4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • Z
    #411
    Hello!

    Van egy kibeb@szott nagy problémám. (Nem értek a hardverekhez!!!)
    ASUS-CUSL2C lapon van egy 866-os PIII-am, van hozzá egy 2két oldalas 256MB-os, és két egy oldalas 128 MB-os RAM-om.
    WinXP pro hun az op.rsz.

    Régebben tönkrement az eredeti házhoz kapott tápom (ezért napi 30-40 menet közbeni rebootolás eléggé megviselte a gípet), és vettem egy Mercury P4-es tápegységet. Április 17-én raktam be az új tápot, és azóta jól is ment. De tegnapelőtt elkezdett gebaszkodni. Ugyanúgy rebootolgat, csak most ritkábban. Rohadtul nem tudom, hogy mi lehet a baja. Az új táppal igazából csak a chello bekötése után kezdett el baszakodni (ne fikázzatok, csak a chello-t lehet beköttetni a 13.kerületben!!).

    Mi lehet a probléma forrása?

    - a processzort átraktam egy másik CUSL2C-s konfigba, és ott semmi baja nem volt.

    - a memóriákat x86-os (van ilyen?? )tesztprogrammal qrv@ sokáig tesztelték, és hibátlanok voltak.

    - az első rebootolós sorozat után - ami idén februárban kezdődött, és április elejéig tartott - a 45GB-os WD winchesteren lett 3 MB badsector.

    -egy SMC-EZ 10/100-as ethernet kártyám van

    - van még egy LG-cd író, meg egy LG cd olvasóm is.


    Tegnap pl. játszottam neten, és 2 óra játék alatt semmi baja nem volt. Ma bekapcsoltam, egy otp átutalás, e-mailek olvasása, fórum, hírek olvasása az origo-n, és kb fél óra után páff rebootolt.

    Kb ennyi röviden... hehe

    Ha tud valaki valami jótanáccsal szolgálni, akkor megköszönöm!

    Hali
  • Borg
    #410
    A rendszerparticiókat sehogy, mert utána nem fog menni a windows.
  • Borg
    #407
    A 9000PRO többet tud, és gyorsabb is.
    Bár árban nem tudom hol vannak egymáshoz képest.
  • Gerry
    #405
    VIA Hyperion drivert feltetted XP alá? Már megjelent a 4.47-es változat is (asszem pont ma), lehet, hogy orvosolná a problémádat. Egyébként 1 kábelen van a két eszköz? ha igen, akkor milyen beállításokkal (melyik master, melyik slave, esetleg cable select), illetve milyen kábelen (40 vagy 80 eres)?
  • Gerry
    #403
    Milyen alaplap, és milyen CD-ROM-ok?
  • Borg
    #401
    Szerintem tutira szar a kártya. Úgylátszik nvidia már annyira szorul, hogy minden jöttment gyártónak ad licenszet gef4re, csak hogy ki tudja szórni a chipeket...
    BTW: tutira nincs gyár az Smedia mögött, max a nevét adja valami afrikai összekalapált kártyához:)

    Vidd vissza.
  • Gerry
    #400
    próbálj ki egy friss drivert, mondjuk a 44.03-ast az nvidia oldaláról, ha azzal nem megy jól, akkor próbáld ki egy másik gépben a kártyát, ha ott is rossz, akkor vissza kell vinni, feltéve ha még garis...
  • Borg
    #398
    Utóbbi, szerintem gyorsan felejtsd el annak a használatát, fennáll a kockázata hogy az egész gépedet leégeted vele, ha mást nem...
  • Shep
    #396
    Közben megoldódott a dolog, szerencsére meg lett a rajta lévő adat máshonnan, így már nem kell a driver hozzá. Azért köszönöm.
  • Gerry
    #395
    Milyen típus? Mert nekem is van, és a saját CD-n kívűl más drivert én sem láttam hozzá sehol, de a sejátjával megy. (Egyszer azért kezdtem el keresgélni a neten, mert otthon felejtettem a CD-t...)
  • Gerry
    #394
    Codegen is simán viszi (nekem is volt 300w)!
  • ollie
    #393
    há keress rá...
    indulásként javallom az MS oldalát...
  • barret
    #391
    a hardwercsere fülön...
  • Shep
    #390
    Srácok, van egy USBs adathordozó, de win98 alatt nem tudom felismertetni, ill felismerni felismeri a win csak éppen driver nincs hozzá, a neten nem tud vki driver lelőhelyet hozzá?
  • Borg
    #389
    Elég a 300W.
    Feltéve, hogy nem varágné tipusu, hanem legalább egy chieftec/enermax pl.
  • ollie
    #386
    milyen válaszokat? senki sem válaszolt semmit...
    :DDDDDD
  • Yeahhh
    #385
    Ma vettem egy Abit kd7 lapot xp 2.2 procit és egy 256 mb 400-as ramot.Hogy kéne beállitanom a legjobb teljesitményhez?(fsb ram beáll stb.Köszi a válaszokat!
  • Jacek
    #384
    pontosan az az 1.7 cel nem a tunningrol hires foljebb mar van esely de a P4 agyonveri.
    nekem viz es minden csiribiri nelkul 2500 ment az 1.6A:D
  • izb
    #383
    Mennyire észrevehető 256ddr és 512ddr között a különbség?
    -oriási
    Ha a celeront nem tuttam húzni,a p4-et lehet hogy fogom?
    -a celeronban nincs szufla ezért nem tudod huzni!
  • Gerry
    #381
    Egyértelmű: P4, kis szerencsével megy 2133MHz-n, vagy akár afölött is!
  • ollie
    #380
    Igen. A 2G-s celeron szinte semmivel sem gyorsabb az 1.7-esnél. De a P4 sokkal gyorsabb lesz.
  • orkenyid
    #378
    www.kurt.hu
  • Gerry
    #377
    Az SA7-es alaplapot SiS chipsettel szerelik ha jól tudom, namost a SiS nem a stabilitásáról és nem is a tuningolhatóságáról híres...
    A VGA-hoz meg használd az ATi oldalán lévő 3.1-es, vagy 3.2-es Catalyst-et!
  • Gerry
    #372
    Ha a legfrissebb meghajtók vannak fent, Intel INF 5.0+Aplication Accelerator/VIA 4in1 Hyperion 4.46 (nem tudom milyen az alaplapod), valamint Catalyst 3.2 és DirectX 9.0a, akkor valószínűleg mást nem lehet csinálni, maximum gyorsabb procit és VGA-t venni, mert azok nem túl ütősek a gépedben!
  • Gerry
    #369
    Esetleg bármilyen hosszabb vascső is jó, ami mondjuk viz/gáz vezeték lehet egy átlagos lakásban...
  • Gerry
    #368
    Az lehet, hogy kevés lesz, de a fűtőtest szerintem megtenné, ha a közelben van!
  • Gerry
    #366
    Földelési probléma, vagy kösd hozá a gépedet (lehetőleg a tápot) valami nagy fém tárgyhoz (pl radiátor), használj földelt tápkábeltés konnektort, esetleg vegyél másik mikrofot, vagy ne használd a mikrofont!
  • Gerry
    #364
    Az annyi, 128KB, mivel Celeron... azon max úgy lehetne változtatni, ha vennél egy rendes (nem celeronos) P4-et!
  • Gerry
    #362
    Milyen procid van? Egyébként vagy benne van a 256k L2, vagy ha nincsen, akkor sehogyan sem tudod megnövelni, maximum a proci cseréjével...
  • Gerry
    #359
    Szerintem dobozos 533-as P4-et vegyél, ahhoz jár egy jó hűtő, (persze le kell szedni a fémlapkát a hűtő aljáról, hogy jó legyen, ez a gyakorlati tapasztalat...) és messzemenően jobban tuningolható a dobozos...
    Ha a gyári Intel hűtő nem jó, akkor ajánlom figyelmedbe a Coolink CoolTank Breez-t, csendes és hűt mint a szibériai tél...

    A vga téren pedig inkább egy Radeon 9500 Pro-t, vagy 9700-at javasolnék, de a fent említett 3 kötül ha az ár nem számít, akkor az ASUS-t vedd, bár abból az árból már majdenem kijön egy jófajta 9500 Pro..

    Memóriából Kingstont javasolnám, főleg ha van rá pénzed, akkor a Hyper X szériát!
  • GyaxyBoy
    #358
    Köszi!
    Én eddig ezt néztem össze! De még itt van pár kérdés!
    ABIT BE7-RAID - alaplap
    2400MHz / NORTHWOOD OEM vagy 2400MHz / 533MHz OEM (ebben is kérek HELPET)
    512MB DDR PC2700 / 333MHz - memória
    SB AUDIGY 1.0

    Videó kártyából, ehez az alaplaphoz melyik lenne a legjobb?

    ABIT GEF4 Ti 4200
    ASUS GEF4 Ti 4200
    INNO GEF4 Ti 4200
    ?????????????????

    Ja és vmi kibaszottjó hűtést a procira. Szeretem húzogatni a gépet! :)) Melyik ház ehez a legalkalmasabb? Ahol van hely a levegőnek járkálni?

    A lé annyira nem érdekel, mert részletre veszem! :)) Egyszer csak elfogy a részlet! :))

    Ha ezeket letisztáznánk, akkor mehetek a boltba! :))
  • Gerry
    #357
    Ja, meg még a Chaintech lapok is jók, 3 év garival!
    Pl: 9CJS ZENITH (875P), vagy 9EJS1 ZENITH, 9EJL2 APOGEE (utóbbi kettő 845PE)
  • Borg
    #356
    845PE-ből még az MSIt tudom ajánlani, jópár gépet összeraktam vele, és király cucc. Nem is drága. (MSI 845PE MAX)
  • Gerry
    #355
    Olyan alaplapot vegyél, minimum, amin 845PE chipset van, (Pl.: ASUS P4PE, vagy Abit BE7) mert ez támogatja a HyperThreading-es P4-eket, de ha van pénzed, akkor várd meg az új P4-es alaplapokat a 875-ös chipsettel, mert ez már a 800MHz-s FSB-t is támogatja, nem csak az 533-ast, valamint Dual Channel DDR400-as memóriakezelésre is képes!
    Prociból Minimum 2.4-es 533-as FSB-n üzemelő dobozos procit ajánlanék, mert azokra van 3 év gari (ha hivatalos disztribútortól veszed), és sokkal jobban tuningolhatók!
  • GyaxyBoy
    #351
    Sziasztok! Most akarom lecserélni a gépemet. P4 re. De fogalmam sincs, milyen ALAPLAP, HÁZ, PROCI lenne a jó. A többi Hardverrel nagyjából képben vagyok. De olyan kellene, amik 1 év után is elmennek. Várom mindenki véleményét. Lehetőleg emailban, de ha oda nem akartok, jó lessz ide is!
    A lényeg, hogy írjatok előnyt és hátrányt! Előre is köszönöm!
    GyaxyBoy
  • Gerry
    #349
    Nézd meg, hogy nem púposodott-e a teteje, vagy az alja, esetleg nincsen-e körülötte ki kifolyt szmötyi!
  • WOW
    #348
    Nezzem meg kondenzátorokat?Pontossan mit kell keresnem?Mert ig első pillantásra semmi különösset nem látok rajta.
  • WOW
    #347
    A táp 300-as.De idáig minden rendben volt.KB(1/2év)Egyébként a konfig a következő:Táp:300w
    vas:ABIT BD2 raid
    VGA:NVIDIA 4400I128M(ASUS)
    RAM:512MB PC2100Thoshiba
    HDD:80GB Maxtor
    Hang:SB live 5.1
    Proc:P4 2Ghz (Northw2.6)
    +1 DVD
    +1CDRW
    A monitor nem hiszem hogy lényeges lenne de inkább leírom.21C sony.Reméllem ez segit.Egyébként megnéztem minde rendessen csatlakozik.Tápot is cseréltem és semmi változás.Igaz az is 300-as táp volt.Ramokat is megnéztem,igaz csak 521-es ECC-ést sikerült szerezni.Annyi volt a változás,hogy most nem sípolt a gép.Azon kívül semmi más.Az én ramom viszont vigan müködött a haverom gépében.Elöre is köszönöm a segitséget.
  • barret
    #345
    próbáld ki másfajta cd-vel.lehet,hogy válogatós a meghajtód...
  • barret
    #344
    ugy van ahogy aida irja.133mhz. ugyan is ddr ramod van.2x133mhz=266 mhz.csinálj aidával egy mem sebességtesztet,és nézd meg hova sorolja a ramodat.