőre nem tudok
  • DVDMester
    #48
    http://www.win.hu/box.htm

    ezzel talán lehetne laptop TFTből használható monitort csinálni.
  • DVDMester
    #47
    bestrega: nincs ilyen tft nagyobb felbontással?
  • Laalee
    #46
    mondjuk a 383*234 es felbontas miatt :D

    kepzeld el ezt az oruletes felbontast 3 meterre kifeszitve
  • Laalee
    #44
    izgi lehet fekete feherben tvzni :D mert kb 80% hogy ez a panel az
  • DVDMester
    #43
    leginkább semmivel.
  • Lazarus
    #42
    én is ezt kérdezem
  • DVDMester
    #40
    főleg a fórumokban nézz körül
  • DVDMester
    #39
    Sajnos még nem tudok, turkálj a linkek között.
  • Cat #38
    http://www.commspecial.com/resolutions.htm
  • Lazarus
    #37
    Egyébként ha kiveszem belőle az LCD panelt akkor lesz ez a lap + kiáll belőle néhány drót nem? Tudsz valami leírást adni hogy hogyanis lehet ebből egy különálló monitort csinálni?
  • Lazarus
    #36
    Lrgalább van értelme a régi laptopoknak
  • Lazarus
    #35
    Erre van nekünk szükségünk! :)
    "Eladó 486 DX50, 8 MB RAM, 400MB HDD, 1, 44FDD, szokásos portok. Töltő nincs, akku gyenge."
    7rugó és meg is van a kircsi LCD panel
  • DVDMester
    #34
    újabb ötletekre bukkantam. Laptopból kiszedik az LCD panelt, nagyon óvatosan leveszik róla az elektronikát és egy fresnel lencsét raknak elé, azon keresztül világítják meg. Egy ócska irásvetítőben benne van a szükséges nagyítólencse is és a fresnel is.
  • DVDMester
    #32
    méé mi bajod vele
  • Lazarus
    #31
    Jó az oldal csak a panasonic TV-s honlap nemtetszik :)
  • DVDMester
    #30
    na, fent van egy csomó kép meg link, kezdetnek nem rossz.
  • DVDMester
    #29
    elkezdtem a gyűjtést.
    http://dvdklub.uw.hu
  • DVDMester
    #28
    elkezdem összegyűjteni a linkeket a témáról, gyártók, ötletek, stb. felrakom az oldalamra aztán lehet túrni.
  • moNTo
    #27
    Az a legnagyobb baj, hogy úgy tűnik, csak a múlt század végén készült lcd panelek ilyen 'olcsók' ~200$. Ezért is ajánlják a legtöbb helyen az ebay-t, mert ott van egy csomó használt cucc. Sok esetben korlátozva van néhány országra, hogy honnan várnak vevőket (pl. usa, kanada). Ráadásul nem biztos, hogy télleg jó állapotú a cucc (döglött pixelek, karc, stb). Ki merne bevállani egy tengerentúli zsákbamacskát 40 000 ft-ért?
  • DVDMester
    #26
    http://www.hommie.net/parts.htm

    Itt is egy megvalósult változat.
    Dukane lencse, Sharp LCD overhead projecttion panel.
  • DVDMester
    #25
    Ne adjuk fel, nehogymá csak a gazdag majmoknak lehessen ilyen jó cuccuk :)
  • DVDMester
    #24
    Szamitasaim szerint ezzel a TFTvel kb. 6mm es lenne egy pixel egy 2,4 méter széles falra vetitett képen. Hát ez tényleg elég gyér. A linkeken amit beirtam van néhány oldal, ahol pl. 130$-ért van a következő:

    Specifications: 12 VDC supply, operating temperature 0° C-60° C, composite video signal 1V P-P 75 ohm, TFT active matrix system display method, RGB stripe color configuration, NTSC. * Power Consumption: 12 VDC, 500 mA * Overall Dimensions (mm): 127W x 93H x 19D * Active Area (mm): 102.6 W x 74 H * Resolution (dots): 960 V x 234 V = 224,640 * Dot Pitch (mm): .107 W x .316 H * Contrast Ratio: 80-120 * Response Time (ms): 30 Rise, 50 Fall
  • moNTo
    #23
    Akkor külföldön kell körülnézni. Az ebay.com-on többet is találtam 100$ körüli áron (gondolom használtak), de jobb lenne valami boltfélét találni... hqnedis-nél még megkérdezem azért, hátha tudnak behozni.
  • Lazarus
    #22
    MIndenhol ennyibe kerül :)
  • Cat #21
    akkor ezekszerint megvan az oka hogy miért kerül a depon a legolcsobb projektor is 430ezerbe :p
  • moNTo
    #20
    ugyanott, ahol ezt láttad, ott nincs 640x480-as felbontású is?
  • Manta
    #19
    És gondolom itthon nem lehet ilyesmit találni...
  • Laalee
    #18
    ez amugysem lenne jo gyari hattervilagitasa van tehat a hata mogott van minden elektronika esely sincs atvilagitani
  • Manta
    #17
    Felbontás: 383x234
  • Manta
    #16
    LCD panel: TFT LCD
    Méret: 4"
    Felbontás: 383x234
    Képpontok száma: 89622 pont
    Rendszer: PAL
    Bemenet: 1.0Vp-p 75 Ohms
    Háttérvilágítás: CCFT Backlight
    Tápfeszültség: DC 12V+-1.0V
    Áramfelvétel: ~400 mA
    Üzemi hőmérséklet: -5~40fokC
    Méret: 119x85.5x41mm
    Súly: 250g

    Ár: 29.900.-Ft



  • Laalee
    #15
    ezek az lcdk hany szint képesek lekezelni? nekem itt van egy irasvetitore valo lcd de az max 256 szint kezel. az meg mindenre jo csak videot nezni nem :D
  • DVDMester
    #14
    A 4" az az átlóra értendő. Vannak a neten XLS táblázatok arra, mekkora átlóhoz mekkora objektív kell. Ma leszedem ezeket. Amit a neten láttam, azoknál 8 láb vagyis 2,5 méter átlójú képet csináltak. Némelyik megadja azt is milyen lencséket használt. Megpróbálom összegyűjteni az infokat aztán feltöltöm valahova.
  • moNTo
    #13
    az hogy 4'-os, azt általában az átlóra értik, nem? (jó lenne, mert akkor 60x80-as oldalméret lenne, ami már jó).
    Hmm.. én kétlem, hogy a ledek elegendő fényerőt tudnának szolgáltatni, de ha mégis, akkor az fasza lenne nagyon (a fény fókuszálása megoldható sztem).
    Az, hogy a Krokus mekkora képet vetít, a használt objektív látószögétől (gyutávtól) függ.
    Én normál (45-50mm-es) optikával kb 2 méterről kb 1 méter képátlóra emlékszem (nem mértem, és már régebben is volt). Széles látoszögű optikával közelebbről lehet nagyobb képet létrehozni (némi torzítás árán).
    Krokus nagyítókat nem tudom, hogy gyártanak-e még (asszem a csehek csinálták), használtan lehet látni néha az expresszben, esetleg fotósboltban érdemes megnézni (elvileg bármilyen nagyítógép jó lehet, csak elég nagy legyen a negatívtartó kerete), nekem is van nagyítógépem, csak annak 24x36mm-es az átvilágítható felület, és az kevés (legalábbis én nem láttam még ilyen kisméretű lcd panelt).