4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • Mike
    #226
    az alaplap a kondikon keresztül ad áramot ugye avga-nak, mondjuk az is igaz, ha ezek lemerülnek, akkor ugye bekapcsoláskor egszívják, hát igen, lehet a táp is.
    a folyamatos müködésre nincs olyan nagy kapacitásra szükség mind bekapcsolásnal
  • Mike
    #225
    igen
  • Mike
    #224
    azt
    ha nem múlik el, akkor lehet hardverhibára, tápra, alaplapra, vga kártyára gyanakodni
  • Gerry
    #223
    Milyen alaplap? Fent van hozzá a legfrissebb chipset driver? XP mi? Pro/Home? SP1 fent van?
  • Gerry
    #221
    Elbír, ha megfelelő minőségű, de ugye a legjobb márkáknál is előfordulhat hibás darab (csak jóval kevesebb a szigorú minőségtesztek miatt), hátmég egy esetlegesen noname/gagyi "márkánál", ahol néha le sem tesztelik a darabokat!
  • Gerry
    #218
    Pedig a típus fontos lenne, mert az, hogy 300W, az nem jelent sokat, hiszen egy "400W-os" acorp tápnál pl. sokkal erősebb/megbízhatóbb egy 300W-os Chieftech, vagy Enermax!
  • Gerry
    #217
    Hogyne hallottam volna, és milyen oprendszer?
  • Gerry
    #214
    Tévedés, az is megeshet, hogy a táp nem tud hirtelen elegendő teljesítményt leadni a gép bekapcsolásakor, és a VGA nem éled föl teljesen, vagy egyáltalán nem éled föl, és ezért nincs kép, de abban is van valami amit te mondasz, ki kell próbálni, mi van akkor, ha nincs a gép áramtalanítva, ha akkor is szarakodik, akkor jöhet a következő lépés, amit már említettem!
  • Mike
    #211
    a táp nem oszt nem szoroz ebben az eseben
    inkább az alaplap
  • Mike
    #210
    no akkor az a gond.
  • Gerry
    #209
    Esetleg gyenge/gagyi táp is okozhatja azt, hogy a gép néha nem indul be.
  • Mike
    #208
    Figy, nekem ugyanezt csinélta (igaz Gef4Ti4200) szóval: amikor bekapcsolod, nem kap jelet a monitor, és a billnetyűzet ledeit sem villantja fel? mert ha nem, akkor a megoldás annyi, hogy nem kapcsolod le neki az áramot teljesen. Hagyd egy napig árma alatt a gépet, és ha akkor sem indul el, akkor gondolkozhatsz hardver hibán
  • Gerry
    #207
    Beállítási hiba szerintem kizárható, esetleg beállíthatod az "init display first"-öt a BIOS-ban "AGP Card"-ra, de ez nem hinném, hogy sokat segítene, inkább hardware inkompatibilitás, vagy hiba leht az ok!
  • Mike
    #204
    A gef4 ilyen. Ne kapcsold ki a gépet teljesen 8maradjon áram alatt)
  • Gerry
    #203
    Próbálj ki egy másik vga kártyát, ha azzal is csinálja, akkor táp, vagy alaplap (valószínűleg), ha azzal nem, akkor biztosan a vga a hunyó!
  • Gerry
    #201
    Win89SE-t scak próbaként gondoltam egy másik winyóra...
  • Gerry
    #200
    Pech, esetleg próbálj meg egy Win98SE-t telepíteni, ha azalatt is szar lesz a hang, akkor lassan eljött az alaplapcsere ideje...
  • Ramore
    #199
    Töredezettségmentesítettem a vincsimet, de semmi javulást nem tapasztaltam. :(
  • Ramore
    #198
    Köszi az eddigi segítségedet!

    Oké, megpróbálom. Elég régen töredezettségmentesítettem már!
  • Gerry
    #197
    Megpróbálhatsz egy töredezettségmentzesítőt futtatni, de nem hinném, hogy sokat jelentene...
  • Ramore
    #196
    Fél éve frissítettem a BIOS-t. Tényleg öregecske az alaplapom és jó is lenne lecserélni, de az új lap az új procit és új memóriát jelent, ami legalább 40-60 rugót venne ki a zsebemből.

    Sajna nincs más hangkártya kipróbálására lehetőségem, azt hiszem.

    Amúgy a C partícióm NTFS, míg a D az FAT32-es. Mostanában elég sokszor van explorer hibaüzenetem is és a D-n érzékeli a hibát, mivel ott ellenőrzi, illetve keresi a hibát az újraindítás után az XP.
  • Gerry
    #195
    Hát akkor valószínűleg az alaplapoddal van valami gond (BIOS frissítés volt mostanában?), amúgy is elég öregecske már, lehet, hogy el kéne gondolkodni a cserén...

    Esetleg próbálj ki egy NEM SB 128 PCI-t is, mit csinál egy másik kártyával!
  • Ramore
    #194
    Erre az INF-re ha installálni szeretném azt írja ki a gép, hogy nincs szükség az INF fájl frissítésére. Miért nem én dönthetem el?
  • Ramore
    #193
    A pechem az, hogy a haveromnak pont ugyanilyen SB128-asa van és azt kipróbáltam, de azzal is recsegett. Az enyém nála nem.

    Cirka 4 hete még semmi baja nem volt a gépemnek, ugyanebben a felállásban. Csináltunk egy c formatot és azóta jelentkezik ez a hiba.
  • Gerry
    #192
    Nos, akkor mégiscsak fel kéne telepíteni az INF-et, mivel a te winyód A Quantum Fireball 40GB/7200/UATA-100 az ultra DMA 5-ként kéne hogy működjön, viszont ehhez elengedhetetlen a 80 eres IDE kábel, és az olyan vezérlő, ami kezeli az UDMA mode 5-öt, (ez neked valószínű hogy nincs...)
    ellenben az INF nemcsak az IDE vezérlő működését "javítja", hanem felrak még egy csomó más hasznos meghajtót, ami esetleg gyorsíthat a dolgon, és megszűntetheti a recsegést...

    Viszont, ha tudod, akkor próbálj ki egy másfajta hangkártyát is az alaplapodban, mert ha az nem recseg, akkor valami más nem stimmel!
  • Ramore
    #191
    Quantum fireball 40Gb 7200RPM ultra-ata/100
  • Ramore
    #190
    Van még egy az elsődleges és a másodlagos között, mégpedig:
    Intel(r)82371AB/EB PCI Bus Master IDE vezérlő
    Ezen belül csak illesztőprogram és erőforrás fület látok.
  • Ramore
    #189
    Másodlagos IDA speciális beállítás

    0-ás számú eszköz
    eszköz típus:automatikus felismerés
    átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA
    jelenlegi átvitel mód:ultra DMA 2

    1-es számú eszköz
    eszköz típus:automatikus felismerés
    átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA
    jelenlegi átvitel mód:nem használható
  • Ramore
    #188
    Elsődleges IDA speciális beállítás

    0-ás számú eszköz
    eszköz típus:automatikus felismerés
    átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA
    jelenlegi átvitel mód:ultra DMA 2

    1-es számú eszköz
    eszköz típus:automatikus felismerés
    átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA
    jelenlegi átvitel mód:nem használható
  • Gerry
    #187
    Ja! És milyen winyód van?
  • Ramore
    #186
    Gondolom mivel az elsődleges és a másodlagos IDE csatorna beállításai egyformák, csak a speciális beállítás lehet a fontos.
  • Ramore
    #185
    elsődleges IDE csatorna, ezen belül 3 fül: speciális beállítások, illesztőprogram, erőforrások.
    Speciális beállításokon belül:
    0-ás számú eszköz
    eszköz típusa:automatikus felismerés
    átvitel módja:ha rendelkezésre áll, akkor DMA
    jelenlegi átvitel mód: Ultra DMA üzemmód 2

    1-es számú eszköz
    eszköz típusa: automatikus felismerés
    átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA
    jelenlegi átvitel mód: nem használható
  • Ramore
    #184
    oké, mindjárt leírom
  • Gerry
    #183
    Ez IS lehet a hiba forrása, nézd meg mire van beállítva, és hogy mire tudnád még állítani, írd le és megmondom mi legyen!
  • Ramore
    #182
    "IDE ATA/ATAPI vezérlők, elsődleges/másodlagos IDE csatorna-ra jobbclick, beállítások alatt tudod eszközölni"

    Köszi, mostmár megtaláltam, de mit kellene változtatnom?
    Azt írtad: "kézzel kell beállítani az átviteli sebességet"

    Hogyan? Ez lenne a hiba forrása?
  • Gerry
    #181
    Igen, neked is azt javaslom, hogy szedd le a legfrissebb drivereket az alaplapodhoz (nem tudom milyen), és a hangkártyádhoz, mert ahhoz biztosan van új XP-s driver...
  • Gerry
    #180
    A legegyszerűbb, ha a hangerőszabályzónál bepipálod ezeknél az eszközöknéla az elnémítás opciót...

    IDE: ha jól tudom XP alatt a jobbclick->sajátgép, tulajdonságok, hardver, eszközkezelő, IDE ATA/ATAPI vezérlők, elsődleges/másodlagos IDE csatorna-ra jobbclick, beállítások alatt tudod eszközölni!
  • Hamed
    #179
    Az alább leírt tanácsok nekem is segíthetnek? Nekem nem recseg, ha dolgozik a vinyó, hanem csak játékok indításánál jön elő néha.
  • Hamed
    #178
    Hello!

    Van egy Genius sound maker live kártyám, ami sajna csak 98/2000-t támogat. Nekem xp-m van, működik, de sok játéknál néha recseg. Főleg ha 16 bitben nyomom, bár nem tudom ennek lehet-e vmi köze egyáltalán hozzá. Próbáltam a kompatibilitás varázslót, de az se segített. Ötlet? Netán új kártya?:(
  • Ramore
    #177
    És azt hogyan kell és hol?