6457
  • SaVaGe
    #1075
    Persze, miután szembeszegült a többi Valával kitaszították közülük, de addig igenis közéjük sorolandó.
  • Bandew
    #1074
    Valaquenta - A valákról
  • Bandew
    #1073
    Igen, de miután gonosz lett, már nem volt vala, és nem is soroljuk őt a valák közé. Ez szó szerint le van írva a könyvben.
  • SaVaGe
    #1072
    Közben utána is néztem, a könyv csak nem hazudik ;]
  • SaVaGe
    #1071
    Nemnem, Morgoth bizony Vala volt, de megteremtésekor még nem volt gonosz. Később furcsa éneket virágoztatott, elkezdett feketedni a lelke, és miután leköltöztek a Valák Ea-ra, szembeszegült a többiekkel.
  • Bandew
    #1070
    Tévedés. A valákból csak 14 volt. 7 férfi és 7 nő. Ők voltak az uralkodó ainuk. Melkor természetesen nem volt küztök, hisz ő gonosz volt. A vala szó kb. olyan jelentésű az ainuk közt, mint a király szó az emberek közt.
  • SaVaGe
    #1069
    Morgoth igenis Vala, a kapitánya, legfőbb szolgája Szauron pedig egy a Maiar közül, akárcsak Olórin (Gandalf, Mithrandir), akik a Valar "alárendeltjei" voltak.
  • wizy
    #1068
    én a warez egyik oldaláról, de az már megszűnt, sajnos:-(
  • rezsofiz
    #1067
    melyiket?
  • HuAn82
    #1066
    A haver gépéről!
  • Bandew
    #1065
    NEM TUDOM???
  • RYAN MCKEAN
    #1064
    TI HONNAN TÖLTÖTTÉTEK LE A FILMET!!!!!!!
  • rezsofiz
    #1063
    jól megmaradt az emlékezetedban.én már nem is emléxem rá. :)
  • Bandew
    #1062
    A vala ugyanaz mint az ainu, csak azokat az ainukat hívják valáknak, akik Ardán uralkodnak (ahol Középfölde is van). Az ainuk Iluvatar szolgái. Az énekükkel teremtették meg Ardát.
  • Gladiator
    #1061
    na, és mi az az ainu, meg vala? ez sem vágom.
  • bp
    #1060
    A holtak seregéről képet plíz!
  • BADE
    #1059
    Hogy le lehessen játszani DVD-n gondolom.
  • rezsofiz
    #1058
    ja. :)
  • rezsofiz
    #1057
    aha,télleg igy volt.
  • Gandibá
    #1056
    Én csak azt nem értem, hogy mozis felvételt miért raknak SVCD-be? Erre még nem jöttem rá.. :)
  • mukika
    #1055
    Tudom, csak most jutott eszembe, hogy meg kéne osztani veletek...
  • Gandibá
    #1054
    Már elég rég óta le lehet..
  • mukika
    #1053
    Akit érdekel, lelehet tölteni a szinkronos verziót, igaz hogy nem a legjobb minőség...
  • Bandew
    #1052
    Melkor volt a lehatalmasabb ainu. A másik neve Morgoth volt, amit (ha jól emlékszem) Feanor, a legügyesebb tünde adott neki, miután ellopta tőle a szilmarilokat. Morgoth nem volt vala. Az ő parancsnoka volt Szauron. Miután Morgothot elkapták, Szauron elkezdett nyalni az embereknek, ármánykodással fontos pozíciókba törte fel magát, majd eljött a Hatalom Gyűrűinek ideje.
  • Gandibá
    #1051
    Én is mondtam hogy jobb, mert tény. Nálunk is az átállás oka, hogy rohadt 15 giga DL van, és utána meg lelassítanak 512k-ról 64k-ra. Élmény így netezni..
  • rezsofiz
    #1050
    melkor vala volt asszem, szauron ura,de a valák kiközösítették,mert beképzelt lett.ezután bujkált meg minden,aztán hadsereget gyűjtött.aztán valahogy a tanítvány,sauron került a trónra.régen olvastam,nem bizti hogy így volt. :)
  • rezsofiz
    #1049
    ja,nem vagánykodásnka szántam.csak megjegyeztem. :)
  • Gandibá
    #1048
    Jobb bizony, mert chellonál 15 giga download limit van, adslnél meg nincs.
  • Gladiator
    #1047
    na végre. én nagyon nem vágom a szilmarillokat. 100 valahanyadik oldalon tartok de egy nevet se jegyeztem meg. talán melkort, de hogy ő mi volt aztat nemtom. gonosz azt ennyi. vki adna egy kis felvilágosítást, mert hába olvasom, nem értek semmit.
  • Bandew
    #1046
    "a korai időkben ő volt a legbölcsebb"

    Pontosan ez az ami szvsz nem biztos. De ok hagyjuk abba. :-D
  • Bandew
    #1044
    Figyelj static! Én leírtam neked egy csomóféleképpen hogy értem ezt a dolgot (én hülye még képlettel is :-D). Nem azt várom el tőled, hogy lásd be nekem van igazam, csupán azt, hogy nem derül ki a Szilmarilokból sem, hogy Olórin hatalma mikor teljesedik ki. Ennyi.
    De ha te még nem olvastad el teljesen akkor miért vitatkozol? Majd a végét meglátod.
    Ja és nem jegyzeteltem, én is levágtam egyből mindent. Persze pár nevet elfelejtettem azóta, de nincs az az ember, aki első olvasásra megjegyzi mindet.
  • rezsofiz
    #1039
    8.-ak vagyunk a toplistán.nem rossz!
  • Bandew
    #1038
    Nekem Fibernetem van, aminek az az egyik "különlegessége", hogy XP-n iszonyat gyors (ált. 100 fölött), de minden más oprendszeren, még a telefonos modemnél is lassab. No comment!
  • rezsofiz
    #1037
    legalábbis azt mondják ...
  • rezsofiz
    #1036
    adsl-em van.jobb mint a chello.
  • Gandibá
    #1035
    70 mega.. én most biztos nem, mert la vagyok lassítva (chello suxx), de pár héten belül jön az ADSL, akkor talán felrakom valahova.
  • Gladiator
    #1034
    nekem kell a két torony paródia! vki dobja már fel vmi tárhelyre!
  • rezsofiz
    #1033
    lotr:rotk1033:)egybeazegész
  • Bandew
    #1032
    Ja! Csak azé!
  • Gandibá
    #1031
    Ő azt hitte, hogy amikor látomasa van Aragornról meg a fiáról, akkor már Arwen halott..