4904
hűtés
  • Emery
    #453
    Feel V-os hazam van.
  • [Jakuza]
    #452
    Akkor neked valami mas gaz van, mert nalam is ez a BIOS van fent.
    Vagy nincs felteve a huto rendesen , vagy regi fajta zart hazad van aminel a tap a proci fole log es beszorul a meleg.
    Masra nem tudok gondolni.
  • Emery
    #451
    07/02/2003-nVidia-nForce-6A61BA1BC-17
  • Borg
    #450
    Tutira rosszul lett felrakva az a hűtő.
    Nekem a 2500+om még 3000+on sem érte el az 53 fokot fullon... (FalconRockII)
  • [Jakuza]
    #449
    Milyen BIOS van rajta ?
    Mert nekem is ilyen lapom van egy 2125re huzott 1700+al es egy Falconrock 2 vel , de en meg 60 fokot eletben nem lattam ettol a laptol. MAX 54 fok.
  • Emery
    #448
    AMD 2400+ Proci nincs huzva alapjaraton 49-54 fokos, Ha elkezdek vele jatszani par perc alatt fel megy 66 fok fole s a gep lekapcsol.
    A boltos azt mondta hogy a huto (Igloo 2450Pro)eleg leszra. Ezek szerint nem, vagy csak szarul tettek fel? Az alaplap ABIT NF7-S rev 2.0 biosz frissites volt. A system 38 fokos.
  • TheZsenyka
    #447
    Figyelj, vidd be egy mohó kereskedőhöz (Dohány utca és környéke tele van használt számtech cucc adás/vétel boltokkal) és próbáld eladni. Valszeg nem derül ki azonnal hogy döglött a cuccod és simán kipengetik a zsetont... Ha belekötnek, felháborodva elmész és kész. Nem ügy.
  • Aquli
    #446
    na akkor senkinek sincs tippje a bete vidkartyam meggyogyitasara?
  • Borg
    #445
    Coolink, vagy egyéb 120mm ventit használ valaki?
  • Gerry
    #444
    Mekkora feszültséget kap az AGP? Lehet, hogy az is alapból magasabb a hivatalosnál, és ezért is melegedhet a VGA!
  • [Walaki]D`Lair
    #443
    Riva Tuner!
  • Aquli
    #442
    nem ez mar vagy ket eves. A ventit megtisztitottuk, es megolajoztuk, mert nem ment. Valszleg hosszu ideig, es nem vettuk eszre. Ez alatt az ido alatt karosodhatott a kartya. Mostmar jo a venti rajta, de megfogtam a kartyat, es kibaszott forró meg windows használat kozben is, de jateknal meginkabb.
    Alulhajtás: Mivel Powerstrippel vagy mivel?
    Ez biztos hogy alulhajtja a kartyat? akkor megprobalom.
    Másnak lehet gondja szerintetek? Mert a tobbi huto megy, es azota mar tul vagyok 2 win-reinstallon, miota ez a problema.
  • Statelya
    #441
    DDE
    hát igen, azt láttam a speckóiban, csak nem akartalak vele húzni...
    5500 RPM tud is 45 dBA-t csinálni...
  • Gerry
    #440
    Szedd le a régi hűtőbordát, kenjél alá CPU hűtőhöz való pasztát, tedd vissza a bordát, valamint tisztítsd meg a ventit is, és olajozd be, ha ezekután is nagyon melegszik a kártya, akkor valószínűleg érdemesebb lenne lecserélni, akár egy másik GF2MX-re is, már elég olcsók azok a kártyák. Ja, gondolom a mostani akkor már nem garis. Mert ha az, akkor ne gondolkozz a dolgon, hanm azonnal vidd vissza!
  • Laalee
    #439
    alulhajtás, ha ez sem segit, lehet nem is a vidkártya rossz :D
  • ollie
    #438
    biztos hogy túlmelegszik? megérintetted hogy milyen meleg, vagy csak gondolod, hogy azért fagy?
  • DDE
    #437
    Statelya!

    Asszem Acorp.

    A Spark meg olyan mint a MIG-29es felszallaskor. Egy kicsit befurodtem vele. (Marmint zaja miatt.)
  • Aquli
    #436
    Nincs penzem uj vidkartyara. Abban segitsetek, hogy hogyan javithatnam ezt a regit.
  • [Walaki]D`Lair
    #435
    Szvsz egy új VGA segíteni fog...
  • Aquli
    #434
    Hellosztok!
    Van egy nagy gondom a geppel, ugyanis a vidkartya tulmelegszik. Volt egy hosszu idoszak, amikor nem mukodott a huto, de ezt csak kesobb tudtam meg, akkor megjavitottam a hutot, de ugylatszik karosodott a kartya, mert most hutovel (+haz oldala le van szedve) tulmelegszik, a jatekok tobbsege lefagy+ujjraindul a gep gyakran magatol. Gf2mx-em van. Nem akartam uj topicot nyitni vagy ilyesmi, de gondoltam ez is a hutes kategoriaba tartozik. Mivel tudnam megoldani a gondot. Egy jobb huto segithet? Mennyibe kerulhet? stb
    Elore is koszi.
  • barret
    #433
    biztos a hőmérőd szar,ne kinlódj vele.
  • Statelya
    #432
    DDE,
    ugyanez a helyzet nálam is..., + 5 fok, az említett ház miatt. Tényleg, Neked milyen házban lakik?
    Akkor biztos rossz a hőmérő...
    :-)
    Valaki írta, hogy a Northwood jobban melexik...
    hétvégén láttam egy AMD-t (1800+), ami 1.533-on ketyegett, leszedett oldallappal mutatott nyugiban 46 fokot. Na?
    Szerintem nem érdemes ezzel vacakolni többet, P4Pe és P4 2.4 proci esetén ez van és kész.
    Azért a Coolermaster piszkálja a csőrömet.
    És most látom csak, hogy neked meg egy nagyon gyorsan forgó TT Spark-od van.
  • DDE
    #431
    Statelya!

    Nem hiszem el, hogy a proci a bekapcsolas pillanatatol szamitva kb. 30 masodpercen belul (ami a biosba valo belepeshez kell) tobb mint 10 fokot emelkedik szobahomersekletrol 40 fok fole.
    Tegnap kiprobaltam.
    Bekapcsolas utan azonnal megneztem a procit, es 39 fok volt. Ott maradtam azon a kepernyon kb. 15 percig. Szepen lassan felemelkedett 44-45 fokra (kb. 4-5 perc alatt erte el majd a ketto kozott ugralt, kb. 30mp alatt emlkedett 1 fokot egyre nagyobb idokozonkent).
    Aztan elinditottam az XP-t, majd a PCPROBE-t, ami elindulaskor 47 fokot mutatott, majd visszament stabil 44-re (kb. 4-5 perc alatt ment vissza) es ott is maradt amig figyelgettem (kb. fel ora).
    Ebbol gondolom, hogy nem egeszen korrekt a homerseklet meres/erzekeles.
  • Borg
    #430
    Hát szvsz azért egy 120mm-es jóval nagyobb falat mint egy 80as...
  • barret
    #429
    szerintem is!járattam igy procihűtőt is...meleg volt,de legalább halk!
  • Gerry
    #428
    Nemtom, a 8cm-es simán megy, igaz épphogycsak kavarja a levegőt, de valahová annyi is elég. Ki kell próbálni!
  • johnnie_walker
    #427
    Szerintem igen. Én az összes létező ventilátoromat kipróbáltam és mindegyik ment (2 db 60-ast és 5 db 80-ast). Elsőre persze féltettem a tápot, de egy elektromossághoz jobban konyító ismerősöm azt mondta hogy nem lesz semmi probléma.
  • Borg
    #426
    Szerintetek a 120mm-es venti elindul 5V-al?
  • Statelya
    #425
    DDE:

    Szerintem meg nem hamisak az értékek, mert lejjebb megírtam, hogy "kihőmérőztem" a bordát. (#350) és erre Gerry válasza #352
    Egyébként ua mint a tied, mert amig Feel V házam volt, nekem is 4-5 fokkal hûvösebb volt minden.
    Most már nem foglalkozom vele, mert tapasztalatom szerint bármit csinálok, semmi sem változik. Majd ha lesz felesleges 8-10 ezer pénzem, lehet, hogy beruházok egy Coolermaster IHC-L71-re
  • DDE
    #424
    Statelya!

    Nekem is hasonlo konfigom van (Asus P4PE, 2,4G Intel) es mivel eddig nem nagyon foglalkoztam vele megneztem a hofokokat.
    Indulasnal (kulonbozo idopontokban, napszakokban)az alaplap 30-33 fok kozotti, a proci 38.5-41 fok kozotti erteket mutatott. 4 oras Project I.G.I. utan (kozben) felment 55 fokra, az alaplap 40-41 kozott ugralt (ezt a PCPROBE legfrissebb verziojaval mertem).
    Szal lehet, hogy ez altalanos ennel a konfignal?
    Nemtom, de szerintem mindenkepp hamis ez az ertek.
    (Ja a proci huto : http://www.thermaltake.com/products/spark/a1583spark3.htm )
  • Emery
    #422
    Melyik a legjobb modszer a vinyohutesre?
    1.Az aljara szerelheto ventilator.
    2. 5,25 helyre szerelheto 3as venti ami elorol fujja ra a levegeto a vinyora?

    Valaszokat elore koszonom
  • sony
    #421
    csa ez miatt hangos! kinek mi számít hangosnak! inkább, mint hogy megsűljön a vinyó
  • sony
    #420
    akkor a házzal lehet gond :( nekem ihc-l71-gyel kurva halk a gép, a duplaventillátoros vinyó hűtőtől viszont van hangja! nem hangos, de elviselhető! itt a vinyőhűtő:

    http://www.spire-coolers.com/asp/hdd.asp?ProdID=17
  • [Walaki]D`Lair
    #419
    Apám gépe hangosabb és neki i850E-s alaplapja van...(ASUS P4T533-C)
  • [Walaki]D`Lair
    #418
    Kicsit durvaa??? 26-7-800-at forog és szinte semmi hangja nincs...
  • sony
    #417
    hétvégén kipróbálom egy nem rambusos, i845-ös alaplapban, remélem eredménnyel! addig is coolermaster legyen veletek!
  • sony
    #416
    halk???? egy kicsit durva!!!!! akkor a gigabyte alaplap szarul kezeli az intel fant! nincs is benne q-fan
  • [Walaki]D`Lair
    #415
    Én meg a gyári P4 hűtést tudom ajánlani...igaz, hogy nem olyan csicsás mint a cooler master, viszont halk és nagyon jól hűt...
  • sony
    #414
    http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-CMIHCL71.html
  • sony
    #413
    mégsem sleeve-s a gyári intel venti!