68
szerintetek helyes ez a lépés a chello részéröl?
  • takarék
    #26
    nekem is chellom van és már vagy két hete nem megy 25 fölé, baszott ideges vagyok, le fogom mondani!!!!!
  • Laalee
    #24
    ja ha toltenek tolem visszaesik a letoltesem 8k ra ennel rosszabb nem lehet a dsl sem :D
  • Laalee
    #23
    hat pont hogy nem... sokkal nagyobb ero van a dsl ben mint a kabel technologiaban.
    a 384 az papiron is 48kB a valosagban megtobb ennyit a csello kb 1 eve nemvolt kepes nyujtani ertelemes idoszakban, csak hajnalban.

    orankent bontas zavaro, de kb 2mp a visszajelentkezes es automatikusan megteszi, ha jol van konfigolva. ja es olcsobb meg ami betett az a 15 gigas korlat, gyakorlatban nemnagyon erem el, de akkor is zavar a tudat hogy nem csinalhatok azt amit akarok
  • Cat #22
    az adsl viszont 24oránként bont, csak max. 30k t ad és sokkal inkább lecsökkent feltöltésnél a letöltés - instabilabb a technologia a kábelhez képest
    épp ezért nem váltok :p
  • Laalee
    #21
    haha persze felevente 2 ora erejeig :D

    nekem is van lementve kep hogy 400K val toltok chelloval de ez kb olyan mint a feher hollo a gyakorlat az hogy este 11ig orulj hogyha megvan a 40-45 (a 35-40 sokkal inkabb jellemzi) utana talan felkuszik 50 ig. reggel 7 kornyeken 55 egesz 11 ig. ez minden csak nem stabil szolgaltatas 12K ert havonta adsl meg van mar 11 ert is brutto szoval en asszem valtok is.
  • cSuwwi
    #20
    Cselló suxx, meg a TVnet is. ADSL-el 45-50k általában (szóval mindig). Régebben gondolkodtam én is Chellóban, de az a 15GB-os korlátozás már akkor is szúrta a szememet! Az ADSL-nél meg nincs semmilyen korlátozás.
    Mondjuk én annak idején a netes játék mellett döntöttem, ezért lett ADSL. Valami olyasmit mondtak nekem, hogy játékra az ADSL jó, a kábel szar. Letöltésekre meg fordítva, vagyis nem szar, csak lassabb az ADSL. Mennyire igaz ez?
  • netuddki
    #19
    kamu
  • Alien!
    #18
    sosem ment a chellom 55kb fölé,tartósan meg 53kb sem fordul elő....Egyszóval szar úgy ahogy van..Kifejezetten hatalmas átbaszás(múltkor az előrejelzett max 8 órás kimaradás 3 napig tartot...),főleg a TVnet után,ami egy izig-vérig profi szolgáltatás volt,gyorsabb(4X),és olcsóbb...
  • magus
    #17
    t3:D
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    Milyen cuccal?
  • Coine, The A&O
    #15
    axelero...70k-val töltök le, 20-al fel, nincs korlát. PONT
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    na erre gondoltam! Szóval chello suxx :((
  • Dzsini
    #13
    a szerződésnek mindig is része volt a 'Fair Use Policy', ami az egyenlő terhelés elve alapján már a legelején (sokéve) írta a 15G-s határt... az, hogy ezt évekig nem használták, az egy ajándék volt... mindigis korlátos volt a chello, csak ezt ők nem kapcsolták be.
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    érvényes általános szerzodési feltételeink 5.3.5.3. pontja szerint.

    Az ÁSZF-et assszem a cég egyoldalúan is módosíthatja... ami alkotmányellenes majdnem de mindegy! Legfejebb a fogyasztóvédelemhez kell fordulni meg a hírkozlési felügyelethez! Ezek ált. segítenek... meg vszleg amíg nem jár le a szerződésed addíg nem emelhetnek árat és nem akadályozhatják az elérésed mert nem erre szerződtél.. kiv. ha mégis csak nem olvastad el. És úgytudom van valami kacifántosság a chelló szerződésekben mivel én VNet "rajongó" vagyok erről nem sokat tudok csak amit itt meg még pár máas helyen hallok.
  • Dynamic
    #11
    Az ADSL-em 50-52 k-t tud a chello max.60-at.Akkor mihez képest lassú az ADSL?A 8k különbségért nem mennék át chellora, mert az ADSL javára szól, hogy ugyanannyi pénzért TELJESEN korlátlan.Volt olyan hónap amikor 50-60 gigát szedtem le.Ez a nem mindegy.
  • Munch
    #10
    Nem értem, hogy mért írjátok a 40-50 k-t a chellora, 60 k-t is el lehet érni, sőt, talán még többet is. Ha meg gyors netet akartok, akkor fizessetek 260 ezret t1-es kapcsolatért! 12000-ért más nincsen.
  • magus
    #9
    nemtom nekem boven eleg az az 45k, ha gyorsabbat akarnek akkor ugysem chellot vennek, mert annyival nem dragabb. allando ip neha jo neha nem. csak az a 15giga ne lenne:(
  • netuddki
    #8
    méé baj az ,hogy "lassú"??
    de mindíg olyan lassú (48-50 kbps)
    nem van limit
    és olcsóbb is
    10 rugó/hó
  • FREAK
    #7
    lassú......
    akkor már inkább a chello, max nem kell minden szart leszedni


    persze nekem is sok gondom van, de inkább a céggel
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    ---->>> ADSL
  • Garfield
    #5
    Ez neked újdonság? Hol éltél te eddig? Barlangban?

    U.i.: Mellesleg még mindig jobb, mint a TVNetworknél, ahol per pillanat ugyanez van, csak levél nélkül. Néztem, mi a halál történt a sávszélességgel, hogy az addigi 50-60k helyett jobb pillanataiban megy 3k-val.
  • Ron Ragm
    #4
    Ha kicsit figyeltél volna ezt már jó előre jelezték (úgy kb 1-1.5 év de lehet rosszul emlékszem)
  • teran
    #3
    ja és ez az ö hozáálásuk?
    A cég álláspontja szerint is a hálózat túlterhelt, de a korlátot átlépők aránya a közel 25000 hazai chello felhasználók függvényében is 2% tehát nem ezek a felhasználók terhelik túl a hálózatot hanem maga a hálózat van alul tervezve a felhasználók számához képest amit több egymástól független felhasználó is megerősít a saját méréseikkel az ország különböző részéről. Néhány helyen még a szélessávnak kikiáltott 256kbit-es sávszélességet sem éri el a hálózat teljesítménye a napnak bizonyos szakaszaiban
  • teran
    #2
    Na 2 éve vagyok chello elöfizetö 1 nagyon jo volt az elején
    2már nem olyan a sebbeség mint a reklám ahogy leadja
    3most emeltek árat 1000 ft al
    4 és még a hires korlátlan internett duma is megbukik mert???????????
    5 ezt a levelet kaptam ebbe a honapba
    Tisztelt Elofizetonk!
    Szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy az Ön internetes hálózati végpontján az e havi forgalom mértéke elérte az elofizetett szolgáltatási csomag havi adatforgalmi korlátját.
    Emiatt, ahogy azt elore jeleztük, a következo hónap elso napjáig korlátozzuk a kábelmodem sebességét mindkét irányban, maximálisan 64 kbit/s-ra a jelenleg érvényes általános szerzodési feltételeink 5.3.5.3. pontja szerint.
    A következo hónap elso napján e-mail-ben értesítjük, hogy a kábelmodem sebességét nem korlátozzuk tovább, és adatforgalmának mérését újra kezdjük."
    KÉRDEM ÉN HOL A KORLÁTLAN INTERNET JOG AMIRE ÉN ELÖFIZETTEM MERT IGY MEGDÖL MINDE AMIT REKLÁMOZNAK ?
    Hova lehet fordulni ilyen ügybe mert igy a vevö jár rosszul nem azelado .
    Végülis ö él belölünk ja és az ügyfélszolgálatott kár hivni mert legalább 5 perc amig felveszik és még halagyálnak a telefonba ,hogy azért v an szügség erre mert én aki tul sokat netezek elvesszem a sebességet mástol -mégegyszer kérdem én akkor itt hol a korlátlan ? mi közöm nekem máshoz akinen szintén chelloja van mogyuk?
    Vitassug meg ezt a dolgot?
  • Ron Ragm
    #1
    mi?