4904
hűtés
  • KRC Genk
    #163
    Ez nekem jott?
  • cypher
    #162
    SpireFR II.
    "Munka" után 46C...
  • KRC Genk
    #161
    Valaki pls az en kerdesemre is valaszoljon!:)
  • [Walaki]D`Lair
    #160
    Thermaltake árül réz Gef4 hűtőt...érdeklődj utána....
  • KRC Genk
    #159
    Nos?
  • Borg
    #158
    Szerintem azon tutira valami egyedi megoldás van, amit boltban nem lehet kapni (vajon miért).

    Szal próbálkozz egy normál, kapható, 8 vagy sima 4centis vga hűtő ráapplikálásával. Vagy csavarral, vagy ragasztva, drótózva stb, ahogy megy.

    Én anno a TNT-mre pl simán rádrótoztam egy procventit.
    De láttam már olyant is, hogy kicsit nagyobbra cserélt felragasztott bordával, a kártya végébe felakasztott (ház oldalára) 8centis ventivel ment rendesen.
  • KRC Genk
    #157
    Sziasztok! Egy AMD XP 2400+-hoz milyen hutot vegyek?
  • RoyTheKing
    #156
    Hi mindenki! Vga hűtő témában lenne egy kis segítségre szükségem. Ugyanis a minap vettem észre, hogy a videókártyámon nem mindig indul el a ventillátor! Tegnap este már a szobában terjedő égett szag figyelmeztetett erre!!! Még jó, hogy időben kikapcsoltam a gépet és nem sütöttem pirítóst a kártyámból! Ja egy Inno3d geforce4 titanium 4200-ról van szó. Szóval várom a hozzászólásokat, hogy milyen hűtőt ajánlotok és kb mennyi pénzbe kerülnek ezek? Itthon kibirom cserélni vagy vigyem szervízbe? Progi nincs ami a vga hőfokát méri? Köszi előre is! Üdv mindenkinek!
  • danesz
    #153
    köszi a segítséget. Akkor most gyűjtök tápra.. :)
  • danesz
    #151
    Hú, enermax kibaszott drága!!! legolcsób 16ezer pfff :((
  • danesz
    #149
    Mennyiér / hol vetted?
  • danesz
    #147
    de ha nagyon lassúra állítom, akkor nem lesz elégtelen a hűtés?
  • danesz
    #145
    Nah emberek... az a gondom, hogy kurva hangos a tápventillátor... Nincs ötletetek vmi jó hangszigetelésre? Jó, tudom, veszek új tápot, mert később majd úgyis akarok P4-et venni. De olyan halkra szeretném, hogy ne halljam, hogy be van kapcsolva.
    Egyszer már jártam így. Neumann számtec főiskolán bekapcsoltam egy gépet, és a monitor ki volt kapcsolva... én meg nem értettem, mi van... Ezt hittem nincs bedugva...

    Hallottam egy brutális módszert. A srác totál leszigetelte az egész házat, vágott a falba egy jukat, ami a spejzba vezetett, és oda átvezette a hőt... de ilyen baromságba bele sem gondolok :))
  • Borg
    #144
    34 socket A hűtő tesztje:

    http://www6.tomshardware.com/cpu/20030113/index.html
  • Looserke
    #143
    hmm nekem is 2000+ on AMD van és 51 fok terhelve Spire Whisperrock III hűtővel.
  • Lazarus
    #142
    2-3K asszem :) A hangja miatt vettem (25dba) de megbántam
  • [Walaki]D`Lair
    #140
    Mennyi egy olyan?
  • Lazarus
    #139
    Nekem az van és piszok szar!!!
    Vagy nem fekszik rendesen az AMD-men vagy valami nagyon el van cseszve rajta mert nekem a 2000+os AMDmet nem tudja 55 fok alá hűteni alapjáraton levett oldallappal.
  • Looserke
    #138
    Spire Whisperrock III van valakinek? Az irja mar le a tapasztalatait...
  • K.András
    #133
    http://www.thermaltake.com/products/spark/spark7.htm

    Nincs valakinek ilyen hütöje(rajtam kivül)???
    Lenne egy két kérdésem...
  • Borg
    #132
    Nézz át a celeronos topicba, bizonyára lesz aki segit. Ez itt nem arról szól.
  • Lazarus
    #131
    bios ofkósz
  • Jacek
    #128
    nem mutat valotlan bters szamolasban tenyleg igy teljesit, de egy valos jatekban mar a 128kb cache megfogja.
  • Kras
    #127
    Vagyis ezzel azt akarod mondani,hogy a SiSoft mérési eredményei valótlan értéket mutatnak??????
  • Jacek
    #126
    igen teljesit egy P4 2.4-es szinten nem a sandra a bunos sima szamolasban ott van, de amikor egy jatekot futtatsz akkor nagyon megfogja a 128k cache memoria ennyi a tortenet.
  • [Walaki]D`Lair
    #125
    Nem a sisoftnak, hanem a mérési eredménynek...a Sisoft az korrekt
  • [Walaki]D`Lair
    #123
    szilikonpasztát alkalmazniiii????

    Először is: Letöltöd a Szilikonpaszta Installer V1.0-át, fölrakod, vagy felpatcheled Ezüstpaszta V1.2-vel...
  • Noninnyó
    #121
    Úgy legyen
  • [Walaki]D`Lair
    #120
    Az nagyon érdekes...csak valóságalapja nincs :DD
  • [Walaki]D`Lair
    #119
    P4 nem fog szarrá égni....
  • Noninnyó
    #118
    Most ott tartok, hogy a gyári hűtőt leszedtem a bordáról, és beszereltem a gépbe, hogy az is hűtse a procit. Szóval jelenleg a vga-kártyát fújó ventivel együtt 4 db van a házban. Alap 2GHz-en teszteltem, üresjáratban maradt a 48 fok, de teljes terhelésnél megállt 57.5 fokon :-)) .
    Azért legalább haladtam. Ennél többet nem tudok tenni. Így már nyugodtabban jáccok, meg ilyesmi, remélve, hogy 4 db venti mellett nem fog szarrá égni a proci.
  • Laalee
    #116
    2.6 ra huzva kb p4 2000 szoval eleg silany termek
  • [Walaki]D`Lair
    #112
    semmi.....olyan 2GHz-es P4-nek felel úgy meg...
  • Noninnyó
    #111
    Csak a gyári illetve az új hűtőt próbáltam. Arra gyanakszok, hogy nem érintkezik a borda és a proci tökéletesen. Volt is egy oldal, ahol az alaplapi foglalat 4 pöcke közül eltávolították az egyiket, és máris jól illeszkedtek, csak nem tudom a címét a lapnak.

    Hát én feltuningoltam a procit 2.67 GHz-re (20*133), alapfeszen, és stabilan megy. Felhúzva a Sandra szerint egy 2.4 GHz-es P4-nek felel meg, de gyakorlatban nem tudom, mi igaz ebből.
  • Noninnyó
    #109
    Üdv emberek!
    Hűtési probélmáim adódtak nekem is:

    Intel Celeron Northwood 2.0 GHz (2.67-re tuningolva is) alapjáraton 48 fok, teljes terhelésnél max 62 fok. Lecseréltem a gyári Intel hűtőt egy Spire RackSper III-ra (5000RPM/30dBA), és ugyanúgy melegszik, mint azelőtt.
    Ahogy olvasgatom, ennyire nem kéne melegednie.
    Mit lehet a gond? Nem érintkezhet jól a borda + a proci? Kicsit aggaszt a dolog.
  • Borg
    #108
    Nézz utána a weblapjukon.
    Én is épp most veszek 8centis venttit, és a Thermaltake smart case fan II mellett döntöttem.
    1300RPM 17dBA
    4800RPM 48dBA
    Thermal dioda+poti is van rajta a szabályozáshoz.
  • DJ.
    #106
    usb=Dj.
  • [Walaki]D`Lair
    #104
    jaja
  • Borg
    #102
    hozzáadott hűtők terén az intel verhetetlen.
    ne cseréld le szerintem, ennyire halkat ilyen teljesitménnyel aligha találsz másikat.
  • [Walaki]D`Lair
    #99
    hát közvetve igen...