64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • barret
    #101
    hát elég gyenge karesz,az a ti 200 nem kéne a végére...azért,egy mx 460-nál jobb,és dx8 kompatibilis.ma még elmegy.
  • Randal
    #100
    Sziasztok!!!
    Segítség kellene!
    Mondjatok erről a vidkártyáról valamit, összehasonlítást, ilyeneket!!:
    Inno3D Tornado GeForce 3 Titanium 200, 64MB DDR, AGP TV Out
  • Gerry
    #99
    Driver probléma; melegedési probléma; tápegységhiba (milyen is a konfig?); egyéb probléma, ennyi infóbol még nem lehet elindulni...
  • Gerry
    #97
    Mi volt a BIOS frissítéssel, sikerült, és nem ismeri fel a HDD-t, vagy nem sikerült?
    Az, hogy át lehet-e állítani jumperekkel, az a winyótól függ, az IBM-eket szinte mindet át lehet, a maxtorokat nem mindet. Nézd meg az ábrát a winyón, és azon szerepelnie kell a master/slave/cableselect-en kívül más lehetőségnek is pl.: limit capacity to 32GB, vagy valami hasonló, ha szerepel, akkor aara kell beállítani, ha nem szerepel, akkor valószínűleg alaplapcsere lesz a megoldás!
  • Mr.Max
    #96
    Sajnos BIOSfrissítés nem jött be.
    Leírnád nekem hogyan kell a jumperekkel beállítani? Köszi.
  • Gerry
    #95
    Szívesen!
  • Mr.Max
    #94
    OK! Megpróbálom. Köszönöm Gerry!
  • Gerry
    #93
    Ja, de ez 1MB-os, lehet, hogy nem jó a te alaplapodhoz, akkor szólj, belinkelek egy másikat!
  • Gerry
    #92
    Nos, elvileg ez a legutolsó, legalábbis dátumra...
  • Gerry
    #91
    Mingyá' utánnanézek...
  • Mr.Max
    #90
    Ha minden igaz m747. 98-as kiadás, sajnon többet nem tudok róla.
  • Gerry
    #89
    Mi az alaplapod pontos típusa?
  • Mr.Max
    #88
    Gerry: Köszönöm a tanácsodat. AmiBIOS-os az alaplap. Hol találok hozzá frissítést? A jumperelésről írnál némi részletességet?
    Köszi.
  • Gerry
    #87
    Egyetlen esélyed a BIOS frissítés, ha azután sem látja, akkor maximum jumperrel lekorlátozva 32GB-ra fog esetleg működni ebben az alaplapban...
  • Mr.Max
    #86
    Sziasztok!
    Problémám a következő:
    A minap vásároltam egy MAXTOR 80GB/7200-as vinyót.
    A megfelelő illesztés után fel akartam ismertetni az alaplapi SETUP-ban. Nem történt semmi.
    Az összes létező kábelvariációt kipróbáltam de a rendszer továbbra sem ismeri fel a meghajtót, sőt ki is akad a SETUP.
    Korábbi meghajtóm egy 2,5GB-os QuantumFireball, ezen van egy XP rendszer. Az felismerte a merevlemezt és installálta a megfelelő meghajtó szoftvert de a lemez fizikailag továbbra sem látható.
    Indításkor a MAXTOR-ra "invalid ATAPI resumeF1"-et ír ki.
    Az alaplapom egy gagyi 98-as évjáratú AMPTRON.
    Lehetséges, hogy nem tudja kezelni a vinyót? Ha így van létezik megfelelő csatotó, átalakító vagy bármilyen kütyü amivel működik az új eszköz?

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Wanted
    #85
    Köszönöm.
  • Gerry
    #84
    Chaintech 7NJS, nekem az van, és valahol nagyon picit, de gyorsabb volt mint az ASUS, de ez már csak szőrszálhasogatás... Ja, meg szép sárga hengeres IDE+FDD kábelek vannak hozzá!
  • shaba23 #82
    ASUS A7N8X Deluxe socket A nForce2, AMD Athlon XP 2400+, Club 3d Ati Radeon 9700Pro, 2db 512MB 333 vagy 400MHz RAM

    Szeretnék néhány véleményt olvasni a fenti konfigról. Mi legyen más, miért éri meg megvenni vagy miért nem stb...

    Köszi
  • Gerry
    #81
    (Egyébként pont ezért utálom a partíciómanipuláló progikat, már jópár ismerősöm szenvedett miattuk "balesetet"...)
  • Gerry
    #80
    Esetleg meg lehet próbálni a GetDataBack nevű progiz is!
  • Borg
    #79
    Hát szerintem nem.
    Még ha formattal, vagy törléssel játszottál volna, akkor talán, de mivel a FAT táblát variáltad semmi esély szvsz.
  • izb
    #78
    Probáld ezt!!
    PC Inspector File Recovery
  • nemcsakfél
    #77
    Sziasztok!

    Sikerült az egyik partícómat tönkretenni, amin elég fontos dolgok voltak.Úgy történt hogy a Partition Magic 8.0 val átméreteztem a partíciót win98 ból, újraindítás, elkezdte csinálni, megcsinálta 25% ig, ott lefagyott. Reset, és most szívás...
    Tényleg sehogy nem lehet megmenteni róla semmit?
  • Gerry
    #75
    Táp mekkora? 4.46 is kint van már a VIA oldalán!
  • Gerry
    #73
    Alcohol 120%
  • Wanted
    #72
    Hi!
    Nem ide tartozik, de nem találtam külön topicot erre:
    Hogyan/mivel lehet Securom*new* V 4.84.69.0037 védelemmel ellátott cd-t lemásolni?


  • KRi2
    #71
    danke ,sikerult...
  • Zoli007
    #70
    mire az neked?
  • Zoli007
    #69
    cdcheck
  • Gerry
    #68
    Itt egy progi, amivel sérült Floppy-ról, illetve CD-ről lehet menteni a menthetőt:

    Letöltés...
  • KRi2
    #67
    sos.
    nemtud valaki olyan progit amivel olyan cd-rol lehetne beolvasni adatokat ,aminek a felszine megserult (lepattogzott rola 1 kis femdarab ,de helyin van ,csak megrepedt) ??
  • shaba23 #65
    Felraktam az XP-t tényleg király!!!!
    100ezer hála
  • shaba23 #64
    Én is erre gondoltam. Péntekre már be is van ütemezve az XP.
    Kösz
  • Gerry
    #63
    Nemtom, lehet, de nem jellemző az efféle gond az Enermax tápokra, ha az a gond simán ki fogják cserélni!
  • solar
    #62
    hát pedig lehet, hogy az a ludas. visszatettem a régi tápot és azzal eddig hibátlanul működik. a vicces, hogy az egy 235w-s acorp (a sokat dicsért 'halálmadár' :))) viszont az alaplapot még nem néztem meg, de tuti, hogy valami nem stimmel rajta, mert például semmit nem jelez processzor hőmérsékletre. lehet, hogy az enermax ennyivel érzékenyebb a dologra??
  • Gerry
    #59
    Akkor ott szinte biztosan nem a táp lesz a ludas, nézd meg az alaplapodat, nincsenek-e rajta gyanús kipukkant, alul vagy felül púpos kondenzátorok!
  • shaba23 #58
    Hétfőtöl van ADSL-em és szomorúan tapasztalom, hogy néhány percenként megáll a letöltés és az explorer sem nyitja meg az oldalakat. Mi a franctól lehet ez. Winfos ME és IE6 + van egy tűzfalam is. Please help me!!!
  • solar
    #56
    köszi!
    a driver-ek fennt vannak, de egy kicsit most mérges lettem. a tápom 1 hónapos (enermax 350w atx-fma) és ha tényleg ez a baja akkor nagyot kell csalódnom.
  • Gerry
    #55
    Telepítsd fel a VIA 4in1 Hyperion v4.45-öt, és a legfrissebb hivatalos 41.09-es detonatort, ha akkor is szarakodik, próbáld ki hogy frissen telepített rendszerrel is elő jön-e a probléma, ha igen, akkor lehet akár a tápegységed is a hibás...
  • solar
    #54
    sziasztok!
    a következő problémám lenne:
    adott abit va6 alaplap, 448 mb sdram, pIII 700 proci, abit siluro gef2 T400 grafikus kártya. win xp home (eredeti dobozos, minden frissítés fennt sp1 is) oprendszer ja és detonator driver (nem a legújabb ami a 3d mark 2003-a van optimalizálva, hanem az eggyel előbbi, azt hiszem 40.41). a problémát eddig csak filmnézés közben fedeztem fel. egy idő után a rendszer fogja megát és minden ok nélkül, újraindul. se hibajelzés se semmi, csak fogja magát és annyi. eddig csak egyszer csinálta ezt meg filmenként, most már kénye kedve szerint van hogy töbször is. az érdekesség még a dologban, hogy van úgy, hogy 3-4 filmet is végignézek és semmi baja, de van hogy egy film alatt töbször is megcsinálja. mi lehet a gond illetve hogyan tudnám kiküszübölni?
    előre is köszi a válaszokat!