6457
  • Gandibá
    #848
    Szép a honlapod! Meg a tartalma is
  • Gandibá
    #847
    Jó az :)
  • Kata
    #846
    Addig is egy kis csicsa kép :)

  • Gandibá
    #845
    Nem késtél el, mert már kint van :)
  • Kata
    #844
    Én is keresek :)
  • Gandibá
    #843
    Hát nem találtam, de ha akarod keresgélek :)
  • Kata
    #842
    Arwen, Galadriel, Eowyn, vagy valamelyik női karakterrel is van ilyen banner?
  • rezsofiz
    #841
    én is a legfelsőre szavaznék,de már elkéstem
  • Gandibá
    #840
    De azért a többi is nagyon zsír szerintem :)
  • Kata
    #839
    Aragornra szavazok. :)
  • Bandew
    #838
  • Gandibá
    #837
    Köszönet a logoért!
  • Gandibá
    #836
    Akkor beírok a moderátorok topicba, remélhetőleg még ma kint lesz..
  • Bandew
    #835
    Természetesen a felső, hisz ő a király, akinek visszatéréséről szól a film.
  • Johnyy
    #834
    A legfelsőőőő
  • Gandibá
    #833
    Na emberek! Arra gondoltam hogy ne ugyan az legyen a játék topicjának és a filmnek is a logoja. Ennek a topicnak itt van 4 logo, amik közül válasszunk, hogy melyik lenne a legjobb:









    Nekem mind1ik tetszik.
  • Evil
    #832
    na ma megyek megkukkantom megint a muvet, ulepedett egy kicsit, igy lehet a veget se huzom le annyira.
  • Bandew
    #831
    "Szarumánnak eleve nem kéne a gyűrű ha nem győzi le őt a palantiron keresztül Szauron."

    Ne ezt meg honnan a jó csudából vetted? Szarumán ugyanúgy akarja MAGÁNAK az Egyet, mint Szauron.
  • Bandew
    #830
    Igen itt beszéltem neked arról, hogy mennyire nem látod a dolgokat 4 dimenzióban. Ráadásúl itt azt írja legbölcseb és nem legerősebb. Ja és megint: bocs.
  • Bandew
    #829
    Igen, ez volt a filmben, de az nem a könyv tudod. Ja és: bocs.
  • Gandibá
    #828
    Szerintem az ne is tűnjön el, aki ilyen filmet csinált, mint a LotR. Én imádom a filmeket, legfőképp a fény/árnyék kompozíciókat (pl. Minas Tirith fénye szemben Mordor sötétségével), meg a film zenéjét. Én állítom, hogy ha nem lenne ilyen jó a zenéje a filmnek, akkor nem érne olyan sokat.
  • Dzsini
    #827
    static: na látod ebben nem értünk teljesen egyet, szerintem igenis van benne önös érdeke, nem csak egy báb :)
  • Dzsini
    #826
    Jackson azt mondta egy riportban, hogy a Babó-t fontolóra veszi a King Kong megrendezése után :)

    a Szilmarilok filmet felejtsd el :) az ott nem regény, hanem mitológiai könyv, mondagyűjtemény.
  • Gandibá
    #824
    Na az jó! :)
    Amúgy az említett két könyvről lesz film? A Hobbitol Bandew azt mondta hogy tv film lesz belőle, de olyasmi nem lesz, mint a Peter Jackson által rendezett LotR?
  • Dzsini
    #823
    emlékeim szerint nem derül ki, hogy Szarumán mennyire van Szauron irányítása alatt... régen olvastam én is, de ez megint nem egyértelmű benne... de rémlik valami olyasmi, hogy ő úgy érzi tudná uralni.. (hogy ezt Szarumán hiteti-e vele vagy sem.. passz :o) ) szerintem nincs teljes uralom alatt, és egy harmadik "oldal"ként jelentkezik a történetben... szolgálja Szauront, de nem teljes erejéből, csak annyira, amennyire az érdekei megengedik.
  • Gandibá
    #820
    Hát én olvastam már egy párszor a GyU-t, még a film előtt olvastam ki. És igencsak érdekel a téma! :) Haverom azt mondja, hogy a Szilmarilokban vannak jó nagy csaták, ez igaz?
  • Dzsini
    #816
    az elején egy Zsákos-t (nem Frodót) keresnek, mert Gollam a kínzások alatt ezt a nevet mondta... utána meg Szauron is csak a történtek alapján próbál utánajárni a dolgoknak, amit a Lovasok és egyéb szolgái megtudnak...
  • Gandibá
    #815
    static koma, te melyik könyvet ajánlod elösször elolvasni?
  • Gandibá
    #813
    Sulikban még az egér is hányás szokott lenni :D
  • Gandibá
    #810
    Hát mind a 2 megvan haveromnak, de ha azt mondod hogy elösször a Babót, akkor azt!
  • Dzsini
    #807
    Gandibá: készülj azért rá, hogy a Szilmarilok pl. elég száraz lesz... az tulajdonképpen nem sokkal több, mint egy jegyzetgyűjtemény meg rövid eseményleírások, ne várj tőle olyan "sztori"t, mint a GyU-tól... és ha megfogadsz 1 tanácsot, akkor a Babó-t olvasod el először. Az egy csodálatos könyv.
  • Gandibá
    #805
    Halljátok, szerintem elég lesz mostmár a kölök ócsárolásából, így csak ugyan olyanok lennénk mint ő. Ha ilyen szánalmas az ember, és így gondolkodik, hagyjuk rá! ..

    Static: sajnos még nem tudok beleszólni a párbeszédetekbe, mert még a GyU-n kívül nem olvastam semmi más JRRT könyvet, de eljött az ideje! Idáig is el akartam, de most meghozátot hozzá a kedvemet. Ha befejezem a GyU-t (mert megint olvasom), utána azt hiszem elérem havertól. Utána majd én is beleszolok..
  • Dzsini
    #803
    bár nem vagyok szakértő... de amiket idézel a Szilmarilokból azzal nem lehet igazán vitatkozni... de pontosan amit mondtál: "nem irta le szó szerint, hogy ez és ez történt azért még lehet következtetni bizonyos dolgokra." - és lehet is másként és másként értelmezni bizonyos dolgokat.
    de mindenképpen az van, hogy a film, de még az alap GyU könyv is csak egy apró pici része a hatalmas mitológiának amit kialalkított JRRT, és a Szilmarilok, a Babó, és az Elveszett mesék meg a Gyűrű Keresése 2-2 kötete nélkül csak egy rész az egészből... és még ezzel együtt is rendkívül sok marad az egyéni képzeletre.
  • BaLeeX
    #800
    Tudod mit, nézzél te csak dokumentumfilmet a spektrumon, az való neked. Vagy forró nyomont Máté Krisztával...

    Nem az az ember a szánalmas aki mengézte ezt a filmet, hanem te vagy az, hogy ilyet írsz.
    Általában az emberek nem szoktak szar filmre menni, most pedig még 1.5 héttel a premier után is teltház volt a moziban ahol néztük. És nagyonis jó film volt.
    És nem a rendező találta ki a dolgokat, hanem az már meg volt írva könyv formában ő csak filmre vitte. Szóval menjél egy kicsit művelődni netezés helyett.
  • Dzsini
    #799
    ez meg egy számítógéppel és szereplőkkel "rajzolt" és animált film, amin látszik, hogy mese :) hiszen kevés elf meg hobbit él köztünk akivel az átlag ember találkozik :)
    (mellesleg készült anno rajzfilm a GyU-ból)
    vagy ami nem valós eseményt dolgoz fel (gyk.: Dokumentumfilm) az csak rajzolt lehet?
  • BADE
    #798
    1.Nincs olyan film,amiben nincsenek valótlan dolgok!
    2.Ez meg igencsak fantázia film,úgyhogy nem tudom mit vártál,amikor megnézted.
    3.Ha meg fikázni akarod a filmet,akkor azt ne itt tedd,mert csak szétoffolod a topicot.
  • Ramza
    #797
    Konkrétan?
    Várjál, máshogy kérdezem: szoktál olvasni?
  • KeKKSZike
    #796
    Igen... Csak nekem a mese az kézzel rajzolt, vagy animált film, amin látszódik, hogy mese! De ez elvileg egy film, nem? Szóval például egy Oroszlánykirály más, mint egy Gyűrűk ura! Mert a(z) Oroszlánkirály megrajzolták, animálták az egészet! De a Gyűrűk Ura azért nem abba a kategóriába tartozik sztem! Vagy szerinted igen?
  • Dzsini
    #795
    kekksz: olvastál te valaha mesét?
  • KeKKSZike
    #794
    Én olyat, ami VALÓS és nem mese, kamu az egész! :P Én ezt a filmet egy hatalmas nagy xarnak tartom!

    Első momentum; horgásznak a tavon és a hal elhúzza a hapsit, a tenger fenekén! Haggyámár! :)
    Akkor van egy olyan rész, ahol Orlando Bloom legyőzi az elefántot és a Flinstone rajzfilmben, lecsúszik az ÓRIÁS elefánt ormányán! A "Halottak hadserege", persze létezik, ugye? És akkor az a kis gnóm, szörnyeteg, aki elakarja venni a gyűrűt! Ezek mind valós dolgok ugye? Nevetséges és szánalmas! Hja, az ÓRIÁSPÓKOT ki NE hagyjam és a többi mutánsot, szörnyet! :DDDD