6457
  • Kandurex
    #554
  • Kandurex
    #553
    A lényeget lehagytam :) : faxa film volt!
  • Kandurex
    #552
    Jah, tényleg jó film volt, de én abszolút nem éreztem hosszúnak filmet, sőt sztem rövid :) Bár az utolsó 15 percnyi nyálhegyet akár ki is hagyhaták volna belőle, sztem elég lett volna addig amíg Frodoék előtt térdet hajt a tömeg.
  • Grave Digger
    #551
    nahh ezt jól leírtam, de azért érthető:DD
  • Grave Digger
    #550
    Hehe Minas Tirith-ben amikor a Gandalf visszaparancsolja a katonákat a falra, mutattak egy kisgyereket. Sztm az első részben ő kis hobbitgyereket jáccott, amikor a bilbo mesélte nekik a születésnapján a történeteit, ő volt az a nagyszemű kis göndörhajú csákó:DDD
  • HuAn82
    #549
    Ma sikerült megnéznem és nagyon szuper film!! Elég hosszú, de egy unalmas perc nincs benne. Nehéz szavakkal leírni, mert ezt valóban látni kell. Az a film amit bűn otthon megnézni elsőre. Előszőr moziban kell megnézni! Gratula a készítőknek!
  • Alien
    #548
    férfisan=férfiasan... sebaj, csoda, hogy nem gépeltem el az egészet.. bocsi , csak még nem tértem magamhoz:)
  • Alien
    #547
    Egyszerüen csodálatos ez a film. Régen voltam így ennyire egy film hatása alatt, a moziban szinte szó szerint tátott szájjal néztem, illetve teljesen "együtt voltam" a filmmel, iszonyatosan bele éltem magam, a kezemről folyt a víz, és csak bámultam, és bevallom férfisan, bizony kicsordultak a könnyeim a végén Utoljára az első résznél éreztem ilyen érzést, hogy ennyire a hatalmába keritett a film, a második rész egy picikét csalódás volt, persze az is remek, de ettől a harmadiktól teljesen kész vagyok (pozitív értelemben persze). Én enm tudom, hogy legközelebb melyik film lesz, amelyik ENNYIRE hatással lesz rám... Mindenesetre az alkotók előtt azt hsizem nyugodtan fejet lehet hajtani, mert az egész Gyűrűk Ura trilógia egy olyan remekmű, amelyről nagyon-nagyon hosszú ideig fognak beszélni.... Szóval:
    Kiváncsi vagyok, hogy Oscar díjak tekintetében hogy fog alakulni a dolog...Én már most adnék párat nekik, mert megérdemlik az tuti! na jó mosmár abbahagyom, de mégegyszer:
  • Grave Digger
    #546
    Nahh, hazaértem a moziből. Egyelőre "csak" ennyit a filmről:
  • Alien
    #545
    Pl a Duna Plaza-ban adják feliratosan is
  • Alien
    #544
    Én most jöttem nemrég haza és nem találok szavakat... Egyszerüen fantasztikus.....
  • Punker
    #543
    ne reménykedj, az elmúlt 2 évben én még nem tudtam ott filmet rendesen megnézzni, mindig volt valami gebasz...
  • BADE
    #541
    Ajánlom,hogy a gépésznek a csikkje ne lógjon bele végig a filmbe!:D
  • Gladiator
    #540
    3 óra 6 perc, de már most indulok a moziba. kicsit ki is öltöztem, az ünnephez megfelelően. kivánjatok szerencsét, hogy ne legyen szekadás, mint a MÁtrix 3-nál.
  • Braveheart
    #539
    De szeretem ezt a lelkesedést!!! :)
  • Sonic13
    #538
    Én tegnap néztem!
    És...hát...mit is mondjak...ESZMÉLETLENÜL QRVAJÓ FILM!!!
    Nagyon állat, nagyon f*sza, nagyon klafa, kegyetlen feelinges!

    Az a baj, hogy nem tudom megfelelően szavakba önteni csodálatomat a film iránt!

    Minden elismerésem a film kédzítőinek!


    Mindenkinek ajánlom ezt a filmet, mert nem fogtok csalódni benne!
  • BADE
    #537
    Én a ma esti 8 órás előadásra megyek.Remélem jó lesz.
  • Braveheart
    #536
    Hú alig mertem benézni a fórumba, féltem hogy ezt is mindneki fikázza mint pl. a 2-t, de nagyon örülök, hogy ennyi embernek tetszett. Sajna mi már csak kedden tudjuk megnézni, elfogyott a jegy :)
  • precision
    #535
    Igen sok részt kihagytak, ezt lehetett érezni. Na nembaj, majd jön a dvd-extra. Biztos lesz vagy 4-4,5 órás. Oh yeah, azt majd meg kell nézni... :))
  • Rincewind
    #529
    Fantasztikus volt! Ahogy a rohir sereg lerohanja az orkokat Minas Tirith-nél, ahhhh KÖTELEZŐ FILM!!!
  • Kandurex
    #528
    Azért jó ez a "Spoiler Danger" egy olyan filmnél aminek a történetét és szinte minden apró mozzanatát mindenki ismer a könyvekből :) (ps: azért nem olvasom el őket, az ördög nem alszik:))
  • Lynx_TWL
    #527
    ...SPOILER...




    "Nem is a csata, hanem Frodó és Samu utolsó léptei a cél előtt annyira fokozták a feszültséget, hogy majd elordítottam magam :-D"
    "A szürkeréves jelenet olyan szívszorító volt, hogy majdnem elbőgtem magam."
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    "A szinkronhang néhol elég gagyi volt, de nem annyira, mint a Két Toronyban, és ez nem is a film hibája, hanem a miénk."

    ezért fogom angolul nézni először is:)

    erre az aragorn tőrös részre kiváncsi vagyok:D
    az, hogy nincs benen szarumán, hát igen az így geciség, elég hiányérzetem van, és ahogy mondod, hogy valszeg még a végén sincs benne, így megemlítve, hát er érdekes...
  • Bandew
    #526
    Ja amugy holnap is megnézem. :-P
    Már megvannak a jegyek. :-D
  • Bandew
    #524
    Ja én is így gondolom.
  • Martin576
    #523
    Sok lett volna a "Megye megtisztítása". Agyonvágta volna ezt a gyönyörű befejezést...
  • Bandew
    #522
    Nos gyerekek megnéztem!
    Azt kel hogy mondjam, hogy ez egy KURVA JÓ FILM!!!!
    A második rész után kicsit féltem, de kellemesen csalódtam. Nagyon jól visszaadta a könyv hangulatát, végig izgalmas volt és tele volt feszültséggel, és mégsem volt annyira gyorsmenetű, mint a Két Torony.






    SPOILER

    Ebbe a spoileres részben leírom pontosan mi tetszett, és mi nem (ez kevés:-D).

    Pozitívumok:
    - Szméagol előélete nagyon jóra sikerült az elején. Ahogy fokozatosan eltorzúl a Gyűrű hatása miatt, egyszerűen profi.
    - Az egész "frodós" rész fantasztikus. Mordort annyira félelmetesnek adták vissza és annyira árad az egészből a reménytelenség, hogy teljesen átéreztem Frodó bánatát, hogy soha többé nem jut haza. Amikor Samu mondta neki, hogy nincs elég ennivaló arra, hogy hazajussanak, és utána mutatták Frodó arcát amin egy sokatmondó kifejezés ült, az nagyon megrendítő volt.
    - Minas Tirith ostroma kimondhatatlan. Ezt mindenkinek látnia kell! Én nem vagyok az az ember, aki a bugyuta látványos csaták miatt ül be a moziba, de ez engem is levett a lábamról. Nem lettem volna a gondori katonák helyében az biztos.
    - Denethor személyiségét is remekül kidolgozták. Teljesen úgy adták vissza mint a könyvben.
    - A Fekete Kapunál lévő csata volt számomra a lagizgalmasabb, pedig tudtam, mi fog történni. Nem is a csata, hanem Frodó és Samu utolsó léptei a cél előtt annyira fokozták a feszültséget, hogy majd elordítottam magam :-D. Amikor pedig Frodó megáll a Végzet hegyének katlanjában, és ránéz Samura, majd kijelenti, hogy a Gyűrű az ővé...hát az beszarás volt. Samu reakciója erre, pedig a végső remény elvesztésének tökéletes tükrözése volt (egy kis verselemzés feeling :-D).
    - Tetszett benne, hogy ebben a filmben van ének is, méghozzá Pippin és Aragorn szájából. Lehet, hogy ezt valaki nevetségesnek vagy giccsesnek tartja, de az csak egy nagy bunkó lehet. Bár Pippin éneke, nem igazán volt hobbithoz illő, hisz a hobbitok inkább vidám dalokat vagy nótákat énekelnek, nem pedig "operettet". Ez a dal jobban illet volna egy tündéhez. De attól még tetszett.
    - A szürkeréves jelenet olyan szívszorító volt, hogy majdnem elbőgtem magam. Erről nem is tudok többet elmondani.
    - Ezeken kívűl természetesen még tele van pozitív tulajdonsággal a film, csak most nem jutnak eszembe :-D.

    Negatívumok:
    - A szinkronhang néhol elég gagyi volt, de nem annyira, mint a Két Toronyban, és ez nem is a film hibája, hanem a miénk.
    - Szarumán teljes kivágása. Bár tényleg nem annyira lényeges, azért az már megbocsáthatatlan bűn, hogy a film végén nem volt ott a főbb szereplők között, akiket képpel együtt mutattak be, pedig még Boromir is ott volt. De az is lehet, hogy én voltam vak és ott volt, csak nem vettem észre. Ez esetben bocsánatot kérek.
    - Az hogy kimaradt a Megye megtisztítása, tényleg nagy hiányosság, de szvsz egyáltalán nem volt gáz. Sőt szerintem is így voilt jobb. A hobbitok hazaérnek, és minden szép és jó. Ezt azért ide írtam, mert inkább ide való, mint a pozitívumokhoz.
    - És végöl: Amikor Aragorn rosszat álmodik, felriad álmából, felül, majd előrántja tőrét. Mindezt egy szemvillanás alatt teszi. Hát ez elég gagyi :-D.
  • Gladiator
    #521
    mért röhögtél? legolas bravúrjain, vagy min?
  • Csacsi
    #518
    Most olvasom, hogy ahova én megyek a camponab, ott lesz 15 perc szünet... :((

    Még jó, hogy a tegnapin nem volt szünet :)
  • Gladiator
    #517
    29 óra 27 perc. ezmér kurva sokkkk!
  • Grave Digger
    #516
    nahh nekem még pont 31 órám van a film kezdteéig:DDD nyami-nyami
  • Csacsi
    #515
    Nem, csak haverok vettek jegyet, és egy megüresedett, én meg elfoglalom az üresedést :)
  • Bandew
    #514
    Amugy örülök annak ami9t mondtál, főleg annak, hogy a vége hosszúra sikeredett. :-D
    Pár óra múlva én is láthatom.
  • Bandew
    #513
    Oda is foglaltattál jegyet?
  • Csacsi
    #512
    Nah megnéztem a filmet. Nem írok spoilert, csak egy mondatot.

    Aki ezt megnézi....az nagyon jól fog járni :)

    na félre a tréfát. Monumentális a film, mind a kép, hang, zene, terjedelem, történet szempontjából. talán a Vége kicsit hosszúra sikeredett, de ez van. Feltette a koronát a trilogiára. Aki teheti nézze meg minnél előbb. Én már ma is megyek megint a 16:15-kor a camponába.

  • Bandew
    #511
    Hát, azért az első részben...
  • Gladiator
    #510
    nekem 46óra és 18 perc:-(((
  • Gladiator
    #509
    én vhol azt olvastam, hogy sauron egyik részben sem lesz több egy tüzes szemnél.

  • Csacsi
    #508
    Nem lesz benne.

    Bazz még 4,5 óra, míg elindulhatok a vetítésre.... :(
  • Martin576
    #507
    Nagyon komolyan oldották meg...
  • Bandew
    #506
    Ja és tényleg lesz Szauron a filmben???
    Én ezt hallottam elég bizonytalan forrásokból. Hát nagyon remélem, hogy nem!