285
Ti mit vesztek a családtagoknak karácsonyra?
  • juliskafarkas
    #245
    ... Jó, arra van időnk, amire akarunk, de van hogy mégsem úgy alakul, ahogy szerettük volna. Szóval nekem sem jutott eddig időm az ajándékok beszerzésére, pedig már mindent kitaláltam - szóval ötleteknek nem vagyok híján - már "csak" be kell szerezni őket.

    Először a kisboltokban megveszem amit csak ott lehet (ékszer, orhidea, kardigán, könyvesbolt...) utána meg betérek én is egy multiba különleges csokiért, alkoholért. Meg persze a bevásárlás a holnapi főzéshez, sütéshez.
    Remélem nem marad ki semmi! Meg persze, hogy a tömeg nem oda koncentrálódik, ahol én leszek... ;)
  • böröczk
    #244
    Sok sikert! : P
    Ha budapesti vagy, és maradtak a bevásárló központok, akkor javaslom az Alle-t, ott tegnap irtó kevesen voltak, de komolyan, mint egy átlag napon, és általában ez így is van. Ugyanakkor minden ugyanúgy ott van, mint bármelyik másikban..
  • Thaison
    #243
    Nekem még mindig nem sikerült megvenni az ajándékokat, majd ma vagy holnap délelőtt. Sajnos rengeteg dolgom volt és még nem jutott rá idő. Amúgy amit néztem hogy ilyenkor mennyi ajándékcsomagot állítanak össze a különböző cégek. Gondolok itt a krémekre,tusfürdőkre...különböző ajándékokat csomagolnak még össze velük. Én ilyenek fogok venni, pontosabban ilyeneket is mert ezekre mindig szükség van...szóval ez biztos nem olyan ajándék lesz amit nem használnak semmire vagy hogy esetleg nem tetszik. Auchan-ban láttam de lehet máshol is van pl. Pickwick összeállítás, tea + bögre ami elég jól néz ki. Édesanyám nagyon szeret teázni, szóval neki ez is egy jó ajándék lehet...! Nah mind1, majd ma kiderül miket találok. Most biztos jó sokan lesznek,de ez van, ezzel jár...! Jövőre majd másképp csinálom:)
  • böröczk
    #242
    büszkék vagyunk rád
  • smith09 #241
    Én november közepén megvettem már az ajándékokat.
    Rohanjon meg aggodalmaskodjon aki akar.
    Nekem idén sem kell.
  • Nyulanna
    #240
    Persze, hogy marad a rohanás. Olyan rossz , hogy csomó ember nem tudja beosztani az idejét. Simán stressz mentesebb lenne az ünnep , ha előbb elintéznék az ajándék vásárlást. Sok mindenre lehet fogni, hogy nincs idejük... De az embernek arra van ideje, amire szeretné. A multik maradnak ilyenkor ebben igazad van. De mivel mindenki így van ezzel, ezért rengetegen vannak. Bár ez az akciókat is megdobja, ezért nem is fog változni soha ez az utolsó pillanatos hajsza :)
  • mokuspof
    #239
    Mi már eldöntöttük párommal, hogy milyen ajándékokat szeretnénk vásárolni, de eddig nem jutottunk el a boltokig, vásárlásig. Mindent az utolsó pillanatra hagy...aztán meg jön a rohanás. nah és ilyenkor maradnak a multik. volt, hogy szintén utolsó pillanatban vásároltunk és a karácsony előtti utolsó napon óriási leárazások vannak, mert meg akarnak szabadulni a sok megrendelt termékről. Unokaöcsémnek és a testvérének kb harmad áron vásároltunk a játék osztályon.
  • connor1
    #238
    A ps3-at én is nézegetném élőben az biztos :P
    Az ilyen elektronikai cuccokat, multikba simán jobb megvenni, mint online. Auchan, Tesco, MediaMarkt. Szerintem mindnek jobb áraik vannak, mint online. Ha már kiadom rá a lét akkor szeretném rögtön hazavinni és kipróbálni.
  • böröczk
    #237
    Akkor valaki mondjon egy jó, minőségi BUDAPESTI pólónyomóóóóóót : DDD
  • arnold27
    #236
    Hello!
    Hát én nem bízok a netes vásárlásban...Mi van ha elromlik? Hova viszem vissza? Ki segít döntenem, hogy melyiket vegyem?
    Épp ezért én bementem a westendbe a MediaMarkt-ba és akkor ott segítenek választani, meg megmutatják, hogy hogyan kell használni meg ilyesmi. Mondjuk most ps3-at vettem Karácsonyra, és sztem az ilyet azért jobb megfogni:)
    Amúgy a pólónyomás engem is érdekel!:)
  • karosult
    #235
    Hát műszaki cikket már én is csak kizárólag neten vásárlok, mert általában jelentősen olcsóbb mintha egy Auchanban venném meg. Egy xboxot vagy egy hangfalat meg minek fogdozzak?:)

    Viszont persze az élelmiszerek vagy díszek esetében egyértelmű a szupermarket túra.

    A pólónyomtatás engem is érdekelne szilveszterre, de ez a ledes dolog nekem kissé csicsás :)
  • böröczk
    #234
    De sajnos ez nem bp-i : /
  • Rowlend
    #233
    Legend lifestyle?
  • böröczk
    #232
    hali,

    Valaki nem tud Budapesten valami minőségi pólónyomót/nyomást/nyomdát? Saját grafikát szeretnék pulcsira, ill pólóra nyomatni, de ahol eddig csináltattam, pár mosás után kikopott.. pff.

    köszi előre is, ha esetleg valaki...
  • partymókus12
    #231
    én equalizeres póló -t fogok venni az öcsémnek, a nővéremnek pedig egy LEDes fülbevaló t. Mindketten sokat járnak bulizni, és nyitottak az ilyen jellegű dolgokra, úgyhogy biztos, hogy örülni fognak ezeknek a cuccoknak.
    Így néznek ki a LEDes fülbevalók:

    Így pedig a póló, amit a partyfashion.eu oldalán rendeltem:
  • koppi85
    #230
    Én meg pont műszaki cikket nem szeretek a netről vásárolni. Szeretem megfogni a terméket, kipróbálni, amit az online-vásárlásnál nem tehetek meg. A gyerekjátékokat inkább, megvenni interneten.
    Én is erősen gondolkodom azon, hogy magamnak veszek ajándékot és beteszem a fa alá :D mivel mindenki azt mondja, hogy mennyire tanácstalan, nem vett még nekem semmit XD mondom, ok. Akkor egy szép vaskos borítékot csapjanak hozzám. De tudom, hogy ez úgyse fog előfordulni, mert ezt olyan személytelennek tartják...
  • subesz
    #229
    Hát ha műszaki cikk, valóban érdemes a nettől beszerezni mert tényleg olcsóbb és praktikusabb is. De ez vonatkozik a Könyvekre, DVD-kre is.
    Amit kinézel biztos megtalálod és megspórolod vele a cipekedést meg az időpocsékolást. Nem is beszélve a sok felesleges dologról amit a körút során még pluszban hozzácsap az ember.
  • kamilla6666
    #228
    Közeledve az karácsonyhoz, kissé elbizonytalanodtam, hogy végül mit is vegyek..
    A gyerekeknek van ötlet: Thomas a szíve vágya a fiamnak, azt meg is kapja, meg mellé valami kreatív: lego, play-doh vagy ovis társas játék.
    Anyut mindig fel lehet dobni valami lakásdekorációval, idén ez ünnepi terítő lesz, meg egy Stahl-szakácskönyv, apunak meg jobb híján ital.. A párommal vagyok gondban, mert a héten tartott egy bevásárló utat és megvette belőle amit kigondoltam neki :(
    Amúgy én ikeában, tescóban, auchanban és az árkádban fogok vásárolni, remélem 2-3 nap alatt letudok mindent, de már előre félek hogy cipelem haza. Jövőre inkább netről rendelem a gyerek játékait!!
  • berreg
    #227
    Én hál isten nem dilemmázok sokat az ajándékok vásárlásán, hisz akiknek veszek azok mind közelállónak hozzám és nagyjából tudom, hogy mire van szükségük, mi az aminek örülnének. Persze ha ruháról van szó akkor rutautalványt ajándékozok, hiszen az is örömforrás másrészt arra költi akinek adom amire akarja. Egyébként hála a nettnek sikeresen rászoktam, hogy a legtöbb egyéb dolgot neten rendelem meg. Olcsóbb is és praktikusabb. Már évek óta ez a metódus és még nem volt semmilyen probléma a termékekkel legyen az elektronikus, vagy egyéb.

    Ami nagy gondot okoz az a szükséges élelmiszerek és az ünnephez kapcsolódó kiadások!

    Számomra rengeteg időt energiát és bosszúságot okoz, hiszen nem egyszer fordult elő, hogy általam akciósnak vélt termék átverés volt, díszeknél és élelmiszernél is. Nem is beszélve a sok fölös kiadásról.

    Tudtok olyan helyet ahol szerintetek korrektek a vásárlókhoz?:S
  • Ropika26
    #226
    Egyetértek kalaposkannal. Mármint nem abban, hogy olyan ajándékot szeretek venni, ami olcsó és drágának néz ki. :D Hanem,hogy a hipermarketekben ezt nagyon jól el lehet intézni. Praktikus, mert sokféle bolt van. Én le szoktam tudni a karácsonyi menühöz szükséges bevásárlást is. Ennyiből nagyon jó, hogy mindezt egy helyen megtehetem.
    Persze, szívesen mézelődnék én, csak nincs rá időm egyáltalán.
    Én nagyobb hangsúlyt fektetek az ételek elkészítésére, illetve a ház feldíszítésére, mint az ajándékokra. Az is fontos, de a többi nekem fontosabb.
  • zsozso85
    #225
    Sziasztok!

    Nagyon ötletes és végre HASZNÁLHATÓ(!) ajándék tippem van hölgyek-lányok számára! Ha még nem találtatok ajándékot férjeteknek, barátotoknak, akkor nézzétek meg a www.penztarca.com oldalt! Ez nem csak egy egyszerű pénztárca...A hybrid(ezüst-fekete) színben tökéletes választás lehet férfiaknak.
  • kalaposkan
    #224
    Hát porfogót tényleg nem érdemes venni, akkor már inkább porszívót!
    Nekem az az alapelvem ajándékvásárlásnál, hogy legyen olcsó és nézzen ki drágának Persze családnak, meg közelieknek más szempontok is bejátszanak, de az ilyen rítusszerű ajándékozásoktól a falnak megyek Ezt elkerülendő nem kerítek neki nagy feneket, a heti bevásárlással együtt intézem a legközelebbi hipermarketben, ott van minden, és van olcsón is
  • Thaison
    #223
    Én még nem tudom mit veszek a családtagoknak,de azt tudom hogy nekik sokkal nehezebb ajándékot választanom mint a kevésbé közelállóknak. Azt az egyet tudom hogy öcsém egy tengerimalacot fog kapni mert nagyon rákattant egy reklám miatt. Szüleink gondolkodtak és úgy látják hogy tényleg gondozni fogja, aztán meg ha nem így lesz inkább egy hörcsöggel legyen probléma mint egy kutyával vagy macskával. Itt tanulja meg mi az a felelősség. Amúgy @kamilla6666 írásával hogy pasiknak elektronikai kütyü - mindig bejön,nőknek - ékszer, parfüm, lakásdekoráció ez így van. Ezek a legáltalánosabbak.
  • masika
    #222
    Én már rendeltem többször is Ebayről és eddig csak pozitív tapasztalataim voltak - ellenben Vaterával... Csak így az ünnepek előtt különösen figyelni kell arra, hogy az ajándék nem biztos, hogy megérkezik karácsonyra - például Hongkongból. Főleg mert ilyenkor mégtöbb rendeléssel dolgoznak.

    Nagyon jó ötleteket soroltatok fel!
    Az elektronikai kütyük szerintem mind férfiaknak, mind nőknek is klassz ötletet adhatnak.
    Ékszerek közül, meg szerintem igazán szép bizsuk kaphatóak. A legtöbb lány ezeket úgyis nagyra értékeli :))
    További jó ötlet szerintem a különleges tusfürdők, testápolók,
    ilyesmik.

    Igazából minél több fórumot olvasok, annál több ötletem lesz : )
  • makker25
    #221
    Ebay elég biztonságosnak mondható, tényleg attól függ, hogy milyen gyorsan ér ide, hogy honnan utazik ide :)
    Nekem meg pont az a véleményem , hogy lehetőleg senkinek se vegyek porfogót.Az ékszert csak akkor vállalom be ha nagyon ismerem az illetőt. a terítő mondjuk jó ötlet, és annyira nem is drága, Auchanba láttam olcsón szépeket.
    Az elektronikai kütyü szerintem is mindig felvillanyozza a pasikat :D néha a nőket is :P
    Gyerekeknek tényleg a legkönnyebb ajándékot venni, mert könnyű kihúzni belőlük a szivük vágyát. Viszont az már nehezebb , hogy mennyire befolyásolja majd őket az ajándék. Pl. venni egy Play Stationt karácsonyra, utána el kell majd kobozni, mert annyira rákattan a gyerek.
  • smith09 #220
    Biztonságosnak az , aszállítás ideje attól függ honnan jön a kívánt termék. ( posta honlapján a szállítás ideje kikereshető )
  • green6k
    #219
    Valaki rendelt már ebay-ről?Mennyi nap míg megérkezik a cucc?Biztonságos?
  • kamilla6666
    #218
    pasiknak elektronikai kütyü - mindig bejön
    nőknek - ékszer, parfüm, lakásdekoráció

    gyerekeknek meg hagy nem mondjam, ők úgyis számtalanszor elmondják a szívük vágyát ;)
  • Tündérbogyó
    #217
    Sziasztok!

    Engedjétek meg, hogy elsősorban kisgyermekesek figyelmébe ajánljam májusban megjelent "Kedves verses történetek" címmel gyerekeknek készített első verses könyvem.
    Ez a könyv 12 állatokról szóló kedves kis történetet mesél el verses formában.
    Könyvem talán attól egyedi, hogy a verseken kívül magam készítettem el a könyvben szereplő összes színes rajzot és a borítót is.
    Megtudhatjuk, hogy mi történt a tojásból frissen kikelt kiscsibékkel, vagy Béka Blöki kiknek vitt kosarában uzsonnát a tópartra. Az egyik vers egy néhány napos kiscsikóról szól, aki találkozik a baromfiudvarban számára ismeretlen állatokkal. Megismerhetjük milyen az élet a réten, a macska, az egér, a vakond, a nyúl és a béka szereplésével. Vajon ki nyeri meg a mezei futóversenyt? Vagy ki lesz a legszebb állat az utcabálon?

    Szeretettel ajánlom könyvem minden kedves kisgyereknek és felnőttnek, akik kedvelik az állatokat és szeretnének többet megtudni a "Kedves verses történetek"-ről.

    Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését a Bookline-on megnézheti.

    További szép napot kívánok mindenkinek.

    Németh Andrea
  • torcat
    #216
    karácsonyi akció itt: posta 500 Ft
    ajándékbázis
  • torcat
    #215
    adunk néhány ötletet, 3Dgravírozott üvegkulcstartó, fénképes bögre stb www.ajándékbázis.hu
  • pLau
    #214
    Én egy lánynak szeretnék karácsonyra valami nem túl drágát, de ha meglátja eszébejussak. A lány csak barátom.:)
  • bazoli23
    #213
    Sziasztok!
    Ajánlom mindenki figyelmébe a http://bolthely.hu/turelemuveg/ webáruházat! szerintem nagyon egyedi,jó ötlet ajándékba!további szép napot és jó böngészést mindenkinek.
  • mx18
    #212
    Szia, mindenki!
    Nem tudja véletlen valaki, hogy hol lehet kapni figurás szappant? Egész pontosan macska alakút? Mondták, h Rossmanba, vagy Dm-be, de én egyikbe se találtam, és valakinek azt szeretnék adni ajándékba....
  • angela1221
    #211
    Üdvözlök Mindenkit!
    Találtam egy gyönyörű karácsonyi könyvet Karácsonyi varázslat címmel.
    A strasszokkal díszített lapozóban három karácsonyi történetet találhatnak a gyerekek.
    http://konyv-konyvek.hu/karacsonyi_varazslat

    Kellemes Ünnepeket!

  • smith09 #210
    Barátnőnek könyv, annak mindig örül.
    Szülőkkel meg nem ajándékozzuk egymást. Eleget segítenek egész évben.
  • The Protector
    #209
    ezért neked fizetnek:ha mást nem akkor repjegyet a banhamákra.
  • torcat
    #208
    ajándékbázis
  • torcat
    #207
    Sziasztok

    Találtam egy új ajándékoldalt, regisztrációkor ajándékot küldenek postán
    jó áraik vanna, 5000 től már nincs pota
    http://styroshop.unas.hu/
  • smith09 #206
    Kicsit több mint 2 hónap van még de engem érdekel h ki mit vesz ajándékba ? Tényleg vesztek valamit ajándékba ? Mondjuk bnőnek ?!