36
-
Rive #36 Csak, hogy online hozzászólásom is legyen... -
#24 Elég nagy és kémiát, fizikát tanulok, és jár a Nature magazin,
És abban nem szoktak kacsát írni...
Ha lenne kis eszed utánnanéznél mielött okoskodsz kispajtás -
#22 Nirtogén:
http://www.supergames.hu/cikk.php?cid=15800 -
whitehawk #21 Döbbenetes. Már nem azért, de nyilván nem azon okból támogat a japán kormány egy kutatást, mert fölöslegesen el akarnak költeni egy csomó zsét. "Hő itt van gyémánt alapú félvezető prodzsekt támogassuk! Az mindegy, hogy megvalósítható-e csak mutasson jól a kiadások résznél!" Talán mielőtt elkezdték, utánajártak, és megnézték, hogy eddig mit tudtak felmutatni, mik a lehetőségek. Nyilván megkérdeztek tudósokat stb. Az iskolában meg nem mindig tanítanak meg mindent, mer az bonyolult lenne, azon a szinten meg nem kell, vagy azért mert a tankönyv nem tart lépést, (meg a tanár se) a tudomány fejlődésével. -
#18 "így például akár a gépjárművekben található motorokba is be lehet majd integrálni őket."
ehehehe
milyen motor lesz majd akkor, az az érdekes...
:o) -
#16 Lola:
Nitrogén egy gáz ugye?
Magas nyomásnak kitéve először folyékony állapotba kerül (biztos láttad már), tovább emelve a nyomást egy félvezetőképességgel (!) rendelkező szilárd anyaggá alakul, amely nem veszti el halmazállapotát a nyomás normális szintre vételékor sem...
Ha nem hiszed nézz utána...
A gyémánt mint olyan gyenge vezető, de más vegyületekkel (arzén, szelén) szennyezve növelhető vezetőképessége. A gyémánt kritikus hőmérséklete kb. 1500 Celsius Fok környékén van amikoris spontán grafittá alakul (1000 fok még csak nem is sok neki..., méghogy elég... talán neked kéne kissé visszamenni az iskolapadba Lola ).Köbös lapcentrált rácsszerkezetű kristály. A grafit azért vezeti jól az áramot mivel a benne lévő szénatomoknak nincs lekötve minden elektronjuk. Hexagonális kristályrácsa van. Ezért lehet írni vele, mivel a kristályrácsai síkban rendeződnek, ezek pedig könnyen elszakadnak egymástól.
Az 1Ghz-s korlátról. Az a szilícium amit ma használnak összetételében jelentősen eltér a pár évvel ezelött használatossal.
Az akkori összetétel nem tette lehetővé ilyen nagy órajelen futó integrált áramkörök építését...
De mint annyi mindent a mérnökök, tudósok megcáfolnak, létrehoznak. Gondolj bele Lola: Pár éve teljességgel elkébzelhetetlen volt egy ma mezeinek számító 40-80 Gbyte méretű HDD, vagy a réz alapú processzor. Ezzel a hozzáállással vívod ki (és még sokan mások is :( ) azt a lenéző tekintélyt, amit más fórumok látogatói tanusítanak a Supergames fórumjával szemben.
Neked nem az amisok köztt lenne a helyed?
Manapság az a baj hogy minden ök*r nethez jut és teszi az agyát mindenhol... Akinek nem inge ne vegye magára...
A többiektől elnézést kérek, de néha kiborítanak az ilyen emberek...
Bye: Omegared
Ps. Ha Edison nem találja fel az izzót, ma gyertyánál néznénk a TV-t. :D -
#15 "ezt hol 'tanították' neked"
Kedves lola. Nekünk is tanitották (egy informatikai középiskolában) ezt az 1GHz-s marhaságot. Mi meg el is hittük. -
Devla #7 A grafit is szenbol van, megis vezeti az aramot. Mondjuk tudomasom szerint a gyemant pont nem :) -
#6 Már nemazért, de tudtommal a gyémánt "kicsivel" értékesebb a szilíciumnál... -
JTBM #2 Nem Magyarországban kellene gondolkozni, hanem Európában. Az USA-ban sem sír egyetlen Iowa-i lakos, hogy miért nincs saját NASA-juk.