4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • xido
    #536
    nem lett olyan beállítva,ami miatt alaplapi resetet kéne csinálni,csak usb felismerés meg boot sorrend lett állítva,semmi olyan,amivel szorzót vagy feszt.emelnék...
  • xido
    #535
    játék közbeni hőmérsékletet csak úgy látom,ha leteszem tálcára egy idő után?:)
  • samsung123
    #534
    a konfigggal nincs baj elméletileg.
    A bioszba állitotad be a defaultot gondolom, de lehet jó lenne fizkálisan is az alaplapon.
    nézd meg a hőmérsékletetket egy mérőprogival, pl Everest. abból sokminden kiderülhet, ha egyik se megy fel max terhelésnél 70 feljebb akkor ez se lehet probléma.
  • xido
    #533
    Coolermaster Elite 310-es ház,elől hátul 12es venti
    Corsair 550w táp
    Gigabyte GA-EX58-UD5 lap
    I7 920 proci gyári venti
    3x2g OCZ tripla channel ram 1333mhz
    Sapphire HD4890 1g gyári venti
    Hitachi 250g Hdd
    Seagate 160g Hdd

    1 hetes gép,nincs húzva,nem is lesz,bios default load is volt..máshol felmerült pár dolog,ami hátha esetleg....
  • samsung123
    #532
    elsőszöri milyen gép? adatotak ird le, azután egy fotó is jol jönne a gép belsejéről vagy leirod hogy milyen hűtés van benne....vagy megnézed megy e minden ventillátor(ha vizhűtés akkor megy e punpa,bár akkor gondolom ilyen kérdést nem raknál fel ide) aztán van e húzva a gép, egy bios reset se ártana, stb...
  • xido
    #531
    Kiváncsiskodom...Win7 volt fent új és szűz gépen..órákig bírta ha csak úgy fut,net,film,ilyesmi....játéknál-eleddig 2-t tettem fel rá és futtattam,véletlenszerűen kifagytak és kékhalált okoztak..Meguntam,Vistát tettem fel..már csak az egyik játék került vissza,de megint előjött benne egy idő után...VGA komolyabb alkalmazása..szellőzés vagy tápellátás okozhatná ezt esetleg?
  • tborcsok
    #530
    a tanácsadást meghagyom a profiknak, de ha asus alaplapod van akkor a support.asus.com-on találhatsz segítséget. én most gyors ezt találtam: http://support.asus.com/troubleshooting/troubleshooting.aspx?SLanguage=en-us
  • rvn
    #529
    hello! Van 1 kis gond csin bios frissitées és azót nem idnula gép! Hogy tom megcsin! Valaki segitsem pls
  • partyyy
    #528
    hy az lenne a kérdésem hogy asus p5b alaplapba passzol-e az intel core 2 quad 8200-as proci?
  • tborcsok
    #527
    és a ramom eredetileg 1066hzre van tervezve csak úgy hallottam hogy ezt nem mindig ismeri fel a rendszer ( nem lehet valahogy szerkeszteni a kommenteket?)
  • tborcsok
    #526
    a procit nem húztam és a ram átállítása nékül nem indultak egy pár program, és minden nagyobb file crc hibás volt ha ki akartam csomagolni, de nem volt bad sector a hddmen
  • duracellmumus
    #525
    üdv!
    gondolom, mielőtt nem húztad a procit,ramot minden rendben volt???
  • tborcsok
    #524
    azt elfelejtettem mondani hogy az xp telepítése közben is lefagyott egszer, és újra kellet kezdenem az egészet
  • tborcsok
    #523
    Hello
    Van egy olyan problémám hogy a gépem minden előjel nélkül lefagy, van hogy fél óra után, van hogy több óra után. volt 64bites vistám azon is csinálta, most 32bites xpm van. a biosomat frissítettem az asus oldaláról a legfrissebbre
    alaplapom asus p5q pro
    processzor intel core 2 duo e8500 3.16GHz
    tápom 650W-os Chieftec
    ramom ddr2es kingston hyperx 4x1gb, biosban 2.2voltot adtam nekik, az időzítést 5-5-5-15re raktam és 1066hzre a frekveciát.
    ha mindent autóra rakok akkor nem idul minden program, minden crc hibás, és a torrent se jó, de akkor nem fagyogat

    már vagy 3 hónapja szenvedek vele
  • piccolo555
    #522
    Hi all!
    Vettem egy asmsung dvd-írót, de mikor bekapcsolom a gépet, kinyitja magát, és mikor becsukom, megint kinyitja magát :S
    Nem tudja vki mi lehet a probléma? A válasz(ok)at köszönöm!
  • sgt anderson
    #521
    Pedig a BIOS-ban kell. Be kell előbb kapcsolni a tuning-ot. De ha nem tudod hogy kell, akkor sztem inkább ne tuningolj procit, mert egy volt osztálytársam is ezzel játszadozott, hogy húzogatta semmi tudással, egyszerre csak megadta magát a proci. Sztem az a proci így is elég erős. Vagy tulajdonképpen miért is akarod húzni?


    ---------------------------------------
    Samsung HD161HJ vinyóhoz még mindig elektronikát keresek!
  • dani40
    #520
    Hello!
    van 1 kis problémám nem tudom hogyan kell huzni a procit
    alplap tipusa: asus p5q pro
    cpu tipsa: intel core 2 duo E 7200 2.53 ghz
    a biosban nem találtam semmit a cpu huzással kapcsolatban
    xsak olyat hogy fsb huzás,memória huzás,vga frekvencia növelés
  • sgt anderson
    #519
    Heló! Olyan gondom lenne, hogy nem tudom a gépet kikapcsolni készenléti üzemmódba. Se S1, se S3 módban nem megy. Elkezd kikapcsolni, kiírja h készenléti üzemmódra felkészül, ki is kapcsol a gép, mert arra van állítva, szépen kikapcsolva is marad, de amikor be kellene apcsolni, egyszerűen nem ál fel újra a win.. Nem is dolgozik semmi, nem olvas a vinyó, semmit nem csinál a gép, csak áram alá helyezte a táp. Valószínű, hogy valamilyen hardvernek nem tetszik a készenléti üzemmód?
    Jah és Samsung HD161HJ típusú vinyóhoz még mindig elektronikát keresek. Ha valaki tud, akkor is szóljon! Köszi.
  • BaliBoy
    #518
    Ez enm OP rendszer függő dolog ahnem a laptop saját tulajdonága. Valszeg abban a progiban amit említesz lehet beállítani, hogy ne állítsa át.
  • RusT
    #517
    Köszi BaliBoy! De nekem nincsenek olyanok, mint energiatakarékos üzemmód stb...mert nem Vista van a gépen. Vagy ezek XP alatt is állíthatóak?? /ha igen akkor hol??:) / Most néztem a Central Brain Identifier nevű progival, és ott vissza tudom állítani a szorzót 8x-osra, de rövid időn belűl visszaveszi magától 4x-esre :( és addig minden ok, míg 8x-osan marad, mert akkor 1600-on megy, de aztán visszaesik 800-ra :( PLS HELP
  • BaliBoy
    #516
    Hát gondolom amikor nem használod akkor visszaveszi a teljesítményt. Vagy vannak különböző profilok (energiatakarékos üzemmód, maximum teljesítmény stb.) és lehet átálítottad. Sőt a legtöbb notebook leveszi a teljesítményt hogyha a tápról megy.
  • RusT
    #515
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni processzor ügyben :) Szóval van a notebookom, amiben egy 3200+ -os AMD processzor ketyeg, ami egészen eddig 1600MHz-en ment...de most valamiért mikor véletlenül rámértem Everest-tel, akkor már csak 798MHz-et írt ki és ez azóta is így van...:( és nem tudom ez miért lehet...nem tudom hogyan tudnám rávenni a processzort, hogy újra 1600MHz-en dolgozzon... légyszives aki tud segíteni, írjon!!!:) Előre is THX!!!
  • feamatar
    #514
    tegnap már próbáltam, de az a helyzet hogy addig se jut el. Miután a szokásos rendszerdiagnosztikát kiírja, elsötétül a képernyő és nem tölt tovább. Ha CDről akarom a win installert indítani az se megy: kiírja hogy CDről való indításhoz nyomjon meg egy gombot, és ekkor esetleg kiírja hogy a számítógép hardware felépítésének vizsgálata majd konyec, sötétképernyő megint
  • BaliBoy
    #513
    Bootnál az F8-at szorgalmasan kell nyomogatni és csökkentett módban elindítani a win-t majd a szarul installált drivert leszedni.
  • feamatar
    #512
    sziasztok!! haver felhívott ma, hogy újrarakta a rendszert és mikor a vidkari driverét telepítette újraindult a gép és azóta nem akar bejönni a rendszer. A bootképernyő még megjelenik, de amikor eljutunk addig, hogy vagy CDről vagy wincsiről a rendszert akarja betölteni elsötétül a monitor és óver. Próbáltam biosban állítgatni. Annyi történt, hogyha a biosban kikapcsoltam a SATA Controllert akkor már CDről bootolt, de akkor meg logikusan a SATAs vinyót nem észlelte. Tudnátok valami tipped adni mi lehet a probléma?
  • Cyberdevil
    #511
    Köszi a helpet, remélem bejön. :)
  • BaliBoy
    #510
    Win reinstall.
  • Cyberdevil
    #509
    Sziasztok,remélem jó helyre írok. Nemrég elég nagy gond merült fel nálam, így megkérdezlek titeket hátha tudtok segíteni. A probléma a következő:amikor ki akarom kapcsolni a gépet, vagy ha újraindítani akarom, kijön a szokásos szöveg, kijelentkezés, beállítások mentése, na és akkor bevillan 1 kék képernyő kb. 1-2 secre és azonnal újraindul a gép. Akárhányszor probálom kikapcsolni mindig ez a baj. Ma bekapcsoláskor pedig azt az üzenetet írtam h vmii beállítások hiányoznak, és a Boisban állítsam be újra,fogalmam sincs mi lehet a gond. ELőre is köszi.
  • DJKonya
    #508
    sziasztok lehet hogy nem ide kéne írnim de lenne egy kérésem
    egy drivert keresnék letölthető verzióban
    x-tecnologies xtec ffb wheel

    erről lenne szó egy linket szeretnék kérni vagy itt vagy pm-ben vagy akár MSN-en
    köszönöm szépen előre is
  • dani40
    #507
    Hello valaki meg tudja mondani hogy hogyan tudom a vga-t átállitani pci-e x16-os sebességre mert alapbol x8-on megy lécci segitsetek és a biosban nem lehet átállitani lehet hozzá vmi program kell

    az uj konfigom:
    asus p5q pro alaplap
    intel core 2 duo E 7200 proci ( 45nm)
    4x1 gb ddr2-800 (Kingmsapphire hd 3850 ultimate gddr3 512mb
  • sgt anderson
    #506
    Üdv.
    SAMSUNG HD161HJ típusú vinyóhoz keresek elektronikát. Ha vki tud segíteni írjon!
  • Scrat
    #505
    Sziasztok!
    Segítség kellene:
    ASUS M2N-E SLI Deluxe lap, miért nem hajlandó kezelni az újraírható dvd-ket? Illetve kezeli, mert beolvassa, sőt meg is írja DE TÖRÖLNI NEM LEHET!
    Ez mitől lehet???
    Havernak ugyan ilyen lapja van és nála is ezt csinálja.
    Érdekes hogy neki működött a törlés, de cserében kékhalálokat dobált a gép, ezt orvosoltuk azzal hogy az NV hálozatkezelőt nem telepítettük a chipset driverrel, így a kékhalál megszünk, viszont az újraírható dvd-ket ismét nem lehet törölni.
    Nem tudom mi az összefüggés, de bármilyen ötletet szívesen veszek hogy mivel lehetne megoldani!

    Thx
  • ajem kisa
    #504
    Hello!
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy tft ha bekapcsol, de nem ad képet, akkor azzal érdemes-e még foglalkozni, vagy a szemétbe vele egyböl?
    Ha bekapcsolom a pc-t, akkor bekapcsol a monitor is, a fény is megvan, de a kép...
    Ha valakinek van ötlete, vagy tanácsa, szivesen fogadnám!
    Elöre is thx!
  • lpmaskmancick
    #503
    ja és alap bios van rajta,2003-as gyártmány
  • lpmaskmancick
    #502
    Egy Asus A7V8X-X típusú alaplap felismer egy 250 gigás vinyót?
  • Solten
    #501
    450-es Chieftecben yate loon venti van, überhalk.
  • Solten
    #500
    Nemsokára val.szeg behal. 400W-os FSP és a 450-es Chieftec (5év gar.)van jó árban.
  • Wreck86
    #499
    oks.értelek,szóval egy szakit azért hívjak rá,hogy nézze meg.bár kb5 éves a táp,szóval cserére megérett.tudtok valami megbízható tápot,hasonló konfiggal,mint az enyém mondani?
  • BaliBoy
    #498
    #471
    De így elég nehéz megmondani.
  • Wreck86
    #497
    táp: EC model350X (350W)