4904
hűtés
  • Gerry
    #250
    #179-ben pont erről a témáról írtam pár tippet...
  • [Jakuza]
    #247
    Portalanitas + csapagyolajozas.
    Ha ezekutan is tovabb zug , akkor csere.
  • Ch_Slater
    #246
    Mit tegyek, ha iszonyatos hangon zúg a prociventim egy pár hete. Házilag lehet vele csinalni vmit vagy vegyek újat?
  • [Walaki]D`Lair
    #245
    Nem tudom megfordítani a hűtőt....gyári P4 hűtés...mellesleg nem gáz az alaplap sem...mármint nem meleg...
  • barret
    #244
    az én procim vákumon üzemel,rögtön mellette egy szivó üzemmódú tápventi az alaplapom meg deresedik... system max 32 fok.(procihűtő forditva) nagyon bejött.sosem fogom másképp használni.sokkal jobb a hütés hatásfoka.ezelőtt a gép teteje meleg volt...most szobahőmérsékletü.
  • [Walaki]D`Lair
    #243
    he?
  • izb
    #242
    neked Zalman hütö kéne!!
    Multkor öcsém bejött a szobámba,ls nem halotta,hogy a gépem be van kapcsolva,olyan halk!!
  • [Walaki]D`Lair
    #240
    Mondjuk egy ilyen:

    Thermaltake Aquarius II
  • [Walaki]D`Lair
    #239
    Én meg most valami kisebb vízhűtésen gondolkozok...ami kis helyen elfér és halk...nomeg látványos :)))
  • Gerry
    #238
    Ja, kéne valami jó rezes cucc, meg egy nagy, de halk venti, majd utánnanézek valami jópofa hűtőnek!
  • [Walaki]D`Lair
    #237
    Gyári P4 hűtő kurva halk, szal szerencsére nekem nincs ilyen jellegű problémám...hála istennek...(volt nekem már AMD-m FOP38-al.....=)))
  • Gerry
    #236
    Hát nekem alapból olyan zajos a gépem (CPU venti miatt), hogy nem aggatom most még tele egy csomó ventivel, mert akkor nem lehetne mellette megmaradni...
  • [Walaki]D`Lair
    #235
    De pl ezért a Videokártya is friss levegőt kap...a táp is, a vinyók is...(a rackbe monnyuk van venti...)
  • [Walaki]D`Lair
    #234
    Az én házamban csak kifelé szívó ventik vannak...ugyanis a plexi az oldalában egy műanyag keretbe van belerakva, és a műanyagban szellőző rések vannak kialakítva, így közvetlenül a procira szívja rá a hűtő a friss levegőt, sőt ha odarakom a kezem a nyílásokhoz lehet érezni, hogy szívja a levegőt...szal kurvajó :))
  • Gerry
    #233
    Láttam...
  • [Walaki]D`Lair
    #232
    Gerry nézz be a 3DMark 2001 topicba
  • Gerry
    #231
    Az se rossz, de én nem akarom berhelni a házamat...
  • Crokin
    #230
    Én is nyitott házzal nyomtam egy ideig, de viszonylag rövid idő alatt ellepi a por a házat és ez elég idegesítő. Most zárt a házam, viszont beszereltem 3 régi tápventit :)
    A tápot meg kivettem a helyéről és beraktam a ház aljába, a helyén lévő lukon most egy elég nagy teljesítményű vágóasztal-venti nyomatja a levegőt, melynek útját megvezettem egy karton légterelővel egyenesen a procihűtőre :)
  • Gerry
    #229
    Ja a kulcsszo a zart haz... Igy mar mas a dolog, nekem nyitott haznal megy atlag 52 fokon, ha 3 orat tolom jatekkal, es besut a nap a szobamba, akkor 55 fok!
  • Crazyn
    #228
    Coolermaster Aero 7 2100-as fordulaton max. 56°C a 3DMark03 teszt alatt. Zárt házban.
  • Gerry
    #227
    Papírzsepi, Puha rongy, és a végén a zsíros foltok radírral eltávolíthatók! Alkoholt, és egyéb vegyszert NE használj!
  • Crazyn
    #226
    Nem annyira témábavágó, de mit tudtok a Titan TTG-S101 pasztáról? Jobb mint a Coolermaster Premium? Hogyan lehet levakarni a prociról - ne kérdezzétek mért - pár nap használat után (elég egy rongy vagy esetleg alkohol vagy valami más is kell)?
    -szilikon összetevők: 50%
    -karbon összetevők: 20%
    -fém-oxid összetevők: 20%
    -ezüst-oxid összetevők: 10%

    A héten már lehet, hogy tudok mondani konkrét eredményeket az Aero 7-ről.

  • Gerry
    #225
    Hát, az igazság az az, hogy nekem sem kellene ennyit költenem a gépemre, mert nálam sem dől magától a lé, de egy számítástechnikai cégnél dolgozok, és így azért könnyebb az alkatrészek beszerzése, és esetleges eladása... Mindegy, most ezzel az R9700-assal Megálljt! parancsoltam magamnak 1 évre, és most kicsit más területekre koncentrálok anyagiak terén. (lásd előző hozzászólásom...)
  • Gerry
    #224
    Nagyon komoly, megnéztem a képeket, a "Speciális változatok" marha jól néznek ki!

    Én egy ILYENRE kuporgatom a lóvét, de még kell hozzá pár havi fizum... Legnagyobb problémája, hogy nincsen túl erős karosszériája, és a 850Kg-hoz párosuló 130le kicsit veszélyessé teszi (értsd.: "Száguldó Koporsó") a gépet, ha valaki eszetlenül nyomja neki, de hát nem kell állatkodni (amúgy sem szokásom), akkor nem lesz baj!

    Na mindegy, elég az OFF-ból, mert még megszólnak érte!
  • ollie
    #223
    Hát igen... Én nem tudok annyit szánni kártyára, hogy a felső kategóriából vegyek, de 30.000 közelében is a Radeon (9100) látszott jobb vételnek mint az nVidia...
  • Gerry
    #222
    Nem, ez nem így van! Eddig kizárólag nVidia kareszom volt a 3dfx (béke poraira) VooDoo Banshee után (GF2 MX 32MB, GF2 MX400 64MB, GF2 Ti 64MB TV, GF3 Ti200 64MB + TV, GF4 Ti4200 128MB), de most váltottam Radeon 9700-ra, mert az FX széria egyszerűen SIRALMAS, pláne most, hogy az árakat is megnéztem...
    Ha kijön majd valami ütőképesebb kártya, NV35, vagy az azt követő, ami ténylegesen is tud valamit, nem csak papíron, akkor lehet, hogy visszapártolok... Ám most per pillanat szerintem verhetetlen a 9700. Valamint jön a 9800, ami azt jelenti, hogy az nVidia egy éven belül BIZTOSAN nem kerül fel újra a csúcsra, és kb 1 év múlva lesz esedékes a 9700 lecserélése, addig meg megvárom mi lesz!
  • [Walaki]D`Lair
    #221
    Oltcit Club 11R

    Magyar Oltcit Klub
  • ollie
    #220
    Látom te sem vagy nVidia rajongó...
  • Gerry
    #219
    Nos:

    InnoVision GeForce FX 5200 128MB TV DVI 8x AGP: 22400Ft + ÁFA
    InnoVision GeForce FX 5800 128MB TV DVI 8x AGP: 82000Ft + ÁFA

    A Radeon 9700, ami kicsit erősebb mint az FX 5800, az meg 53e Ft + fa, de ami mégjobb, a lényegesen erősebb 9700Pro pedig 71e Ft + fa...

    NEVETSÉGES!
  • Gerry
    #218
    Kössz, ismerem őket, néha vásárolok ott, mingyá megnézem mi a helyzet FX téren!
  • ollie
    #217
    www.aqua.hu
  • Gerry
    #216
    Bocsi az OFF-ért, de milyen verdát veszel?
  • Gerry
    #215
    Hol? Mennyiért? Milyet? Csak az ára érdekelne (Tucc nyomni egy linket?), mert R9700-asom van, és nem tervezem lecserélni!
  • ollie
    #214
    Már lehet kapni FX-et Budapesten...
  • [Walaki]D`Lair
    #213
    nem, én nem akarok venni, csak ha kijön meg kapni is lehet, akkor az Ati-k ára is lejjebb megy :))
    De azért az 5600Ultrával még szemezek :))

    Kocsim meg 1 hónapon belül lesz...max 1.5 hónap..
  • Gerry
    #212
    FX-re nem érdemes várni, mert mind eléggé gyenge, főleg az egyszerűbb szériák! A kocsi kérdéshez nincs hozzáfűznivalóm, nekem ez a kérdés még kb jó 6-8 hónapig nem aktuális, kb akkorra tervezem ugyanis majd egy Honda CRX beszerzését, de ez még nagyon a távoli jövő, addig még sok víz lefolyik a dunán...
  • [Walaki]D`Lair
    #211
    meg tudnám venni, nem az a baj, de inkább várok vele nyár elejéig, mert addíg jön az NV35, meg majd beindul az FX-ek gyártása is normálisan és tuti olcsóbb lesz...ha meg nem, akkor inkább a leendő kocsim tuningolására költöm a lét :)))

    A GF3 úgyis kihúzza addíg :)))
  • [Walaki]D`Lair
    #210
    CLUB 3D ATI Radeon 9500PRO 128MB 128bit DDR TV kimenet + DVI AGP 8x 54460 68075
  • [Walaki]D`Lair
    #209
    CLUB 3D ATI Radeon 9500PRO 128MB 128bit DDR TV kimenet + DVI AGP 8x 54460 68075
  • Gerry
    #208
    Kb. 42+fa...