89387
PlayStation3
  • [Walaki]D`Lair
    #878
    Ez szép? Recés szar....
  • mohus
    #875
    WRC2...PS2


    WRC 2002...LIVE Gronholm
  • mohus
    #874
    ColinM3...PS2

  • mohus
    #873
    STCC2...PC


  • mohus
    #872
    magyarember2...
    "miért nincs PC-n stabil képfrissítés?"
    1. Mert tud az 60 fpsnel tobbet is, minek lekorlatozni, 2. sokkal komolyabb szamitast igenyelnek a PCs jatekok (nemcsak az autokra futja poligon meg textura, hanem a hatterre, kornyezetre is).

    -talán azért kéne lekorlátozni, hogy a szemem jól érezze magát...mert így csak idegesítő ha akár 50%-ban is megváltozhat a frame rate.
    -Sokkal komolyabbat?...mint amit egy mostani PC elbír?akkor mi a töknek írják meg?vagy írják meg úgy, hogy ne legyen ez gond...
    szóval a Rallisport esetén Xboxon stabilan "folyik" 700Mhz...ugyanakkor egy P4 1.6Ghz már erősen szaggat...matekból nem megy...
    vagy direkt nem akarták ,hogy jó legyen és Billy bácsi azt mondhatja.."á ne PC-n játszatok itt az Xbox.."



    "miért látom folyton, hogy félbevágott képkockák peregnek le?"
    Mert interlace modot hasznalsz.

    -tehát minden második sort rakja ki egy képkocka alatt...én asszem nem erre gondoltam, de ha most nagy baromságot írnék még magyarázatot kérek...
    én arra gondoltam, hogy a kép felső harmada már átváltott a következő képkockára a másik 2 harmada meg még a régit mutatja...lsd tipikus példa FPS+eknél forduláskor

    lehet ,hogy ebben inkább K.Andrásnak van igaza és akkor új cumó kell a gépbe....?

    "miért nem jönnek DVD-n a gammák?"
    Hogy le lehessen masolni. :) A DVD lemez nem epp olcso.

    -a PS2 DVD-s gammák egyenesen a netről jönnek...és egy 900HUF+áfás lemezre rávarázsolod a 4.7GB-ot ami durván 6cd lemez...egalité..egy CD lemez ára ÁFÁStúl így...187.5 HUF...ö...passz


    "miért "szebb"(a szemem látja így) és folyékonyabb egy Xboxon a Rallisport, mint egy jóval erősebb P4-esen...?"
    Mert a tvnek sokkal gyengebb a fokuszrendszere, egybemossa az egymas mellett levo pixeleket, es ez folyamatosabbnak laccik - de csak messzirol, es szinatmeneteknel! Ezert nem igazan latsz konzolon olyat hogy olvashato felirat lenne a texurakon, hiszen azt is osszemossa a tv. Pl. egy strategianal, ahol van 1000 egyseg a kepernyon, ezt tvn nem igazan tudnad megkulonboztetni, egybemosodna minden, jatszhatatlan lenne a jatek. Erre kell az 1600*1200 felbontas korrekt keppont fokuszalassal."

    aham...tehát akkor az olyan gammák ahol rengeteg poligonnak..stbstb-nek kell velem "szemben" a képernyőn lefutnia és azt akarom ,hogy a szemem a "szépet" lássa...azaz becsapom...TV-n érdemes játszani...legalább 2m távolságból

    és ezek szerint ha a PC képét kivezetem a TV-re megszűnik a szaggatás...és "folyékony" lesz...

    köszke
  • mohus
    #871
    "Valamelyik MARHA azt irta valamelyik topicban, hogy egy PC-s monitor araert siman megvan egy konzol! Persze, es min jatszik? Mert egy 100Hz-es TV minimum olyan 140000FT korul van! Tudom mert most akarok venni, sot a jovoben MONITOR helyett a PC-hez ezt fogom hasznalni. Ha az ember nem akarja tonkretenni a szemet akkor 100Hz-es TV kell vagy minimum 85Hz-es monitor."

    hát igen...de akkor már legyen Flat és máris 200 felett vagy...ez van, szerintem is drága mulatság PC mellett konzolozni. Ezért takarékossági okokból kiszálltam a PC fejlesztgetéséből , mert egyre kevesebb lett az olyan gamma, ami nekem tetszik és értelmesen fut több lett a fagyogatás akadás patchelés

    Maradnak a SIMS-ek némi warcraft2 és az egyik oldalon AOE partira is elhívnak hébe hóba,de nem megyek
    a másik baráti brancs meg az FPS klóntömeggel..."KiDukeNukemeztem-Qukeztem" magam egy életre, halálra röhögve magam estéken át..de mindenkinek "családja" lett és lehetetlen lenne összehozni újra a gépeket meg embereket.
    Netes játék meg nem az igazi, magamban igyam a sört?...és különben is én a szemébe szeretek röhögni:)SZVSZ
    Harmadik muris családi kötelékem a Sturmovik nevű betegségben "szenved"...a Pumaszázad lelkes tagja és valóban a kipróbálás után, tudom mi az a nagybetűs szimuláció, amikor látod ,hogy a szárnyadat igencsak kilyuggatták és a géped is furán füstöl...ha tehetem mindig kipróbálom lassan már valódi repülőgépét...csak a szárnyak nem férnek el a szobájában....

    ezzel talán el is mondtam hogy a PC-k mire valók
    maradtak azok a fránya RPG-k, kinek mit vesz be a gyomra és az esze...
    én egy Final Fantasyt 10. kezdtem el...nem nevezném RPG-nek inkább interaktív mesének, amit a moziban is nyugodtan leadhatnának.Érdekes és szép bár elég elvont ahhoz ,hogy családom egyik tagja sem fogta fel ,hogy mi ebben a jó?:)hiába kezdtem elmesélni, hogy itt most éppen ez meg az történik...
    Ha egy Morrowindet mutattam volna még el is vertek volna...úgyhogy itt mindenki magában RPG-zzen vagy olyanokkal akik szintén szeretik az RPG-t vagy RPG szerű cuccokat..az én közvetlen környezetemben csak magányosan FFX-ezem és kb fél év alatt sikerült 8 órai játékidővel a történet kb 1/32 részén átjutnom...
  • mohus
    #870
    K.András
    "De azért amiket irtál, az akkora hülyeség hogy el nem tudom képzelni, vajon melyik ujjadbol szopogattad ki az éjjel."

    hűha...éjjel van megint...a hülyeség fokozódik. nem tudtam aludni...altatót meg nem veszek be, de azért idézhetnél, hogy mi volt benne hülyeség...mert így elég nehéz rálelni:
    -mitől "szép" egy játék vagy
    -mi volt 98ban a játéktermekben? vagy
    -miért fagyott le a PC egy játék futás a alatt miközben befuttott egy email? vagy
    -a kérdések amiket feltettem? azért kérdez a gyerek is mert nem tudja...vagy az jó, ha a tanárbácsi lehülyézi a gyerekedet a suliban?



    "Ha félbevágott képkockát látsz, akkor érdemes volna elgondolkodni, vajon nem kéne e fejleszteni a gépet, azon a pénzen amit inkább ps2-re adtál ki, és akkor valodi autos játékokkal is játszhatnál, emberekkel,nem pedig hülye AI ellen!"

    először is jó a géped gratula...hány éves az az alkatrész amit utoljára vettél bele?és melyik az? mert az a gyanúm ,hogy valamit megint venni kell a rokonságnak ,hogy játszani tudjon...:((((

    közlöm ,hogy ma sikeresen linkeltem két PS2-t( 2.56 másodperc alatt, ami világrekord) és a valódi hús-vér öcsémmel bár sosem taperoltam (aki elég "idióta" és garantáltan AI nélküli, de rongyá alázott a fiatalos reflexeivel) és haláli röhögések közepette etettük egymást a kanyarokban

    Az hogy én mennyi pénzt adok és mire ahhoz szerencsére semmi közöd:)itt a lényeg a játék volt...szerintem is "luxuscikk" a konzol a PC mellé, de a könnyed egyszerű szórakozás jól esik neki a téli szünetben és nekem a szabi alatt...ezt lehet hívni "parasztvakításnak" vagy a "kényelmes valag kiszolgálásának" EGYETÉRTEK...de jól elvoltunk

    Pl: STCC2, amiben minden autonál másként viselkedik a kormány, és az auto beállitás változtatásokat is nagyon érzékenyen lehet érezni,arrol nem is beszélve hogy 99-es ez a PC-s játék, de minden tekintetben veri a belinkelt játékot."

    na végre egy cím...megszerzem...remélem a P4 1.6ghz GEFMX2-nek ez nem gond...főleg hogy az a STCC2 már 3 éves...
    kössz
  • mohus
    #869
    Alex...
    "Koszi a szep hosszu valaszt! De...

    - Az hogy most fix felbontas vagy nem, es hogy mekkora, az nem derult ki."

    én sem tudom...K.András szerint 800*600 alá TV...szerintem kevesebb, de a szemed csak akkor lát valaminek "szép"-nek, ha tudod a felbontását a látott képnek? [Remélem a nőktől senki sem ezt kérdezi meg az utcán először....-Mondd csak mekkora a felbontásod?]
    a PS2 meg egy 3 éves koros doboz...kb 300Mhz procival és kb 32MB rammal...ennél több technikai dologról nincs tudomásom...ja de lehet modemet/hálozati csatolót csatlakoztani hozzá (USA,JAP már műkszik a net egy ideje), van egy wincsinek hely két USB bemenet..

    "- A tukrozodes, a kamerafokusz, az intro masodlagos egy auto szimulatornal."

    én azt kérdeztem , hogy a tetves megjelenítődön ezt a belinkelt kép szerinted "szép" vagy nem...az ,hogy ez most éppen egy autós játék képe az tök mindegy

    "Ami fontos, az belsonezet, sofor es auto fizka, tores, teljes konfigolhatosag."

    de ha már itt feszegeted, hogy mit kell tudnia egy autós játéknak ám legyen: ebben az esetben Granturismo3
    -belső nézet van (gondolom nem a madártávlatból lehet a reális vezetési élményt megkapni)
    -sofőr...csak a visszajátszásnál kívülről átlátsz az üvegen és látod a sofőr alakját....most arra gondolsz, hogy lássad a kezét? (WRC, WRC2, ColinM-3-ban van, sőt a mitfahrert is ahogy tartja az itinert)
    -autó fizika van és jó ha mész vezetsz(kormánnyal természetesen és segédletek nélkül) stb...de ha ütközöl egy másik autóval akkor lepattansz
    -törés nincs (CM3-ban van és szerintem a legélethűbb törési modell, ha erre vágysz azt javaslom)
    -konfigurálás a teljes tuningolás lehetősége a jármű magassagától a kerekek dőlésszögéig, de ez kívülről látszik is (pl egy RS6-os AUDI "megültetése" igen látványosan néz ki)

    Én még egyet azért hozzáírnék...valódi autók másait szeretem, egy valamire való autósjátékban
    erre jó példa a GT3 a WRC de a Colin3 is

    "- Kormany es FFB nelkul problemas normalis autos jatekot vezetni. Orulok, hogy felfedezted az elonyeit."

    ezért vettem...

    "- Kezifek mindenben van."

    persze még egy Zsukban is...javaslom azért, hogy egy ilyen többmillás játéktermi cuccot nézz meg...az ülés mellett ott figyel fémből és megfelelő húzóerővel ellátott kézifék kar...nem ócska műanyag, ami egyes otthoni termékekhez adnak

    "- Az altalad emlitett ket jatek, az uj NFS es a Rallisport, eppen hogy arkad jatekok, konzol mintara. Grafikai es hangulat elmenyt nyujtanak "autos temaban". Pl. NFS: nincs fizka, nincs tores, nincs belso nezet, a menet-tulajdonsagok nevetsegesek."

    Ok...lehet, hogy rosszkor voltam rossz helyen, mivel nem a saját PC-men láttam őket, de mivel a bátyusom szereti az autós gammákat...

    Mit javasolsz az idei PC-s termésből(2002): ami legalább olyan "szép" mint a belinkelt gamma, töréses, sofőrös, fizikás, tuningolható pl kerékdőlésszögig az intro nem fontos...és a kamerafókuszról is lemondok...de az autók valós tükröződéséről nem.(Ja P4 1.6ghz év eleji szerzeménye van GEF2MX400-ezen kéne értelmesen futnia)
    csak a címe kéne és egy belinkelt kép...köszi

    "Bar a szep hosszu hozzaszolasodbol itelve, vagy tulsagosan fiatal vagy a "bevalott" korodhoz kepest, vagy veszesen sok idot toltottel az "arkad jatektermekben", vagy egyszeruen orvosi felugyelet alatt allsz."

    Személyeskedni nem szokás, gondolom ezért te az a fajta vagy aki megkérdezi "És mondd mennyi a fizetésed?"

    Én szeretek kikapcsolódni a meló után: és van sorrend is...a feleség és gyerek után a zene az olvasás az a heti 2-3 óra PS2 és 4-5 óra internet, ami megfelelő valahol erre a hétközpokon...

    Az a vészesen sok olyan heti egy alkalom volt az "árkád játékteremben"...gimi meg egyetem alatt, de az mán rég vót:)

    és mégcsak véletlenül sem vagyok Version...szerencsére, bár ez a Fórum is olyan mint a TV, aki ezt beveszi az megérdemli:)))))úgyhogy ez a topic is csak azért indult el, hogy hámozzuk a lufit:HAJRÁÁÁ



  • Kou
    #868
    "Mikor ertitek mar meg hogy egy PS2 emulator senkit nem erdekel, igy nem is tori magat azert hogy leemulalja, hiaba lehetne."

    LOL:)
    Nézz körűl külföldi emu oldalakon, ne csak saját véleményt mondh, az hogy téged nem érdekel az nem jelenti azt hogy senkit sem
  • fucko
    #867
    meg is van
  • fucko
    #866
    Jolvan meg kell szereznem a biosat csak nemtom honnan mert a kazaan van 2 de nem jon.
  • fucko
    #865
    De ha nem irom ki hogy csinaljam mert ugylatom a bleemhez meg ki kell irni.
  • fucko
    #864
    Azt irja ez a epsxe hogy nincs bios utana meg vmi sp212...Tudja vki mit kell csinalni?
  • cypher
    #863
    még meddig húzzátok ezt az értelmetlen topic-ot??
  • magyar ember 2
    #862
    Ott a Bleem!, azzal mukodik, de eleg nagy csalodas volt mar akkor is a PSX grafikaja amikor az volt a meno konzol.
  • magyar ember 2
    #861
    Egy PSX-et is le lehetett emulalni egy akkori PC-n, akkor 1 PS2-t miert ne lehetne egy mostanin? Foleg hogy egy nala nagyobb teljesitmenyu xboxrol mar ranezesre is megallapithato hogy az "emulalasahoz" egy tegnapi PC is eleg. 1szeruen csak senkit nem mozgat hogy PS2-es vacakokkal jacchasson, mikor ennyi jo PCs jatek van.
  • fucko
    #860
    Most probaltam eloszor ezt a kazaat,akkor ujrafogalmazom a kerdest:mit irjak be a keresobe hogy kiadjon vmit a tekken 1el kapcsolatban?
    Amugy a tekken 3 ps1es vagy 2es mar?
  • magyar ember 2
    #859
    Mikor ertitek mar meg hogy egy PS2 emulator senkit nem erdekel, igy nem is tori magat azert hogy leemulalja, hiaba lehetne.
  • magyar ember 2
    #858
    Miutan kifejtetted tapasztalataidat mindenfele Pc konfiguraciorol (GF4, Radeon9700, AMD, Intel, SCSI, IDE, stb. minden lehetseges felallasban, hiszen te ugyebar nem egy S3 Triobol kovetkeztetsz egy mai PC teljesitmenyere, es mivel a PC nem 1 kaptafa, mindent ki kell probalnod), megkapod.
  • Csudri #857
    Kazaa-ba linket!!! LLLLLLOOOOOOOLLLLLLLL Emberek meg van a hét LÁMÁJA!!!
  • fucko
    #855
    De mit irjak be a kazaaba hogy kiadja a linket?
  • fucko
    #854
    Ok koszi!
  • Csudri #853
    Próbáld meg az epsxe emulátort. Az az egyik legjobb. Szedd le Kazaa-val. Ott fent van a Tekken is!
  • UNREG
    #852
    pc-ről. arra jó egy 50ezer forintos alapgép is.
  • Kaszi46
    #851
    erre reagáljon már vmi konzolface kiváncsi vagyok:)) ha annyra szar a pc meg drága akkor mi a manórol irnak ebbe forumba??????????
  • fucko
    #850
    De a ps1 emulalhato nem?Ahhoz kene akkor vmi jo emulator cime.Meg a tekken letoltesi helye:)
  • UNREG
    #849
    akkor bocs, de ez a kérdés szinte kétnaponként elhangzik és mindig az a válasz, hogy nem lehet ps2-t és gc-t emulálni, ahhoz a mostani pc-k nagyon kevesek.
  • fucko
    #848
    En speciell most ertettem meg mert most jottem ide elsonek
  • UNREG
    #847
    mikor értitek már meg hogy ps2-t csak évek múlva lehet emulálni??!!
  • UNREG
    #846
    na, ha olyan nagy szakértő vagy, itt van két kép egy játékból, halljuk a véleményed!! de nem a grafikáról, hanem a játékmenetről, az irányításról, a nehézségről, történetről, összetettségről, minden olyan jellemzőről amit te egy kép alapján kitalálsz!!

  • fucko
    #845
    Vmi jo ps2 emulator kene amivel nem kell sokat szarakodni hogy menjen a jatek pc-n.1alatalan megoldhato ps2es jatekot emulalni vagy csak a jovo zeneje,mer en leszedtem 1 emut de nem tom vele beinditani a virtua cop-ot.Valaki segitsen thnx!
  • UNREG
    #844
    soha nem mondok véleményt addig, amíg legalább 10 percet el nem töltöttem a játékkal!! látatlanban fikázni valamit eléggé lammer dolog, abban freak nagy :)))
  • UNREG
    #843
    ps2, gc emura még éveket várhatsz
  • magyar ember 2
    #842
    Mellesleg ha a konzolosok belinkelik ide a kepet kedvenc jatekukrol, hogy megmutogassak, akkor nyilvan lehet rola kovetkeztetni valamire, hiszen azert lett belinkelve.
  • magyar ember 2
    #841
    Te mi alapjan mondasz velemenyt? Kiprobaltal minden jatekot, konzolt, PC konfiguraciot? Legtobben itt meg mindig abban a tevhitben elnek, hogy a PC = 386.
  • magyar ember 2
    #840
    Nincs szuksegem ilyesmire, mert nincs konzolon olyasmi amit nekem erdemes lenne emulalni.
  • UNREG
    #839
    "szinte minden konzolos jatek be volt mar linkelve."

    na ne röhögtess!! te ez alapján mondasz véleményt??
  • magyar ember 2
    #838
    Meg a strategia. Meg minden amit neten lehet jatszani.

    Lehet hogy te ezt leirtad, de mindig jon 1 konzolos aki megint beirja az ellenkezojet. Las #763, #735, stb.
  • barret
    #837
    hát egy ps2 emut vagy egy xboxot elfogadnék!hol lehet ezeket letölteni?vagy ha neked megvannak feltölthetnéd valahova...gc-t nem kérek,mert az macerás.
  • Csudri #836
    meg az RTS. És akkor mi marad?? Szim-ek (perszer az is csak arvade, fostexturás) +JSRF. Húúúúúúúúú Rohanok konzolt venni!!!! (majd ha szaré-húgyé adják hehehe)