4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • stuki
    #456
    sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy nincs hang a gépen mitől lehet integrált a hangkártya és zenehallgatás közben ment el letöröltem a régi programját és próbáltam feltenni az ujjat de nem megy nem engedi elromlott a hang kártya??? köszi a segítséget
  • Scottt
    #455
    Kössz valahogy erre számítottam...Sajna tényleg elég régi de azé még a márióval elvok[nemvicc azzal jáccok :P:P]
  • N o N a m e
    #454
    sziasztok, a merevlemezeknél a buffer mit jelent? (2mb, 8 mb, 16mb, 32 mb)
  • davidka003
    #453
    Szerinted érne valamit ha húznál rajta pár MHz-et?
    Ez a gép már nagyon régi és akármit csinálsz vele ugyanolyan lassú marad.
    Próbáld meg eladni és vegyél egy újat.
  • Scottt
    #452
    Ő jelenleg egy 1,7ghz Celeron fossal rendelkezek ,512mb ram,Ati 9250 128 mb

    Szeretném egy kicsit meghúzni de 1 kukkot se értek hozzá segítenétek??
  • Spaw
    #451
    oks de az előző nem neked ment :D a te problémádat passzolom
  • netcool
    #450
    Az lehet de ezt csinálja integrált vidivel is meg nem vidivel is!:D
    Na és most akkor más ötlet?Ja meg az egész gépem új és ugy is!
  • Spaw
    #449
    kicsit lejjebb nekem is volt ilyen bajom, 3 dolog okozhatja vagy túlmelegszik a kártya, vagy a vga memória bemondta az unalmast,vagy a táp és nem kap megfelelő feszültségeket.
  • netcool
    #448
    Sziasztok!
    Nemtudom mennyire vagytok otthon a monitor hibákban, de lenne egy kérdésem!Van egy crt monitorom és az a helyze vele hogy válogatós!:D
    Csak ATi gyártmányú videókártyákat hajlandó elfogadni!Az Nvidiával azt csinálja hogy amikor tölt az XP akkor az összes led elkezd villogni a monitoron és teljesen abnormális kép jön be!olyan begörbített,sötét,összenyomott kép!Ráadásul a 85hz-es freket mindig visszarakja 60-ra!Szóval azt kérdezném hogy nem tudja valaki hogy mi a fa** baja lehet,mert kicsit idegesítő hogy minden inditásnál eljátsza??
    ja meg akkor is ezt csinálja amikor játékot indítok!:D
  • arsnl
    #447
    Sziasztok,
    Az alábbi problémám lenne: Tegnap játék közben előjöttek zöld és lila pontok, majd az fps leccsökkent kb 1re és a monitor kibekapcsolt majd magátol ujra indult a rendszer. Az ujraindulás után a bios menüben fehér csikok voltak és ujra előjőttek lila és zöld pöttyök. 1-2 percre kikapcsoltam és ujra jo volt. De ha játszok akkor kb 5 perc után előjőn mindig ez a folyamat. Én videokártyára gondolok, hogy az ment szét. (6600GT, másfél éves kb). És az lenne a kérdésem, hogy vegyek egy újat vagy még lehet-e ezzel vmit kezdeni?
  • csabika6630
    #446
    Sziasztok
    Úgy néz ki, hogy eltudom cserélni a 2,8 as northwood magos procimat, egy 3.0 Ghz-es prescott magos procira.
    Szerintetek mennyivel lesz jobb a gépem teljesítménye? Mi a véleményetek a prescott magos procikról? (tudom hogy nem mai darabok, de nem akarok nagyobb összeget most a gépembe fektetni). Jah és egy ATI x1950gt vga-m van.
    Most a 3dmark06 ban 600pontot ér el a proci.
    Láttam teszteket hogy a prescott 900 pontot.... Ez a plusz teljesítmény játékokba is ki fog jönni?
  • Spaw
    #445
    Na megoldódott,leírom mi volt a baj hátha valaki tanul belőle. Tápcsere volt és nem a vga csatit dugtam a kártyára,hanem egy IDE csatlakozót vga átalakítóval,ezért nem kapott megfelelő feszültséget a kártya és szemetelt.Mikor rájöttem én is meglepődtem a saját hülyeségemen.
  • Spaw
    #444
    sziasztok.
    tudja valaki milyen jellegű probléma az amikor a videókártya"beszemeteli" a képernyőt? játék közben jelentkezik a probléma,nem fagy csak szép zöld meg piros pöttyök jelennek meg átlósan.egyébként egy sapphire x1950pro-ról van szó.előre is köszi!
  • Solt
    #443
    Szerintem mindkettőnknek a táppal lesz nyűgje... az enyém nincs egy éves! :S Ráadásul már vagy 2 hónapja kikapcsolás után, ha áram alatt hagyom akkor sípol... tele a ...
  • FlyHigh
    #442
    Azért ez nem semmi.
  • MrIncredible
    #441
    nos nekem annyi volt hogy 8-10 indítás szintén, de utána rendesen ment. ma reggel viszont csak szakaszosan búg a venti de addig se jut el hogy az indító oldal bejöjjön, csak wüm szünet wüm szünet, így csinál a venti, és közben hallatszódik sőt mikor leszedtem az olinteddal lapot, látszott, hogy elindeul megáll elindul megáll az alaplap ventilátor. nekem ezt csinálja szerinted, szerintetek mi lehet???
  • Solt
    #440
    Sziasztok!

    Hát nem is tudom, hogy hol kezdjem... Pár napja elég érdekes dolgokat művel a gépem! Azzal kezdődött, hogy bekapcsolás után minden megszokott kép aminek fogadnia kéne csak egy pillanatra villan fel (asus logó, rendszer leírás, winfos betőltés, majd a winfos) aztán eltűnik és csak nagyon nagyon halványan látszik, de szinte fekete a képernyő! Tehát a rendszer feláll rendesen, de egy pillanat kivételével nem látszik semmi a képernyőn! Majd elkezdem még a legelején addig újraindítani (ez kb 8-10 próbálkozás) amíg egyszercsak a szokásos mbódon nem megy minden! Tegnap ezt megfejelte azzal, hogy miután nagynehezen így élet költözött belé, ezek után a rendszer nem akart felállni, illetve kékhalállal kifagyott! Felhúztam magam, kikapcsoltam... pár óra múlva miután lehigadtam bekapcsolom és mintha mi sem történt volna, minden megy rendesen elsőre! Ma reggel a "szokásos" indítási procedúra után magához tért, de most meg rejtélyes módon a hang tünt el, tegnap este kikapcsolás előtt még ment a Falcon, tehát semmi gáz nem volt a hanggal! Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt? Gondoltam vírusra, de az egyből indítás után az alaplapi logónál még nem zavarna be... szerintem valami hardware gond lesz... van tippem, de nem akarok senkit befolyásolni! Szóval uraim? Átélt már valaki ilyet? :D
  • Nightwish006
    #439
    Swappol? Az FPS leesik? nézdmeg.
  • Inquisitor
    #438
    Hááát talán mert az X1950XT fényévekkel gyorsabb az ezer éves GF6800GT-nél? Annál még a GF7600GT is jobb, az X1950XT meg vagy 2x gyorsabb.
  • Realdanee
    #437
    Szevasztok!

    Van egy rohadt nagy problémám!!!!

    A régi gépemen jobban megy a pro street mint az új gépemen ez miért lehet???

    a régi gépem : (Abit Is7-e2 alaplap,1giga ddr 333 as ram, ati 1950xt agp 3500 celeron proci....)
    új gép: Asus a8n sli, 3giga 333as ddr1 es ram, geforce 6800gt(pci), 3500 amd proci....

    Lehetetlen hogy ezen laggoljon....ilyen nincs!!!!!!!!!

    Gondoltunk arra hogy valami ösze akad valamivel de hogy lehet kiszűrni??
  • Padu
    #436
    Help... hogy tudom telepíteni a hangfalam? win reinstallom volt, de a hangfalam nem nagyon vette észre és most semi hang, feltelepítettem egy csomó minden drivert de nem műxik plz help
  • Norby86
    #435
    Sziasztok! Nagy problémám lenne és segítséget kérek hátha érti valaki a probléma okát,akinek esetleg ilyen alaplapja van vagy hasonló. Megvettem tegnap előtt egy Asrock P4V88 alaplapot és már első bekapcsolástol jelentkeznek olyan problémák hogy amikor elindul a gép egyszerűen nincs egér kurzor a képernyőn. ha ujraindítom és esetleg van olyan szerencsém hogy megjelenik akkor meg összevissza ugrál és magátol mindent megnyit, (KB. mintha érintkezési hibás lenne az egér bemenetnél.) tehát magátol klikkelget összevissza és remeg az egérkurzor magátol. Nem vírus mert a windowst is ujraraktam jópárszor meg tűzfal is van. Elvittem szervízbe is ahol szerintük semmi probléma az alaplappal. Hazahoztam ma és ment is kb 2x bekapcsolásig,aztán amikor 3x szer bekapcsoltam már nemvolt egér. Tudvalaki sűrgősen segíteni nekem? Esetleg Asrock alaplapok alapbol ilyen szarok,vagycsak selejtet fogtam ki? Érdemes másikat venni,vagy hogylehet ezt a problémát megoldani? HELP!!
  • SHARER
    #434
    Sziasztok az érdekelne h valaki használ e ASUS p7131 TV tuner kártyát.
    mert nekem az a nagy problémám h sehogy sem birok hangot varázsolni hozzá.

    És ha valaki már megoldotta a probot akkor megmondhatná nekem is.
    kössz
  • Gerry
    #433
    Létezne hozzá magyar? Szerintem nemnagyon van magyar leírás, de nem kizárt...
  • Gerry
    #431
    Ha emeled az FSB-t, akkor azzal szinkronban/asszinkronban emelheted a RAM sebességét is, láttam már én is 385-400MHz-n üzemelő RAM-ot BD7II-ben!
  • Tovi
    #430
    Rá lehet venni, csak a legújabb biosz kell bele. Az nemhivatalosan is támogatja a 333-ast. Nekem DDR400-assal is szalad.
  • Shep
    #429
    Ok köszi megpróbálom
  • Borg
    #427
    XPben minden DOS programhoz külön autoexec és config.nt fileokat tudsz rendelni (a propertiesnél).
    Ezekben pedig ugyanúgy beállithatod a files stb értékét.
  • Shep
    #426
    igaz ez softwares probléma de remélem seítettek. Urak, a winben hogyan lehet a files=*** étéket állítani, mert nekem sehogy nem akar sikerülni és emiatt egy szar ámde igen fontos dos-os program nem fut, próbáltam újraindítás/dos modeban (a dosos cfgt átírtam) de hát semmi, úgy sem indul. A dolog sürgős lenne. Előre is kösz.
  • Gerry
    #425
    Ha sima P4B533 (nem P4B533-e/-m, vagy hasonló), akkor ahhoz a 1014-es a legfrissebb bios!
  • Gerry
    #424
    Volt már rajta BIOS frissítés, az nem jelent semmit sem, hogy "új" lehet, hogy a tiednél már van 2-3 újabb BIOS az alaplaphoz...
  • Gerry
    #423
    válasz a HELP!!! topicban.
  • Met
    #422
    Új lap, Asus P4B533, P4 2,0GHz
  • Gerry
    #419
    Alaplapi BIOS frissítés?
  • Gerry
    #418
    Nem másolni kell, hanem lefuttatni az .exe filet, az csinál egy linuxos bootdisk-et, és azzal kell elindítani!
  • Met
    #417
    Hello!
    Mostanában kezde el csinálni a gépem, hogy ha kikapcsol készenlétire a monitor mert nem nyúlok a géphez akkor amikor újraéled néha csak színes kockák vannak a képen, a gép megy rendesen, egérkurzor van tudok kattintgatni is mert néha kezecskére változik ha IE-ben hagytam. Restart után mükszik rendesen, driver csere már megvolt. GFTi200
  • Z
    #416
    Köszi mindenkinek!!!

    Gerry: az x86 alatt a memtest86-ot értettem, csak nem ismertem a progit, de tutira azzal tesztelték le.

    Azért én is átnézem majd, azt egy floppy-ra kell másolni, és azzal kell bootolni , ugye?
  • Gerry
    #414
    Futtasd le EZT a meóriatesztelő progit is! Majd számolj be az eredményről!
  • Crokin
    #413
    Lehet, hogy egy Enermax vagy Codegen táppal jobban jártál volna.
  • Crokin
    #412
    Win-reinstall megvolt már? Ha nem, akkor érdemes azt is megpróbálni...
    Az a Mercury táp hány wattos?