68
szerintetek helyes ez a lépés a chello részéröl?
  • butchbean
    #68
    Teljesen egyetértek veled.
  • Ronny
    #67
    miért ne legyen kövessen el rögtön rituális öngyilkosságot?:) Piaci kényszerből emeltek nem valamiféle emberi jóságból.
  • kopi82
    #66
    én T-Kábelnél vagyok, de nem az igazi...512/96 netem van és 5900 ft-ért.
    Ami a korlátozást illeti, nem vagyok egy nagy letöltős, de néha úgy tűnik, mintha korlátoznák a sávszélességem!Már alig várom, hogy leteljen az 1 év, megyek a GTS Datanethez. Ja és a bekötésnél is kivárták napra pontosan z egy hónapot, nekem kellet rájuk telefonálni!
    Sávszélességet még mindig nem kívánnak emelni, de legalább a havidíjoz sem nyúltak...
  • kopi82
    #65
    szerintem ez így nem igazán állja meg a helyét...
  • Csaba42
    #64
    Kérlek, mielőtt ilyen gusztustalanul fogalmazol, nézz magadba, és gondolkodj el: MOST ÉPPEN ÉRTED MUNKÁLKODNAK!!!!!!!!! Nem magukért lesz 10Mbit a letötlési sebesség. Felfogtad??? Kétlem. Ez a sux a köbön.
  • DesolateOne
    #63
    Hát hogy dögölne meg a chello ott ahol van!
    Undorító vérszívók!

    Ez szolgáltatás??? 0.32 kilóbittel megy és 10 percenként megszakad!
    Az egész házban, tatabányán! Felhívjuk annyit mondanak hogy legyünk türelemmel! MEDDIG? 2 hete ez van!
    ezért fizessek havi 10 000 forintot?! modemes sebesség ennél sokkal gyorsabb! ez egy vicc!

    undorító vadkapitalista kizsákmányoló FÉRGEK!
    ja hova váltsak szolgáltatót?? ADSL hez telefonvonal kell! az meg nincs és nem is lesz!
    ez az undorító UPC van meg semmi más!

    ez egy röhely, egy vicc, nagyon dühös és mérges vagyok pedig volt türelmem egy ideig.

    és még egy fórumja sincs az UPC nek ahol le lehetne hordani őket a srága földig!

    CHELLO SUX a köbön!
  • Gfreiter
    #62
    Viszont nem dedikált vonalon lógok, vagyis a házba van vezetve az X Mb, amit ha rajtam kívül használ még X ember, akkor cseszhetem a 10 Mb-met. Kb 1-2 km-re vagyok az ADSL kp-tól.
  • Gfreiter
    #61
    Tegnap a UPC oldalán végignéztem a csomagokat. 6M volt a legnagyobb. Igaz ideges is voltam, és nem másztam bele a kis elrejtett zegzugokba.
  • Munch
    #60
    Húzzál át ide qvagyorsan. http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1002913811
  • LeePí17
    #59
    ez így igaz! megelőzél :)
    METnek igaza van.. CHELLO POWA!
  • LeePí17
    #58
    sztem te kicsikét el vagy tévedve...
  • Met
    #57
    Először is rossz topicban vagy, van egy ilyen is.
    Március 1-től emelik a sávszélt a classic a 3 Mbit-ről 10Mbit-re. Ami nagyjából annyi is lesz.
    250GB-os korláttal.
    A haverod jó fej, ugyanis az ADSL nagy hibája, hogy minnél messzebb vagy a központól annál kissebb a sávszél, a chellonál nincs ilyen.
  • Gfreiter
    #56
    Sziasztok! Up!

    Tehát:

    Jelenleg chellom van, hűségszerződés lejárt. Elméletileg 3Mbit/s-re fizetjük a 11 rugó/hó-t. Korábban ment szépen (bár a 3Mb/s-t sosem érte el, a max az a 2600Mb/s volt, de az is nagyon ritkán). Az utóbbi pár hónapban örülök, ha 1,5-tel vánszorog, de most per pillanat úgy kb 0,6-tal. Ja, és nem vagyok lekorlátozva. Párszor betelefonáltam. Volt, hogy azt mondták le vagyok korlátozva, mondom miért is? Hisz 2 filmet töltöttem le egész hónapban... Máskor azt mondták, hogy az ő rendszerük szerint nálam minden rendben van. Gépem frissen reinstall, úgyhogy semmi bizbaszware nem lassít.

    Szó mi szó megelégeltem, és egy barátom tanácsára (aki mellesleg T-com-nál dolgozik, hálózatokat telepít) azt javasolta, hogy mondjam fel a chellot, és rendeljek ADSL-t 8Mbit/s havi kb 9000 Ft, és korlátlan. És a 8Mbit/s az megközelítőleg annyi is lesz. mondtam Anyámnak, hogy hívja UPC urat, és mondja, hogy márc 1-től köszi, nem kérjük tovább ezt a szart. Erre ők elkezdték ajánlgatni, hogy ha maradunk, akkor kötnek velünk egy olyan szerződést, ami szerint havi 9e-ért korlátlanul tölthetünk 10Mbit/s sebességgel...
    Mikor megnéztem a Chello oldalát, nincs is 10Mbit-es csomagjuk. 6 volt a legnagyobb egyéni, az is valami 24e-ért..
    Haverom szerint átbaszás, és jó, ha a 10 helyett 5Mbit/s lesz a dologból, de mondta, hogy mindenképp érdeklődjek utána valamelyik fasza fórumon, mert ő is kíváncsi, hogy ti mit gondoltok. Nos ez a legfaszább fórum, úgyhogy hajrá, ki mit gondol? :)
  • Ronny
    #55
    lolka
  • mozesapo
    #54
    Na akkor úgy kikötnek mint a szél. Sávszélt meg a modem kap a központból konfig fájl segítségével.
  • Met
    #53
  • pavicsabi
    #52
    helló,nincs köztetek upc szerelő?megprobálnám a folyoson lévő kapcsolószekrényben emelni a sávszélt,elmélatileg a 16 lakásbol 2-ben van net,láttam 2 olyan csatit amin szürő van azt kellene csak levenni?,mert az egy perc,vagy ezt központbol irányítják?
  • FtranX
    #51
    Egyáltalán nem írt hülyeséget, mert ilyen gyakran előfordul. A forgalommérő elég hülyén mér. Van olyan hónap, hogy jóval kevesebbet, van hogy egyáltalán nem, a következőben meg kegyetlenül lekorlátoznak 30 gigánál.
  • STFU
    #50
    ilyen hulyesegeket mindig be ir vki de hogy hogy csinalja azt nem talan mert nem is mukodik neki se csak birja hogy ...
  • Lizardman
    #49
    na és azt hogyan csinálod? mer nekem mindig jol és pontosan számol ... sajna! Szoval mit csinálsz hogy neked nem számol?
  • csabawarchief
    #48
    Jó ez a Chello, én ebben a hónapban letöltöttem 30Gb-ot már, és ők 586MB-nak mérték. ;]
  • [HUN]PAStheLoD
    #47
    a hiba a TCP protokollban van ha tudni akarod :P és az adsl-ben az a baj , hogy ott az a fránya A betű azaz asszimetrikus :]

    de mért is válaszolok 2 éves posztokra ?: D
  • [HUN]PAStheLoD
    #46
    format %1 /q

    ez gyors és biztos ^.^
  • Felfedező
    #45
    Nekem 10 hónapja van chello-m és még SEMMI gondom nem volt a sebességgel. Stabilan tudok letölteni 180K-val bármikor, sőt mostanában az adatforgalom mérőm is "kiakadt" (lásd UPC - CHELLO topic #1488 hsz)
    szóval az árán kivül minden rendben van...
  • Mike
    #44
    a program neve:
    haverkodjunk össze a központban üddögélő rncergazdával, személyzettel illetve ö a UPC igazgatójával
  • Punker
    #43
    lol
  • Dzsini
    #42
    mivel a központban figyelik, hogy a te irányodban mennyi adat jön-megy, így ha van is ilyen program azt a központban kellene futtatni.
    felejtsd el.
  • Lizardman
    #41
    Sziasztok lehet hogy furcsán fog hangzani, de nem tudtok olyan programot vagy valamit amivel el lehet kerülni a chellosoknál az adatforgalommérést? vagy csökkenteni vagy valami!!! nem tudtrok ilyet?
  • Iori
    #40
    A chello egy nagy fos.Állandoan mondják hogy fejlesztik ahhoz képes csak romlik nekem ami eddig volt az 45KB/sec volt.(másfél éve fizetek elö)

    Aszzem a HWSW-n olvastam egy cikket ahol azt irták hogy az ADSL-t is korlátozni fogják.

    közbe megtaláltam a cikket:
    http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=18787
  • ÁjjLe BoBBi
    #39
    azt hallottam hogy megvette egy amerikai cég a chellot...igaz ? ja és azok azt igérték hogy megcsinálják hogy ne legyen ilyen szar
  • Xboxman
    #38
    A hiba oka nem teljesen ez,viszont ilyen mértékben csak windows alatt lép fel(ha nem hiszed járj utána:)
  • Cat #37
    ez nem linux vagy windows kérdés, hanem letöltésnél folyamatosan vissza kell igazolni a csomagokat, hogy megérkezett e sértetlenül
    namármost ha közben fel is töltesz, akkor egyszerűen nem marad sáv erre, ezért csökken a letöltés sebessége
  • Cat #36
    hát ha neked 93kbyte sec a letöltésed, akkor valószínüleg magasabb kategóriáju adsled van
    mennyibe kerül havonta?
  • Xboxman
    #35
    Ez a hiba csak Windows alatt lép fel(feltöltés közben lecsökkenti a download speedjét is a feltöltés szintjére)Linux alatt ilyen nincs(szal nem a technologia hibája)
  • Dynamic
    #33
    "az adsl viszont 24oránként bont, csak max. 30k t ad és sokkal inkább lecsökkent feltöltésnél a letöltés - instabilabb a technologia a kábelhez képest
    épp ezért nem váltok :p"

    Honnan vetted ezeket a hülyeségeket?
  • ÁjjLe BoBBi
    #32
    hehe...a chello az egy nagy kamu szar....nekem is az van...letellik az 1 év és pá chello....
  • netuddki
    #31
    hmmm.... milyenn az az adsl??
    meee az enyém ha a dc-n hárman húznak tőlem akkor is 20 felett van :o)
  • teran
    #29
    csak sajna a 13 kerületbe nincs adsl mert akkor átváltanék egyböl? de akor is átbaszás mert a szerzödésem lejárt mát szeptemberbe és adig amig volt a szerzödés ilyen levelet nem kaptam.
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    sajna a mai ADSL nek egyetelen nagyon sarkallatos pontja van mégpedig ha rólad tőtenek full erőből (pl. DC++) akkor a letöltésed kb 2-3 K...
  • netuddki
    #27
    hmmm..... rajta ülsz a szerveren????