683
TV outtal kapcsolatos okossagok, problemak, megoldasok
  • nimfas
    #51
    tuti működni fog.... most vettem 100Hz-es tévét :-))) Sőt, ha ntsc-re kapcsolod a kimenetet még többet is látsz a képből. (pal-ban kicsit kitakar a képcső szélénél a műanyag)
  • Crokin
    #50
    Biztos. Biztos működni fog.
  • Kiru
    #49
    Jelenleg egy 50Hz (ITT) TV-vel van összekötve a videókártyám (GF3Ti200). A TVOut simán működik, Dual módban is. Átkapcsoláskor viszont kiírja, hogy a képfrissítés 50Hz, és károsodhat a monitor. A monitorral nincs is gond,de a TV cseréjét tervezem egy 100Hz TV-re. Azzal is működik a TV Out????
  • Dj N-Ice
    #48
    Sziasztok! Nekem ASUS Ti4400-esem van és azt szeretném megtudni hogy hogyan lehet befele jövö jelet fogni? Programmal? Elvileg van hozzá ez a WinProducer amivel lehetne és ez gyári eredeti Cd és ami a CDn van Serial az nem műxik:)) Jo kis szoftver... Mit lehet tenni ez ügyben?
  • krob
    #36
    Szerintem felrakott egy újabb detonator drivert és az NTSC-re állította az eredetileg PAL beállítást.
    A videókártya beállításainál (a GEFORCE-os fülön) keresgéljetek és próbáljátok meg PAL-ban.
  • voodoo01
    #34
    s-vhs kábellel, s-vhs/scart adapter......és csodálatosan megy......
  • voodoo01
    #32
    és mi a rák az a kompozit átalakító?
  • Lazarus
    #31
    kompozit. nem tudom neked milyen a kimenet a kártyádon Ha Y/C (vagy ahoz hasonló) akkor azt átalakítod egy kompozitra és mehet a móka
  • Looserke
    #30
    TVTOOL..
  • voodoo01
    #29
    Hi!
    Most vettem egy Leadtek Ti4200-t.
    Ebben még nagyon amatőr vagyok, de milyen kábel(ek) kellenek hogy kitudjam dobni TV-re a képet?
    köszi
  • Cepheus
    #28
    Hi!!

    Lehet hogy bugyuta kérdés, de sehogyan sem tudom megoldani. Szóval nekem 1 ASUS V8200 Deluxe kártyám van, és a probléma az, hogy nem tudom kidobni a képet a tv-re. Megnéztem a kártyán a jumpert PAL-ra van állítva. Amikor összekötöm a tv-vel és nyomok 1 kijelző észlelését, csak vibrál 1et a kép és annyi. A driver 40.72-es detonátor. Ha vki tud vmi helpet légyszi közölje.

    Előre is köszi!
  • Icebird
    #26
    Sajnos a régebbi Geforce-nál elég nagy keret volt.De az újaknál már nagyon minimális.
  • Icebird
    #24
    Nálam is volt ez a probléma ,mivel nem vettem észre hogy alapból NTSC-re van állítva a kimenet az 41.xx feletti drivereknél.Ennek átállításávál nálam megoldodott.
  • Gery1980
    #23
    Sziasztok, van egy kis problémám, felraktam a detonator legújjabb verzióját, és az nwiew-nél, ha a tv-t rakom be elsődlegesnek, akkor nagyon rossz minőségű lesz a kép, elmosódnak a színek, kicsit mintha ugrálna is.Ez az előző verziójú drivernél nem volt probléma, most jelentkezett csak.Mi lehet a gond?
  • barret
    #22
    átfedés menüben.de nekem akkor meg,picivel nagyobb a kép mint a "keret".
  • Laza
    #17
    Hali mindenki...

    nemregiben jottem elon egy olyan problemaval, miszerint 'hogyan is lehet 16:9es kepformatunot kinyerni TV outon keresztukl?!' (mivel a TVtool nem mukszik:)
    elsosorban filmekhez...

    es talaltam megoldast a problemara... teljesen alltalanos, tok egyszeru... :)

    tessek, itt egy kep rola.. :)

    a problema az 1. eset volt (a filmek elnyultak, es csak egy kis csikban latszottak, persze az amugy is szelesvasznu filmekrol van szo:)

    a megoldas a 2. eset...



    remelem ertheto... :)
  • ATISoft
    #16
    Hali

    Két lehetőséged van. egyik a TVTool, amin ki fog jönni a videók képe + a keret is el fog tűnni ami normál nview-klón-nál általában látszik.
    a második lehetőség, hogy nView-ban klónra kapcsolsz, azután rámész az átfedés, színbeállításra, ahol a "teljesképernyős eszköz"-nél kiválasztod az (most nem tudom megnézni) egyiket. Indíts el egy filmet és akkor próbáld átállítani. szerintem így menni fognak a filmek.
    Majd mondd el sikerült-e.
  • Tovi
    #15
    Rossz a serial, ez a próbaváltozat sajátossága. Takarits ki mindent a regisztriből, majd keress egy JÓL működő változatot. Lejebb találsz linket.
  • redapple1
    #14
    Segítsen aki tud!Gefi4MX videókártyám van.A gépet rca kábellel kötöttem a tv-re. Valaki mondja már meg, hogy a kell beállítani a tv kimenetet mert eddig csak egy divx filmet tudtunk a tv nézni.DVD meg egyálltalán nem megy ki a tvre. A lejátszó megjelenik a tv képernyön de lejátszáskor csak nagy feketeség!
    Az asztal és a játék ki megy a tvre! Mivel nagyon kezdő vagyok atémában legyetek szivesek részletes segítséget adni!A leguljabb detonátor van fent.Volt egy divx aminek csak az első kockái jelentek meg aztán semmi.Az összes fellelhető lejátszót kiprobáltam.
    A segítséget előre is köszönöm!!!! e-mail:[email protected]
  • Ramore
    #11
    Nekem még az is a gondom, hogy s-video kábellel van összekötve a tévém és a vkártyám, de bármelyik nvidia detonátort teszem fel, akkor is fekete-fehér a kép a tévémen. Ha rc kábellel kötöm össze, akkor a 30.82 detonátor az egyetlen, amelyikkel színes a kép, de halványan csíkos.

    Mi lehet a megoldás?
  • Laza
    #10
    en 6.8-al probaltam, de nem megy...
    egyebkent megneztem a hivatalos FAQ-ban, es azt irjak, NV17-es chippekkel nem kompatibilis a progi (GF4MX szeria)... azthiszem a GF4MX460-as kartyan NV24 chip van, de ezt sem tamogatja...

    ENGEM A 16:9 TVOUTON VALO KINYERESE ERDEKEL...HELP.. :D

    TVouton nem jon ki az 1280*720 (ez a 16:9), de a kartya tamogatja...
  • Long_Gun
    #8
    B-Bird!
    A monitoron azért megy el kép, mert a képfrissítési frekvencia túl magas. Olvasd el a monitorod gépkönyvét és pl. nvidia refreshclockfix-el v. más progival állítsd be minden felbontáshoz és szinmélységhez a támogatott értéket.
  • Ramore
    #7
    Én csak a legújabbat próbáltam, de hibaüzenet írt ki és ennyi!
  • ATISoft
    #6
    Próbáltátok a legújabb TVTool-al? 6.8.4-el?

    http://tvtool.cust.nearlyfreespeech.net/tvtool68.zip
  • Ramore
    #5
    Velem is ugyanez történ, lévén, hogy nekem is GF4MX kártyám van, de megoldást a gondodra sajna nem tudok.
  • Laza
    #3
    na, mar megneztem, es a TVtool nem supportalja a GF4MX kartyakon levo NV17-es chipet...

    tud valaki olyan programrol, amelyk tamogatja?
  • Laza
    #2
    mondom, nekem az is megfelel, ha valaki tud megoldast a 16:9-es kepformatum kivezetesere...
  • Laza
    #1
    Szia mindenki...

    Nekem egy GF4 MX420-asom van...

    A problemam az, hogy az Nvidia driverrel ki tudom kotni TVre TVouton keresztul a kepet,

    de mikor elinditom a TVtool 6.8-at, ezt irja ki:


    kene mukodnie, nem?

    vagy ha valaki tud esetleg mas megoldast arra, hogy a TV kimeneten 16:9-ben hozzam ki a kepet, az is szivesen fogadnam...
    (mert pl a DivX filmek tobbsege 16:9-es, es egy ilyen TVn ez meg gazosabb, a kepernyo kozepen megy a film egy csikban...)