4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • jackson021
    #616
    És csak igy mellé az olvasot! másodlagosnak slave!
  • jackson021
    #615
    Masterbe kell rakni a vinyot ! elsödlegesnek!!
  • jackson021
    #614
    Amikor elindul a gép és nem látja? a bios?
  • gordon 24
    #613
    Ez egy asus p5kc-s lap.. 1 éves kb.
  • jackson021
    #612
    Ha jol emlékszem az xp-nek is van egy lekezelési x-gb amit még tud kezelni! Mondjuk ezen lehet hogy segitenek a frissitések sp3-om pl.
    Amugy ugyanigy az alaplapoknál is megvan ez a határ!! Mikori az alaplapod?
  • gordon 24
    #611
    Sziasztok!

    Talán itt van aki tudja:D

    Szóval vásároltam egy vinyot ma.. 640gb--s Samu 7200rpm 16mb-s

    Beraktam a gépbe minden zsir lenne, csak!
    Amikor bejön az alap képernyő nem rakja ki mi van benne csak az olvasot. A régi vinyot itt kiirta.

    Aztán ha a wint telepiteni akarod, azt irja, hogy 131000 mb a szabad hely.. Nem látja a teljes 640-et. A Windows XP (prof lenne) Sima, de ugye eredeti majd leszedi a frissitéseket.

    Mit kell tennem ahhoz, hogy a gép lássa a 100%-át?

    Elöre is köszi!
  • duracellmumus
    #610
    ált. 3 évenként illik kicserélni a kondikat...

    abit nf7 már 1 éves korában fagyogatott... kicseréltem a kondikat normálisra és még mai napig megy...ez kb. 4éve volt....

    nem csak a szellőzés hiánya hanem a proci fogyasztása is gyilkolja őket.
  • Orionk
    #609
    hali

    Végül megoldódott a probléma.
    Egyikünk sem arra gondolt, ami valójában volt.
    Bevittem szervizbe, és megállapították, hogy kb. 10 kondenzátor fel volt púposodva, és már majdnem kiégtek.

    Ezért kattogot a vinyó, és néha restartolt magától, meg állta le, meg fagyott.
    Azt mondták, hogy azért, mert nagyon meleg van. Ez egy régi 1997-ben vásárolt konfiguráció.

    Nem akartam velük vitázni, hogy azért égtek ki, mert melege volt a gépnek, ugyanis van egy ujabb, két éves asztali konfigurációm, és abban nincs ilyen probléma, és mind a kettő gépet teli raktam ventikkel.

    véleményetek?
  • totyak
    #608
    Vírusra én is gondoltam, de mivel már nem tudtam visszalépni most a winbe, ezt nem tudtam megnézni. Viszont ha vírus lenne, akkor nem lehetne újra bekapcsolni a gépet, miután hagyom kicsit állni, ezért gondoltam melegedésre. Nem kékhalál volt, csak egyszerűen megállt minden. Befagyott a gép, se egér, se bill nem reagált semmit. Pedig még akkor járnék legjobban, ha tényleg memőria lenne, azt viszonylg olcsón megúsznám. Windows újratelepítés meglesz, az tuti, remélem az megoldja a gondot. Zért gondoltam rögtön túlmelegedésre, mert egyszer már előfordult, hogy egy bizonyos idő után magátul ujraindult a gép. Szétszedtem és észrevettem, hogy a procihűtő el van törve, nem fekszik rá a processzorra. Vettem új hűtőt, probléma megoldódott. De most nincs eltörve semmi, ezért vagyok tanácstalan.
  • tmisi
    #607
    1. vírus/spyware
    2. túlmelegedés (nem feltétlenül indul újra, az már inkább táphiba lenne)
    3. memóriahiba (főleg ha kékhalállal száll el)
    4. egyéb titokzatos hiba
    Windows újrarakás, gépporolás ajánlott. Procihőt meg nézd meg a BIOS-ban.

    Orionk:
    Hallgasd meg mi kattog. :D Vinyót ki tudod könnyen próbálni másik gépben. Adatmentés ajánlott, mert lehet a végét járja már...
    Persze a táp is lehet ludas, ha valami gagyi, lehet nem nyújt stabil feszültséget a HDD-nek.
  • totyak
    #606
    Már másodjára fordult elő ma az utóbbi pár napban, hogy egyszerűen megfagy az egész gép. Netezek, aztán a következő pillanatban már nem mozdul az egér, nem reagál a billentyű, minden megáll. Resetelek, újraindul a gép, de már nem tölti be a windowst. Első alkalommal ha vártam kicsit és a gép kikapcsolva volt, utána hajlandó volt betölteni. Vajon mi lehet a gond, túlmelegedik a proci? De akkor nem lefagyna, hanem újraindulna folyamatosan, nem? Valakinek valami ötlet?
  • Orionk
    #605
    Ha a vinyó kattog, és néha csak ugy magától ujraindul, akkor az mitől lehet?
    Az oprendszer rajta most lett ujratelepítve.

    Vagy mi lehet abban az esetben, ha a táp kattan, és az miatt áll le, illetve indul ujra az oprendszer?

    köszi
  • Tattoo
    #604
    következő a problémám: adott 1 asrock 775i945GZ alaplap benne 1 nvgf 7600gs videókartya. Ez van benne 2.5 éve. Eddig ok volt minden. Pénteken egyszercsak nem volt semmi a monitoron. Gép szétszed, takarítás, összerakás és minden visszajött. Délután megint be akartam kapcsolni de megint nem volt semmi. Ja eddig dvi kábellel volt összekötve. Gondoltam a dvi kábel lehet a hibás. Kicseréltem analógra. Gép indul. Fasza. Egész addig amíg ki nem kapcsoltam és megint vissza. Akkor megint nem volt jó. Tehet 7600gs ki a gépből és rádugtan az integrált videokártyara. Minden jó lett megint. De! Ma már nem jó! A jelenség ugyanaz! A bios menü se jön be! Mi a hibás? Alaplap? A monitor standby módban megy!
  • amdopteron
    #603
    hallo van egy asus m2n alaplapom rajta a hangkártya vettem egy 5.1et össze kötötem szól az össze hangszóró test nél de zenélnél a mély egyáltalán nem na már most tom hogy kell beállítani csak kéne hozzá a soundmax control panel de nekem vista 64bit van és nem jelenik meg csak a vista kis tetves hangszórója vki segítsen hogy tudom előhozni a soundmax control panelt vki help fontos nagyon !!segítsetek
  • reaper4
    #602
    ha elmentetted a régi bios-t akkor szvsz vissza tudod tenni ugyanúgy. ha nem akkor nézd meg a gyártó honlapján milyen bios verziók vannak és válassz ki 1 régebbi megfelelőt. de azért 1 everest- el nézd meg mennyit pörög a venti. vagy ha van a biosban cool and quiet beállítás akkor kapcsold be. bár intelnél nem tudom, h van e.
  • reaper4
    #601
    az a lényeg :)
  • korinho641
    #600
    Sziasztok!
    Szeretném segítségeteket kérni!
    Még pedig abban,hogy minap frissítettem a biosom,utána újraindult a gép és azóta nagyon magas a hangja, igazából nem tudom mi adja ezt a nagy hangot de én a processzor ventilátorára tippelek. Nos biosba néztem a CPU fan : 0RPM-el pörög.. itt kezdődtek az érdekességek..:(
    Esetleg nincs olyan hogy a gyári biost visszatudnám tenni?

    Gép adatai:
    E2180
    ECS G31T M2 alaplap
    2G DDR2 Ram
    9800GT 1gb
    igen tudom hogy nem a legjobb gép,de most nem játszásra használom..
    most nekem az lenne a fontos hogy ezt a nagy hangot levegyem..
    Légyszíves ha tudtok segítsetek!
  • Szisti01
    #599
    sikerült megoldani a problémát, az volt a baj, hogy valami PCI Device nem lett telepítve, és ezért nem észlelte, de most már minden jó, köszönök mindent
  • reaper4
    #598
    az integrált perifériáknál van, h engedélyezve van-e a hangkari vagy sem.
    de mivel engedte felrakni a drivert ezért valszeg engedélyezve van.
  • Szisti01
    #597
    ui: kösz
  • Szisti01
    #596
    a kábelek nem lettek piszkálva, a driver cd-ről van, csak a bios-ba nem vagyok biztos
    ott mit keressek?
  • reaper4
    #595
    vedd le az oldalát . vagy beszart a hangkari (biosban engedélyezve van gondolom), vagy szar drivert szedtél le, vagy rossz helyre dugtad a kábeleket.
  • Szisti01
    #594
    van egy olyan problémám, hogy új windows lett a gépemre téve (W. XP) és az van, hogy nincs hangja a gépnek, pedig fel lett rakva a driver, és egy rakat cuccot töltöttem le még hozzá, de semmi sem használt
    a hangkártya integrált, és eddig jó volt
    a hangkártya: realtek RTL8169
    mit lehetne vele csinálni, hogy végre halljam is a gépet
  • bszomszed
    #593
    Sziasztok!

    Van egy Canon Pixma IP 4300as nyomtatóm, most lesz két éves. Kb. 1 hónapja küzdünk egymással a következők miatt:
    Utángyártott patront használok hozzá, és a sárgán kívül valamennyi szín működik is nyomtatás közben. Maga a patron nincs beszáradva, elméletileg a chip is működőképes, gondolom akkor fel sem ismerné vagy kiírná a patronhibát a gép. Szétszedtem a fúvókafejet, kimostam videofejtisztítóval, denaturált szesszel majd ioncserélt vízzel, nagynyomású levegővel kifújtam, gyakorlatilag gyári tisztaságú lett a fej, de a hibajelenség továbbra is fennáll változatlanul.
    Na most ehhez képest kérek segítséget!
    Köszönöm.
  • xido
    #592
    Sziasztok!

    Új gép adott-1 hónapos körüli-elég hamar előjött kék halál benne,memtest volt,blabla...üresben órákat ment a gép netezés/egyebek közben,amint izzasztóbb játék jött-Crysis-,kékhalál...Meguntam,cserére beadtam a ramokat..közben vettem másik ramokat,jól is tettem,mert 2 hétig pöcsöltek a cserével...elsőre az is kékhalálozott,aztán BIOSt frissítettem neki,utána nyugi volt,a Crysist ugyan csak multizni vettem elő,de semmi gondja nem volt...na..most őkelme a Trine nevű "piszlicsáré" játék alatt dobott ki...újraindításkor félig-meddig logot mutatott a win,kimásoltam,hátha valaki érti,miket jelentenek,merre induljak el...

    Problem signature:
    Problem Event Name: BlueScreen
    OS Version: 6.1.7100.2.0.0.256.1
    Locale ID: 1038

    Additional information about the problem:
    BCCode: d1
    BCP1: FFFFFA804626B7D8
    BCP2: 0000000000000002
    BCP3: 0000000000000001
    BCP4: FFFFF88004205B3D
    OS Version: 6_1_7100
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1

    Files that help describe the problem:
    C:\Windows\Minidump\070609-19515-01.dmp
    C:\Users\xido\AppData\Local\Temp\WER-32541-0.sysdata.xml

    Read our privacy statement online:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

    If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
    C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
  • nagykispeter
    #591
    Oké,értem
  • InfectedMann
    #590
    Én nem mondtam, hogy nem megbízható csak érdemesebb több programmal is letesztelni :)
  • nagykispeter
    #589
    Köszi!
    Mondjuk én megbítam a Sentinelbe.
    Tavaly az én gépemen 1 hónap után tönkrement egy 250GB-s Samsung és azonnal kiírta.
    Akkor ezekszerint az se megbízható.
  • InfectedMann
    #588
    Én HD Tune -al is megvizsgálnám a vinyót azért.
    HD Tune -t felteszed majd katt az Error Scan -re és violá. Vársz türelmesen.
    Esetleg kipróbálnám más gépben is a vinyót (csak adott vinyó legyen benne), hogy win telepítés mit csinál, és ugyan ezt végigzongoráznám pl. a ramokkal is. Esetleg az adott gépedben más vinyókat is próbálj ki meg esetleg másik tápot.
  • nagykispeter
    #587
    Köszi a választ!
    Az igazság az hogy ezt a gépet a lányomnak adtam?így hogy milyen táp van benne nem tudom most megnézni,de azt tudom hogy annak idején jónak számított 400 W körüli volt.
    Annak ahhoz lehet valami köze amit a telepítések közbe kiír,hogy nemtudja kicsomagolni ezt meg azt?
  • tmisi
    #586
    Hát pedig tápgyanús a dolog. Nyugi a szar tápok sem azonnal halnak meg, majd ha kiszáradnak. Ha porolva sem volt, akkor pláne.
    Szerintem mivel AGP-s, akkor nyílván kellett a plusz tápellátás is (a kártya hátuljába) ami szívja a 12V-ot rendesen, és ezt az ilyen 300W körüli Codegány, Qtec, stb. tápok nem igazán komálják. Rosszabb esetben elszáll a gép, jobb esetben csak a táp.
    Egy 300W-os FSP-PNF-re simán lecserélném de azonnal.

    "A Táp az nem tudom már milyen" Nagyon nehéz leszedni azt az oldallapot és megnézni ??
  • nagykispeter
    #585
    Ja és a ventilátorok működnek rendesen.
    A háznak is ritka jó hűtése van.
  • nagykispeter
    #584
    A gép az 3 éves,
    Alaplap:A7N8X-X ASUS
    Proci:AMD 2400 +
    Memória:1GB
    Vid kártya:ATI X1650 PRO 512MB
    HDD: 120GB Samsung (itt lefutattam a HD Sentinelt és nem talált semmi hibát.
    A Táp az nem tudom már milyen ?de 2 és fél évig működött ez a konfig rendesen akkor kezdett el újraindulgatni először csak nagyon ritkán tán havonta egyszer -kétszer.
    Most az utóbbi egy-két hétbe lett egyre gyakoribb,végül már használhatatlan.
    Hibaüzenetet nem ír ki,csak újra indul.Viszont játék telepítésénél is volt mikor kiírta hogy nem tudja ezt vagy azt a fájlt kicsomagolni!
  • InfectedMann
    #583
    Ez kb. az a szitu mikor bemész az autó szerelőhöz, hogy van egy szép nagy gyors piros autóm és valami baja van.
    Pontos infót a gépről plíz.
    Proci, Alaplap, memória, HDD, vidkari, táp típusa. Mióta van meg a gép stb.
    Így kb. azt tudom mondani bármi baja lehet. Mikor újraindulgatott a gép kaptál -e valami kékhalál üzit vagy csak simán újraindult. Rögtön program indításakor indult újra vagy pár perc futás után. Kicsit részletesen és akkor máris többet tudunk vagy tudok mondani.
  • nagykispeter
    #582
    Sziasztok!
    Van egy számítógépem ami elkezdett először csak ritkán ,majd egyre sűrűbben újraindulni.Az utóbbi 1-2 napba már teljesen használhatatlan lett,szinte minden programnál újraindul.
    Megpróbáltam újratelepíteni,de mikor a formázás után elkezdi a fájlokat másolni akkor olyan 70%-körül megállés kiírja hogy "quartz.dll a telepítő nem tudja másolni".Innen kezdve hiába Enterezem nem másol semmit,ha Esc. hogy hagyja ki a fájlt akkor se megy tovább,vagy lefagy az egész telepítés.
    Az XP eredeti és próbáltam törttel is.
    Mi lehet a gond?
  • InfectedMann
    #581
    Neki a BSPlayer vált be.
    Ez nem hittérítő szakkör :)

    Akkor már én is mondhatnám, hogy Media Player Calssic + ffdshow + ac3filter a legerőforrás kimélőbb kombó. Van aki ezt szokta meg van aki azt.
  • BaliBoy
    #580
    Pedig jobban tennéd. Én is azt használtam éveken keresztül. Amint kipróbáltam a KmPlayert kapásból le is cseréltem rá. Semmi kodeket nem kell telepíteni, amilyen formátumot fel lelsz a világon mindent lejátszik...
  • EnxTheOne
    #579
    köszönöm szépen! most már müködik! :D
    #577 nem szivesen válnék mek a BSpalyertöl :D
  • InfectedMann
    #578
    ffdshow -t szedd. Semmi más codec pack ne legyen fenn.
  • BaliBoy
    #577
    Használj KmPlayert!