6457
  • rezsofiz
    #935
    nos,kekkszike írásait figyelemmel kísértem. nos ez is egy vélemény,hallhattunk sok ilyet.(NEM SÉRTŐ SZÁNDÉKKAL ÍROM EZT!)gondoljunk bele:valaki olvasta a könyvet,megértette, felfogta, hogy nem a valóságon alapuló események történnek meg a könyvben.vagyis kitalált.aztán elmegy a moziba,s amire várt,bekövetkezett:a könyvnek végre filmváltozata készült.nois amelyik ember alpból elzárja magát, és csak realisztikusan tud gondolkodni, nem tudja elengedni a fantáziáját,azzal nincs semmi baj,csak megkérem,hogy ne fikázza a filmet. de végül is fikázhatja.az is egy vélemény. attól, hogy valaki véleményt mond-legyen az rossz vagy jó-semmit se von le a film felbecsülhetetlen értékébő.mert erre a filmre így fognak emlékezni.most az,hogy valaki beöltözik pl:aragornnak:ezzel semmi baj sincs.nem azt jelenti,hogy őrült,csupán azt,hogy fantáziája élénk,s szeretné valahogy magában ,megtalálni a szereplő énjét. Nos, engem a film lenyűgözött, nekem majdnem végig a hideg futkosott a hátamon. de ha Neked nem tetszik, akkor azt én elfogadom-s remélem a többiek is-, de ha úgy mész be a moziba,hogy nem létezik,mese,nem történhet meg,akkor egyben elfogadtatod a tudatoddal,hogy ez igaz.ezáltal nem érzed át a filmet,s nem hiszel benne. Így valószínűleg negatívumként ítéled meg az egészet.
    Ha volt benne valami sértő,azért bocsánat, nekem ez a véleményem,s a tiedet is elfogadom.
    Zoli
  • Bandew
    #934
    Né má! Topon vagyunk!
  • wizy
    #933
    szerintem is jó lett:-)
  • Gladiator
    #932
    ennyire unatkoztál? amúgy király, be is tetem háttérnek. de nekem ez poszterben kéne.
  • Gandibá
    #931
    Szép lett!
  • Kata
    #930
    Csináltam a lentebb belinkelt képből egy hátteret, ha kell valakinek, itt megtalálja. :)
  • Bandew
    #929
    Ejha de megszaporodtak itten az írások.
    Hát akkor kezdeném:

    Gandibá #899: Köszike! De én nem nagyon szeretném ha házigazdája lenne a topicnak. Csak mert nem szeretem ha ki vannak törölve az üzenetek. Szeretem tudni ki mit írt be.

    static #900: Ja hogy te a filmről beszéltél. Ezt nem tudtam.

    static #902: Akkor ezt én néztem el. Bocs.

    static #903: Ez viszont biztos hogy nem így van, hisz a könyvben pont most tartok ott (eddig 2X olvastam, ez a harmadik). Gandalf ezért is nevezi Szarumán kettős árulónak.

    static #904: Tudom, hogy beillesztetted, és tudom, hogy az a könyv elején van, de én nem erre gondolok. Akkor ezt te nem értetted, hogy mit akarok mondani. De leírom neked egy képlettel :-D:
    A(a történet eleje); B(a történet vége); X (ahol Olórin a "leghatalmasabb").Eddig ok? :-D
    Vegyünk egy időskálát, ami balról jobbra halad.
    Tolkien elbeszélése (tehát a mesélő személye) egy negyedik időben van, ami a B után van közvetlen a jelenben. Ezért van, hogy az egész mű múlt időben van írva. Szal nem tudjuk pontosan, hogy az X hol helyezkedik el időben pontosan mert könnyen össze lehet keverni. Szerinted az X A-hoz tartozik (szerinted azért, mert azt a könyv elején említi), szerintem a B-hez. Ennyi. (Na ennek aztán sok értelme volt )

    static #905: Ezt már tisztáztuk.

    KeKKSZike #907: És akkor most örülsz, hogy megtörtént? Annak örülsz, hogy ez a való világ?
  • wizy
    #928
    ja jó, de akkor is...:-)
  • Gandibá
    #927
    Nem pont erre mondtam, hanem az eddigi beszélgetések alapján most jött ki belőlem..
  • wizy
    #926
    köszi
    pedig én csak elmondtam azt, amit éreztem, de úgy látszik, hogy jól tettem:-)
  • KeKKSZike
    #925
    wizy: teljesen egyet értek Veled, igazságot tettél! :)
  • Gandibá
    #924
    wizy te ari csaj lehetsz a valóságban :)
  • wizy
    #923
    úgy van ahogy mondod :-)
  • Gandibá
    #922
    Minden (nevezzük így) csoportban, tök mindegy hogy milyen (rocker/diszkos/LotR fan/nem LotR fan stb..), van nomrális és hülye ember is. Ezen nem lehet változtatni.
  • wizy
    #921
    ja és persze nem mindegyik LotR-fan normális, mert van, aki tényleg túllő a célon (öltözködés, viselkedés, stb.)
  • wizy
    #920
    jézusom, itt úgy látszik, hogy nagyon elfajultak a dolgok...
    1.: szerintem semmi baj azzal, ha valaki nem szereti a Gyűrűk Urát, mert az is ember.:-)
    2.: ha ez a valaki el is ismeri, hogy nem szereti a filmet, akkor sincs vele semmi gond, lehet egymást győzködni, de nem kell ócsárolni a másikat, stb. (ide még nem jutottunk el, szerencsére)
    3.: igazat adok Kekkszikének, mivel a helyszínek tényleg gyönyörűek, és ez tényleg nem egy olyan valóság-film, mint ami KIFEJEZETTEN történelmi alapon íródik
    4.: igazat adok Gandibának és Bandew-nak, mivel tényleg nem érzed, hogy ez most mese, vagy valóság. Azt hiszed, hogy ott vagy, és rettegsz, amikor Frodó mögött ott lopakodik a pók... És nem kell midnen rajongóról azt állítani, hogy úgy viselkedik és öltözik, mint a kedvenc szereplője, és miért lenne gond az, ha benne lenne a nick-jében a kedvenc filmje/szereplője?

    ehhez így kapásból kb ennyit t'ok hozzászólni
  • KeKKSZike
    #919
    Válaszoltam, reagáltam a hozzászolásokra, amit nekem címeztek! :P
  • Gandibá
    #918
    Nem is az a baj (mint már mondtam) hogy neked nem tetszik, hanem az hogy már 2 oldal áltagban annak a ragozásáról szól, hogy a LotR fanok nem normálisak..
  • KeKKSZike
    #917
    Miért lenne az? Ez egy Gyűrűk Ura topic és nem hiszem, hogy ide csak jót lehetne írni! Vagy szted igen? :P
  • Gandibá
    #916
    Hát szerintem azért hogy bejösz az álatlad nem szeretett téma topicjába, és leszólod azt, az szerintem moderálásra való dolog, de lehet hogy én látom rosszul.
  • KeKKSZike
    #915
    OKs... Ezek a mondatok pont jó végszó volt! Csak sajnos ti sem(?) tartjátok tiszteletbe az én véleményemet, mert modikkal, meg ilyenekkel fenyegetőztök stb... :P
  • Gandibá
    #914
    Meg különben is mi van akkor, hogyha tündéül szólnak hozzá? Neked ez miért fáj? Ez olyan mintha bemennél egy arab boltba venni valami pitát vagy fűszert és arabul szól hozzád az eladó. És akkor mi van?! Ő dolguk, el kell fogadni őket, mint ahogy mi is elfogdjuk hogy te ilyen enyhénszólva realista vagy. Ehe..
  • Gandibá
    #913
    Nekem nem az a bajom hogy kimondod a véleményed. Én ezt tiszteletben tartom, csak nem értem. Az a baj hogy már 3 napja ragozod..
  • KeKKSZike
    #912
    Persze... :) Mindenki beszéljen Tündérnyelven! Te se vagy komplett! És amúgy itt ti csak a másik anyját tudjátok szidni és kész...
  • b-type
    #911
    nyehh-heh, az 'Abszolút Nem Normális'..abszolút!!.. te jó ég hombre mond már meg hogy mi az, és teremts rendet!
    tündéül beszéltek?! éés? talán a szinük is más volt,nem??
    ök a nem 'normálisok'??! a 893-ra +annyit, hogy sok stilus van ilyen is +olyan is, ez ilyen, de azért még nem kell 'könyvet égetni' mert elrugaszkodik a valóságtól.
    kekkszike, ez a topic nem a fantázia létjogosultságáról szól. képteleneket mondasz, már bocs.
  • KeKKSZike
    #910
    Látom nagyon fáj nektek az igazság! Ti mondjátok hogy nyitottak vagytok a dolgokra? A más ember véleményét meg se hallgatjátok! Nah, erről ennyit!
  • KeKKSZike
    #909
    A minap mesélte az egyik osztálytársam, aki szereti a Gyűrűk urát, hogy volt Pesten vmi Gyűrűk Urás boltba! És ott tündér nyelven szóltak hozzá és csomó elég érdekes emberke volt ott! Te lehet, hogy éppen még nem jutottál el arra a szintre, de tudod... Ami késik az nem múlik! :P De más már eljutott oda ami abszolút nem normális!
  • KeKKSZike
    #908
    Mutatok én Neked olyan filmet, ahol ugyancsak van a filmnek mondanivalója és ezt VALÓS keretek között teszik! Nem repkednek sasok, sárkányok és az ember mégis kapott valamit attól a filmtől! :P
  • KeKKSZike
    #907
    Látod, az mégis megtörtént... Csak nem olyan hihetetlen, minthogy két sas elvigye a főszereplőket! Természet értékeit vázolja fel... Nálatok a természetbe ilyenek történnek? Elég érdekes! :D
  • Gladiator
    #906
    jajj, fakkom. hagyjátok már abba. nehogyazon vitázzatok már, hogy most leghatalmasabb, vagy legbölcsebb volt.

    amúgy szentem szarumánnek esze ágában sincs, hogy átadja a gyűrűt szauronnak. ez a könyvben is, meg a filmmben is benne van. a könyvben asszem a tanácsnál van erről szó. de nem biztos, mert a tanács részt nme zserettem, és mind a 8x átugrottam.
  • Evil
    #901
    nekem mindegy, csak az ilyen begyepesedett agyuak legyenek kiszerkesztve.
    Tegnap megint megneztem es ismet csak meg tudom emelni a nem letezo kalapomat, bar a vege meg mindig nem tetszett annnyira.Hosszu.
    Ja van egy ket kerdesem, ami lehet a konyvbol kiderulne, de szeretnek valaszt kapni ra.
    Szoval volt a fobosziur a nazgulon, miert csak no olhette meg?
    Az elfek miert mentek el, mi ertelme van?
    A holtak serege, visszatert a fold ala ugy hogy az atok mar nem volt rajtuk vagy teljesen eltavoztak?
  • Gandibá
    #899
    Emberek, szerintem most már kéne ide egy házigazda, mert elég volt már az ilyen KeKKSZike féle emberekből, és azt mondták, hogy csak akkor raknak be, hogyha van rá igény. Szerintem szavazzuk meg hogy ki legyen, és moderáljuk ki az ilyen hozzá nem értő hozzászólásokat. Én igazság szerint Bandew-ra szavaznék..
  • Evil
    #898
    te nem vagy normalis ember vagy mi, akkor te viszont forum buzi lettel mert betettel a logodba ket smileyt.
    szora se vagy erdemes, ez itt nem a gyuruk ura fikazo topic.
  • Gandibá
    #896
    #890 és a #893-as hozzászólásokkal teljes mértékben egyetértek. Akinek nem kenyere a fantasy, az ne jöjjön pont egy ilyen topicba, és kezdje ócsárolni a filmet.
  • Gandibá
    #895
    Hát én mondhatom, hogy nagyon szeretem a Gyűrűk Urát, és ezért rakom logonak. Gandalf a kedvenc karakterem, ezért ez a nevem, illetve azért Gandibá, mert a GanDalF (a normál nickem) foglalt volt. És ki kell ábrándítsalak, mert egyeltalánnem képzelem magam az ő bőrébe, nem képzelem magam mágusnak, nem járok fehér köpenybe, fehér bottal. És nem is nagyon láttam még olyan embert aki így tenne..
  • Gandibá
    #894
    Egyszerű nyelv.. khm, újjbotlás volt, nem több
  • precision
    #893
    LoL ugye ezt te sem gondoltad komolyan? :))))
    Figy, ha nem tetszik a film, mert nem szereted a FANTASY-t, akkor ne gyere be pls. ebbe a topicba...csak marhaságokat írsz, mivel lövésed sincs a filmről! Az, hogy "meseszerű" az meg miért baj? Ez a fantasy világa, amit Tolkien alkotott meg, egyszerűen zseniális, a képzelet szüleménye, nem valós mégis izgalmas és ha egy nálad értelmesebb ember nézi a filmet észrevehet párhuzamokat a fantasy világ és a "való" világ között! Ugyanis nem az a lényeg hogy nagy sasok, meg sárkányok, meg mindenféle szörnyek szerepelnek a filmben! Hanem a mondanivalója, ami teljesen igaz a valódi világra is! De minek papolok én itt neked, ha úgy sem érted...biztos leragadtál a -200 iq-s amerikai "úgyisszétlövömabúrádatteköcsög" színvonalú filmeknél!
  • b-type
    #892
    "Én sztem a normálisabb filmeket"--én speciel számomra veszélyesnek tartom az ilyesmit. szeretném az életem ugy leélni hogy tágítsam a korlátaimat, minnél, addig elképzelhetetlenebbnek tartott bármiket tudjak elfogadni.
    mivel hiszem hogy nem a fizikális terjedés a jövő..ugyanis zabálja a helyet :) ,ez a történet 1 hátránnyal bír: iszonyu terhet jelent minden más írónak aki a orkos-elfes világba ujat akar hozni. ciao
  • ÁjjLe BoBBi
    #891
    ez nagyon így van!!
  • Bandew
    #890
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!
    Teljesen kikészülök a butaságod mértékétől!
    Hidd el nekem, hogy a Gyűrűk Uranél igazabb történet nagyon kevés van. A természet, az emberség és a barátság értékeit vázolja fel. Ezek az értékek ebben a mai beteg világban kezdenek kihalni. A mese világa gyógyszer erre a betegségre. Ebben a mesében mutatkozik meg az igazi erkölcsi érték. Mi van a való világban bazz? Kimész az utcára, aztán bermelyik pillanatban felrobbanhatsz, vagy sok ezer modja van, hogy az életed örökre tönremenjen holmi apróság miatt. Példa: ha egy nagy harcos az egész életét a kardnak szenteli, aztán egy csíra pöcs lelövi pisztollyal, az szerinted normális? Mert ez a nem normális!
    Sasok mentik meg a Gyűrűhordozót és a társát? Na és, a World Trade Centerbe meg belemegy két utasszállító.
    Hidd el szerintem is hiba álomvilágban élni, én sem teszem azt (csak szeretem ezt a történetet, akár hiszed akár nem), de ha valaki azt csinálja, azt én valahol meg tudom érteni.