316
Hangszórók vagyis milyet érdemes venni???
  • Higany
    #316
    Megvan a cucc! Istenkirályul szól! Tisztán és a basszus is szuper! 6000 Ft-ot megért!
  • Higany
    #315
    Egy ilyenről kinek mi a véleménye? Mindenképpen 2.1-est keresek, mert nagyobb nem férne el, ahová kéne. Serintetek ez jófajta és megéri az árárt. Sokkal többet nem akarok rá áldozni, max 20-30e Ft-ot. Köszi az infókat!
  • Rag Oil
    #314
    sal hangszórót érdemes venni hangfalbanm eg reflexet ha nagyban nyomod na de a hangszóróval ti nem vagytok tisztába hogy azmi.
  • Higany
    #313
    Hi! Szerintek melyik hangszórót érdemes megvenni olyan max 15e Ft-ért? Jól nézzen ki és jól is szóljon. A mélyek is tisztán szóljanak, legyen rajta fejhalgató kimenet, meg lehetőleg fekete legyen.. Előre is nagyon köszi a tippeket! Üdv!
  • bency
    #312
    SZiasztok!Azt szeretnem kerdezni hogy van egy 5.1 wooferem,de az 5 kicsi helyett betettem 2 nagyot ra,es hogy tudnam megoldani hogy az a 2 nagynal is legyen basszus nem csak a woofernel,mert en ugy jobban szeretnem! Koszi a segitseget!
  • Solten
    #311
    Gombelem tavkopoben?? Wow.
  • Thund3r
    #310
    köszi az ötletet, de annyit tudok h gombelem volt, csak h most 1.5volt vagy 3voltos azt nmetudom meg h valami egyéb "speckó" tulajdonsága volte?
  • Solten
    #309


    Hi. Gondolom AAA (link), ha ennel nagyobb, akkor AA.
  • Thund3r
    #308
    üdv!

    segitségre lenne szükségem, mégpedig elvesztettem az elemet egy orion ht420 távírányítójából, és vagyén vagyok a vak vagy nemtudom, de valaki megmondaná milyen kell bele ?
  • REPS0L
    #307
    üdv!

    mini hordozható hangszórókat keresek iphone-hoz, ami simán elfér táskába, de azért hangja is legyen! ja és lehessen kapni mo-n :)
    vmi ilyesmire gondoltam!

    kösz előre is!
  • hanta
    #306
    Hello!

    Géphez szeretnék venni 5.1 hangfalat főleg játékra, filmezésre, zenehallgatásra használva. Mit tudnátok ajánlani? Melyik a legjobb vétel ár/érték arányban?
  • cash888
    #305
    Üdv!
    Van egy Logitech X-530 hangfalszettem, nagyon jó, csak két kis hibája van: néha berecseg (de ez csak egy reccsenés és kész, kb. 1 másodperc), de főleg akkor csinálja, ha a falon lévő termosztát bekapcsol. A másik, hogy esténként, főleg 22 óra körül fog valami rádióállomást és egyre kezd hangosodni... Ez mitől van? Mit lehetne vele kezdeni?
  • Danus16
    #304
    Hello!

    Vajon mi lehet a hiba?
    Creative T7700 hangfalam van és már vagy 2-3 éve szar a hangszabályzása... Beállítom és utána néha ugrál... felhangosodik aztán meg elhalkul.. Elég idegesítő mivel sokat hallgatok zenét és egyszer elkezd üvölteni aztán nem hallom, nagyon nehéz belőni... Egy idő után (2-3 perc) beáll egy szinten de addig meg összeviossza ugrál..
    Szétszedtem már egyszer(mióta szar) a hangerőszabályzót megbizergettem nem-e az érintkezés rossz, ugyanígy az összes vezetéket ami csak a hangrendszerhez tartozik megigazgattam, de semmit nem segített..
    Vajon mi lehet a baja? és nem lehet valahogy megszerelni?
    Ha fülhallgatót dugok bele akkor minden jól működik, csak ha hangfalból hallgatom, akkor fordul elő a probléma.. És mindegyik hangfallal, nem csak egyel. Szóval általános a hiba.
    amúgy a hangszabályzó is egy külön egység. jóó hosszú kábellel csatlakozik a subwooferhez. ebbe van fülhallgató-kimenet, hangerő/basszus hangerő.
  • krisz940122
    #303
    GX25:én egy hete kaptam egy 5.1-es orion ht420-as hangfalat 8 ezer volt és valami brutálul szól nagggggyon király csak ajánlani tudom és 8 ért nem is volt drága szerintem.a Tesco bol van.szerintem job mint ezek a noname-k.ha csutkára hangositod nem lehet hallani hogy beszélsz és távirányitó is van hozzá.a basszust külön lehet állítani.nagyon jol dübög.edig nem voltam nagy zenehallgató de ilyen hangcuccal...én ezt ajánlom :D
  • GX25
    #302
    10-15e körül tudtok ajánlani valami jó 5.1-es hangfal szettet?
  • Vardar
    #301
    Valami olyasmi, mint a mostani Genius. Már 6 éve megvannak és mindig is hibátlanul működtek.
  • Vardar
    #300
    Pff. Ez nekem túl professzionális:D Nincs egy kicsivel egyszerűbb? Legyen hang sok évig, az a lényeg:D
  • Solten
    #299
    Cs.: link
  • Vardar
    #298
    Sziasztok!
    Max 5000ért az iponban szeretnék 2.0-ás hangszórót venni. Mit ajánlotok?
  • gedvacska
    #297
    Sziasztok.
    Van egy hangszóróm ami középmagas és mély is egyben. a középmagasat leszeretném róla váltani. hány mikroF-es dióda kéne hozzá?
  • atix2
    #296
    Az meg lehet hogy elszállt a hangkártyád.Probáld meg kölcsön kérni valamelyik barátod kártyáját ha esetleg van valamelyiknek és azzal leprobálni.Szerintem az lessz a gond.
  • atix2
    #295
    Sziasztok.Azok segítségét kérném akiknek Logitech X-530 5.1-es hangrendszer van a tulajdonukban esetleg akik ismerik ezt a típust.Szoval a gondom az hogy miután kikapcsoltam a mélynyomóbol további zúgást hallok.Szoval hogy a kikapcs gomb nem kapcsolja le a rendszert teljesen(a trafó továbra is áram alatt).Ez másoknál is így van?
  • torma1
    #294
    Jó napot!!Nekem az lenne a prodlémám hogy a hangszórók egyáltalán nem akarnak szólni!!Nem tudom mi lehet a probléma!!Rákötöttem a számgépre és csak a mélyláda morod a többi nem szól!!Alaplapi hangkártyám van lehet hogy azzal lehet a probléma??A hangszórók külön szólnak tehát nem a készülékkel van a gond hanem hogy nem ossza el rendesen a jelet!!!Köszönet az esetleges válaszért
  • torma1
    #293
    Ha netán vennék egy normális hang kártyát akkor megszünnének a gondok?,Járt valaki még igy??
  • torma1
    #292
    Szia!!Nem, a hangszórók jók mert külön müködnek kiprobáltam hogy átkötöttem a hi-fire és ott szoltak!!A hangkártyával lehet valami!Egyik ismerösöm mondta hogy találkozott már ilyennel hogy nem szoltak a hangszórók csak a mélysugárzó dörmögött!!Mintha nem keverné el rendesen a hangokat a hangfalakra!!Lehet hogy mert alaplapi hangkártya van!!
  • Dj Siegfried
    #291
    hi! eladó 2x140watt mnc + 2x100watt 3 utas sal hangszóró! érd PÜ
    5000 huf
  • Balumann
    #290
    Tegnap előtt felraktam már, csak lusta voltam lepakolni onnan :) , meg átlesz rendezve a szobám + új asztal, stb.. De a monitor mögött/mellett tényleg nem volt túl jó helyen
  • Prince of Máté
    #289
    Most néztem a képed, jól vannak elrendezve de a centert miért nem rakod a monitor fölötti polcra, a könyvek helyére?
  • Prince of Máté
    #288
    Sztem azért van a képen is a falon elrendezve, mert ez a hangrendszer még nem olyan komoly, hogy érezhető lenne a "minőségvesztés".
  • Balumann
    #287
    Hogyha a falhoz közel van, az akusztikailag egyik hangszórónak se jó. Ha nem is hallod így megy.
    Hangtechnikából, akusztikából tanuljuk ezeket. Ha sarokba van, akkor erős mélykiemelés van, mivel a magasakat nem veri úgy vissza a fal, ha csak mögötte van fal akkor kevésbé érezhető a különbség. De akuszikailag az a legjobb, ha a hangszóró távol van a falaktól, optimális ha 1 méterre van, és a falon/falnál hangszigetelő van (például könyvespolc vagy ruhásszekrény hatásos!) :)

    De mondom, csak ritkán vehető észre a különbség, hisz hátrafele nem nagyon figyeli senki, hogy kicsit kevés a magas frekvencia, vagy tompább.

    Tényleg olyan kép van benne, hogy a falon van a hangfal? :D nemsemmi...
    Üzletekbe is láttam már elég rossz elrendezést, de azért ott is ügyelnek arra, hogy faltól, vagy leválasztótól kicsit távolabb legyen. Az egyik médiamark-ba asszem, van egy olyan megoldás, ahol hátul van egy ilyen vasrúd fent, és arra van felfüggesztve.
  • Prince of Máté
    #286
    Sztem ugyanolyan falon szerelve mint mondjuk asztalon, mivel akkor nem tenne be képet a Genius használati útmutatójában az elrendezésről, úgy h falon van.
    Nekem volt már asztalaon is de most falon van, és semmi különbséget nem veszek észre.
  • Balumann
    #285
    Ha falra rakod veszít a teljesítményéből, mert hátra fele van a bassreflex nyílásuk (főleg a legmagasabb frekvenciák lesznek kicsivel kevesebbek)! :) De végülis hátul ez nem is annyira fontos, úgy is nagyon jól szól. Max ha tű esik le mögötted, nem hallod meg :))
    Jah, sok forumot végigolvastam amik erről szóltak. Szerencsére nekem semmi problémám nincs vele egyenlőre!
  • Prince of Máté
    #284
    AMúgy ezzel az SW-5000-sel csak vigyázni, mert nagyon sok a baj velük!
  • Prince of Máté
    #283
    Nekem a Surroundok a falon vannak, és tökéletesek:)
  • Solt
    #282
    nem kínlódok tovább, eladom az audigy 2 zs-t! annyit segítsen valaki, hogy X-FI extrem gamer-t érdemes megvenni? jobb mint az audigy 2 zs? köszi
  • Balumann
    #281
    Vegyél fel msn-en! [email protected]
  • Solt
    #280
    már próbáltam! :((( sajnos attól félek, hogy a hangkártya kimenetnél lesz a gond!!! felrobbanok...
  • Balumann
    #279
    Huh hát azt a hangkártyát én sajnos egyáltalán nem ismerem. Próbáld újra telepíteni a vezérlőjét a lemezről.

    Hátsó hangfal esetén meg ellenőrizd hogy jól bevannak-e dugva azok a bigyók, hogy a csíkos vezeték vége a pirosba ment-e, a sima fekete meg a másikba (mélynyomóban is)!
  • Solt
    #278
    elég komoly a szobád!! :)) megvettem, de gáz van...:( szívok a audigy 2 zs-el... egyszerűen nem tudom előhíni a speaker settings-et!! :( ráadásul a mélynyomón nem jön ki hang a jobb hátsó hangfalhoz! :((
  • Balumann
    #277
    Nah itt a kép, hogy hogy van elrendezve nekem. A jobb hátsó hangszóró az nem látszik, de az egy szinten van a hátsóval, kis fehér asztalon, szimmetrikusan elhelyezve.

    ui: Nincs olyan nagy kosz, mint ahogy a képen látszik, csak 400-as isoval fényképeztem :))