46
Telepités mit kell előbb és mit uttánna?
  • novák51
    #46
    Sziasztok ! Tud valaki segíteni? A Windows rendszermentő és újratelepítő Acronics program magyarosítása kellene, mivel nem értem az angolt. Gépemen külön elvan mentve a Windows XP, így ha gond van vele, csak át kell az előbbi progival másolni, így 10 perc alatt megvan az egész. De ezt csak hozzáértő tudja, nem volt időm minden klikkelést lejegyezni, aztán mire újra kellett, a sorrendet elfelejtettem.
    Valahogy juttassa el hozzám valaki, ha nem nagy gond.
    Cím:[email protected]
  • bodajoci
    #45
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4
  • krisztian94
    #44
    valaki honnan tom leszedni az xp sp3-at?
  • MM2
    #43
    amelyik nem kell, menny az sp2-be és töröld le a windows.0 mappát vagy az egész gépet format
  • fapuska
    #42
    sziasztok. a már működő xp sp3 mellé, ugyanarra a partícióra, "véletlenül" (ne bolygassuk, miért:) föltelepítettem még egy xp sp3-at. hogyan tüntethetném el? most van egy windows meg egy windows.0 mappám, a másodikban van az eredeti operációs rendszerem, de nekem nem kell ennyi:)
  • MM2
    #41
    oké xD
    de itt is azért sok driver van összeszedve!
  • phoenix1
    #40
    Köszi, már meg volt :xD azért míg mindig marad a gyártó honlapja az első helyen :P sorry
  • MM2
    #39
    Ha valaki driverokat akar leszedni, az ide jöjjön:
    http://www.driver.hu/
  • phoenix1
    #38
    Szia. Mindenkép nézzed meg, hogy a vezetékek ott-e vannak ahol lenniük kell, master, slave stb.
    Hasonló dolgot tapasztaltam én is nemrég ahol wint telepítettem, de őnekik az alaplap purcant ki. :(
  • kollektor
    #37
    sztem reseteld a BIOS- t,ha van rá mód ,(valamilyen biztos van ,alaplap kézikönyve,esetleg reset jumper-t lehúzni pár mp-re,ha van ilyen)
  • jaki88
    #36
    Sziasztok! Nekem olyan gondom van, hogy telepíteném a windows xp-t (behalt a gép, nem tudom hogyan, egyik napról a másikra, hibajelenség: elkezdi betölteni a windows-t és utána mielőtt betöltene az asztal meg minden akkor mindig újrabootol). Szal telepíteném fel, de ezt sem engedi, csiga lassan csinál mindent, addig rendben van a dolog hogy partícionálok, de utána ugye újraindul és a telepítőt már nem hozza be, hanem felhozza ugye hogy cd-ről akarom e indítani, és itt kész megáll. Ha meg újra rányomok, hogy cd-ről akkor kezdi előlről az egészet. Néztem hardver-es gondot, talán az egyik IDE foglalat rossz, nem is abba tettem bele a kábelt, de ez sem biztos. Teljes a káosz, ilyen még soha sem fordult elő, pedig jó párszor telepítettem már windows-t. Meg olyat csinált, hogy összevissza ismeri fel a megajtókat, pl. winchstert hol felismerte hol nem, vagy csak az optikaikat ismerte fel és a winchi-t nem, szal elég érdekes. Remélem nem nagy a gond. Előre is köszi
  • phoenix1
    #35
    anno a norton ghost-hoz volt egy progi gdisk volt a neve ha jól emléxem azzal lehetett álítani, hogy rejtett legyen-e a partíció. Pl. keress rá google-n: http://www.google.com/search?hl=hu&client=opera&rls=hu&hs=ZmC&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=unhide%2Bpartition&spell=1
  • kollektor
    #34
    hi!
    nem értem !
  • gombisusu
    #33
    hali.Lenne egy kérdésem.Elvileg van a gépemen egy gyári vista.mint a formázáskor kiderült valószinű h egy rejtett partíción.nem tudjátok honnan lehetna azt feltelepíteni? előre is köszi
  • phoenix1
    #32
    Próbáld ki, hogy újból particionálod az egészet. Honnan nem tud másolni, illetve hová nem tud másolni? Picit részletesebben.
  • Onishi
    #31
    Hellósztok nekem olyan gondom lenne, hogy amikor a Windowst a telepítő cd-jéről újra akarom frissíteni akkor már az elején ezt írja ki:



    Mit lehetne tenni?
  • szaharin
    #30
    Hellósztok
    Most vetem új gépet, és olyan problémám lenne, hogy miutan az xp cdrol átmásolja a particiomra a fileokat, utannaujraindul a gép, és elvileg a windows telepitot kéne behozni.., de nem hozzabe hanem ujra és ujra csak bootolni akar..pedig kiveszem a cdt,de ezt irja: DISC BOOT FAILURE, INSERT DISC AND PRESS ENTER. És furi, hogy a biosban nem találom a winyom pontos tipusát..Jahmeg mikor másolja a fileokat a winyora, néha kiirja, hogy nemtudja másolni..ramegyek hogy ujra, és utánna jó..hmm
    lécci segétsetek milehet:S
  • stratoman
    #29
    A szolgáltatások között nézd meg, hogy van e biztonsági központ, vagy hasonló bejegyzés és azt tiltsd le.
    Egyébként jó az sp2, de egy használt rendszerre rakva okozhat problémákat.
    Egy esetleges újratelepítéshez csinálj sp2-es telepítő lemezt és ha újra kell telepíteni azzal rakd fel.
  • nicola
    #28
    Köszi de azt hiszem ezt ő magától megtette, mert kiirta hogy a Trend Micro Pc Cillin tűzfala fut. A biztonsági központban letiltottam az egészet,de akkor is nyomta a buborékot. Most hogy meg lessedtem még le se tudom lőni. Honnan fut ez ??? A szolgáltatások közül ?
  • neelix31
    #27
    A biztonsági központban a bal oldalon van egy erőforrások lista. Közöttük egy a Biztonsági Központ Riasztási módjának megváltoztatása.
    Itt mindent ki kell kapcsolni.
  • stratoman
    #26
    Szvsz egyszerűbb lett volna bekapcsolni azt, hogy "Rendelkezem saját tűzfallal illetve víruskeresővel" a Windows Security Center-ben és többet nem figyelmeztetett volna.
  • nicola
    #25
    A Google-n kerestem a Windows XP serial pack
    leszedésével kapcsolatban. Már leszedtem az SP2-őt
    mert nem birtam ki az állandó figyelmeztetést.
    Van egy jó tűzfalam és virusirtóm (PC Cillin) és nincs
    szükségem a Winfos Sp2-jére
    Már leszedtem és mindig egy buborék ugrik elő ezzel
    az angol felirattal : " Your Computer Might Be At Risk
    You virus protectation status is bad. Spyware Activity
    detected. Click This Balloon to Fix the problem".
    A másik egy Windows Security Center ablak piros
    alapon fehér kereszttel figyelmeztet hogy a Windows
    tűzfala (amit már leszedtem) spywereket talált.
    Kérlek adjatok valami megoldást a Windows újratelepítése
    nélkül.
  • RaPad
    #24
    Hi all!

    Mior ugye meg éne nyoni egy gombot a bootolásnál neke kirja hogy boot from CD_
    _

    és nyoo a gobot de ne csinál seit. Mi lehet a gond? több ször nyoja meg? csak bizonyos gobokat lehet? Hosszan nyomjam? Entert is utána vagy MI?!!!!!!!
  • LSL
    #23
    Kösz már magam is rájöttem.
  • lck
    #22
    Tudtommal a Windows 2000 telepítő CD eredetileg nem bootolható. 4 db bootfloppival lehet indítani a telepítést.
    Innen letölthető.
  • LSL
    #21
    Hali! Ilyen még nem fordult elő velem. Telepíteném a win2000et a régi gépre, erre mikor kiírja, hogy boot, from cd rögtön vált a kép és press any key to reboot.
    Na most mi a fenét csináljak???
  • Csaba
    #20
    Köszi.
  • ibrik
    #19
    Nem.
    Bár összefüggnek egymással, mégis egymástól függetlenül lehet frissítgetni őket.
  • Csaba
    #18
    Nekem 1 kérdésem lenne: Ha új videodrivert teszek fel, akkor mi legyen a directx-szel? Nem lesz gondja az új videodriverrel?
  • RelakSfromhome
    #17
    Asszem én inkább nem fogok ilyen sufnituningolni
  • ibrik
    #16
    Ehhez nem kell 3 primary, egy is elég. És minden partíciót FAT32-re formázd, hogy a Win98 is lássa az XP-jét.
    Először a Win98-at feltelepíted, az EGYETLEN primary-ra, aztán az XP-t már bárhová telepítheted (akár ugyanarra a "C:"-re is, csak más mappába), az XP csinál majd egy multiboot rendszert.
    Aztán ha nem vagy megelégedve a swap fájl elhelyezésével, azt is átteheted máshová.
    Virtuális meghajtó beállításainál a pl. "C:" meghajtón letiltod és valamelyik másik partíción engedélyezed és beállítod a megfelelő méretét.
    Ennyi.

    Régebben, amikor még nem akartak végleg lemondani a DOS-os alkalmazásokról, a következő módszert is alkalmazták:
    A primary partíciót csak 512 MB-osra csinálták (pl. az MS-DOS 6.22 még csak ennyit tudott maximálisan kezelni) és FAT16-ra formázták a DOS telepítőlemezével, majd MS-DOS 6.22 ide telepít.
    Aztán a különböző windows verziókat pedig a többi partícióra telepítették. Pl.: "C:" - MS-DOS 6.22, "D:" - Win98 vagy ME, "E:" - WinXP vagy 2k
  • RelakS
    #15
    win98, winxp, swap
  • ibrik
    #14
    Na az aztán "érdekesen" felesleges hülyeség.
    Egy vinyóra több primary minek???
  • RelakS
    #13
    Három primary partíció, te!!! :D
  • ibrik
    #12
    Na és?
    A vinyókat egyenként csatlakoztatod partícionáláshoz.
  • RelakS
    #11
    Jah, és fdisk suxx, mert három primary-m van...
  • RelakS
    #10
    A partícionálást azért nem írtam, mert igen egyedi kiosztást használok, sazl ha veszek egy vinyót, és tudom, hogy majd telepítek rá rendszert, akkor ez az első
  • ibrik
    #9
    "Szűz vinyóra" a telepítés úgy kezdődik, hogy partícionálás...
    Vagy egy régebbi bootfloppy (pl. a WinME-é) vagy XP esetén magával az XP telepítő CD-jének segítségével - aztán jöhet a formázás a kívánt fájlrendszerre (FAT vagy NTFS)
  • RelakS
    #8
    A swap meg kár, mert így látni kell a hozzá rendelt partíciót :( Pedig olyan szép lett volna: 3. Primary felmountolva c:/SWAP-be, és oda ganézhatott volna, miközben a meghajtótól elveszem a betűjelet :)
  • RelakS
    #7
    Win tűzfalat akkor fogom kikapcsolni, ha a winupdate már megvan. Utána NAV, ZoneAlarm, és ezután jöhet a netezés, addig nemö