4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • Wreck86
    #496
    Sziasztok!
    Azza la problémával jöttem hozzátok,hogy kb 2 hete a gépem elkezdett sípolni(magas frekvencián).Gondoltam kitakarítom az nem árt neki,kiporoltam,tápot félbeszedtem s kiporoltam.mostmár csak akkro sípol ha egy idő után jáccok komolyabb játékkal,vagy vmi komolyabb alkalmazást indítok el.Hallgatóztam,de nem tudom eldönteni,hogy az alaplap ventllátora,vagy a táp ventillátora lehet,vagy tápcsere kell.

    Tudtok segíteni?

    köszi
  • davidka003
    #495
    Ez jó lenne:

    Link

    FSP 350W 6.125 Ft

    Nagyon megbízható tápegység.
  • 16gaborm
    #494
    Switching Power Supply
    Model:ATX 300W P4

    Milyen márkát ajánlasz?
    És emnnyi pénzért?
  • davidka003
    #493
    Milyen márka?
    Mert a rossz minőségű tápok néha csinálnak furcsa dolgokat.
  • 16gaborm
    #492
    300W-os!!

    Ez lehet a gond forrása?
  • davidka003
    #491
    Milyen tápod van?
  • 16gaborm
    #490
    Hali

    Olyan kérdésem lenne hogy most vettem egy ATI RADEON 9550 256MB-os VGA kártyát,és néha csinál olyat a gép hogy gondol egyett és kilép az egész rendszerből gépet nem kapcsolja ki,és csak villog a monitor ledje....resettel lehet újraélesztetni:(:(

    Mi lehet a probléma?
    LÉCCI SEGÍTSETEK!
  • kiafaszagyerek
    #489
    Na jó de....
    A másik gépen miért jók a szinek???
  • NeoMaN
    #488
    nyilván a switch...
  • kiafaszagyerek
    #487
    Sziasztok!
    Következő a problémám:
    A monitoromon a sötét árnyalatok kék árnyalatúak lettek.(szürke is kékes)Ez mitől lehet?Driverek lecserélése után is.(rendszert is lecseréltem)Videó kártya:inno 8600gt monitor: samsung lcd 20"
    A másik gépemmel nem csinálja...Használok egy aten gépváltót.(mindkét videókártyán a digitális kimenetet használom)
    A lehetséges megoldásokat köszönöm.
  • NeoMaN
    #486
    fastwrite-ot kapcsold ki a biosban
  • Kriger
    #485
    Hi! A következő a problémám: kaptam egy sandisk cruzer micro 2gb-s u3-as pendrájvot. A munkahelyi gépen frankón megy (több kolléga gépén is), otthon azonban a gépem nem ismeri fel a pendrájvot. Az eszközkezelőben látszik az ismeretlen usb eszköz sárga kérdőjellel. Azt hittem az u3 a baj, le is takarítottam róla a fenébe. Változás semmi: melóhelyen megy, otthon nem. Az otthoni gép eddig minden pendrájvot és usb eszközt felismert, és most is megismeri a telefont, a fényképezőgépet, sőt másik pendrájvot is, csak ezt nem hajlandó. Win XP Pro és SP2 van fenn (mindkét gépen). Amiket próbáltam: hidegindítás, újraindítás, töredezettségmentesítés, registry clíning, driverfrissítés. Lemezkezelőben nem látszik, biztos nem az a baj, hogy nem tud új betűt adni a meghajtónak (pláne hogy másik pendrájvnak tud). Tud valaki segíteni?
  • BaliBoy
    #484
    Szvsz. tönkrement a meghajtó. Nálam úgy ment tönkre egy Pio nyáron, hogy cd-t nem akart írni. DVD-t írt/olvasott, cd-t is olvasott, de írni nem írt.
  • levayou
    #483
    REJTÉLY!!
    Sziasztok!
    Gondom a következő: akármilyen 3g-s játék futtatásakor kb 5 perc alatt lefagy a gép. 2,66 gh-s proci, nem melegszik túl.
    Videokari: Ati Radeon 9600, nem melegszik túl (Más gépben jól működik)
    Windows xp újra telepítve, partícionálva.
    Akinek bármi ötlete van, köszönettel fogadom.

  • Storung
    #482
    Hali!

    Ezt a hibát okozhatja: RAM, tápegység, túlhúzott proci vagy RAM, túl meleg processzor, egy hibás táp-, vagy adatcsatlakozó.
    Mivel azt írod, hogy DVD olvasásnál kezdi a gondot én a tápegység, tápkábel vagy adatkábel hármasra tippelnék, de ez nem mérvadó. Ideje -egy esetleges takarítással egybekötve- átvizsgálni mindent az előbb felsoroltak közül. Proci, RAM alapórajeleken fusson, szorzók a helyükön, kábelek, hűtők stb...
  • Courage182
    #481
    él
    Hello!
    Egy kis segítség kellene. Tegnap szerettem volna DVD-t nézni az acer aspire 3104NWLMi laptopomon, de nem volt hajlandó beolvasni a dvd lemezt. Utána kiderült h egyátalán nem olva be dvd-ket, de ami a vicces, h cd-t beolvas...
    Nemrégiben tettem újra a windowst, normál sp2-s XP. Ez lehet baj? Mert eddig olvasott dvd-t...
    Amugy a meghajtó típusa pioneer dvd-rw dvr-k17rs. A laptop kb. 4 hónapos.
    Köszi!
  • professional
    #480
    Helló.
    Most vettem 1 LG GSA-H55N dvd írót és az a problémám,hogy egyszerűen 3,5x-nél gyorsabban nem akar olvasni és 4x-nél nem akar gyorsabban írni.
    Felraktam rá a legújabb 1.05ös firmware-t,de nem megy így sem:(
    Valakinek ötlete?
    Köszi előre is.
  • jokkky
    #479
    nem jön be a bios se és nem tudom állítani, de ha belerakok egy 667est akkor elindul, de a 800ast valahogy le lehet szabályozni??
  • Zsolt1964
    #478
    FOS a neted, vagy ha routert használsz akkor is vacakolhat!
  • Zsolt1964
    #477
    BIOS-ban álitottál már?
  • jokkky
    #476
    hello remélem jó helyre írom és mihamarabb kapok rá választ!! olyan gondom lenne hogy vettem egy 800MHzes ddrII ramot, azt mondták jó lesz a gépembe attól függetlenül hogy az alaplap elvileg csak 533, és 667est tud kezelni,persze nem megy benne, nincs kép mikor elindítom lehet valamit kezdeni vele hogy működjön benne??? aki tud segítsen, nagyon fontos lenne köszi!!
  • tmisi
    #475
    Húzd ki a netet, hátha azzal van vmi baj.
  • larini
    #474
    Sziasztok!
    A kérdésem a következő: mi lehet az oka annak, hogy lassan bootol a gépem? Vadi új gép, csupa minőségi cuccból, jogtisztán megvásárolt xp. A desktop viszonylag hamar bejön, viszont utána kb. másfél percet elszüttyög, mire betölti pl. a hálózati kapcsolatokat.
  • BaliBoy
    #473
    "A sípolást késöbb mi fogja felváltani?"
    Semmi. Gondolom a Tv-d sem robbanfel, pedig ha elég jó a hallásod akkor annál is hallhatod a magas frekis sípolást. Csak a Tv-ben ezt a sorkimenő trafó 15kHz-es sorfrekvenciája adja. De még 1x kihangsúlyoznám, hogy mindez csak akkor igaz, ha ugyanolyan sípolásra gondolunk!
    Egyébként ez a jelenség a legszebben a solti középhullámú adónál hallatszik. Ott az adó 2ember magasságú trafóján a kossuth rádió szól! :))
  • FlyHigh
    #472
    A sípolást késöbb mi fogja felváltani? Gondolom "fiatalodni" nem fog:D. Mindenki úgy is azt teszi, ami neki jó, ahogy biztonságosnak érzi. Bekapcsolási problémákat okozhatja a táp is.
  • BaliBoy
    #471
    Dehogy. Nincs annak semmi baja. Mivel a számítógépes tápegység kapcsolóüzemű, tehát magas frekvenciát (~20kHz) használ az 50Hz-es hálózati fesz megszaggatására ezért hallja azt a magas frekis hangot (sípolást). Közvetlenül az az oka, hogy a tápegységben lévő trafónak már nem olyan tökéletes és a menetei és ennek a magas frekvenciának köszönhetően berezonálnak és ez adja azt a hangot. Mindez persze csak akkor igaz ha tényleg egy folyamatos ilyen magas (de nem túl hangos) sípolásról van szó.
  • FlyHigh
    #470
    Ha sípol egy táp az már nagyon a vége! A legjobb megoldás az lenne ha lecserélnéd, 10e huf körül lehet kapni FSP tápokat. Valószínű a géped ezért nem indul néha.
  • Dzsabba
    #469
    Sziasztok
    nem rég futattam egy töredezettség mentesítőt és minden rendben van csak ha berakok egy dvd-t akkor pár másodperc múlva kék halál ezzel az üzenttel MACHINE_CHECK_EXCEPTION.
    valakinek valami ötlet??
  • davidka003
    #468
    Szerinted erre valaki majd válaszol?
    Még a konfigodat sem írtad le.
  • icses
    #467
    mi hehet a baj vagy v.kinek van v.mi tipjje, hogy miért lehet hangos a winchesterem?mert sokkal hangosabb a keleténél és zavaró is meg idegesítő is.
  • D00M
    #466
    Hello!

    SLI-be kötött VGA-knál a control panelben a manage 3d settingsben van egy olyan, hogy SLI Performance mode, itt van 3 lehetőség, Single-GPU, force split frame rendereing illetve alternate frame rendereing 1 meg alternate frame rendereing 2. Ezek közül a default a Single-GPU, ha mást állítok be pl force split frame rendering tudok teljesítménybeli javulást elérni avagy csak bajt csinálnék? Illetve tök midnegy mit állítok, a legújabb nvdriver van fennt ofkorsz.

    Üdv.: D00M
  • BaliBoy
    #465
    Akkor jó. Ezt nem tudtam. Úgy gondoltam, hogyha 400MHz-es akkor azt kellene kiírnia, de akkor ezekszerint nem.
    Köszönöm szépen a választ!
  • davidka003
    #464
    Nincs semmi gond a RAM-jaiddal. A Windows a valódi órajelet írja ki, ami 200 MHz. A 400 MHz az csak az effektív.
  • BaliBoy
    #463
    Sziasztok.

    Szeretnék egy kis segítséget kérni. Az a gond, hogy tök hülye vagyok a ramok beállításával kapcsolatban és nem nagyon tudom, hogy hol, mi lehet a gond. Szóval: 2db 512MB Kingston DDR1 PC3200-as Dual Channel ramok vannak a gépben amiknek 400Mhz-en kellene működnie, viszont a Cell menüben (meg az Everest is) csak 200Mhz szerepel. És az alaplap egyébként felismeri a ram típusát mert a gép bekapcsolásnál kiírja a fent lévő adatokat. Próbáltam már azt is, hogy csak 1 modult hagytam benne, de sajna semmi változás nem történt. Az alaplap típusa: MSI K8N Neo4 Platinum

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • Zsolt1964
    #462
    Volt fólia a hűtő alján, nem hagytad rajta? paszta volt rajta?
  • Pókmalac
    #461
    cs all

    egy nagyon fontos kérdésem lenne..föleg Soundmax hangkáryával rendelkezö emberkék válaszoljanak..na szal mindig be akadtak vagy begyorsultak a videok (NEM CODEC HIBA VOLT) és kiderittem hogy a hangkártya drivere volt a szar...és msot ujra raktam az xp-t és kiirta a hangkari telepitésnél hogy nem találja kompatibilisnek (ebben az a vicces hogy az 1 honapos alaplapomnak a dobozában volt szal tök eredeti az egész) ..és akkor ez az egész érthetö is..szal leszedtem egy másik drivert és tökéletes nincs akadás gyorsulás CSAK NINCS Sound max control panel..és nem tudodm be állitani az 5.1 et...honna szedjek le egy iylet???csak félek ha azt felrakom megint beakadnak és begyorsulnak a videok:S nem tudodm mit tegyek.
  • drowns41
    #460
    Sziasztok!
    Van egy ASUS P5B alaplapom, rajta egy Intel Core 2 Duo E6550-es proci gyári hűtővel. Eddig nem volt vele gond, de lehet hogy picit elmozdult a hűtő, mert 60 fokot mutat alapból és játékoknál pl felmegy 80 körüli fokra és lelohad az egész rendszer.
    nemtudom, hogy az mind1-e hogy milyen állásba helyezem rá a hűtőt a procira? Mert csak 4 lyukba kell belefogatni, plusz a a vezetéket az alaplapra kötni.
    Ha valaki tud, segítsen pls!!! Előre is köszi
  • Evin
    #459
    Néha sercegő hangot ad az alaplapi hálózati dugó. Nem ég vagy ilyesmi, csak hangja van. De ha nincs bedugva vagy nem megy rajta adat, akkor semmi hangja. Ez vminek az előjele lenne?
    (Asus A8N-E)
  • Impi
    #458
    Üdv :)
    Tápegységben valami nagyon magas frekvencián sipol. Ez minek a következménye? Ha valaki tudja, kérem írjon pár sort.
  • Impi
    #457
    Üdv mindenkinek :)
    Segítséget szeretnék kérni. A probléma a következő:
    A P4 bekapcsoláskor nem indul. Többszöri kapcsolónyomogatás után van mikor elindul, de olyan is van, hogy a bekapcsológomb benyomása után 6-8 perc múlva feláll a rendszer.
    A táp Chieftek 400-as. A kapcsolót még megpróbáljuk leellenőrizni, de annyi segítség kellene, hogy ezek impulzus kapcsolók, vagy állandóan feszültség alatt tartják az alaplapi részt?
    Minden észrevételt előre is köszönök