4904
hűtés
  • Borg
    #291
    Ilyen sima ezüstös paszta... de azzal nincsen gond.


    Amúgy itthon az 1400as P3 általában nem megy 38 fok fölé (D5TB), de most a nagy melegek óta biza' van hogy 48at is látok...
    A chipset meg 34fok.
  • Gerry
    #290
    Tudtommal a DIE temperature ezeknél a P4-eknél 71 fok, és ott le is lövi magát, viszont nézd meg, hogy rendesen be van-e kenve pasztával a hűtő, nincsen alatta se túl sok se túl kevés, egyébként milyen paszta volt hozzá?
    Nálam is 30-35 fok van, és az 2400+ AMD-m terhelésnél 60 fokig megy fel, az 1100-as celeronom 38-ig , az irodában a P4 szintén kb 30fok mellett 47-49 fokos...
  • Borg
    #289
    30fok szobahő mellett?

    Mondjuk szerintem is sok. Nem mintha gondja lenne miatta.
  • Gerry
    #288
    Az SOK, nálunk megy egy ugyanilyen hűtővel, és nem ment eddig 47 fok fölé!
  • Borg
    #287
    P4 2.4/533 procinak hány fokon kéne mennie? Van ilyen valakinek?
    Minap összeraktam egyet egy cooltank1 breezzel, és mig az komótosan 2500-3000 között pörög, addig ez 54 fokon megy...
  • Gerry
    #286
    Mert gyűlölöm a Seagate winyókat, rengeteg ment tönkre nálam is és az ismeretségi körömben is, de remélem ez a Barracuda jobban fogja bírni...
  • barret
    #285
    "öt nem szeretem" miért???
  • [Walaki]D`Lair
    #284
    Ment a válasz!
  • [Walaki]D`Lair
    #283
    Igen, szerintem is az lesz belőle a végén...
  • [Walaki]D`Lair
    #282
    Ok, minnyá megnézem...
  • Gerry
    #281
    Radeonra szavazok, nekem is az pörög a gépben... ház nálam másodlagos, mert sosincsen rajta az oldala, a winyo meg nekem most elég (Maxtor 40GB + Seagate 60GB őt nem szeretem + IBM 80GB, ja és mind 7200/ATA133, meg van 2db 6.4GB-os "mobil
    " winyóm 1 Western Digital és egy Quantum), de ha nem lenne, CD-t akkor is lehet írni, így én a VGA-ra szavazok...
  • Statelya
    #280
    Gerry: köszi, feltétlenül érdekel!!!

    Walaki D Lair: írtam Neked magánba, arra az emilre, amit a neved alatt találtam.
  • [Walaki]D`Lair
    #279
    Így van...azért rakom be...:)

    GF3-al meg nem tudom mit kezdjek...vagy lecserélem egy 9700Pro-ra, vagy veszek egy 120GB-os vinyót, vagy egy Tt XaserIII-as házat....
  • Gerry
    #278
    Elvileg ha beszereled rendesen a winyót, akkor a ház elég jól elvezeti róla a meleget, a GF3-ra meg inkább nem mondok semmit... :)
  • [Walaki]D`Lair
    #277
    Nameg itt lenne az ideje, hogy visszaragasszam a GF3 memóriájára a bordát, ami 2 hónapja leesett :DDDDDDDDDD

    Lustaság powaaah :DDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #276
    hmmm...akkor lehet hogy leszedem...úgyis most kicsit renoválom a gép belsejét, mert hetek óta az asztalomon van a vinyó egy CD rakás-al kipolcolva és a gépház oldala sincs fennt....
  • [Walaki]D`Lair
    #275
    Ittvagyok....és kurvanagy szerencséd van, mert egy hónapja ide se néztem, és most is csak véletlenségből :)))))
  • Gerry
    #274
    Én nem licitálok (nincs is most ilyen hűtőnk), de ha lesz esetleg mostanában bent gyári hűtőnk, akkor megeresztek egy mail-t neked, elárulom, hogy én a felét sem kértem el az összegnek, amikor eladtam 3 darabot kb. 2-3 hete...
  • Statelya
    #273
    Gerry:
    4990 büntivel együtt...
    Reményeim szerint most "licitálás" jön :-))
  • Gerry
    #272
    Mennyi volt az a hűtő, amit drágának találtál? Nekünk néha szokott maradni gyári hűtő, ha valaki dobozos procit kér, de extra hűtővel...
    Egyébként tényleg jól müxenek, csak a rohadék "hővezető" fémlapocskát kell leszedni róluk, és pasztával pótolni, mert ezesetben 4-6 fokkal is alacsonyabban tartrja a procit a hűtő!
  • [HUN]PAStheLoD
    #271
    a gyári intelben profi csapágy van ennyi.
  • Statelya
    #270
    kössssz...

    Kékhalban találtam, csak kicsit drágának tartom.

    Walaki D Lair!
    Szoktál még ide jönni? Te dícséreted nagyon a gyári Intel hûtőt, hozzád lenne kérdésem ezzel kapcsolatban.
  • [HUN]PAStheLoD
    #269
    intel-nél
  • Statelya
    #268
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint lehet-e kapni olyan CPU hûtőt, amit a dobozos Intel P4-hez adnak.
    Esetleg hol?
  • Gerry
    #267
    Nincsmit!
  • CybearBoy
    #266
    Mind1, legalább ezt is kipróbáltam. :) Azért köszi!
  • Gerry
    #265
    Akkor az a max az adott feszültségen is.
  • CybearBoy
    #264
    Ezt hogy érted? Ez nem fordulatszámszabályzós venti. Csak azt hittem, tápról majd nagyobb feszt kap, ezért lesz gyorsabb. Most visszakötöttem simán a lapra, ugyan úgy 5300 körül megy, mint eddig.
  • [Jakuza]
    #263
    Gondolom mert max fordulaton ment eddig is, viszont ez utan valoszinuleg mar annal lejebb nem is fog menni.
  • CybearBoy
    #262
    Közben rájöttem, még jó, hogy nem téptem ki belőle... :) Szóval megcsináltam, de nekem pontosan ugyan annyi maradt a venti fordulatszáma.
  • Gerry
    #261
    Nem, hanem egy rotring ceruza hegyével, vagy valami hasonlóan hegyes tárggyal benyomod a kis fém pöcköt, majd óvatosan kihúzod a műanyag csatiból, és belenyomod egy másikba (én egy öreg szar ventiről szedtem le a másik műanyag csatit...), és rá az alaplapra, majd pedig a másik felét szépen bekötöd a tápra, és kész!
  • [Jakuza]
    #260
    Az a Borg feladata.
    De mindjart atnevezem magam a 8472-es fajra.
    Azt elpaholom nehogy mar , jol erezze magat.
  • ollie
    #259
    szerintem próbáld meg asszimilálni.
    vagy operáld ki az ellenállásokat, mert az ellenállás úgy is hasztalan.

    :DDDDDD
  • Borg
    #258
    Eltaláltad:)))
  • CybearBoy
    #257
    És a venti sárga drótját hogy lehet 'szakszerűen' kioperálni a csatlakozójából, hogy esetleg később vissza is lehessen tenni? Rántsam ki erősen? :D
  • Ch_Slater
    #256
    SPIRE Falcon Rock II ULTRA venti és asszem 2900en pörög.de nem biztos.akkor biztos azért nem indult mert kevés neki. mind1, letiltottam biosba és igy megy
  • Gerry
    #255
    Nekem az a megoldás jött be, hogy egy hasonló átalakítóval közvetlenül a tápra kötöttem a venti piros és fekete (12V és föld) drótját, a sárgát pedig bekötöttem rendesen az alaplapra, így jobban pörög a venti, kb. 8-10%-kal, és a fordulatszámmérés is megmaradt!
  • Ch_Slater
    #253
    hát letiltottam a venti-figyelést a biosban és igy megy. remelem nem lesz gáz belőle... bár két évig ment ugy a régi h nem állt le eccer sem, remelem ez se fog
  • Ch_Slater
    #252
    Csá!
    Vettem egy új ventit. Leszettem a régit, felraktam az ujat. Inditanám, elindul és kb 2mp belül leáll. Visszateszem a régit minden rendben. (akkor is ha rárakom pluszba az ujat egy másik tápcsatira.tehát akkor is megy mindkettő ha a régi rajta van a procin és az uj is fel van téve)
    Arra gyanakszom hogy a biosban be van állitva h ha nem megy a venti akkor lője le a gépet és ezt az ujat valamiért nem látja, a régit meg igen. mondjuk azt még nem probaltam hogy a biosban letiltom ezt az opciót.
  • CybearBoy
    #251
    Az miért jó, ha a CPU hűtőt nem az alaplapra kötöm, hanem egy ilyen átalakítón keresztül a tápra? Ettől gyorsabb vagy lassabb lesz a venti?