601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • Samurai84
    #601
    Sziasztok!

    Eladni szeretnék egy viszonylag nagyobb összegű kártyacsomagot. Fogalmam sincs az ebayről... Tud valaki esetleg privátban segíteni? Milyen futárszolgálattal érdemes, mennyit vonnak le %kként, ilyenek nem tiszták.
  • mulli1986
    #600
    Sziasztok!

    Valaki szokott eladni is vagy csak vásárolni? Kanadába kéne cuccokat küldenem, valami értelmes csomagküldő szolgálat van erre, aki nem kér el 10e forintot a szállíásra és nyomonkövetése is van?
  • blackcalibra
    #599
    Sziasztok!
    A kérdésem annyi lenne, hogy hogy lehet "szétválasztani" az ebayt és a paypalt?
    Csak a paypal áll rendelkezésre ez ügyben.
  • gmilan
    #598
    Sziasztok,
    Az lenne a kérdésem, hogy ez az itthoni megosztott wifi miatt lenne lehetséges? Mert én nem néztem semmi ilyesmit az ebay-en, és mégis azt írja, hogy még mindig érdeklődök-e a termék iránt.
  • bardocz
    #597
    Ha USA-ból jönne egy kés, postaköltséggel együtt olyan 26k-ért, akkor az esélyes, hogy bekerül a vámra és áfát kell fizetni? A csomag valószínű kicsi. EU-n belül biztosan nem, de nem igazán találok olyat, aki itt árulná.
  • ldavid
    #596
    németből akkor érdemesebb, sokkal hamarabb megkapod és semmi dolgod nem lesz vele, mert EU-n belüli csomag.
  • JSbyMSI8800
    #595
    Köszönöm a segítséget!! Sajnos erre a cuccra nincs olyan ami free shipping, mert bár van több megoldás is, hogy árban jobban jöjjek ki a helyzetből, de sajnos össze van kalkulálva a cucc ára és a +posta ára, hogy kb mindig 35-37ezer forint közt legyen összesen, ahol 20 a cucc ára ott 16-17 a posta ahol 28 a cucc ára ott 8-9ezer a posta, ez ha kínából jönne, van pár Német-ből ott van ahol 42ezer az ára és 2-3 a posta vagy 38 az ára és 6-7 a posta, így onnan pedig 45ezer fele jutnék hozzá mindenképp.
  • mulli1986
    #594
    Ha kínából rendelsz, keress free shiping dealert, mert ott ezt támogatják államilag vagy mi.
    De itt a régi hsz-em #550

    talán így 550
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2015.05.11. 19:15:04
  • JSbyMSI8800
    #593
    köszönöm a gyors választ. A 27% áfa az az erősítő árából számítva jön ki vagy összesen fizetett árra ? mert az erősítő az 20ezer forint +16ezer szállítás.
  • ldavid
    #592
    erősen esélyes hogy áfát kell rá fizetnek (27% +ügyintézés díja kb.3ezer)
    vám nincs még ilyen értékben, úgy tudom.
    Utoljára szerkesztette: ldavid, 2015.05.11. 18:18:42
  • JSbyMSI8800
    #591
    Sziasztok!!

    Ebay-ről szeretnék rendelni egy csöves erősítőt, ami kínából jönne és az érdekelne engem, hogy vám köteles az ilyen valamint ha igen mennyi vámot kellene rá fizetnem még pluszban ? Az erősítő értéke olyan 35-36ezer forint lenne és a súlya 6kg ha ez számít esetleg. Valaki tudna esetleg nekem erre pontos választ adni, mert ha sok lenne a vám rajta, akkor nem érné meg megvenni. Előre is köszönöm!
  • mulli1986
    #590
    JFC?! Még pár hónap és egész év lesz rá :D
  • chilisos
    #589
    Nincsmit :)
    Egyébként Paypal a héten küldött emailt, már 180 napod van rá, hogy elindítsd náluk a folyamatot, ha valami baj lenne.
  • mulli1986
    #588
    Kösz az infót, később jól jöhet másnak! :)
  • chilisos
    #587
    Ebayen keresztül sikerült végül, visszajött mindkettőnek az ára.
    Amikor annak az ügye amelyiket a németen vettem lerendeződött, akkor a másikban tovább tudtam lépni. Nem tudom, lehet összeakadt valami a rendszerben.
  • mulli1986
    #586
    minimum 500 értékelés és legalább 99,5 %. Egyébként Paypalon keresztül sikerült bizniszelni, vagy megkerült az eladó?
  • chilisos
    #585
    36 értékelés és 100 százalék volt.
    De most úgy tűnik megoldódik a dolog és visszakapom a pénzt.
  • mulli1986
    #584
    Nem tudom, szerintem se kéne bajnak lennie. Mondjuk nem veszek terméket nem megbízható vevőtől, legyen az akármilyen olcsó
  • chilisos
    #583
    Csak az a baj, hogy 2 cuccot vettem ettől az eladótól, és egyben fizettem. Külön-külön indítottam el a folyamatot, mert csak úgy lehetett.
    A másiknál is elindítottam az ügyet, ott sikerült továbblépnem, már az ebay-re várok, mert azt a német ebayen keresztül ütöttem le és ott is kellett elindítanom, és itt valamiért működik (nem tudom miért, úgy csináltam, hogy egyiket a németen másikat -com-on ütöttem le, szoktam ugrálni a kettő közt és nem vettem észre, de elvileg szerintem ez nem kéne, hogy probléma legyen).
  • mulli1986
    #582
    Az gáz, paypalnak irjál, hogy küldjék vissza a pénzed!
  • chilisos
    #581
    Sziasztok!
    Ilyenkor mit tudok csinálni? Elindítottam egy folyamatot, mert nem jött meg egy cucc. Első lépés megvolt, eladó nem válaszolt. Küldeném tovább ebaynek, de nem tudom. Rákattintok arra, hogy "Ask us to step in" és ez a hibaüzenet jön ki napok óta...

  • Anonymuser
    #580
    PM ment :)
  • mulli1986
    #579
    Az szép :D És konkrétan mi az? Járműmérnök vagyok, kíváncsivá tettél :)
  • Anonymuser
    #578
    Most, hogy bújtam a netes cikkeket már én is látom, hogy nem nagyon lehet megúszni. A termék árának meghatározása, ha listából történik nem fog nekik menni, olyan dolgokról van szó, amiről még szerintem nem is hallottak, ráadásul talán fél- egy éve van sorozatgyártásban. Ettől függetlenül gondolom a csomagoláson rajta van a teljes neve, googleba 1. találaton ki is adja az árat. Ismerős nem játszik, egyáltalán nincs külföldi rokonom . Amúgy tuning motoralkatrészekről van szó. Karácsony előtt egy honlap 12 napon keresztül felrakott 12, viszonylag nagy értékű terméket és úgy nevezhettél a játékra, hogy valami randomságot bekommenteltél minden nap. Szóval így kiválasztottak az egyikre. Amikor kérték a pontosan adatokat, leírtam nekik mi helyzet itt EU-n belül, de a következő levélben már jött a tracking number meg a "Your items have been sent".
  • mulli1986
    #577
    Sajnos ezt már elvileg elbasztad. Bocsánat ha erős voltam. Mivel már a "gift" feliratra szarnak a vámosok, mert tudják, hogy mindenki így próbálta megúszni az áfát, így megröntgenezik és utána besaccolják a termék árát valami hullafos listából, ami messze nem naprakész, mint minden más ebben a bürokratikus kula országban... És ez utána kapod a cuccra az áfás számlát amit most ki kell tejelned.
    Ha valami ismerősnek elküldted volna és ő személyesen családi postaként adta volna fel, kicsomagolva doboz nélkül vagy valami egyedi csomagolásban, akkor elvileg nem tudnak csinálni vele semmit. De sajnos ez az infó is csak szájhagyomány útján jutott el hozzám. Semmi sem biztos manapság. Próbálj meg kicsit közelebb jutni a vámosokhoz és ott rákérdezni.
    Egyébként érdeklődhetek mit nyertél és hogyan?
  • Anonymuser
    #576
    Sziasztok! Nem ebayes, de külföldi csomagról lenne szó. Szóval egy amerikai nyereményjátékban sikerült nyernem kb. 80.000 Ft értékben két terméket, egyeztetés után feladták, kaptam tracking numbert, már Magyarországon is van a csomag. Ám megkaptam a postától a vámkezeléssel kapcsolatos levelet. Na most, ha jól számolók 300 USD után nagyjából 25.000-30.000 Ft-ot kell fizetnem. Ha bejelölöm, hogy ajándék a postai levélen, akkor is lesz rá pluszköltéség? Illetve, olvastam, hogy szoktak trükközni az árú értékével, ez alapján (mivel nem nagyon ismert dolgokról lenne szó), beleírjam a valódi vételárat?
  • Anonymuser
    #575
    Értem köszi.
  • ldavid
    #574
    4 ezret már fizettél érte, más költségnek nem lesz (EU-n belül).
    több mint valószínű hogy átveheti más is, nem szoktak ebből gondot csinálni.
  • Anonymuser
    #573
    Sziasztok! Angliából rendeltem egy dolgot kb. 7.000 + 4.000 Ft szállításért. Ma kaptam egy levelet, hogy a DPD fogja hozni. Ez esetben kell nekem valami plusz költséget fizetnem a DPD felé, vagy az már az elutaláskor megtörtént? Illetve, átveheti családtag a terméket, tehát nem gond, hogy csak más lesz otthon abban az időben amikor jön?
  • Ryder159
    #572
    Hát most még várok egy csomagot amit 29-én rendeltem...
  • mulli1986
    #571
    Utóbbi időben már 2-3 hétnél nem nagyon tart tovább. Ha rendes eladótól rendelsz persze... :)
  • ldavid
    #570
    ritkábbik eset.
    majd lesz még 40+ nap is, ne aggódj :D
  • Ryder159
    #569
    Na egy újabb csomag jött Kínából, amit 8 napja rendeltem. Gyorsak ezek a kínaiak...
  • Ryder159
    #568
    Igen. A múltkor az adóhivatal küldött egy levelet ami feladás után 15. nap ért ide a szomszéd városba, Mosonmagyaróvárra!!!! Ez meg 14 nap volt. Ez a magyar posta...
  • jonika1buzi
    #567
    mo- belül lassab az ajánlott levél mint kínábol a sima?
    are you retarted?
  • ldavid
    #566
    kínából nekem 9 nap volt a rekord eddig
  • Ryder159
    #565
    mit nem gondolok komolyan?
  • jonika1buzi
    #564
    azért ezt te se gondolod komolyan......
  • Ryder159
    #563
    Na ma megjött a csomag, minden rendben vele. Kínából jött. Az az érdekes, hogy hamarabb ideért, mint Győrből egy ajánlott levél...
  • Anonymuser
    #562
    Sajnos nem magánszemély