64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • darki81
    #63971
    Sziasztok.
    Valaki tudna segíteni abban hogy miért ugrik fel a hűtés maximumra a laptopon? (csak úgy a semmitől)
    Ez egy gamer laptop, és a játékoknál sem volt ekkora hangja hónapokig.
    Fel évente ki van tisztít a és pasztazva is.
    Feltettem a 10-rol a Win11-et, és itt is elojott 2 hét után.
    Lehet valami frissítés bekavarhatott, vagy nem tudom.
    Ha elinditom a feladat kezelőt elkezd lassulni a ventilátor. Egy pillanatra mutatja hogy a processzor 100%,aztan lecsökken. 2 hetes a rendszer, nincs rajta semmi extra.
    1 játék, nod, qbittorrent, Chrome
    Köszi a segítséget előre is.
  • Peet199009
    #63970
    Sziasztok!
    Iphone 13-on messengerrel lenne probléma. Tudnátok ajánlani fórumot ahol ezügyben tudok segítséget kérni? Köszönöm!
  • pasztva1
    #63969
    Sziasztok! Kérem segítsetek! Kaptam szüli napomra egy bluetooth fejhallgatót. Telefonon csodálatosan működik, de az asztali gépemen nem tudom használni. Vettem egy Generic bluetooth adaptert, a gép szerint az adapter és a fejhallgató is megfelelően működi. Egy a baj egy fikarcnyi hang sem jön ki a fejhallgatóból. Segítsetek, hogy mit nem csináltam jól! A gépem egy DELL OPTIONS 790-es, windows 7, 32 bit-es rendszerű.
    Előre is köszi!
  • RAMyMamy
    #63968
    Sziasztok.

    Szereztem egy hibás Glorious Model O vezetéknélküli egeret és szeretném megjavítani. Kitört a görgő szélén lévő kis pöcök, ami az encoderbe megy bele. Azt tudom, hogy nem lehet venni hozzá a gyártótól pótalkatrészt, viszont ami benne volt, már az sem az eredetije. Aliexpresses keresés alapján Steelseries Sensei RAW görgő volt benne. Valakinek van esetleg tapasztalata ebben? Milyen más görgők kompatibilisek ezzel az egérrel?
  • TomStorm
    #63967
    Újrapasztázás is megvolt
  • TomStorm
    #63966
    Üdv.
    Adott egy 2080 Super Gigabyte videokártya.De sokszor nagyon "visítanak a ventillátorok" 2-3mp-ig.Inkább menübe lépésnél,betöltésnél,grafikai beállításoknál játékokban.Windows-ba csendes meg ha nem pörgeti fel akkor is.Akár órákra is csendes játékban ha nem lépek menübe nem nyitok térképet stb..
    Tápot már vettem hozzá 750w goldot,Aorus és Afterburner software-t is próbáltam de semmi.Win11 alatt is próbáltam,ugyanaz.

    Egyszerüen nem indokolt a ventik ennyire felpörgetése álló képeknél!
    Valami ötlet?Esetleg a ventillátorok kicserélése?
  • 6600GT
    #63965
    köszönöm hogy vissza írtál ! azóta már minden jó, visszatettem a win 10et :D
  • Zsombor99
    #63964
    Javasolom, hogy ha van jó driver a hangkártyádhoz, akkor inkább az legyen fent, a Windows sajátja ne, mert azzal lehet, hogy nem érhető el az összes lehetséges funkció (pl. hangzás javítási opciók, stb)...
  • 6600GT
    #63963
    +annyi infó még hogy a hang hibakeresőben felkiáltó jel volt a drivernél, Realtek Audio driver,Intel hang driver illetve a Microsoftnak is volt fent hangdriver...mindent le szedtem csak a Windows drivert hagytam fent most nem ír már hiba jelzést...lehet ez volt a baj
  • 6600GT
    #63962
    Sziasztok! Valaki találkozott ilyen "kék halállal" driver power stop failure??
    Annyit utána néztem hogy lehet driver hiba vagy valami alvó állapotról olvastam külföldi fórumon...már újra tettem a win 11et(jogtiszta)
    még ami feltűnt hogy vmi hanghibát írt ki majd a füles dzsekdúgót piszkáltam és kb akkor csinálta ezt, lehet itt van valami hiba..
    hátha tud valaki valamilyen ötlettel szolgálni esetleg már tapasztalta a hibát.Köszönöm
  • aptya1
    #63961
    Nagyon köszönöm az infót, de a paragon esetében azt írja csak win 7-től lehet használni. Ráadásul nem vagyok egy IT szakember, úgy hogy ha kérhetlek lépésről lépésre kellene haladnunk. Amim van: egy külső meghajtó USB-vel, egy külső CD vagy DVD olvasó,egy HP laptop win 10.
  • aptya1
    #63960
    Hello.Dazzle DVC 90 digitalizálóm szeretném használni, még az XP-én nagyon régen használtam, aztán sok évig kölcsönadtam. Visszekerült. most Win 10 van. Fel tudom telepíteni, vagy kuka a hozzátartozó Pinnacle Studio 9 együtt?
  • MerlinW
    #63959
    Acronis vagy Paragon Drive Copy-val tudsz lemezt klónozni. Ha nincs szabad slot, venned kell egy SATA USB adaptert, vagy za M.2 akkor azt.
  • abel0317
    #63958
    Hello. Van egy vivobook x513ea notebookom 256-os ssd-vel amin gyárilag van win10.
    Ha upgradelni szeretném akkor csak 1 ssd slot van szóval az alap 256-ost ki kell venni..:/ létezik olyan lehetőség hogy az alap 256os ssd-ről átlehessen vinni minden adatot majd az új nagyobb tárhelyű ssd-re belértve a windowst is?!
  • Bokafix2
    #63957
    Szerintem próbáld ki egy alternatív böngészőn a Youtube-ot. Ha ott minden oké, akkor tilts le minden felesleges bővítményt az alapértelmezetten. Nekem legutóbb ez okozott problémát a videóknál, bár az nem hangfalas gond volt, hanem más, de én tennék egy próbát.
  • oneal1
    #63956
    megnéztem, sajnos egyik sem.

    Továbbra is csak akkor recseg, amikor meg van nyitva a youtube, ha le van téve tálcára minden ok.
  • MerlinW
    #63955
    Próbáld meg ezeket, hátha valamelyik segít.
  • oneal1
    #63954
    semmi változás nem volt és sajnos másik hangfallal is csinálja
  • MerlinW
    #63953
    Ööö erősítő? Kábelekkel játssz kicsit. Esetleg került valami nagyon elektromos a PC közelébe az utóbbi időben? :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.24. 17:16:54
  • oneal1
    #63952
    sziasztok!

    Anomális SOS help! :)

    Adott a gépem, ha hangfalról hallgatok youtube-ot és nyitva van maga az oldal akkor recseg a hang a hangfalon, ha leteszem tálcára már jó.

    A hangfalnak nincs baja, másik gépen tesztelve

    Ugyan ez fejhallgatóval nem áll fennt tehát minden oké.

    Ötlet esetleg valakinek?

    köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: oneal1, 2021.12.24. 14:34:20
  • biomage
    #63951
    ezt hívják úgy hogy a cpu próbál dolgozni, hogy a vga terhelődjön :D de nem sikerül
  • 6600GT
    #63950
    köszönöm szépen!
  • MerlinW
    #63949
    VGA csak 1080p felett fog 99%-on menni. 1080p és alatta a proci dolgozik.
  • 6600GT
    #63948
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy adott egy Acer Nitor 5 laptop i7 proci egy rtx 3050ti illetve 16gb ram, újra tettem a rendszert és azt tapasztaltam hogy a Dying Lightban nagyon kevés az fps kint pl 50 30 között (fullon)és a vga usage is kb 50 60 max 70% a v-sync ki van lőve .
    Mi lehet a probléma? miért nem megy 99% pl a vga
    köszönöm
  • MerlinW
    #63947
    Nekem mindkettő Samsung Evo 970. Kicsit melegek de megbízhatóak és a leggyorsabbak között vannak.
  • Dzsí Pí
    #63946
    köszi az infót, igen az első m.2 ssd-m volna, de probálok "minőségit" keresni, azért is esett erre a választás illetve hogy ezen van hűtőborda is gyárilag.
  • MerlinW
    #63945
    Ha 3 és fél év alatt 6%, akkor ebben az ütemben még ~25 évig (azért nem ~55, mert ahogy fogynak a blokkok, gyorsul a degradáció) működhet. Még mindig 4x több, mint egy HDD átlag élettartama :)

    Az 50-60 fok normális az M.2 meghajtók esetében (lévén sokkal több adatot dolgoznak fel ugyanazon idő alatt, mint a SATA SSD-k = nagyobb feszültség = több hő), lényeg, hogy 80 fölé ne nagyon menjen. Általában két M.2 slot van az újabb alaplapokon, egyik a gyorsabb a VGA-felett, ami általában ~10 fokkal melegebb a VGA miatt, és egy másik kicsit lassabb port az alaplap alján, ami hűvösebb. Lényeg hogy 80 fok alatt nincs gond.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.11.29. 00:50:43
  • Vadnokedli
    #63944
    Ha ez az első M2-es SSD-d próbálj utána nézni miket írnak róla egyébként.
    Nekem egy MP500-asom van (MP500 MLC / MP600 TLC ) csak az OS van rajta meg pár program. Alapjáraton 60 fok fölött fut a létező legjobban szellőző házban. 16 írt TB / 1 év 76 nap üzemidő után 94%-ra degradálódott ez idáig. ~3.5 év alatt.

    Egyébként megvagyok vele elégedve. Csak mellékes infónak itt hagynám.
    Utoljára szerkesztette: Vadnokedli, 2021.11.28. 23:37:53
  • Dzsí Pí
    #63943
    köszönöm, akkor nem fogok szerintem mellé lőni vele, a jelenlegi 2.5' ssd-nél biztos gyorsabb lesz:)
  • MerlinW
    #63942
    Az alaplap csak 3.0-t tud, de lényegtelen, oda-vissza kompatibilis a 4 és a 3. NVMe tekintetében minimális (tizedmásodpercek) a különbség, lévén nem igen használják ki (jelenleg még a VGA-k sem).
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.11.27. 14:32:41
  • Dzsí Pí
    #63941
    sziasztok, szeretnék venni egy Corsair MP600 500GB-t ssd-t az Asus Prime B450 plus-os alaplapomba. nézegettem mind a két termék gyári oldalát, de valahogy nem volt egyértelmü a dolog; az ssd ha jol látom az pcie 4.0 az alaplapnál viszont nem tudtam eldönteni h 3.0 vagy 4.0.
    Ha csak 3.0ig támogatja akkor ez azt jelentené, hogy nem hozza majd a maximum írás/olvasási sebességet? elöre is köszönöm a választ.
  • MerlinW
    #63940
    Fröcsögj csak, de csak oda kellene figyelned.
    Az én dolgom meg nem az hogy segítsek az információéhségeden, hanem hogy rendet tartsak, moderáljam a fórumot. Egyéb panaszaidat a moderátor topikokba kérem. Szívesen.


  • Mayorpapa
    #63939
    kösz a semmit :( ezért kár volt koptatni a billentyűt...esetleg segíthettél volna is, akár... "A fórum nem arra van, hogy megmutasd, hogy te mennyire királycsávó vagy, hanem hogy építő jellegű hozzászólásaiddal segíted mások információéhségét."
    Utoljára szerkesztette: Mayorpapa, 2021.05.21. 18:30:34
  • MerlinW
    #63938
    16 éve vagy SG tag, keresgélj még.
  • Mayorpapa
    #63937
    Sziasztok! Sajnos nem találtam megfelelő topicot, ezért itt kérdezném meg: át lehet valahogy vinni Game Passos játékokhoz a korábbi, tört verziós mentéseimet?
  • lac coo
    #63936
    Hogy Miracast képes legyen a PC-m elég egy Wifi adapter vennem ?
  • MerlinW
    #63935
    Róluk nem sokat tudok azon kívül hogy 30 éve jelen vannak.
  • Vadnokedli
    #63934
    Vagy MikroTik
  • MerlinW
    #63933
    Most nézem, ez ismert hiba ASUS-oknál.

    Cserélj router-t Cisco, TP-Link, Linksys-t, ne ASUS-t:)

    Ez nem a legolcsóbb, viszont jó fajta
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.03.26. 00:40:26
  • Litta
    #63932
    Az a furcsa, hogy ha teljesen idegen hálózatról, pl mobilnetről kapcsolódok akkor simán elérem a valami.ddns.net:port -on a raspberry által futtatott web felületet, sőt ha a kaon wifijéről teszem ugyanezt úgy is jó. Ebből azt gondolom port nyitások rendben vannak.

    "Valamint az ASUS-on a DNS lehet a gateway is, azaz a 192.168.0.1" -> asus portjain és wifijén lévő eszközök semmilyen weblapot nem nyitnak meg, ha erre állítom, többivel sem oldódik meg.

    Eredetileg is a szolgáltató DNS-e van/volt beállítva és ezen kívül minden működik.

    Valamiért az asus hálózatán lévő eszközök szolgáltatásait nem lehet elérni csak a 192.168.1.x:port módon.