3773
Az új DX9-es benchmark
  • TheZsenyka
    #487
    Visszavonták. Csak az NV31 fog mennyiségben kijönni. FX-et azok kapnak akik előrendelték.
  • Crem
    #486
    Ehhh...

    P4 2G,Asus Bd7, Asus TI4600 G-force 512DDR IBM40G 7200Rpm
    minden updatélva stb.. stb.. stb...
    1024x768
    1788-as eredmény...


    Szal...

    Nem hiszem, hogy ez kiemelkedő, de nekem megfelel...

    Más: Ma felhívtam mérgemben egy nagykert az FX kártyák miatt ! A válasz az volt, hogy az Nvidia visszavonta őket!!!! Valószinű az ATI telljeseítménye miatt!
    Majd kezdett rábeszélni az ATI kártyára... A hír igaz, vagy ez csak megint valami jó reklámfogás valaki részéről???
  • NeoMaN
    #485
    Amúgy a sebesség tök ugyanaz ha a procit nézi csak vagy ha hadwares gyorsításon van akkor.És iszonyat szar a grafikája, akármilyen csilivili effekteket használ is.Egy Serious Sam vagy egy DOOM3 látványvilágban szarrá veri ezt a fost.Miért is változott meg a nevük MadOnion-ról Futuremark-ra?
  • NeoMaN
    #484
    LOLka
  • Sati
    #479
    AMD 2100+XP
    MSI KT4 Ultra alaplap
    60 GB 7200 winyo
    ASUS V8460 Ultra Deluxe
    Windows Xp professional
    42.86 driver
    de a 4in1 nélkül
    1276 pont
    SZARRRRR
  • Mike
    #478
    abban már van
  • Mike
    #476
    még regisztrálni is kell? elmennek a jó édes a-ba
  • Mike
    #474
    azt hiszem elmegyek, és veszek vmi normálsi gépet. mondjuk elsőre olyat amiben van vagy 100 R10000-es proci, kezdetnek talán! elég lesz
  • Mike
    #472
    az? szemét. egy hulladék
  • magus
    #471
    tualatin celeron 1200 gef2 mx400 256 sd

    74pt>

  • Mike
    #466
    akkor már inkább az xp
    a 98-cal játszom, az xp-vel nem
  • Mike
    #465
    szerintem barátom te simán egy idióta vagy
  • Mike
    #462
    akkor nem nézzük meg
  • Mike
    #461
    szerencséd, hogy te írtad, mert majdnem kuravaanyáztam :)
  • Mike
    #459
    ja és persze letőltöttem, szóval meg fogjuk tudni nézni pénteken
  • Mike
    #456
    ne már, a múltkor azt mondtad, veszel egyet, mert most jobb a gépem, hogy a fene enné meg :DD
  • Mike
    #455
    hali rage, kaja ma Deákon szokott időben?
  • Zsoltee_a_bator
    #451
    bocs en vak vagyok meg mindig, ird le harmadszorra :)

    "Ti4600/360/750......Nagyon fainul fut,miért neked radeonon szaggat ?????:DDDDDD
    Átlag 30-40 frame/s. "

    perfect :D
    bar ugy remlik voodoo1 -esem dobozan lattam utoljara 30 fps szoveget :) (sot azon is minimum 30 volt, nem atlag 30)
  • Zsoltee_a_bator
    #448
    Annyira gaz hogy mit osszesirtok, hogy lassu a mark. Regen mikor kijott a 2001 geforce1-2 -je, es radeon -ja volt majdnem mindenkinek es ugyanez a "jajjdelassu" szoveg ment. Aztan jott a geforce3 es siman keresztbeverte barmelyik masik kartyat tempoban, mert vegre tamogatta azokat a dolgokat amiket a teszt igenyelt. Ugyanez a szitu van most is. De azt is hozzateszem, akkor nem lattam a forumokban ilyen hulyesegeket, hogy a gf2 es gf3 kozott nincs ilyen nagy kulonbseg, tehat csal a teszt. (ui: nekem sincs radeon 9700-em, es enis vegigneztem a nehol 1 fps-en futo tesztet, csak van annyi eszem hogy belassam hogy a kartyam mar jo masfel eves. ) A gf4 4600 2003-as kovetelmenyekhez lowend. ez van
  • Callisto
    #446
    Amúgy tiszta röhely. A régi nagypofájú NVidiások, hogy hőzöngenek. Azok akik mindig a 3DMark eredményeikkel jöttek DX8 alatt (AF persze nuku Lol), most beindultak hogy ez így nem meg úgy nem. Azok szoktak ennyire gerjedni, akik túlzottan reménykedtek aztán hoppon maradtak. De csak az ostobák védik még ilyenkor is azt, aki cserbenhagyta őket.
  • Callisto
    #443
    Igazad van, az a lényeg hogy jól menjenek a programok. Nekem az is lényeg, hogy milyen minőségben (AF, FSAA, Szín, Kontraszt). De ha neked csak a sebesség a fontos, légy vele boldog. Csak ne kérdezd meg egy szebb (effektekben is szebb) képet látva, hogy ebbn meg milyen videókártya van????
  • Zsoltee_a_bator
    #442
    :) szerintem 1280 -ban elsimitassal kb a duplajat nyomja fps-ben az o radeon9700 a geforceodhoz kepest. Persze ha neked jo az atlag 30-40 fps akkor semmi problema. (ha sokmindenki van a kepernyon 15? lol :)
  • Borg
    #440
    Igy van, sok ember most sem birja felfogni, hogy egy DX7-es speedteszt nem minden.

    Egyrészt nem csak a sebessége jellemez egy kártyát, másrészt ha nem fingatják meg eléggé, akkor CPU limitált lesz az egész, és máris nem a 3D tudás van mérve...

    Szal, mondhat akárki akármit, nagyonis korrektül össze van állitva a teszt.
  • Laalee
    #439
    pont ugyanez a vita volt amikor kijott a 3dmark 2k1 a geforce3 ak sokkal tobb pontot kaptak...
    ez van...
  • Borg
    #438
    a szoftver bugból kiindulva bármely powerstrippel felhúzott kártyát visszavesz... FELTÉVE hogy nem annak az egy usernek a lámasága volt, aki oda irt...

    PS: én radeonatorból huztam az enyémet, valamint ott is irták hog ypl rivatuner tuninggal a gef4-et sem veszi vissza...
  • Borg
    #437
    És még valami. Nehogy már neked legyen olyan csőlátásod, hogy a performance szó alatt a sebességet érted.

    Ugyanis, EZ SINCS LEIRVA SEHOL. A 3dmark03 nem csupán teljesitményre mér, mint 2001 a dx7-8as tesztjeivel, hanem sokkal többet, és súlyozottan ad a kártyák tudására, featurökre, amiben az újabb radeonok (sőt még a régebbiek is) sokkal jobban fel vannak szerelve. Gondolok itt a DX9-re, anizotropikus szűrés teljesitményre, pixelshader teljesitményre stb.

    Szal nem kellene ennyire alapvető hülyeségekkel jellemezni a cuccot.

    1 viszont tény, a 2 DX8-as tesztből legalább az egyiket méretezhették volna igazán a mai mainstream kártyákhoz (gef4ti,r8500/9000/9100). Én sem tartom korrektnek hogy mind2 teszt 1-20FPS között fut le...
  • Laalee
    #436
    azert mert ati csiter :DDD
  • Borg
    #435
    Felhivnám figyelmedet esetleg az advanced 3D dologra. Senki, sehol nem állitotta, hogy a mai DX7-8-as játékokat tükrözné a program, hanem pont ahogy irja, fejlesztéshez ad kiindulóponot, a _jövöbeni_ játékok teljesitményével.

    Okoskodni lehet, csak sok értelme nincs. Ez a 3dmark sokkal többet ér mint eddig bármelyik. Lehet hogy nem azért, amit leirnak róla, de a videokártyák teljesitményét legalább korrektül kimutatja már. Emelett pedig van benne külön CPU mark, amivel a CPUt is össze lehet hasonlitani. Pont.

    Az órajel visszaállitásról meg kicsit talán tovább kellett volna olvasnod azt a topicot. Világosan leirják, hogy biosból állitott órajelet nem vesz vissza, csakúgy mint a rivatuner low level OC-jét sem birálja felül, egyedül a powerstripeset, valszeg kompatibilitási gondok miatt. (és ezt is csak 1 azaz 1 ember irta le)

    Megjegyzem, lefuttattam 300/300on is a 8500amon, és annak sem vette vissza az órajelét...
  • Davidus
    #434
    Egy ati 9700pro tulaj jo lenne ha lefuttatná dx9 tesztek nélkül. Asszem akkor lehetne összehasonlítani a gef4 4600-al.
  • Cvd
    #433
    "Szvsz a 3. pont ugy baromság ahogy van. "
    Akkor a nagy eszeddel és a 0 tapasztalatoddal győzd meg azokat akik ezt személyesen tapasztalják. Ezt megteheted például a Futuremark saját fórumainak egyikén is:

    http://discuss.futuremark.com/forum/showflat.pl?Cat=&Board=mo3dmark03&Number=1833051&page=1&view=collapsed&sb=5&o=0&fpart=1

    "1-2 pontokra meg ennyi: 3DMARK és nem gamer benchmark"
    Talán nézd meg a loading ablakát. Mit is látunk benne? Csak nem egy kék "The Gamers' Benchmark" mondatot? Vagy idézzek a readme-ből?:
    "3DMark03 is the latest worldwide standard in advanced 3D gaming performance benchmarking from Futuremark Corporation. This unique program provides an accurate and consistent assessment of the ability of your PC to cope with the latest and future generations of 3D games. The detailed diagnostic tools allow the user to make reliable hardware judgments and help to inform decisions over upgrades."
    Vagyis szerinted meg gamer benchmark:"3DMark03 is the latest worldwide standard in advanced 3D gaming performance benchmarking",
    és senki sem mondta hogy az egész rendszer teljesítményét méri:"provides an accurate and consistent assessment of the ability of your PC... "
    Egyéb okosság?
  • Laalee
    #432
    nvidia is rajott szerintem pont emiatt :D
  • Borg
    #431
    Szvsz a 3. pont ugy baromság ahogy van. Minek venné vissza az órajelet?

    1-2 pontokra meg ennyi: 3DMARK és nem gamer benchmark. Arra ottvan a 3dmark2001se. Az új sokkal élethűbben adja vissza, hogy a KÁRTYÁK mit tudnak. Senki nem mondta, hogy egész rendszer teljesitményét méri, vagy a játékok teljesitményét tüközi.

    Ebben a videokártyák pure-power tesztje van, semmi más.
  • Spenser
    #430
    Szasztok
    Na én is le teszteltem
    AMD XP 1700+(1900+),512 2100 DDR,Radeon 9000 PRO 64 alap 275/275...

    1053
    Hát nekem nagyon NEM teccik ez az új 3D mark az előzőhöz képest amit vártam ahoz képest egy nagy núlla!!!
    És ehez még hozzá jön hogy több mint 400 mb foglal hát nagyon gagyi...
  • Cvd
    #429
    Van pár apróság, ami megmagyarázza az ATI 9700 és a Gef4 4600 közötti durva különbséget:
    1. Nagyrészt csak a videokártya teljesítményét nézi, nem veszi kellő mértékben figyelembe a CPU-t. Így lehet, hogy egy Cel800+ATI 9700 megver egy P4 2.8+4600-ast. Tesztnek jó, csak nem életszerű.
    2. 1.4-es Pixel Shadert használ, amit csak az újabb ATI kártyák tudnak. Ez is szép különbséget hoz. Igaz ugyan hogy ebben fejlettebbek az ATI kártyák, csak épp a gyakorlatban szinte egyáltalán nem használják az 1.4-es PS-t a játékok. Vagyis újra csak nem életszerű az eredmény.
    3. Hajlamos a 03 a húzott 4600-asokat visszalőni alaptempóra a teszt idejére, márpedig elég sok kártya megy 300/650 helyett 350/750-en is, az pedig jelentene nem kevés pluszpontot. Ez utóbbit elég nehéz lesz kimagyaráznia a Futuremarknak.. Mondjuk meg lehet oldani a dolgot, vagy flashelni kell a biost az emelt sebességekkel, vagy a Rivatuner low level hardware overclocking módjával kell húzni a kártyát. Állítólag a Powerstrip is meg tudja kerülni.
    Vagyis a 3Dmark03 az ígért életszerű teszt helyett meglehetősen szintetikus lett, plusz az apró kis "trükkök" segítségével máris közel háromszor annyi pontot kap a 9700-as, holott a gyakorlatban azért közel sem gyorsabb annyival. Még ha levonunk 1000-1200 pontot a GT4. miatt, akkor is durva a különbség.
  • Braveheart
    #428
    hát szerintem eléggé elb@szták ezt a 3d mark 2003-at... gondolom az Amerikákban található ALAPGÉPEKRE (2.6ghz+,512 ddr ram+, gefFX) készítették...
  • K.Attila
    #427
    Asus P4T533c
    P4 1.6/2.4en
    BBa Radeon 900pro 300/300,64mb ram
    512mb ecc pc800 rambus
    winfos Xp
    1272
  • Zsoltee_a_bator
    #426
    lol, mindenki gf4 tulajdonos rajon hogy ez egy szar teszt.. :)
  • atee
    #425
    Hat ez siralmas... 3 fps el teker mint allat....
    Ilyen szar eredmenyt meg egyik sem produklat a gepemen megjelenese pillanataban...
    Mi kel ennek 5000 es proci ?
    Gf6 FXT Ultra turbo ?
    Vagy optimalizalni kene mint a jatekokat nem pedig ilyen szarul megirni ez nem nagy kunszt :)

    Ja amugy P4 2gh/2.6 on es alapon Abit Gf ti4200/128

  • Jacek
    #424
    megneznem en az U2 1280x1024-ben alltalad mondott full grafikan elsimitas a te GF4 powereddel:DD eleg rohejes lehet.
    Ja neked jo az a par FPS amit kapsz akkor ok.
  • Jacek
    #423
    Te nem szedulsz a betonon???