89387
PlayStation3
  • Kratos86
    #39135
    Hát igen! Nem sok játékról mondható ez el! De az MGS az nagy kivétel!!!
    Lehet a 4. részt is végigviszed 30-szor vagy többször :D
  • Foxhound1980
    #39134
    XVII.ker, vmi lakótelepi konzolkuckó. Több gép beállítva, tv-k, gyerekek. Benéztünk haverral vmi gémért, talán Thrill Kill már nem emlékszem. Megakadt a szemem, egy kis figurán ami falhoz lapul meg japánul beszél vmi csajjal egy nem játékképernyőn, símaszkos katonák, lehellet a levegőben. Mondtam, had próbáljam már ki...5 perc után ez SZAR, menjünk. Pár héttel, vagy 1-2 hónappal késöbb MGS a csapból is...berendelem, megnézzük. Megjön, gépbe berak, ráismerek, hogy ez a kuckós szar... Kb 30x vittem végig azóta csak a Ps1 verzát...SZERELEM. :D
  • Foxhound1980
    #39133
    Fog örülni miután belép és visszaolvas..:D
  • Kratos86
    #39132
    Pont azért raktam be a képeket! Az első képet nézegetve a régi szép idők jutnak eszembe :D
    De jó is volt annak idején! Emlékszem mikor először játszottam az első résszel mennyit elidőztem az elején hogy hogyan is kell eljutni a liftig hogy a felszínre tudjak menni! Mindig megláttak és szólt a riasztó mint az állat! :D
  • Nexxuss
    #39131
    "vagy nem..."

  • Foxhound1980
    #39130
    Na ez tökéletesen be is mutatja az evolúciót. thx
  • Kratos86
    #39129
    MGS1



    MGS2



    MGS3



    MGS4

  • Foxhound1980
    #39128
    Passzolom. USA-t gondolom, az olcsóbb, tudunk rá tölteni add-on-t. :) Persze ha vki multizni akar vele lehet az EU-sal jobban jár a pingek miatt.
  • Foxhound1980
    #39127
    Olyan vágásokkal és rendezéssel operált már az első rész ami a mai napig emlékezetes, illetve történelmet írt a játékvilágban.
  • Csabesz100
    #39126
    Egyébként MGS4-ből melyik verziót érdemes megvenni? Az EU-sat vagy az USA-t? Lesznek hozzá letölthető dolgok?
  • Foxhound1980
    #39125
    Az kérlekszépen akkor világbüntetés volt...
  • Csabesz100
    #39124
    Most néztem az első részről egy kis videót. Hát egy kicsit mosolyogtam! :-) Bár az annak idején biztos tuti ásznak számított! :-)
  • Foxhound1980
    #39123
    Jim épp vmelik nap kezdte el asszem a 2. részt. Vele is tudsz konzultálni, vagy nem...:D Bocs Jim :DDD
    Amúgy jó teszed, kib.szott jó mindhárom rész. PS1-es első az sztem egy igaz mestermű. Ha a graftól okádnál van alternatíva, GC-s remake Twin Snakes címen.
  • Csabesz100
    #39122
    Köszi Neked is és Fox-nak is! Mihamarabb beszerzem és elkezdem tolni a játékot! :-)
  • Scotty99
    #39121
    Ajánlom figyelmedbe a GameTrailers által készített retrospective részeket, ha tudsz angolul, akkor érteni fogod őket. Elég jól elmagyarázzák a dolgokat, ám ahogy sirpalee is mondja, el kell olvasni leírásokat a neten.

    Metal Gear Retrospective
  • Foxhound1980
    #39120
    Mindenképp ajánlom az első három epizód végignyomását, sokkal jobban képbe kerlülnél. Sőt hát az az igazság, hogy épp az MGS univerzuma az amiben nem lehet elég mélyre menni, több ezer információ a részekben amik az átvezetőkben illetve a codecbeszélgetésekben vannak. Az is megoldás persze amit Sirpalee írt de igazság szerint ha el is olvasod, töredékinfoermációhoz jutsz csak. Gyakorlatilag könyvet lehetne irni a sztoriról, és ez nem túlzás. Rengteg karakter, azok motivációi, történetszálai összefonódása más karakterekkel, akkár 30 évre visszamenőleg is. Szóval rettentő összetett az egész. Aki pl abszolut MGS szűz, az kajak szinte semmit nem fog érteni a 4-ből még akkor sem ha perfekt angol. Nekem is fel kell fríssitenem majd a memóáromat pedig igencsak MGS őrült vagyok, galériámban van is egy MGS fotó pár dologról A másik dolog amiért javaslom az előző részek elővételét az a fejlődés átélése ami a sorozatot követte/követi a ami napig technikai téren, fantasztikus.
  • sirpalee
    #39119
    Irtózatosan kapcsolódnak, viszont van pár nagyon alapos és részletes történetleírás a neten, elvolvasod 2-3szor és az elég lesz. Persze ha van rá lehetőséged érdemes végigjátszani őket :)
  • Csabesz100
    #39118
    Olvasgatom itt a MGS4-es hozzászólásokat, nézegettem a képeket és videókat! Nagyon jónak tűnik a game. Gondolkozok rajta, hogy előrendeljem-e, csak annyi a próblémám, hogy nem játszottam a korábbi részekkel! :-( Érdemes így nekivágni vagy először inkább az első hármat kellene kipörgetni? Mennyire kapcsolódnak egymáshoz a részek?
  • Zodd
    #39117
    A DDR2 az tényleg gáz :(
  • sirpalee
    #39116
    Igen tudom (QS21 CELL8 - 2 giga xdr, QS22 CELL8i - 32 giga ddr2)

    Több memória elérés, javított 64 bites utasítások, és ott növelt teljesítmény, stb... Viszont ahogy néztem a 256k-t még mindig nem növelték.

    Viszont a ddr2 lassabb mint az xdr, pedig az nagyon vonzó a qs21-ben. (igaz drágább is)
  • sirpalee
    #39115
    Az előző 3 is nagy játék volt, 1-re biztosan mondhatom, 2-t sajnos nem tudtam elindítani vista alatt.

    Amiket az első reviewok alapján lehet olvasni meglesz a színvonal, szóval nem kell félni ;)
  • Zodd
    #39114
    Azt ugye tudod, hogy az új blade-ekben már újabb Cell-ek vannak.
  • zozo2001hu
    #39113
    Kíváncsi leszek az első tesztekre (MGS4), meg majd ha közületek is beleöl valaki pár órát az első benyomásokra, hamarosan kiderül minden. :)
  • sirpalee
    #39112
    Sok az OFF :D

    Lényeg a 6.12.
  • sirpalee
    #39111
    Nem, sajnos nem játékfejlesztő. Elsősorban mayahoz (és nemsokára houdini-hez) írok és fejlesztek cuccokat eszközöket, mellette írok egy dx10 / 10.1-es motort ami majd lecseréli a maya hardver renderjét, és houdininek fog adni egy output rendert.

    Viszont van egy halom gond a most használt nem real time renderrel (mental ray), igaz gyors, és flexibilis, de egyrészt néha szopatják a népet, még azokat is akik licenszelik rendesen (pl 6 hónapig egy hibás verzió volt az official), memóriahasználatban röhejes (BSP-t használ asszem) stb...

    És lenne igény egy 2-3 év távlatában belső fejlesztésű raytrace programra, és ahogy körülnéztem proci szinten erre egyelőre a cell lenne a legalkalmasabb megfelelő sebességgel. Csak egyelőre még nem látom át teljesen az architektúrát, és elég nagy gondot jelent az SPE-knél a 256k ram. Már van trükköm hogy lehet megkerülni, illetve vannak elképzelések de nem egyszerű. Viszont a blade-s real time raytrace cuccok iszonyú meggyőzőek, és magának a procinak a belső felépítése is nagyon alkalmas erre (iszonyúan vektorműveletekre van ráállítva).
  • EmThor
    #39110
    mass effect meg kurvajó, überhangulat, stb. harc is fasza. csak sokat kell mászkálni meg ugatni
  • EmThor
    #39109
    jpn store, új RPG játék trailer
  • EmThor
    #39108
    na tegnap boxoztam és fasza volt condemned 2 hangulatos, de semmi extra, attól függ elég hosszú-e (nem a mániám miatt, hanem télleg), achievmentek faszák, követelem a trófeákat azonnal, de minden játékhoz nem oldják meg, conan meg isten, le is toltuk játék felétől kb. easy-n 6.5 óra, megyek vissza alszok :D
  • zozo2001hu
    #39107
    Ja hogy te programozó vagy, értem most már, netalán játék fejlesztő?
  • sirpalee
    #39106
    Jah nem kevés... De számolj utána :

    MGS4 mellett másra is akarom használni a cuccost, egyelőre vista alatt emulált fedora alatt szimulálok cell procit.

    Ahhoz hogy tudjak YDL-t használni, egyrészt kell 1 HD monitor, nagy vinyó, az alapban megvan. Gyak az egyetlen játék ami érdekel a platformon az az mgs4 (most ellébecolok napi 1 órát orange boxxal, vagy néha foldolok de kb ennyi, a másik 3 gámába beleuntam - GT5P, GTA4, Burnout Paradise).

    Nem állíthatok be a cégnél, hogy srácok kéne egy 10ezer dolcsit QS21 / QS22 blade egység (mikor most vettek egy halom xeonos blade egységet). Így 90 + 90 + 20 ért kapok egy olyan egységet amivel kbra tudom gyakorlatilag sebességtesztelni a cuccost, egy 2 millás egység helyett... És majd ha jutok vele valamire akkor meg már gyakorlati eredményekkel támogatva könyebb lesz blade-t vetetnem velük És így 3-4 hónapnyi tesztelgetés után kijön hogy jó-e nekem a cell, vagy inkább a xeonokra kell megírnom a cuccost.

    Ja és persze játszani is akarok az mgs4-el
  • zozo2001hu
    #39105
    Még egyszer bocsi, hogy reggel ilyen pikírt kedvemben voltam, amiket felsoroltál, hát gammával együtt is cirka 150e Ft, vagy még lehet keveset is mondtam? Nem semmi upgrade...
  • sirpalee
    #39104
    Aúgy kösz
  • sirpalee
    #39103
    Lesz nyaralás... Ha jól számolom legalább 2 hét :P

    Mire végigviszem az legalább november.
  • zozo2001hu
    #39102
    Kicsit tovább vittem a gondolatmenetet, bocsi érte. :D

    "Mekkora mázli hogy a köv hónapi fizu 10 előtt érkezik :D (és a mostani havit kicsit késve jövő hét végén kapom). Meglesz a benq 24"-es monitor, valami 5.1-es füles a ps3-hoz, 250 gigás vinyó a gépbe, minden kész az MGS4 fogadására, igaz hogy a nyaralásomnak ugrott, de hát imádok nyáron a négy fal között lógni Snake-el.:D"
  • sirpalee
    #39101
    Mekkora mázli hogy a köv hónapi fizu 10 előtt érkezik :D (és a mostani havit kicsit késve jövő hét végén kapom). Meglesz a benq 24"-es monitor, valami 5.1-es füles a ps3-hoz, 250 gigás vinyó a gépbe, minden kész az MGS4 fogadására :D
  • HAF Rigel
    #39100
    néztétek a játékaim.hu a statisztikát .

    első 5 ben 4 ps3 cím,

    Ami nagyon meglepő 3.ik a gta4 több mint 100dbal vagy 5ik helyen a gt5p 95 példány . Durva
  • Nexxuss
    #39099
    Hát inkább betolok egy Nektart mint hogy valami szerb buzi legyek
  • Foxhound1980
    #39098
    Aha. Sajna nekem ez biztos késni fog, 16-17.-e fele tudom elkezdeni majd de sebaj.
  • Foxhound1980
    #39097
    Ezt elbaxtad mert egyszavas választ viszont nem illik fórumon adni. Menjél inkább tolj be egy adag nektárt aztán tente!
  • HAF Rigel
    #39096
    az fizu után van a következő hónap költségvetése :) :) :)