174
Vélemények, tapasztalatok a rádiós és optikai egerekről az FPS játékokkal kapcsolatban
  • Uly
    #174
    halihó!
    Volna egy kérdésem. Ha nekem van egy logitech mx518-as vezetékes egerem, használhatok-e mellette logitech EX 110-es egér-bill klaviaturát? Igaz nekem csak a vezeték nélküli bill. kellene, de most még sulinetben lehet ezt az EX110et 9900-ért venni és szerintem megérné. Szeretném ha valaki mondana nekem valamit ezzel kapcsolatban.
    Köszi:)
  • bazze
    #173
    ms 1.1A, ms3.0 ezek szimetrikusak, tökéletesek, gyorsak, pontosak game ra való egerek, vagy mx310 balkezeseknek gyártva, ezis pontos és gyors csak sztem picit kicsi...
  • ent
    #172
    Sziii skacok!!!
    Balkezes vagyok, vki tud mondani egy ki-ba****t jó egeret balkézre, vezetékeset... játékra... ár mindegy... BALKÉZ!!!
    Thx előre
  • M@TriX
    #171
    most olvastam egy elé jó tesztet az egerekről, az MX1000 azért nem igazán jó, mert rádiós, így hiába lézeres a rádiós adatátvitel gátat szab az átvitelnek.
    Én még mindig azt mondom, hogy ha valakinek ultra pontos kell, az inkább vezetékeset válaszon az a tuti. sztem.
    Az mx310 és az 510 tuti választás. annál profibb sztem nem kell.

    mondjuk én nyomom a CS:S-t (és nem is rosszul :)), de csak egy 2000e ftos, görgős gurulós vezetékes A4tech-em van :)
    de ha most vennék, akkor a felső 2 közül választanék.
  • bazze
    #170
    CSá all
    látom régen irtak ide de hátha nekem segít valaki!
    Van 1 Genius net scroll eye om.
    Aki nem ismeri 2e forintos optikai szar
    Azt kell tudni hogy nálam semmi nem létezik csak a CS
    viszont!
    1.Hirtelen rántásoknál nem hogy le ragad hanem össze viszze olykor még ellenkező irányba ios mozog!
    Oda ahová kéne még csak véletlen se
    2.néha leragad de ez a leg lasabb rodulásoknál is sűrün megesik!
    3.Ha rájön a hüeség akkor meg felnéz és körb körbe forog az egér

    Nah szal a lényeg! Nem akarok én ezzel az egérrel semmit sem csinálni csak a kukába dobni végre.
    Kéne 1 egér meg 1 pad mert naon kezdem érezni hiányá!
    Mostanában meg érzem hogy kezdem elérni a mid skill t szal ideje lenne már valami új rágcsáló
    Viszont nincs 25K m 1 razer egérre meg razer padra!!
    Szal láttam a material tszt ben 5K ért 1 kezdetleges MS intelli mouse 1.1 et!
    Kérdés: 1.mennyire felelne ez meg vajon az elvárásaimnak?
    2.Mien pad illene hozzá ami mellesleg nem 1 vagyon!
    Előre is thx mindent a CS seknek pedig GL HF
  • ollie
    #169
    Ez optikai? Lehet hogy a kamerára rátapadt valami por.
  • Geeryy
    #168
    hi!behujult az mx300-am.ugy 3percenként,olyat csinal mintha elfelé es jobbra megy folyamatosan.aztán2-3sec es minden ok.
    nem tudna esteleg vki segiteni?
    nagyon idegesito.
  • Borg
    #166
    Olyant már vagy 4-5 éve nem láttam a gépemen..
  • Borg
    #164
    Szal akkor howto 200Hz ps2?
    Mint mondtam az nem elég, ha a hardvernél 200ra rakom a sample ratet..
    Mostmár kiváncsi vagyok van e tényleg érezhető különbség.
  • Pheel
    #163
    Rosszul. Nem működnek rajta optimálisan.
  • Pheel
    #161
    Ezt hívják fejlődésnek. 20 éve az autók sem voltak olyan kényelmesek, mint ma...
  • Crazyn
    #160
    a Coolermaster Alu egérpadon hogy viselkednek az optikai egerek? Van valakinek valami tapasztalata?
  • Jacek
    #159
    Inkabb nyomultam:))
  • Jacek
    #158
    Sokan hasznaljak nekem van de en logi wingman gamingel nyomulok.
  • Jacek
    #155
    nem erti meg senki hogy nem a szemednek kell hanem a mozgashoz uristen:)
  • Jacek
    #153
    Csocso 90fps a Q3 ban egyenlo a halallal:))
    Mas jatekban boven eleg.
  • CSOCSO
    #152
    90 re lemegy már zavar??? nagyon sajnállak:))
  • Borg
    #151
    Látod, már megint mellébeszélsz:)
  • Borg
    #150
    Érdekes, azt a beállitási helyet én is próbáltam.
    Ha 100ra, ha 200ra rakom a sample ratet, akkor is 100Hz-nek irja ki az egeret a mouserate..
  • CSOCSO
    #148
    tudom mi a hanyattegér..már ilyenem van amiota kijött a logitech trackja.. és ez nem hanyattegér hanem patkány:)) és ha jol tudom nem dual optis és nekem teljesen jo ugy működik ahogy kell
  • Jacek
    #147
    Latszik Borg ertesz hozza minek ezen veszekedni:))
    Te ismered kulomben a Q3 motort+jatekot? hogy FPS fuggo benne a mozgas? a maxfps 120 azert kell mert ezen az fps-en tudod a legnagyobb speedet elerni a jatekban csak vannak bibis helyek ugye, pl T2 portalbol kirepulve csunyan le esik az fps es mar nincs is meg az szep kis ugras:D

    Ez nem igenyesseg kerdese hogy jatszom hanem hogy kell jatszani, lattalmar igazi Q3 konfigot jogy nez ki akkor a game?
  • Borg
    #146
    Bocs, ha maxfps 120, akkor minek is beszélsz 400FPSről?

    Meg ha már ennyire igényes vagy, hogy 125Hz alatti egér nem jó, akkor miért 800x600ban játszol, ráadásul Q3mat?:))
  • Jacek
    #145
    Valoban nem megy 200fps-t a Q3 nalam hanem egy F2F meccs alatt mondjuk 400fps az attlag.
    En igy jatszom elmondom 800x600 120Hz monitor max_fps 120 es az eger usb 120Hz es uszik szinte folyik a levegoben:DDDD
  • Borg
    #144
    melléduma.
    ne magyarázz mellé, hanem érvelj:)

    quake 200FPSe is ugyanugy parasztvakitás mint bármi más. Annyira gagyi a grafikája hogy megy ennyivel.
    1 kérdés: mennyivel frissit a monitorod? Nem 200Hz-en igaz? Max ha 120al, de inkább 100al.

    Akkor magyarázd meg nekem, hogy kifinomult izlésedet nem zavarja a "tearing" effekt?
    Ugyanis ha 200FPSt nyom a quaked, és kevesebbet a monitor, akkor bizony keményen aszinkron lehet egykét képkocka megjelenités, torzul stb... neked max ettől volt szaggatás érzésed, nem az egeredtől..
    Erre azt szokták mondani: BULLSHIT.

    Gáz érzés, hogy a bazi drága egér nem tud semmivel többet HASZNOSAT, mint egy fele annyiba kerülő. De jól megfizeted a logót rajta, mert logitech, vagy M$..
    De jöhetnek az érvek, persze...

    PS: valaki árulja el azért, hogy lehet 200Hzre állitani a PS2-t?
  • CSOCSO
    #142
    szerencsém volt haveromnál egy optikai egérhez hát majd beszartam tőle milyen SUX egér... és nemcsak 4 jo egér van. logitech tracball opticai is hibátlan!!!!
  • CSOCSO
    #141
    neeem.. 40-60 k val megy a gamez .. a fickok mozgása mégis szaggatott.. nem másolkat látsz így hanem te látod így a külvilágot.. mintha trappolna a pali és megálna 1/10ed sec re az ember..tehát mintha akadozna nagyon fos...
  • Jacek
    #140
    logi dual mausman is jo
  • Jacek
    #138
    szaggatott a Q# mozgasa????? magyarazd ezt meg??
    Picit azert jatszottam vele es nekem nem szaggat vagy 2 eve:)))
    Ha szaggat az a q3 configod miatt szaggat:)
  • CSOCSO
    #137
    azért mert a kvékhez 300 fps is kevés az egy dolog.. akárhány fps a q3 olyan szaggatottan mozog hogy nemigaz..amugy van iromány erről..
    http://amo.net/NT/02-21-01FPS.html
  • Jacek
    #136
    Ok:)) jatszottal te komolyan normalis fps jatekot??? Q1\Q3???? akkor ertened.
  • Borg
    #135
    És mégis hogy "küldöd" 200Hz-en?

    Amúgy szerintem kicsit sántit a logikád:)
    ad1,nincs 100FPS-ed:)
    ad2,ahol meg van 100FPS, ott sem stabil.
    ad3,ha mégis stabilan volna 100FPSed, akkor normális ember feljebb veszi a grafikai beállitásokat, mert 60FPS felett minden tökéletes már. Igy megint csak semmi értelme.

    Szal a 100Hz feletti egér parasztvakitás, asszem ebben nyugodtan megegyezhetünk:)
  • Borg
    #133
    Már megvan.

    Amúgy azt nem igazán értem, hogy minek egy egérnek nagyobb Hz-en működni, mint amit a videókártya+monitor ki tud jelezni...
    Mert egy játékban ha max 100FPS van (aminek még értelme is van talán) már összeteheted az összes kezedet, akkor az egértől minek elvárni többet?

    Ez már megint csak parasztvakitás, mint a 400W-os tápok...
  • dikki*yysw
    #132
    MX 500 teszt by CrON@www.counter-strike.hu
  • Borg
    #131
    Erre én is kiváncsi lennék, egyátalán Hz mérő progi van XP alá?
    Amit én anno találtam az csak 9X alatt volt hajlandó mérni a ratet.
  • Jacek
    #130
    nekem egyutt megy ket eger logitech gaming es egy logi mausman dual tokeletesen mukodik.
  • Ramore
    #128
    Köszi az infót!
  • Atus01
    #126
    Az előző hozzászólásom neked ment:)
  • Atus01
    #125
    "nem kell megvárni, hogy lemerüljön (Metál-hidrid). "

    Dehogynem, ugyanaz vonatkozik rá, mint a NiCd-ra.

    Itt egy rövid cikk erről:
    "A mindennapi használat során célszerű hetente egyszer lemeríteni, kisütni az akkumulátort. Ezt úgy érhetjük el, hogy a készüléket egészen kikapcsolásig használjuk, és csak miután önmagától kikapcsolt, akkor töltjük fel. Egyes típusok (pl. Benefon Delta) kínálnak úgynevezett kisütés (discharge) menüpontot, amelynek segítségével az akkumulátor viszonylag gyorsan kisüthető. Más típusú készülékeknél (pl. Nokia 450, 550) az "akkuvédelem" menüpont bekapcsolásával elérhetjük azt, hogy a készülék csak teljes lemerülés után vesz fel töltést.
    A fenti jó tanácsok teljes egészében a Ni-Cd (nikkel-kadmium) és a Ni-MH (nikkel-metálhidrid) akkumulátorokra vonatkoznak. A Li-Ion és Li-polimer anyagú készülékek a rátöltést élettartam-csökkenés nélkül is elviselik, azonban a kezdeti 14-16 órás töltés ezekre a típusokra is ugyanúgy vonatkozik. "
    forrás: http://www.0660.hu/mobil_kapcsolat/augusztus/p3.asp
  • Atus01
    #124
    Persze, nekem is USB-s alapból, és PS/2-es átalakítóval használom.
  • Callisto
    #123
    Nálam a Logitech Cordless Optical MX700-zal semmi hirtelen mozdulati probléma nincs, akármennyire is rángatom az egeret. Sem álló helyzetből kezdve s rángatást, sem csak úgy hirtelen gyorsításra. Sebessége USB (125Hz) sebesség az USB porton. Lemértem. Pontos, nem remeg. Töltögetés nem gond, 1,5-2 óra alatt totál üresről fullra tölti a fast recharge töltője. Ezzel kb. 1,5-2 napig bírja és nem kell megvárni, hogy lemerüljön (Metál-hidrid). Ha nem használod, töltöd és sosem merül le. Márpedig 1,5-2 nap alatt mindig van szabdideje töltődni.
    Az viszont igaz, hogy a vevő rossz elhelyezése sokat számít és az is, hogy kibaszott könnyedén siklik, mintha légpárnán menne és nem lenne semmi tapadása. Ez sokkal jobb, csak meg kell szokni.
    Én a vevőt elöször a monitor és a gép közti szűk helyre raktam és még nekem állt feljebb, hogy kissé szarakodik az egér. Most felraktam a szekrény tetejére és semmi gond. (Leírás szerint 20 centire nem lehet elektromos cucc a vevő körül.)
    Ja! És a Win XP beépített driverével jobb, mint a Logitech sajátjával!