6457
  • savafan
    #647
    Szombaton megismétlik valamikor kora délután, ha jól emlékszem. 17-én asszem.
  • Bandew
    #646
    Bár most nézem, hogy a könyv azt írja, a valák is szellemek. Szal akkor lehet, hogy Gandalf egy alacsonyabb hatalmú ainu. Nem vala, mert nincs közte az Ardát őrző ainuknak.
  • Bandew
    #645
    Nem volt vala. Az oldalra is sz van írva, hogy (idézem):
    "Manwe Morgoth legyőzetésekor futárt menesztett, Eönwët, Szauron ellen pedig néhány alacsonyabb rendű (bár nagy hatalmú) szellemet küldött az égi népből akik közül egy korban s erőben Szauronnal vetekedett, ám egyebet nem tett. A szellem neve Olórin volt, ám soha nem fogunk többet megtudni róla, mint amennyit Gandalfként felfedett magából. "
    Tehát Gandalf szellem volt. De mondom vala=ainu, de valáknak csak a középföldei ainukat hívják, és ezekből 14 van:
    Manwe
    Ulmo
    Aule
    Orome
    Mandos
    Lórim
    Tulkas
    Varda
    Yavanna
    Nienna
    Este
    Vaire
    Vána
    Nessa
  • Ramza
    #644
    Nem értelek.
    Gandalf nem volt vala, vagy nem volt mágus?
    14 mágus volt vagy 14 vala?

    Mert az biztos, hogy Gandalf vala volt.
    bizonyíték, nem ígéret
  • SoDI---
    #643
    Fáradtan ültem be nagyon, a DVD-változatot ki kielemzem jobban :)
  • Bandew
    #642
    Nem volt mit befejezni azon. Az már jó előre kész volt, csak nem gondolt rá, hogy kiadja. A fia foglalta össze, és adta ki.
  • hammett
    #641
    Amugy mindenkinek figyelmebe ajanlom a Szilmarilok cimu Tolkien muvet,az sok olyan kerdesre valaszt ad amit itt alant olvastam nehany emberketol.Kar hogy meghalt mielott teljesen befejezhette volna.
  • hammett
    #640
    Hoi.

    Premier elottin lattam en is a filmet,de szivesen megneznem megegyszer moziban az tuti.Utobi idok legjobb filmje önállóan is,hat meg ha a trilogiat vesszuk,ami(most a star warsosok agyon fognak verni) minden idok legjobban kivitelezett filmharmasa.En a konyvet is olvastam,es szerintem remekul megcsinalta P.Jackson.Sokan felhorkantak hogy ezt meg azt kihagyta,de hat ez film,mindegyik resz tobb mint 3 oras,hat meg a bovitett verziok,esmeg igy se fert bele minden.Meg egyebkent az akadekoskodoknak uzenem hogy vannak dolgok amik filmben nem jok,pl.:fel oras monologok meg ertelem nelkuli helyszineken valo kóválygás.No ennyit errol.Peter Jackson
  • Bandew
    #639
    Látszik, hogy téged csak ez fogott meg az egész filmben.
  • Bandew
    #638
    Ja a balrogok szerintem is. A mágusok nem valák az biztos, mert belőlük csak 14 van ha jól emlélkszem, de gandalf nem volt köztük. Esetleg más ainu. A valák is ainuk, csak ők Középfölde "uralkodói".
  • SoDI---
    #637
    Amikor a kamera követte az egyik hajítógépes sziklát a levegőben azt hittem, bahalok a látványtól, olyan királyos :)
  • Ramza
    #636
    Tudomásom szerint a balrogok Melkor szolgái, nem maiák.
    A mágusok valák, szintén nem maiák.
    De lehet, hogy rosszul tudom.
  • Bandew
    #635
    Ja amúgy tök jó, hogy a film végén lévő Szürkerév, az a régi Középföldének még a kb. a közepe volt, míg az egész nyugati rész el nem süllyedt.
  • Bandew
    #634
    De azért ő elég sokat bizonyított. Ráadásúl egy ilyen agyalágyúlt helytartó után...
  • Bandew
    #633
    A maiák nem közvetlenűl az istenek alatt álnak, hisz az ainuk nem istenek. Csak Eru vagyis Iluvatar az egyetlen isten, kinek szolgái a hatalmas ainuk, akik közül kikerülnek a valák.
    Amúgy a balrogok is maiák? Nem csak valami gonosz által teremtett lények? Azt viszont nem tudtam, hogy a mágusok maiák. Róluk nem írt semmit a Szilmarilok, sem a hobbitokról.
  • Bandew
    #632
    Ez pontosan így van, de attól én még nem értem, hogy MIÉRT akarnak visszamenni. Nem azért mert ott van az otthonuk, hanem Galadriel azt mondta azért, mert a Három ereje megszűnt. Na de mi volt a Gyűrűk előtt? Bár az is lehet, hogy a Gyűrűkben benne volt ezeknek a lényeknek a hatalma és ereje, így aztán miután az Egy megszűnt, az ő hatalmuk is odalett. Na mindegy...
  • Mike
    #631
    na jó, de a fickó legendás, és joga van a trónra
  • Shaman
    #630
    Nekem egy kicsit az volt értetlen,hogy csak úgy egy tök ismeretlen manuszt királynak koronáznak,szal....
    Ha hirtelen megjelenne valaki itt Mo.-n hogy na ő egy Árpád-házi leszármazott,s koronázzuk,hát kiröhögné mindenki. Jó tudom ez csak könyv/film....
  • Mike
    #629
    te si sirdogáltál volna, egy olyan csata után
    meg mindenki

    meg ha vkitől, akivel szoros barátság füzött össze, az együtt átélt életveszély miatt, örökre elutazik, és tudod, hogy soha többé nem látod viszont
  • Shaman
    #628
    Na megnéztem énis.
    Nagyon jó film a végén nem kellt volna az az igazán hosszú nyáladzás.
    Jah lehet hogy én nem éltem bele magam eléggé,de eszembe sem jutott sírni,viszont az utolsó negyed órában az összes főszereplő sírdogált...
  • Mike
    #627
    nem is vettem észre, hogy a moziban vigyázzban kéne ülni
    inkább aza puhány aki 201 percet nem bír ki
  • Punker
    #626
    a bónusz DVD-ken is sok anyag van Tolkien-ről és Középfölde történetéről.
  • Dzsini
    #623
    a Szilmarilok az a mitológia háttere a regényeknek.. teremtéstörténet, és a "mai" viszonyok kialakulásához vezető szálak megmutatása.
  • Mike
    #620
    Erről hol lehet olvasni?
  • [HUN]PAStheLoD
    #616
    ide is beirom ..

    péntek 18:00 moziba be ... 21:10 moziból ki.

    a köztes részt egy nagyon jó film töltötte ki ;]]
  • Kata
    #615
    Ehh... Az előző NEM válasz a 613-ra.
  • Kata
    #614
    Nem kaptam jegyet rá. Sírógörcsöt fogok kapni!
  • Bandew
    #612
    Ja, kár, hogy csak 1 pontot ért. :-D
  • Bandew
    #611
    Azért, mert azzal, hogy az Egy Gyűrű elpusztult, a Három ereje is elveszett. Meg a tündék otthona amugyis nyugaton van. De amugy igazság szerint teljesen én sem értem. :-D
  • Mike at home
    #610
    jaj az jo volt
    elso gondolatom az volt, a lovasok csak elbannak az "elefantokkal". na de aztan odaertek a kozelukbe, huhuuu
    mondjuk azert Legolas bemutatta mire kepes egy tunde
  • Mike at home
    #609
    inkabb azt mondjatok el, miert jart le a tundek ideje? miert hajoztak el? hova? bele a szurkesegbe? vagy Nyugatra? miert nem maradtak a seggukon?
  • Mike at home
    #608
    aki nem kepes 3 orat vegigulni, az ne menjem moziba
    vagy ne zabaljon kukoricat, es ne igya literszam a colat
  • Mike at home
    #607
    te fugyelj varjal mar meg, ha mesz amcsiba, en is megyek, de utalok egyedul
  • Mike at home
    #606
    senki nem nezte meg, csak ugy teszunk

    ne legy hulye, Jano :)
  • lee86
    #603
    :D
  • lee86
    #602
    oks! 5X nézem meg!
  • Bandew
    #601
    Ja és 600, kicsit!
  • Bandew
    #600
    Na de miért ültessenek fákat, mikor kimarad a Megye megtisztítása? Hisz akkor nincs mit újraültetni, mert nem perzseltek fel semmit.
    Amugy a hobbitcsávó tényleg jó volt. Emlélszem a könyvbe is mindenki csodálkozott, hogy milyen ruhákban vannak, és hogy fegyver van az oldalukon
  • Csacsi
    #599
    Engem az zavar a legjobban, hogy még mindig nincsen jó minőségű verzió neten :(
  • ÁjjLe BoBBi
    #598
    agyad