6457
  • Gandibá
    #985
    Szent a béke! Csak tudod velem is elszáll néha a ló.
  • Gandibá
    #983
    Most így visszaolvasva tényleg elléggé rendezkedésnek tűnik a dolog, és elnézést kérek mindenkitől..
  • Gandibá
    #982
    Csak vélemény, nem rendezkedés.. de nem kéne ilyen miatt összeveszni. Befogom a pofám és kussolok.
  • Gandibá
    #980
    Nem képzelem magam annak, de igazad van, nem olvastam el eléggé a hozzászolást, úgyhogy kussolok.
  • Gandibá
    #977
    Te magad mondtad hogy túlzásba viszitek.. most akkor hogy is van? ..
  • Gandibá
    #975
    Szerintem is túlzás volt ennyit vitatkozni, de legalább idevágó témáról!
  • Gandibá
    #973
    Emberek! Szerintem ideje lezárni ezt a KeKKSZike vs. GyU rajongók vitát. Komolyan.. elég volt már belőle! El kell fogadni KeKKSZike véleményét is, tiszteletben kell tartani, csak akkor arra kérném a kollégát, hogy ne ebbe a topicba írjon ha nem tetszik neki! Igazad van abban KeKKSZike hogy nem csak jó véleményt szabad írni, de azért ez szerintem 3 oldalon keresztül már sok volt. Remélem a többiek is megértik hogy ideje végetvetni ennek a vitának, mert ezen akár 5 évig is vitázhatnánk. Még csak annyit, hogy én se fantasy-t nézek csak, mondjuk ami valós és nagyon jó film, az a Ronin.
    Na részemről befejezve, remélem a kollégák részéről is.
  • Bandew
    #970
    Mondjuk régen tényleg hittek benne. Bár ettől függetlenűl mégis kialakúlt ez a civilizáció, pedig akkor még mindenki hitt a természet isteneiben. Aztán meg ma is van ilyen: vallás.
  • Bandew
    #969
  • Dynamic
    #968
    Miért mondasz véleményt, ha már eleve utálod az ilyen filmeket?Nem érzed, hogy kissé röhejes.Ez a vita is olyan színezetű, mintha bemennék egy rock topikba és elkezdeném osztani az ész, hogy ne szeressétek a rockot, mert a techno sokkal jobb...Szerinted meg fogsz győzni valakit?Nem, semmi értelme.
    Az meg hogy álomvilágban élnek ezek az emberek akik ezt nézik és szeretik, a legnagyobb ökörség.Persze valószínűleg álomvilágban éltek azok az a több milliárdos generációk is, akik kedvelték az ókori görög színjátszást, a középkori irodalmat és a mai kalandregényeket.
  • KeKKSZike
    #967
    Hát ahhoz hasonló valami... :D
  • Bandew
    #966
    Persze, ezek a tapasztalatok egészen biztosan hatottak. Én csak arra gondoltam, hogy a Gy.U.-ban nincs semmilyen vonatkoztatás a háborúkra.
  • Bandew
    #964
    Biztos csak unatkozott. :-D

    Amugy nem, mert a Babót már jóval régebben megírta. A Szilmarilokat meg nem "írta" meg, mert az a könyv csak jegyzetekből van összeállítva, amit a fia adott ki. De amúgy az előszóban írta is, hogy nem volt rá hatással, ha pedig esetleg mégis, akkor csak nagyon kis mértékben.
  • Sir Quno Jedi
    #963
    "Silmarils"
  • Punker
    #962
    a Szirmarilokat (remélem jól írtam) az első világháború alatt a lövészárkokban kezdte írni, szal valószínűleg valamilyen hatást gyakorolt a háború az írásra.
  • Bandew
    #961
    Nem is voltak a Gyűrűk Urában sárkányok. Az majd a Babóban. :-D
  • Bandew
    #960
    "Tolkien világháborús élményeiből fakadt"
    Ez nem igaz.
  • KeKKSZike
    #959
    ez jó duma... :D
  • Kata
    #958
    Ez olyan, mint a "nem verekszünk, csak egymáshoz érintjük a bézbólütőket baráti szeretetből." :P
  • Kata
    #957
    10 perc alatt kész volt. (Azért volt 10 perc, mert ebből 9 volt az én bénáskodásom és vacakolásom.) :)
  • KeKKSZike
    #956
    Nem veszekszünk sztem, csak elmondjuk egymásnak a véleményünket... :P
  • Kata
    #955
    Tulajdonképpen akkora hülyeségen veszekedtek, hogy az már fáj. :) Inkább menjetek vissza Rozalindát nézni.
  • KeKKSZike
    #954
    Ha eljön Joe Black... Az még egy hatalmas film, azt el kell ismerni! Mondjuk olyan se törénik meg sztem, hogy jön valaki és elveszi az életed! De az a film eszméletlen jó! És az még belefér az általam kialakított határba! De az ilyen sárkányok és óriás pókok már nem! :O
  • KeKKSZike
    #953
    Egy ici-pici túlzás még azért belefér! Ott van a Fülke (Phone Booth!) Kúrva jó film! Nincs mondanivalója nagyon, az tény! Bár egy pici van! És az is egy HATALMAS film! Remek történet stb...
  • Bandew
    #951
    Ezek szerint nem szereted a filmek 90%-át...
  • KeKKSZike
    #950
    De úgy is lehet... Nah, mind1! Nem akarom a másikat ízlését megváltoztatni! Nekem nem jönnek be az ilyen filmek és kész! Nem tehetek róla, ezt biztosan meg lehet(ne) magyarázni, hogy én miért nem szeretem ennyire a kitalált, mese filmeket! Én egyszerűen rosszul vagyok már, ha olyanokat látok, amik tudom, hogy SOHA az életbe nem fog megtörténni! Az ilyen vámpíros filmeket se birom megnézni, mert kész vagyok tőlük. A játékokba is... Csak olyannal játszom, ahol ember-ember ellen! Szóval, ahol ilyen hülye mutánsokat kell gyilkolni, azokat nem szeretem! :O
  • Bandew
    #949
    Tom hogy nem szereted ezeket, de szívből tudom neked ajánlani a Végtelen történet című könyvet (nem filmet, mert az sz@r). Na ez egy nagyon igaz könyv.
  • Punker
    #948
    ebben teljesen igazad van, de ez nem jelenti azt hogy az ember nem engedheti szabadon a fantáziáját néha, ezért szeretek olvasni szerepjátékokat nyomni és Gyűrűk Urát nézzni/olvasni.
  • KeKKSZike
    #947
    Ez igaz... De azért azt a mese világot sztem NE hasonlítsuk össze a sárkányokkal és a többivel! :)
  • Bandew
    #946
    Miért, úgy nem lehet ha mese?
  • Bandew
    #945
    Mert mindenki abban él. Egyszerűen ma már (és ezt főleg a médiádak köszönhetjük ) mindenki félre van vezetve. Persze ezt az álomvilágot ne értsd szó szerint, de hogy nem élünk normálisan az biztos.
  • KeKKSZike
    #944
    Láttad? Hát igen... Az nem a mesék közé tartozik, az biztos! És ugye hogy van mondanivalója? Lehet úgy is egy filmnek, hogy közben nincs benne semmi mese! ;)
  • Punker
    #943
    az tényleg jó film, de nem ez a kategória
  • KeKKSZike
    #942
    Én miért élnék? :O
  • KeKKSZike
    #941
    Ugyanmár! Egy részt nem bírtam megnézni! Hát akkor már inkább a Gyűrűk ura!
    Ismered azt a filmet, hogy Férfibecsület? Robert de Niro játszik benne és Cuba Gooding Junior! Csodálatos film! Nah, annak aztán van mondnivalója és semmi kamu nincs benne!
  • Punker
    #940
    ebben igazad van nem szabad mindig álmodozni, de néha jó pár órára kikapcsolni...
  • Bandew
    #939
    Hát KeKKSZike, most helyben tökön szúrom magam, ha te nem élsz álomvilágban.
  • Csacsi
    #938
    Kekszike : Fogadjunk a star wars sem tetszett.Sőt légyszíves mondj egy olyan filmet, amiben nincsen semmi olyan, ami nem történhet meg.
  • Punker
    #937
  • KeKKSZike
    #936
    Abszolút nem sértő, igazat mondtál! Csak az a baj, hogy sztem sokan már mondhatni, hogy egy álomvilágba élnek! Ami sztem nem feltétlenül jó! Állandóan álmodozni... hát nem tudom!