186
Amdről intelre?Intelről Amdre?
  • corleone
    #186
    (Megetted...)
  • corleone
    #185
    Mergetted a kefét!


    Azért remélem nincs harag.
  • Borg
    #184
    Be fogom zárni a topicot asszem.

    Úgy látom úgysincs esély itt rendes hangvételre.
  • Tumor
    #183
    olyan egyszerű vagy mint egy faék
  • Sir Quno Jedi
    #182
    Szegénykém, akkor válts nick-et és minden rendbejön!
  • Tumor
    #181
    áhhh, reménytelen .....

    esküszöm ennél még "fostalicska" néven flame-elni is jobbb.....
  • Sir Quno Jedi
    #180
    Látom te is felülművelted magad Gyaloggaloppban ! :-)))
  • Borg
    #179
    Inkább térjetek vissza a topic témájához, ami nem egymás minösitését jelenti.
  • Sir Quno Jedi
    #178
    Lárifári, hülye angolok ! Angol hülyék !
  • Sir Quno Jedi
    #176
    mondom, hogy lárifári !
  • Tumor
    #175
    figy, én a szívem mélyén úgy vagyok az Intellel mint egy elvakult fradi drukker, de igazából qurva nagy hülyeség ennyire komolyan venni ezt és már-már vérre menni vele, ha egyszer már hasznosabban is fel lehet használni ezt a topicot.
  • Sir Quno Jedi
    #174
    á lárifári !
  • Tumor
    #173
    Lehet, hogy igazad van, sztem nekem is most ez lesz az útolsó így vásárolt gépem, utána már le fogom sz@rni az egészet. Azonban :) amiről írtam, nem egy csoda-processzor, mind össze 30 nettó, ami nem kevés pénz, de ha veszed azt, hogy ami ilyenben AMD, az 68 nettó, akkor arra már én is azt mondom, hogy pénz.... a videókártyának megteszi egy ti4200, ami 29 nettó (ABIT) és vízhűtéssel (az lesz) kb megy egy ti4600 szintjén, ami pedig jó szolgálatot fog még tenni arra a 2 évre míg fognak érdekelni a játékok.....mind1. Végezetül ezt mindenkinek mondom: nem sok hozzászólás volt, de minden esetre ez idáig nem bizonyosodott be, hogy bármivel is rosszabb lenne a rivális bármely megoldásánál, tehát legalább u.olyan jó, de valószínűleg jobb. Ugyanez(ek) a megoldás(ok) az AMD-nél is megvannak, de még az Intelnél is akad(hat) még ilyen. A lényeg az, hogy ha teljesítmény palettátt nézzük közel azonos arányban vannak megoldások az adott szinten, így akár tenkinthetnénk azonos tudásszinten a két márkát; nem kellene végre vitázni, szítani azt a kib@szott parazsat, hanem nyugi lehetne és mindenki nyugott szakmai-tapasztalati dolgokról értekezhetne itt. Na ehhez mit szóltok ? Elvégre nem lehet örökké ezen rágódni, vagy igen .... ?
  • Sir Quno Jedi
    #172
    nem, az széles, cinkos, jóllakott vigyor
  • Mike
    #171
    neked az a vicsorgás a smiley?
  • Sir Quno Jedi
    #170
    Csak tessék, csak tessék ! De a pisztácia elfogyott !
  • Mike
    #169
    SQJ mostantól utállak
  • Sir Quno Jedi
    #168
  • Sir Quno Jedi
    #166
    Namost értelmetlen egy topic ez. Mire is alapozom.

    Intelről AMD-re áttérni (kimondani is borzalmas), na arra nem kell topic, mert az öngyilkosok a sikeres öngyilkosságot követően már úgysem olvassák, nomeg aki elkövetné ezt a hibát magától, azt kár előre figyelmeztetni, csak egy dőre emberrel kevesebb, ez a természetes szelekció !

    AMD-ről Intelre, meg felesleges áttérni, mert aki egyszer elkövette ezt a bűnt, már soha senki nem oldozhatja fel többé és bűnterhes árulókra nincs szükség a letisztult Intel-es társadalomban.

  • Pheel
    #164
    Tippikus fogyasztó vagy baze! Kocsit hogy veszel? Bemész a kereskedésbe és amire rábeszélnek?
  • corleone
    #163
    Multkor veszek egy Intel procit. Miközben várok az adminisztrációra, olvastam a pulton egy cikket az AMD prociról. Megtetszett, úgyhogy szólok a srácnak: -Bocsi, inkább AMD kell. Még nem írta meg a számlát, úgyhogy belekezdett az új adminisztrációba. Valaki közben azon hőbörgött mögöttem, hogy az AMD-je mennyire melegszik, az előzője meg szénnéégett. Ok, több se kellet, szólok az eladónak, hogy mégis Intel. Nem szivesen, de újra elkezdte írni az Intel számlát. Mire fizetni kellett volna, kiderült, hogy felment az ára, nálam meg nincs elég lóvé. Az AMD-re viszont volt és még egy spéci hűtőre is rábeszélt, mondván hogy nem lesz gáz. Meggyőzött, hogy azt vegyek. Megcsinálja a papírokat, adná át a procit, erre szól a kollégája, hogy azt ne, mert xy-nak félre van téve, ráadásul az utolsó volt. Átmentem 1 másik boltba, ahol még jó áron volt Intel proci. meg is vettem.
  • Mike
    #162
    1 már van :)
  • Zozo76
    #161
    En most valtam meg a 300@450 -es Celeronos gepemtol. Igaz 4 evig ment megallas nelkul!
  • Mike at home
    #160
    De amint latom itt nem sok ember van rajtam kivul, aki nem a 3dmark eredmenyek es meghertzek buvoleteben el.
  • Mike at home
    #159
    ja. csak a penzed vered el. ahelyett hogy befektetned olyan vmibe ami nem eri a felet mihelyt megvetted. Igazabol nem tudom mire otthonra 3 gigaherz, de hat biztos van vmi oka.
    Aki 2-3 evre spajzol az mindig kezdheti az alapoktol, vehet mindent ujra. En jelenleg egy 750-es TBird-ot hasznalok, nem huzva' boven jo. Es nem fogok venni 70-80 ezrekert procit, mert az milyen jo 3 evig, hanem ha most vennek, akkor vennek egy 1800+ XP cc 18e korul, es nem vennem meg a legmenobb 150e forintos grafkartyat, mert jobb dolgokra is tudom kolteni a penzem, masreszrol csak allna benne a penz, ha mar van vmi folosleg azt inkabb megforgatom. Na szoval, szerintem felesleges ez a mokuskerek, en si csinaltam evekig, mindig a legjobb, folyton fejlesztgetes, de semmi ertelme, csak a penzt oli bele az ember baromsagba. Persze megertem aki most meg ezt csinalja, mert - mondom - en is csinaltam
  • Mike at home
    #158
    biztos megint en vagyok a rossz. csakhogy en nem olvasom, hogy masok milyen eredmennyel villognak. Utoljara 386-os gepemet meregettem. Akkor meg erdekelt. Ma csak egy eszkoz
  • [Walaki]D`Lair
    #157
    Ja + hűtő...
  • [Walaki]D`Lair
    #156
    Milyen alaplap + Ram?
  • l3alF1aKe
    #155
    2600+ vagy már a 2800+ os amd t huzta meg valamelyik tuningoldal (tomshardver?) 3400+ ra biztonságosan 60°C os átlaggal. Nem mondom meleg, én tuti nem huznám ennyire. De kivitelezhető. Természetesen minden létező teszten ha nem is mindben magasan, de határozottan vitte a pálmát. Ennek ellenére azt mondom teljesen mindegy az ember mit vesz. Nekem ugyan amd m van, de egy ismerősöm hivta fel a figyelmem rá, és megfontolandó, hogy most nem érdemes amd s rendszerbe költeni, vagy legalábbis nem a legnagyobba, mert ha kijön az uj barton? magos cucc...na majd arra kell ráállni, de gyorsan. Szerintem.
  • Tumor
    #154
    jó-jó-jó AMD, mert: pénz, meg mert "nem vagy sznob", meg buzi Intel a kurv anyát, meg az amd se ég le ha leáll a hűtő ...... DE ! HA .... mondjuk az egész istenverte gép mondjuk került pl nettó 317ezer forintba, és mondjuk ennyi pénzél már nem oszt nem szoroz az a plusz 30ezer hogy mégis arra vetemedjek, hogy Intelt vegyek, ÉS szépen kivállogatok magamnak egy c1-es 1,8-ast, ami egészen véletlenül 1,70 volton megy 3,2 Ghz-et, NA AKKOR MI VAN ?!?! ghz ide ghz oda, lehet vele vernmi a nyálunkat, meg minden, de az akkor is 3200 megahertz könyörgöm ! Ez megfelel 3200+ -os AMD-nek, ha még veszem azt, hogy rakom majd dual ddr-be, ahol azt a kurva nagy fsb-t ki is tudom szolgállni sávszélességben, akkor meg már több is annál. Ezt simán lehet bespájzolni 2-3 évre és akkor úgyse kell fél évente alaplapot cserélni ( ami amúgy szintén egy nevetséges gyermeteg érv, mint a hővédelem ). Hol tartok ? Vettem egy gépet 30 ruppóval drágábban, de végeredményben a 80%-os tuningal megspórolom azt a pénzt azzal, hogy sokkal tovább elegendő teljesítményt nyújt még. Olyan AMD amit meg 3200+-ra lehet húzni, ennél már csak sokkal drágábban lehet, vagy nem lehet ! Még1x: nem azért kell ekkora teljesítmény, hogy verjem rá a nyálam, hanem azért, hogy ne kelljen kidobnom egy év múlva lassúsága miatt. És ez most egy olyan érv-sorozat volt, amit kurvára, de kurvára nem tudtok megdönteni. Nem az Intelt istenítem, vagy védem, vagy bármi, mert én szívemből rühellem mind a 2 céget; kizárólag ezt a c1-es Northwood sorozatot. Igen olcsóbb az AMD, meg alapon hagyva jobb, de ha 1x lehetőségem van venni egy kcsit drágábbat, ami végeredményben viszont észszerűbb és gyorsabb megoldás, akkor onnantól kezdve az 100%, hogy nem rosszabb a rivális megoldásnál. Ezek konkrét érvek volt, épp ezért nem primitív gyermeteg reakciókat várok, hanem hasonló érveket. Ja és még valami, ha már úgy is hosszú lett. Az első hozzászólá az lesz, hogy : "...ja azt 2 hét után elfüstöl..." . Igen, ez igaz is lehetne. De ezért hangsúlyoztam a c1-et, mert ezeknél a magfeszt jó egy tizeddel alább lehet venni, a Northwood-ok "titokzatos halálát" pedig mindig az 1,8 és afölötti magfesz okozza.
  • Borg
    #153
    Neked (és másoknak) is szól, ami a 3dmark2001 topicban történt.
  • [Walaki]D`Lair
    #151
    pfffff.....A kurva isten bassza meg :DDDDDDDDDD
  • Jacek
    #149
    erre volt a valasz.
  • Jacek
    #148
    Nem hinnem csak vannak szerencsetlen veletlenek, de te biztos jobban tudod.
  • [Walaki]D`Lair
    #147
    Sajnos azt kell mondanom,hogy isten vagy!!
    Erre a tehetségre és szaktudásra nincs más szo!
  • [Walaki]D`Lair
    #145
    azért Intel hőmérséklet szabályozás powah...
  • Jacek
    #144
    ugye a regi alaplapok meg nem tiltottak le:) KT7A
    olemben volt a gep valamit csinaltam de be volt dugva:)) borda nem volt:) es valahogy elindult:)))
    szalonna sutes rulez:)))van egy 1.7+ kulcstartom:)
  • [Walaki]D`Lair
    #143
    jó én csak kérdeztem....:))
  • Mike
    #142
    ugyan minek venné le a bordát?
  • [Walaki]D`Lair
    #140
    még 1x megkérdezem. Vetted már le a bordát menet közben?