4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • Ramore
    #176
    De azért rákérdezek, szóval vezérlőpult-hangok és audioeszközök-hangrögzítésnél leveszem a hangot a line in, a microphone, cd audionál.

    Így kell elnémítani?
  • Gerry
    #175
    Szinte egyértelműen amikor a winyód dolgozik, akkor kezd el recsegni, ezért mondtam, hogy próbáld felrakni az Intel Inf-et, mert az szokott segíteni, az ilyen problémán, de ha nem megy föl, akkor kézzel kell beállítani az átviteli sebességet!
  • Ramore
    #174
    Sajnos igen, mindent kiiktattam, de semmi. Ha nem raktam volna a gépembe 356MB Sdramot próbaként, akkor azt hinném, hogy egyszerűen a gép gyengesége miatt, úgymond erőlködésből recseg, de ez nem valószínű. Márpedig most is zenét hallgatok és közben töltök le, és amikor elkészül egy letöltés, akkor is recseg egyet.
  • Gerry
    #173
    Na, pl. ez is egy jó ötlet!
  • Crokin
    #172
    Próbáltad már elnémítani a mikrofont? rajtam az segített.
  • Gerry
    #171
    Én feltenném az INF-et, ha engedi, ha nem, akkor pedig kézzel beállítanám az IDE átviteli sebességét a lehetséges legnagyobbra amit támogat a winyód (DMA, ULTRA DMA, ULTRA ATA...), így töltés közben nem recsegne feltehetőleg a hangkártya... Ha mégis recseg, akkor próbáld meg átrakni az SB 128-at egy másik PCI slot-be, lehetőleg közvetlenül az AGP mellé, mert többnyire ott jól mennek a hangkártyák!
  • Ramore
    #170
    Azt írta ki a gépem, hogy a INF installálásakor, hogy az "operációs rendszer támogatja a gépben található Intel chipkészlet elemeit. Nincs szükség az INF fájl frissítésére"

    Az IAA installálásakor pedig azt írja ki, hogy "inkompatibilis szofver, ezzel chipkészlettel nem használható". :(

    Mit javasolsz?
  • Gerry
    #169
    Értesíts a fejleményekről!
  • Ramore
    #168
    Köszi!!! Kiprobálom!
  • Gerry
    #167
    Na akkor ittvan:
    IAA
    INF

    Ha BX és ASUS, akkor szinte biztosan Intel 440BX...
  • Ramore
    #166
    "Intel Application Accelerator-t, és a Chipset software-t az intel oldaláról"

    Ezeket egyenlőre nem találom az intel oldalán sajna. :(
  • Ramore
    #165
    Köszi, az elöbbit megfogadom és letöltöm, de a hangkártyámhoz a legfrissebbtől a legrégebbiig mindet kipróbáltam és recsegett.

    Bx-es az alaplapom, az intel szerinted?
  • Gerry
    #164
    Na, ha akkor recseg, amikor dolgozik a gép, akkor arra többféle megoldás is létezik, ha biztosan Intel chipsetes a géped, akkor töltsd le az Intel Application Accelerator-t, és a Chipset software-t az intel oldaláról, telepítsd, majd ha ez nem segít akkor menj fel a Creative oldalára, és töltsd le a legfrissebb SB PCI 128 drivereket, mert ami a gyári CD-n van, az már igencsak öreg...

    Ha ezek nem segítettek akkor szólj!
  • Ramore
    #163
    Pár hete jelentkezett a hiba egy c format után.
  • Ramore
    #162
    Alaplapom Asus P2B BX chipset azt hiszem.
  • Ramore
    #161
    Tehát, ha hardware hiba akkor csak az alaplap, vagy proci lehet a bűnös, mert a többi más gépben is le lett tesztelve.

    Akkor is recseg a hang, amikor mondjuk winamp-al zenét hallgatok és eközben mondjuk kinyitom a totalcommandert, vagy az explorert. De csak amig dolgozik, ami 1-2 pillanat, addig recseg csak.
  • Gerry
    #160
    Az egy dolog... Milyen alaplap (chipset?) Ismerem azt a kártyát, nekem is van (valahol...).
  • Ramore
    #159
    Szinte mindegyik driverrel kipróbáltam természetesen.
  • Ramore
    #158
    Sb 128, de egy haver gépében hibátlanul ment!
  • Gerry
    #157
    Milyen hangkártya, és milyen drivert használsz?
    Az biztosan kizárható, hogy a "D"-ről zavarná valami, hiszen a partícióknak semmi köze nincsen a hanghoz...
  • Ramore
    #156
    Van egy nagy problémám!
    Folyamatosan recseg a hang, akár játéknál, akár zene hallgatásnál, akár film nézésnél! Mostanra ez a recsegés az őrületbe kerget. Nekem két részre van bontva a wincsim, a C-n az XP, a D-n minden más. Én idáig csak a C-t formatáltam és újra raktam az XP-t. De már az első bekapcsnál a windows üdvözlő zenénél hallani a recsegést. Lehet, hogy a D-ről zavarja valami? Azt hiszem, . Vagy lehet, hogy az alaplapommal van valami hiba? Hangkártyám más gépben hibátlan, memóriáim hibátlanok és 256Mb tehát nem is lehet kevés.

    Mi lehet a baj?

    Segítsen valaki!
  • Gerry
    #155
    válasz az amd-s topicban...
  • Wanted
    #154
    Hi!
    Egy kérdésem lenne:
    A köv. két alaplap közzül melyik a jobb? (Megbízhatóság, húzhatóság stb.)
    Asus a7s333
    Ecs k7s5a
    Help.
  • Dj Steve
    #153
    Szyasztok!
    Volna nekem egy olyan kérdésem, hogy RIVA TNT2 kártyám Win Xp alatt a 800x600-at hozza 85 Hz -en... Win 98-alatt a "csatoló fülön" nem jelenik meg a frekvencia váltása funkcio, a Gaba monitor meg ugy vibrál 60 Hz-en hogy kiviszi a szememet,és telepítő lemez, illetve driver híján marad "plu&play" monitor... Tudnátok segítnui nekem? Köszy!
    Steve
  • Wanted
    #152
    Gerry: Thanks!
  • Gerry
    #151
    Cseréld le azt az Azona kütyüt, ha van pénzed vegyél Chieftec-et, vagy Enermax-ot, ha nincs olyan sok, akkor CodeGent, és nem lesz gondod leálló ventivel, meg túlfesszel, mert ezekben mindben van túlfeszvédelem, ja és egy sima 300W-os a fenti tiusokból simán leadja az Azona "400W"-os teljesítményét...
  • Gerry
    #150
    Nekem 5.1-es rendszerem van, de ha a Live!-ot beállítod 4.1-re (pl telepítéskor, vagy a saját szoftverével), akkor menni fog rendesen, és nem kell neki center...
  • csuri
    #149
    Kösz a tippet, de vettem egy rack-et is hozzá, ami természetesen saját ventit is tartalmaz, de abban is melegszik. Nem tudom, hogy mi lenne a különbség eközött, és aközött, hogy még egy ventit ráeresztek a ház belsejében.
  • Wanted
    #148
    Gerry: azt hallottam, hogy a 4.1 az első kettő hangszóróból próbálja összehozni a centert.
    Van tapasztalatod e téren?
  • Gerry
    #146
    Én azonnal vinném vissza gariba, nem kockáztatnám a gépem egészségét, egyébként milyen "márka" a táp?
  • Gerry
    #144
    Lehet, de nem lesz center sugárzód...
  • csuri
    #143
    Hi!
    Most vettem egy új HDD-t. Egy 80 Gb Maxtor-t 8 Mb Cache-el (sajnos a pontos típust nem tudom, mert most nem otthon vagyok). A gond az, hogy iszonyúan melegszik. Kb 30 perc munka után már tűzforró a cucc. Nem tudom, hogy ez most normális, vagy valami gond van vele, és kísérletezni meg nem akarok, mert ha megsütöm az adataimat, akkor nagy balhé lenne. Valaki találkozott már vele? És ha igen, akkor meg tudná mondani, hogy ez most normális e?
  • Wanted
    #142
    Hi!
    Egy kérdésem lenne:
    Blaster 5.1 live hangkártyára lehet e csatlakoztatni Creative 4.1 hangszórórendszert?
  • Ramore
    #141
    Köszi mindenkinek, letöltöttem és kipróbálom.
  • Borg
    #140
    Refreshlock kártyától függetlenül meg tudja csinálni...
    Szerintem az a legkorrektabb program eddig erre a célra..
  • Gerry
    #139
    Ha nvidia kártyád van, akkor az NVRefreshTool-ra van szükséged, amit megtalálsz a www.guru3d.com oldalon, az nvidia driverek között!
  • Ramore
    #138
    köszi
  • Ramore
    #137
    Xp
  • Mike
    #136
    valszeg direct3d alatt áll át
    van azt hiszem egy refreshlock nevü programocska
    illetve sok ilyen kártyafüggő is van

    más
    a monitort állítsd be mindenféle felbontásnál, mind a 16 mind a 32 bites színmélységben
  • Gerry
    #135
    Milyen oprendszer?