4904
hűtés
  • sony
    #412
    gigabyte ga-8ihxp ( rambusos )

    na egy kis info mindenkinek!:
    szétszedtem a gyári 2.4-es 533-as dobozos prockó mellé adott ventit, és mit látnak szemeim, duplacsapágyas a kicsike!!!az viszont elkeserítő, hogy gyárilag nincs benne semmi kenőanyag!!!!!! a cooler master-t én is csak ajánlani tudom!
  • item
    #411
    mármint a Q-fan vette volna vissza..
  • item
    #410
    ja és kikapcsoltam a Q fan-t a biosban mert visszavettem volna kb 1600-1700 Rmp-re , alapon 2500-at pörög, ultra csendben :))
  • item
    #409
    ASUS P4P800 lapom van..
    A hangja meg kisebb a tápventim hangjánál is, pedig az sem hangos :)
  • Statelya
    #408
    Ja és mekkor a hangja?
  • Statelya
    #407
    És milyen alaplap van alatta?
  • item
    #406
    Na srácok sikerült letesztelnem a hűtőt, P4 2.4C @ 3 Ghz-en full terhelés alatt maximum 47 fok ! :) alapon 33 fok.

    COOLER MASTER IHC-L71 (HEAT PIPE)
    Tehát én csak ajánlani tudom minden P4 tulajnak..
  • Gerry
    #405
    Nekem a Maxtorom 40 GB-os (D740X-6L), és semmi sem hűti aktívan, de így is teljesen normális, kb. 30-35 fokos... Mondjuk egy nagyon jól szellőző helyen van, és alatta megy ki a házból a levegő, lehet, hogy ennek köszönhetően nem melegszik abszolút.
  • Gerry
    #404
    SpeedFan szerint nálam most 32 fokos, és egy tápventi hűti előről.
  • barret
    #403
    akkor most mi van? egy p2 prociventi van alatta csak...
  • barret
    #402
    barracuda 60 gb:speedfan aszongya : 30 fokos...
  • ollie
    #401
    szerintem itt valami nem stimmel
  • Borg
    #400
    Ez érdekes, nekem volt anno cserébe egy 80as maxtor, és volt hogy 59 fokig is felment, ugyanazon a helyen, ahol a barracuda 40ig se. Magyarul sokkal jobban melegedett...
  • Statelya
    #399
    Sony: milyen alaplapon van Neked a 2.4-es proci?
  • Gerry
    #398
    Barracuda IV 60GB-os van nekem is, és az a "mostoha" winyóm, mert utálom, mint a sz*rt, az IBM-em és a Maxtor-om, nomeg a jó öreg WD-m mind sokkal szimpatikusabb hőmérsékletű.
  • sony
    #397
    lehet, hogy ez csak a 2.4-es 533-as dobozos széria!
  • sony
    #396
    +gyári bordával 60fok fölé megy a hőmérséklet!!
  • sony
    #395
    2.4es P4-en nekem is CoolerMaster IHC-l71-em van, és nagyon meg vagyok vele elégedve! MAx 2600rpm-ig megy , de a proci (nálam) nem megy 50 fok fölé full terhelés mellett! Ráadásul nagyon halk ( csapágyas)!!! A gyári venti amit mellé adtak az egy rakás szar, 4000rpm fölé megy ( enermax 350 és 550W tápnál is , elviselhetetlenűl hangos, és mivel sleeve-s, már zörög is!!!!!
  • sony
    #394
    Maxtor 80Gb, 5400Rpm,2mb cache, Spire HD05040B Cooler, max 22fok!
  • Borg
    #393
    Barracuda IV 80GB minden extra hűtés nélkül 40fok max, úgy hogy a szobában 29fok is van.
    Csináltam rá egy teljes felületére illeszkedő aluminium bordát, és igy 36 max.
  • Gerry
    #392
    Nálam egy szar Seagate 60GB-os (7200RPM) 63 fokig ment fel, most kapott magaelé egy kiszuperált tápventit, igy 32-37 fokos...
    Van egy Maxtorom, 40GB 7200RPM, az venti nélkül max 38 fok, és egy IBM, szintén 7200RPM, 80GB, az meg 35-40 fok terheléstől függően, őt is hűti egy tápventi alulról, de csak a biztonság kedvéért.
  • Statelya
    #391
    Tényleg, ha már itt hőmérsékletekről beszélgetünk. tudja valaki, hogy egy vinyónak mennyi az ideális?
    Nálasm a 40 gigás 51, a 80gigás 45 fokos, igaz elhelyezéstől is függ, gondolom. Nem sok az az 51 fok, itt is van olyan, amit a gyártó max értéknek mond, mint a prociknál?
  • Gerry
    #390
    És így mennyit ír rá a Probe?
  • item
    #389
    nem hangos, az egyik havernak ilyen van, nekem ha minden igaz akkor holnap jön meg, kiprószálom és majd leírom a tapasztalatokat.
  • Statelya
    #388
    vajon miért nem tesznek sehol említést a zajszintjéről? Bár a 2500 RPM nem lehet túl hangos...
  • item
    #387
    Mármint P4 hez ez a legjobb.., AMD-s platformon is vannak nagyon tutik!
  • item
    #386
    Srácok, szerintem ez a legjobb választás!

    :COOLER MASTER IHC-L71 (HEAT PIPE)
    A zalman hűtőknél szerintem sokkal jobb!


  • Statelya
    #385
    Itt vagyok a melóban, az 1.8-as P4 valóban Willamette magos, ahogy Icebird írta.
  • Statelya
    #384
    Gerry, most manualban 1.525 van állítva, lejjeb nem tudom állítani, mert nem ad rá lehetőséget.
  • Gerry
    #383
    Próbálta kézzel is mérni külső hőmérővel, és akkor is meleg volt a borda is...
  • Gerry
    #382
    Csökkentsd manualban, addig, amíg el nem éri a kívánt értéket a probe-ban is, és ha akkor még stabil, akkor megpróbálhatod kicsit méglejjebb venni, de ha instabil, akkor hagyd olyan értéken, ahol még stabil volt. Jól lehet stabilitási tesztre használni a 3dmark-ot looping módban!
  • [Walaki]D`Lair
    #381
    Szerintem szar a hőmérő az alaplapon...
  • Statelya
    #380
    Gerry, hogy lehet a Vcore-t lecsökkenteni?
    Eddig a biosban auto-ra volt állítva, most manualon 1,525 , de a Hmonitor, Pcprobe még mindig 1,6-ot mutat, ill ugrál 1.55 és 1.6 között.
  • Gerry
    #379
    Nos, elvileg 1,525 a normál feszkó a procinak, próbáld valahogyan lecsökkenteni, ha akkor instabil lesz, akkor találd meg azt a pontot, ahol még stabil, de nem melegszik annyira, nekem a 2400+os Athlon XP-m 1.65V helyett 1.575-ön megy, és teljesen stabil...
  • Statelya
    #378
    Hát Gerry, valószínûleg az lesz, hogy lesz@rom az egészet, mert már elegem van belőle. Mindenhol olvasom, hogy tedd ezt, tedd azt, ekkor 3-4, akkor 4-5 fokot javul majd a helyzet, én már végigcsináltam mindet, de hajszál pontosan mindig ugyanazt mérem.
  • Statelya
    #377
    Gerry, most 1.6-ot kap, ha jól írja ki a Hmonitor
  • Statelya
    #376
    Icebird:
    első sorodra a válasz: #337
    Icebird:
    második sorodra a válasz: #367
    olvass már visszafelé is egy kicsit, de azért köszi.
    A kis lyukat miért kell szabadon hagyni, mi van ott? Mi célt szolgál?
  • Gerry
    #375
    Valami vagy a hőmérővel, vagy inkább a VCore settings-el lesz, szerintem magasabb feszkót kap a procid, mint amennyi kéne... (Lehet, hogy szar az az alaplap, de ha nem fagy vele a gép, akkor szartd le a melegséget!)
  • Icebird
    #374
    A gyári hűtőröl a grafitos részt leszedted ,mert ha arra kened a cuccot akkor megette a fene. És a procisapkánál a kis lyukat szabadon kell hagyni.
    Azt nem tudom hogy a sima 2.x mennyire melegszenek ,de a 2.xC-sek (HT) eléggé.
  • Statelya
    #373
    ja és próbáltam ezüsttel meg fehérrel is, szintén ugyanaz az eredmény.