6457
  • wizy
    #5898
    jo majd vigyázok a tűzzel
  • Tatyla
    #5897
    nem szabad a tüzzel játszani
  • wizy
    #5896
    Tatyla: mi van?
  • Johnyy
    #5895
    a lakást minek??? elékja kép szélét!!
  • Tatyla
    #5894
    majd gyujtsd fel a lakást kislányom...
  • Johnyy
    #5893
    EGY térképet bekeretezve, a falon most én is elképzeltem! nyomtatás sztem elég gázos! valahol csak lehet szerezni! én holnap megkérdem a tékában,, de ti is érdeklődjetek már!!!!!
  • wizy
    #5892
    én a saját készitésűt fogom kirakni a falra:-))))) kiégetem a szélét, és király lesz:-)
  • Bandew
    #5891
    Sakna nem tudok segíteni, de ha találsz megoldást lécci közöld, mert most én is elképzeltem a szobám falán egy Középfölde térképet. :-D
  • wizy
    #5890
    kössz:-) keresgéltem háttérképes oldalakon, de az összes kép homályos:-(
  • Punker
    #5889
    szedd ki a DVD-ből vagy keresgélj háttérképes oldalakon.
  • wizy
    #5888
    kinyomtatásnál jobb ötletem nincs

    nekem vmi használhato, éles kép kéne Minas Tirithről háttér céljából; tudtok olyan helyet, aholo ilyet találhatok?
  • Tatyla
    #5887
    az #5855 térkép kéne nekem nagyban bekeretezni ,a feleségemnek szülinapjára valaki tudna segiteni honnan szerezhetném meg?
  • wizy
    #5886
    ja bocsánat:-)))))
  • Bandew
    #5885
    Helyesen: dúnföldei!
    :-D
    Tom a filmben is rosszul mondják. :-)
  • wizy
    #5884
    varjak:-) Dúnföldi crebainok
  • rezsofiz
    #5883
    azok mikákokek?
  • wizy
    #5882
    anyáááás, ez rohattjo volt!!!!! jöttek a crebainok, jobb fülemtől elhuznak középre, onnan meg balra:-)))))))))))))))) áááááááááááááá:-)
  • Punker
    #5881
    helyes, mondtam hogy nagyon gyenge a szinkron + az effektek is sz@rabbak :(
  • wizy
    #5880
    angolul sokkal-sokkal jobb:-))))))))
  • wizy
    #5879
    na és akkor most jött el az az időszak, amikor ujra elkezdem nézni a filmeket, méghozzá angolul, angol felirattal:-)
  • wizy
    #5878
    meg hát egy digitális lény érzelmeit sztem vmilyen szinten könnyebb tükrözni, mint egy élő emberét:-) persze azzal az erővel nehezebb is
  • Johnyy
    #5877
    jaja, de télek nem nehéz, met hagyha valamien karakter ugye egy külön lény és egy tulajdomságban nagyonott van akkor egy bizonyos pontik a készítők kötöttek, de szabadok is, és ugye nem volt nehéz, megcsinálni, valami hasonlónak képzeltem el én is!
  • rezsofiz
    #5876
    Mondjuk hozzá kell tenni, egy skizofrén szereplőt nem nehéz megvalósítani így.
  • rezsofiz
    #5875
    Sztem is
  • wizy
    #5874
    de amugy szerintem is Gollam a "legeltaláltabb" szereplő:-)
  • wizy
    #5873
    Bandew-val értek egyet:-)
    Punker: "a többi szereplő túl jó vagy túl rossz" --> és mi van Frodóval? őt hova sorolnád? a jók vagy a rosszak közé? mert van mikor ide, van mikor oda. persze alapvető lenne a jók közé sorolni, és végülis oda is való, de azért vannak olyan pillanatai, amikor a gonosz oldalra lehetne beosztani (persze ez nagyon ritka)
    és persze Gollam is ilyen; bár mentségére legyen mondva, hogy nem enyhén skizofrén szegény:-)
  • Bandew
    #5872
    Peter Jackson King Kongjából pár kép, akit érdekel:
    kép1
    kép2
    kép3
  • Punker
    #5871
    nem csak azért, az ő karaktere az hiteles is, önző gyarló stb mint a valóságban, a többi szereplő vagy túl jó vagy túl rossz.
  • b-type
    #5870
    az viszont igaz, hogy Gollam full.
    oscar-t kellett volna hogy kapjon, csak a sok málészájú zizgett meglépni, mert kihalnak az emberi szinészek.
    pedig zseniálisan sikerült.
  • Punker
    #5869
    mindegy, továbbra is azt mondom hogy Gollam az egyetlen hiteles szereplő az összes többi el van szúrva talán még Gimli lett jó de őt is lebutították a filmesek :(
  • Bandew
    #5868
    Sokan modják, hogy Frodó egy kis gyenge sz*r, de ez nem így van. Ők egyszerűen nem látják át a dolgokat és csak azt vélik erősnek, aki le tud győzni 100 uruk-hait.
    Frodó volt az egyetlen a Szövetségben, aki el tudott viselni ekkora lelki terhet. Amikor Mordorban vannak, nincs kajájuk meg vizük, úgy mennek ezen a kopár poros vidéken, + még bújkálniuk is kell, ami sokszor kerülőútra kényszeríti őket. Ez egy hacedzett férfit is kikészítene, hát még az Eggyel a nyakában. Én teljesen átéreztem mennyit szenved Frodó. És lám a végén meg is bukott, bár a filmben megkímélte a rendező, hisz ott ő mondott le a gyűrűről, nem pedig erőszakkal vették el tőle, mind a könyvben, ami sokkal jobban összetöri az embert.
    Persze Samu se semmi. És nem Frodó a hős, hanem mindenki. Nekem Samu volt az egyik nagy kedvencem.
  • wizy
    #5867
    ja, el kell szakadni minden realitástól:-)
  • b-type
    #5866
    A könyv szerint Samu is elment nyugatra, igaz később, de eljöttek érte.
    Meg a gyűrű állandó kisértése az ami nehézzé tette Frodó dolgát, hogy tisztán tudjon gondolkodni.
    Megkisértette Galadriel-t is csúnyán, Boromírt meg elveszejtette (a francba, mert nagy kedvencem)
    igaz hogy a hobbitok természetüknél fogva ellenállóbbak, (egyébként Gimli is igen jól viselte)
    De azért kapott Frodó rendesen (boszorkányúr, barlangi troll, Banyapók, hogy csak a csúnya ssebeket említsem)
    De ha úgy vesszük Bilbó is érdemtelen, pedig nem, Völgyzugoly-ban a legnagyobb tisztelettel bántak vele, mint a gyűrűt legtöbb ideig hordozót, és önmagát szinte sértetlenül megörzőt.
    sok mindenbe bele lehetne kötni a mi értékrendünk szerint....pl. hogy csak egy triviálisat mondjak Isildur 3ezer évvel ezelőtt ugyanazt a stilusú gúnyát viselte ami Boromír-ék harci viselete is volt.
    nálunk 3ezer év alatt elég sok minden történt :)
    csak sztem nem érdemes.

  • Punker
    #5865
    + azon gondolkoztunk, hogy mindent samu csinál mégis frodo a nagy "hős"
  • wizy
    #5864
    amikor a pók elintézte frodót, én nem röhögtem fel, de tudtam, hogy csomoan fel fognak:-)))))
  • Gandibá
    #5863
    Magánügy :D
  • b-type
    #5862
    ha nem hagyod, hogy elvigyen a hangulata, akkor felszínre kerül a napi lénye az embernek. :)
    én most sz@r kedvemben vagyok, ezért már hajnaltól nézem a szövetséget,...besz@rás Mória, a barlangi troll-os csatáról nekem mindíg a Baldurs, és az Icewind által megélt csapatharcok jutnak eszembe, csak itt sokkal jobban sűt.
    így kell csapatban dolgozni...és azért egy barlangi troll nem kispálya :))
    na meg pont most szólt be Haldír Gimli-re :DDDD
  • Punker
    #5861
    én hangosan felröhögtem a moziban mikor a pók elintézte frodot :)
    pedig a könyvben szerettem azt a részt, de a filmnél a hullajó jutott eszembe :)
  • Gandibá
    #5860
    Én akárhányszor nézem meg, mindig megkönnyezek olyan részeken mikor Gandalf és a rohirok levágtatnak a dombról bele az ork seregbe, vagy amikor Theodenék belevágtatnak az orkokba, vagy Aragornék a fekete kapunál.. :D
  • Punker
    #5859
    de baj, hogy ilyen nagy képet raksz be! kijavítottam akit érdekel az ráklikkle és kész.