64011
Ez az általános segélykérő topic, itt tedd fel az olyan kérdéseket, amelyekre néhány mondatos válasz valószínűleg elegendő lesz, ne nyiss új topicot emiatt.

A felesleges új topicok nyitása (és az oda beírt idióta reakciók) mind büntetőpontokkal lesznek jutalmazva (a reakciók súlyosabban).
  • TANKboy
    #158
    Van egy problémám amivel még nem találkoztam! Egy új P4-es konfigot raktam össze! A Floppy meghajtó egy régről maradt 1,44-es kismeghajtó volt és az istennek nem akarta felismerni! Azt írta ki: "Floppy disk(s) failure! (40)" Ez normális? Úgy értem vennem kell egy új kismeghajtót vagy más gond lehet? Esetleg az alaplap (Albatron PX845PEV PRO) lehet rossz?
    A segítségeket előre is köszi!
  • KRi2
    #157
    no, Segiitség kellene, fagyogat a gépem:/xp1700+,256ddr ram,epox 8khal, gef256sdr,sb live, 2hdd(10seagate,40ibm),cdrom, cdrw(philips 1610), 300W táp,win98se/
    Probléma::
    tevékenységől függetlenül (játszok,netezek...) úgy kb. fél óra után elkezd akadozni az egér ,megáll a zene ,és lassan de biztosan lefagy az egész rendszer. Hogyha cédét irok akkor mégnagyobb valósziinüséggel szokott igy kifagyni. (de nem mindig ,néha gond nélkül kiirok cédét ,ésután egyből többet is ,mert akkor mind sikerül ,nem fagy közbe) Hogyha fagyi után Resetelek , az indulásnál csomó ideig áll a "Detecting IDE drives...-nél ,úgy 3 perc után a philps1610 cdrw-t nem találva továáb tölti a windózt ,és a my computerbe sincs cdrw(F:) meghajtó.
    Hogyha fagyás után teljesen kikapcsolom a gépet (dugóstul) akkor az indulásnál gond nélkül felismeri a cdiirót. Néha napot is kibiir fagyás nélkül. Én tápra/ cdiróra (majdnem 1éves)/ ibm winyóra gyanakszom (mer regebben azis akadozott ,csakúgy leállt ,nemtalálta ,bad sectorozott)
  • Gerry
    #156
    Ha a legújabb 43.45-ös nem megy fel rá, akkor a 30.82-essel, vagy ha azzal sem, akkor meg kell nézni a gyártó oldalán, hogy van-e hozzá valami hivatalos driver!
  • Gerry
    #154
    Rakd fel a 43.45-ös Detonatort, és a DirectX 9.0a-t, valamint próbáld meg kivenni a tunert, mert az elég sok baj forrása lehet, esetleg nem ártana ahhoz is valai új driver, mindenesetre a 28.90-es detonator már nagyon öreg, ma már 30.xx-et sem nagyon használ senki...
  • zoozoo
    #153
    28.90 detonator,DX 8.1, első v. második driver telepítés óta.
    Cerka 850,400Ram,Abit BX6 rev2 Bios frissítve,AWE64,Pixeview tuner, Win ME
    Megpróbálom újra feltenni a detonatort, ahogy mondtad és meglátjuk mi lesz.
    #150-es hozzászólásomat is olvastad?
  • Gerry
    #152
    Nem hinném, hogy maradandóan tönkretette volna az AGP a VGA kártyát, inkább valami más megoldás lesz, próbáltad eltávolítani a Detonator-t, és újra feltenni? Egyébként milyen driverek vannak a rendszereden?
  • zoozoo
    #151
    850 cerka van, amit 1054-en használtam. Bugos letta film és a játék; mondták, hogy vegyem vissza egy hétig a cerka órajelét 850-re.Visszavettem és abbahagytaa bugozást.Azótacsak játékokban találkozom vele, de filmeknél már nem.
    Lehet, hogy az AGP szorzója szar hatással van a vga-ra?
  • zoozoo
    #150
    Hmmm...
    Aza baj, hogy egyszer felhúztam egy benchmark rejéig, de változás nem volt.Ezért vissza is raktam és azóta semmi.Lehet, hogy betett neki?
  • Gerry
    #149
    Nem, ha a CPU-d melegszik, akkor kidobálna az alkalmazás, vagy fagyna a gép, a képhibák tipikusan túlmelegedő VGA, vagy túlpörgetett video ram-ra utaló tünetek!
  • NeoMaN
    #148
    Sorry, ez a TFT-re....
  • NeoMaN
    #147
    A mai LCD monitorok mindenhez jók KIVÉVA A 3D-S JÁTÉKOKAT!!A technológia még gyerekcipőben jár.Ezek a monitorok egy kicsit késöbb (nemtom mennyi pontosan, de csak ezredmásodpercekben mérhető) teszik ki a képet mint a hagyományosak.Ez pedig, gyorsan mozgó változó képnél zavaró és megtévesztő lesz. Mi az ahol gyors és változó a kép?Game. Szal gamera nem jók, minden másra faszák.
  • zoozoo
    #146
    Köszönöm a tápos problémára a segítséget.
    Bugnál melegedésre gondoltam, de egy vadi új két hetes gef3 ugyanúgy melegedjen, mint egy régi? Esetleg bugos lehet attól a kép, hogy a CPU melegedik túl???
  • Gerry
    #145
    A "bugos" pobléma valószínűleg melegedés miatt van (elkoszolódott a veti és a borda; tisztogasd meg, és olajzd be a cspágyat), a másik "nem beindulós" probléma pedig feltehetően táp, esetleg elem (kis valószynűleg CR2032-es elem, ami a BIOS adatait hivatott megőrizni) leht, érdemes először elemcserét próbálni, ha az nem jön be, akkor tápcsere, ha az sem jó, akkor valószínűleg alaplap (elpukkant kondik; főleg Abit és Shuttle alaplapoknál)...
  • zoozoo
    #144
    Ez régi gép és nem az enyém, ami bugozik. Savage4, 400 cerka, abit bx133.
    Ilyet nem csinált idáig az a gép.Nekem is az a véleményem, hogy nem kap elég feszültséget az egész a táp miatt.Ez valami meghibásodás miatt lehet, mert mondom: fél évig hibátlanul működött.
    Vagy a bugos problémára reagáltál? Hirtelen elbizonytalanodtam :)
  • barret
    #143
    na,én ennek örülnék.enyémet reset-elni kell a hibátlan müködés érdekében...
  • darvas
    #142
    A ház 400W-os.
  • darvas
    #141
    Császtok! Kéne egy kis segítség. Amikor bekapcsolom a gépemet mielőtt még bejönne a vindows újraindul. Miért?
    Gépem: ASUS A7S333 alaplap, AMD AthlonXP 1600+ proci, 256MB Samsung DDR Ram, 15GB Western Digital vinyó, Ati Radeon 8500LE videokártya
    A gépen WinXP Professional oprenszer van.
    Légyszi segítsetek, ha tudtok! Mi lehet a baj?
  • ollie
    #140
    Én arra gyanakszom, hogy kicsi a trafo teljesítménye. Mekkor a trafód és milyen géped van? A mai konfigokhoz nem érdemes 300W alattival kezdeni, de inkább nagyobb kell...
  • zoozoo
    #139
    Sziasztok!
    Remélem tudok segíteni
    Két problémám volna.
    Van egy számítógép, amely furcsaságokat művel. Ha sokáig nincs használva, akkor az első bekapcsoláskor 1. a procihűtő nem pörög fel rendesen 2 nem kapcsol be a vinyó 3 nem kapcsol be a monitor 4 nem indul el a rendszer betöltés. 10 perc várakozás után egyzsrecsak újraindul és "feléled", vagyis rendesen betölti a win-t.Ezt többet nem csinálja, csak akkor ha megint sok ideig állni hagyjuk kikapcsolva.Én tápra gyanakodom. Véleményetek van?
    Második problémám a saját gépemmel van.Kb egy évig volt Inno gef2 ti vx-em, amíg szépen fokozatosan és egyre erősebben el nem kezdett bugozni.Még volt rajta gari így visszavittem, fizettem egy kicsit és kaptam egy Inno Gef3 ti 200-at.Két hét múlva ez is elkezdett bugozni. Proci hűtés, AGP, vagy az egész alaplap rossz?
  • barret
    #136
    ja.
  • Gerry
    #135
    Ameddig nem kezd el képhibákat generálni, de a +10% szerintem simán mehet!
    Attól is függ, hogy milyen memória van rajta!
  • Laalee
    #134
    az hogy 80eres vagy 40 mitsem szamit a +40 er arnyekolasra van, kivezetes nincs.
  • Gerry
    #132
    De lehet, hogy úgy megy így meg nem!
  • Gerry
    #130
    Vágom, hogy nem a kábellel van baj, de ha szerencséd van, akkor a régi 40 eres csati lehet, hogy azt a lábat éppen nem használja, vagy a régi kábellel jól érintkezik...
    Egy misét megér nem?
  • Gerry
    #128
    Hát esetleg másik IDE kábel, eddig mivel próbáltad sűrűvel, vagy a régi 40 eressel?
  • Gerry
    #124
    Valószínűleg kontakt hiba is lesz, de azért még próbáld meg kicsit jobban kihúzni!
  • Gerry
    #122
    Milyen winyó? Látszik a csati másik oldalán a rossz láb? valószínűleg le is tört, ha látszik, akkor esetleg vissza lehet forrasztani, vagy egy másik rossz winyóról pótolni, de elég necces a dolog!
  • Gerry
    #120
    És a 2.11-es serialja nem müxik vele?
  • Gerry
    #119
    Milyen detonatorral próbátad eddig?
  • barret
    #115
    ugyan ijen volt a havernak is...ugyan ez volt a baja...még a videok is akadtak rajta!de ő nem zúzatta be,beszámitották neki kb 10 000ft-os áron.cserébe.
  • Gerry
    #113
    Jaja, akár "FireBird" is lehetne a neve...
  • barret
    #112
    thunderbird a leg forrófejübb amd proci.
  • Gerry
    #111
    Válasz a Hűtés-es topicban!
  • jobb
    #109
    kösz:)
  • Gerry
    #108
    Nem, valamelyik többet is tud általában 75Hz, de ott semmit sem számít, mert nem villog a szemedbe, mint a CRT, így a 60Hz is bőven elég!
  • jobb
    #107
    És tényleg csak 60 hz-et tudnak? Nem tudom számít-e a hz itt az LCD-nél?
  • Gerry
    #106
    Persze, hogy jók, bár egy jó CRT-nek élesebb a képe, viszont az LCD-k nem rongálják annyira a szemedet!
  • Gerry
    #105
    Az ANDR -en nézted már a serialt?
  • jobb
    #104
    Hali! Tudna valaki segíteni abban, hogy az LCD monitorok jók-e a 3d-s játékokhoz?
  • Randal
    #102
    na igen, csak nekem jelenleg egy ASUS gf2 mx400 64mb-os vidkártyám van.
    Szal meg olcsó is, egy ti500 az a duplája