4862
Hardware Probléma, Kérdés
  • bat777
    #696
    én is a tápra gyanakszom, az gyenge :( azt még nem cseréltem :(
  • krisz940122
    #695
    na az alaplapon lévő akkut kivettem és le is törtem a kis tartóját :S mi a teendő ilyenkor?
  • Zsolt1964
    #694
    táp mi csoda??
  • pxxl
    #693
    gyanúsan táp
  • bat777
    #692
    hali mindenkinek, van egy olyan problémám, h játék közben leáll a gép, a ventillátorok meg táp megy, de a gép leáll, monitor is elsötétül. a ventik gyorsabban mennek a nagy melegben, de a proci meg a vga is 45 fok körül mozog, azzal nincs baj, csak ezzel, h a gép leáll. A játékot fel kell gyorsítanom, h gyorsabban teljen az idő, és ekkor áll le, ma is játszottam kb 1 órát gyorsítottan, és leállt, majd újraindítottam, és utánna miután elkezdtem játszani 10 perc múlva megint leállt, ventik, és a táp megy. Mi lehet a gond? szerintem a táp nem bírja, nekem ez a tippem.
    várom a kielégítő válaszokat. :)
  • pxxl
    #691
    próbáltad a natív felbontást? amúgy alul meg jobb oldalt minden monitoron "eltűnik" a kurzor, mert a nyíl hegye a lényeg nem a többi. az hogy miért tűnik el a csúszka az rejtély.
  • morgomedve
    #690
    sajnos így sem jó, ha manuálisan állítom akkor is így marad
  • duracellmumus
    #689
    üdv!
    Ha van auto gomb a monitoron akkor azt nyomd meg, ha nem vezet célra(esetleg nincs ilyen) akkor kézzel kell beálítanod az osd-ben.
  • morgomedve
    #688
    sziasztok


    vettem egy szélesképernyős monitort a felbontást beállította automatikusan...
    az a problémám, hogy az kurzor jobbra és lefelé egy kicsit kimegy a képből,
    netezésnél zavaró, hogy a jobb oldali csúszka alig látszik.
    Mit tudok csinálni?

    Köszönöm a válaszokat előre is
  • pxxl
    #687
    hot swap*
  • pxxl
    #686
    bazz gépből howswap-os winyón kívül semmit nem veszük ki és teszünk be bekapcsolt állapotban.
  • krisz940122
    #685
    annyi h sokadszorra bekapcsol. de egyre gyakrabban csinálja h be van kapcsolva és gondol egyet és újraindul :S azt az akkus dolgot kipróbálom.ja és kikapcsolva vegyem ki meg tegyem vissza?vagy legyen bekapcsolva?
  • Klon
    #684
    ezen nincs mit részletezni. az alaplapon van egy kis gombelem (akku) azt kiveszed, és sacc 5-6 perc múlva visszateszed. ennyi. vagy sikerül vagy nem, de egy próbát megér. az is lehet,h már olyan régi, h le is van merülve, de párszáz forintért adnak másikat bármilyen sz.gép boltban.
  • BaliBoy
    #683
    Érdemes kipróbálni azokat amiket javasolnak (aksi kivétel, másik táp), de szvsz. az alaplapod kezd elhalni. Nekem is hasonló képen halt meg a gépem a nyár elején. Egyszer csak fogta magát és lekapcsolt menetközben. Utána csak annyit csinált bekapcsolásra, hogy felpörögtek a ventik és kész.
  • krisz940122
    #682
    hát de eddig jó volt.ez már nem mai gép.(512 mb ram , ATI Radeon 9600 256 mb, 80 gb hdd, stb).
  • bslayer15
    #681
    például az én gépemben kipróbáltam egy 350W-s tápot és fekete kép volt, gép ment,de semmi nem történt ezen kívül.
  • bslayer15
    #680
    egy mai géphez legalább 400Wattos vagy annál nagyobb "erejű" tápegység kell, ha kevesebb van akkor vagy beindul vagy nem. Ebből gondolom, hogy lehet ez okozza a nehéz indulást.
  • krisz940122
    #679
    már megvan vagy 5 éve és eddig semmi gond se volt vele csak most jött elő a nyár elején.
  • krisz940122
    #678
    mit csináljak?:D kicsit részletesebben és amatőrebben ( na ezt jól leírtam.:))
  • bslayer15
    #677
    (a játék "régen" max kidolgozással stabil 45fps-el futott)
  • bslayer15
    #676
    úgy tűnik a videókártya gondom a speciális effektekből ered, mikor beállítok speciális dolgokat akkor kezd megbolondulni a dolog, készítettem erről egy videót is: http://www.youtube.com/watch?v=bNSXk9qDCl8
    amikor felgyorsul az jelzi az akadást, végül már teljesen megbolondul. Ötlet?
  • bslayer15
    #675
    lehetséges,hogy a tápegységed a gond, ez függ a gépedtől és a tápegység W-tól.
  • Klon
    #674
    mi lenne, ha az alaplapi elemet kivennéd egy pár percre, hogy a bios leresetelje magát? egy próbát megér szerintem. max nem javul meg :)
  • Johny72
    #673
    Ha valaki tud segiteni irjon a johnymusic@mailbox cimre! Előre is köszönöm!
  • Johny72
    #672
    SOS! Szakember kérdeztetik! Intel DP45SG alaplap és Core2 Quad Q9550-hoz milyen DDR3-as memót javasoltok???
  • krisz940122
    #671
    na senki? :( lécci segítsetek már
  • pxxl
    #670
    attól hogy egyforma, sajnos még nem biztos hogy működik is :( nem tudom miért van ez. érdemesebb párba válogatott ramot venni, vagy 4 darabos válogatottat. én nekem 2 egyforma volt a gépben ment is a dual, vettem másik ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező 2 ramot, és nem ment a 4 együtt. vagy az egyik 2 vagy a másik 2.
  • bslayer15
    #669
    Vettem még egy ramot, így mostmár 4 teljesen azonos ramom van, továbbra se akar működni :(
  • krisz940122
    #668
    csősztök.úgyvolt h veszek gépet de mégse.inkább ezt megcsinálom.csak még arra kell rájönni h mi a baja.ezt akarom most megkérdezni. ha egy nap ELŐSZÖR kapcsolom be a gépet , benyomom a bekapcsoló gombot csak fekete képernyő van.de bekapcsol mert van hangja a gépnek csak feketeség van.a monitor tuti jó nem annak van baja.nem tudok mást csinálni csak megnyomni az újraindító gombot,de megint ugyanez a feketeség jön be.ezt az egészet el kell játszani kb 20-szor.néha olyanokat is csinál hogy gondol egyet és letörli magáról a hangot vagy a videókártya driverét .ez annyira nem izgat mert vissza tudom telepíteni de az kicsit idegesítő h minden nap azzal kell szórakozni h bekapcsoljon.de ha bekapcsol utána kikapcsolom és megint bekapcsolom akkor elsőre bekapcsol.lécci segítsetek miért csinálja ezt.előre is köszi
  • pxxl
    #667
    sztem túlmelegszik valami. gyanúsan vga melegedés akkor szokott ilyet csinálni. szellőzést orvosold, esetleg a port ki kell takarítani stb.
  • pxxl
    #666
    belemegy nyugodtan megveheted, a csavarok ugyanott vannak. legalább is mindenhol ezt írják. google a barátod :)
  • bslayer15
    #665
    Üdv újra!
    Egy újabb problémába ütköztem ami már kisebb fajta félelmet kelt benne. Miközben játszok olyat tapasztalok, hogy az adott pálya egyik része nem töltődik be, avagy az fps szám drasztikusan lecsökken (stabil 60-ról 4-5re), a textűrák eltűnnek satöbbi. Nem tudom mi lehet a baj,de én a vga-ra vagy a ramokra gyanakszok. Valaki tudna javasolni valamit,hogy hogy lehet ezt megoldani? Esetleg elmondani mi a baj?
    A válasz(oka)t előre is köszönöm!
    A bajt illusztráló képek:
    http://img39.imageshack.us/img39/8571/cnc3game200908101418091.png
    http://img35.imageshack.us/img35/7523/cnc3game200908101418198.png
  • danikarate
    #664
    HY!
    Bocs ha hülye a kérdés, de ilyen téren tudatlan vagyok! Most akarok venni új alaplapot, az eddigi házamban egy ATX formátumú volt, de most microATX-eset néztem ki(ammi tudtommal jóval kisebb. Ez az alaplap jó a mostani házamba?
  • bslayer15
    #663
    Nagyon szépen köszönöm, így már értem miért indul el egy rammal és miért nem 3al, köszi szépen!
  • pxxl
    #662
    valszeg a dual channel miatt. nem viseli el hogy különböző memóriákat akarsz beletolni. vagy 4 egyforma vagy marad a 2 giga. vagy nem férnek meg egymás mellett a memóriák. nekem is volt hasonló 4 modullal.
  • bslayer15
    #661
    Üdv!
    Van egy P31 Neo V2 alaplapom, a specifikációban fel van tűntetve, hogy maximum 4gb RAMot lehet beletenni: 1gb 667/800mhz. 4 csatlakozó van benne. Vettem 3db 1gb 800mhz-es ramot és 1db 1gb 667mhz-es ramot. 2gb ramot ha belerakok akkor elindul a gép és fut is. Ha berakok még 1-et vagy netalán 2t akkor a gép ugyan felpörög,de nem indul el, se az alaplap logója,se bios, se az OP rendszer betöltése. Mi lehet a baj?
    A válasz(oka)t köszönöm előre is!
  • lacibacsi
    #660
    Nem találtam konkrétabb topikot, de remélem itt is kapok segítséget.

    A történet:

    A régi AGP-s videókarimat kicseréltem egy PCI-E karira. (Asrock Dual alaplapom van)
    Régi meghajtó program le, új fel - megtörtént.
    Újraindítás után "Ismeretlen PCI eszköz"-t jelez a gép, melyre magától nem talál meghajtó programot. Igazán nagy ügyet elsőre nem csináltam belőle, mert kipróbálva az új videókértyát CoD4-en rögtön láttam, hogy királyul megy.
    A grafikai hatásokkal most sincs bajom, hanem...

    A probléma:

    A gépemben IDE-s cuccok vannak. Történetesen egy DVD író és három vinyó. Ezek korábban hiba nélkül, megfelelő sebességgel és megbízhatósággal működtek.
    Sajnos a videókártya csere óta az egyik HDD, amely a Primary Slave-en van nem igazán akarja a munkát...
    Egyik HDD-ről a másikra történő másoláskor például a maximális sebesség nem több, mint 3000 kbyte/mp, ami ugye testvérek között is szégyenletes, tizede az átlagosnak. Ha csak simán zenét hallgatok erről a meghajtóról, akkor is nyög, recseg, akad...

    Az eszközkezelőben ott van a sárga kérdőjel. Az Everest ezt mondja róla:
    "Mező Érték
    Eszköz tulajdonságai
    Illesztőprogram leírása PCI Device
    Hardver azonosító PCI\VEN_1002&DEV_AA18&SUBSYS_AA181462&REV_00
    Elhelyezkedés 1. PCI-busz, 0. eszköz, 1. funkció
    PCI eszköz PCI Device [NoDB]

    Eszköz erőforrások
    IRQ 05
    Memória FF2EC000-FF2EFFFF"

    Ebből sajnos nem tudom, hogy miről van szó. Lehet, hogy összeakadt az új videókártya a régi vinyóval? Hogyan lehet ezt megoldani? Minden segítséget előre is köszönök!
  • hpnx9020
    #659
    komplett házimozi szettre szeretnék aktív sub ot kötni de nincs rca kimenet csak csiptetős .Mi a teendő?
  • Saturas
    #658
    Hi all.
    Nekem az lenne a problémám hogy:
    az egyik vinyómat nem látja az op.rendszer.
    A bios pedig látja.
    Jól van összedugva a gép.
    A segítséget előre is köszi.
  • peete
    #657
    Csáó

    Olyan kérdésem lenne hogy miről vagy honnan lehet felismerni ha a HDD lemezei fizikailag sérültek. Tegnap este történ hogy a 2.5" mobilerackem koppant egyet a földön úgy 40 cm magasságból a szobában bekapcsolt állapotban közben. Ezek után az egyik partíciót nem lehetett elérni és RAW fájlrendszert írt ki rá a windows amit ő kezelni de még formázni se engedett. A másik partíció működik csak kicsit lassú. Kérdésem elég egy format vagy nagyobb gixer van?

    Köszi