46
Telepités mit kell előbb és mit uttánna?
  • Spenser
    #1
    Hlai mindenki ki ide téved.
    Most akarok majd Windowst telepíteni újból, kérdésem lényege...
    Mikor felraktam a Windowst uttána mit érdemes előbb fel tenni pl: VIA 4in1 , VGA Driver , Directx....STb erre gondoltam vagy tök mindegy mert úgysemm számít ???
  • RelakS
    #3
    1. dolgod a Dokumentumok mappa mentése legyen, mert én ezt már többször beszívtam
  • Spenser
    #4
    Oké köszi a válaszokat......
  • RelakS
    #5
    Nyah, a fórumkereső egy isten :)

    Sazlé Ti hogyan telepítitek újra a gépet? Milyen sorrendben, stb. Feltételezzünk egy szűz vinyót.

    Én jelenleg itt tartok:
    WinXP install az aktív partícióra
    Meghajtó betűjeleinek gatyábarázása
    Swap meghajtó kiosztása.

    Apropó: a lapozófájlt nem lehet belekényszeríteni egy könyvtárba?

    Meg még ezután jön Alaplapdriver, hálókártya, usb2.0 driver, majd winfosápdét
  • PetruZ
    #6
    Nem, swap csak gyökérben lehet.

    Még valami: telepítés előtt hálókábel kihúz (vagy modem kikapcs), hálóra addig ne menj fel, amíg nincs a Blaster/Sasser frissítés telepítve, vagy míg csak a WUp-on vagy, előtte kapcsold be a Win tűzfalát, vagy rakj fel egy másik tűzfalat és csak úgy merészkedj ki a netre.
  • RelakS
    #7
    Win tűzfalat akkor fogom kikapcsolni, ha a winupdate már megvan. Utána NAV, ZoneAlarm, és ezután jöhet a netezés, addig nemö
  • RelakS
    #8
    A swap meg kár, mert így látni kell a hozzá rendelt partíciót :( Pedig olyan szép lett volna: 3. Primary felmountolva c:/SWAP-be, és oda ganézhatott volna, miközben a meghajtótól elveszem a betűjelet :)
  • ibrik
    #9
    "Szűz vinyóra" a telepítés úgy kezdődik, hogy partícionálás...
    Vagy egy régebbi bootfloppy (pl. a WinME-é) vagy XP esetén magával az XP telepítő CD-jének segítségével - aztán jöhet a formázás a kívánt fájlrendszerre (FAT vagy NTFS)
  • RelakS
    #10
    A partícionálást azért nem írtam, mert igen egyedi kiosztást használok, sazl ha veszek egy vinyót, és tudom, hogy majd telepítek rá rendszert, akkor ez az első
  • RelakS
    #11
    Jah, és fdisk suxx, mert három primary-m van...
  • ibrik
    #12
    Na és?
    A vinyókat egyenként csatlakoztatod partícionáláshoz.
  • RelakS
    #13
    Három primary partíció, te!!! :D
  • ibrik
    #14
    Na az aztán "érdekesen" felesleges hülyeség.
    Egy vinyóra több primary minek???
  • RelakS
    #15
    win98, winxp, swap
  • ibrik
    #16
    Ehhez nem kell 3 primary, egy is elég. És minden partíciót FAT32-re formázd, hogy a Win98 is lássa az XP-jét.
    Először a Win98-at feltelepíted, az EGYETLEN primary-ra, aztán az XP-t már bárhová telepítheted (akár ugyanarra a "C:"-re is, csak más mappába), az XP csinál majd egy multiboot rendszert.
    Aztán ha nem vagy megelégedve a swap fájl elhelyezésével, azt is átteheted máshová.
    Virtuális meghajtó beállításainál a pl. "C:" meghajtón letiltod és valamelyik másik partíción engedélyezed és beállítod a megfelelő méretét.
    Ennyi.

    Régebben, amikor még nem akartak végleg lemondani a DOS-os alkalmazásokról, a következő módszert is alkalmazták:
    A primary partíciót csak 512 MB-osra csinálták (pl. az MS-DOS 6.22 még csak ennyit tudott maximálisan kezelni) és FAT16-ra formázták a DOS telepítőlemezével, majd MS-DOS 6.22 ide telepít.
    Aztán a különböző windows verziókat pedig a többi partícióra telepítették. Pl.: "C:" - MS-DOS 6.22, "D:" - Win98 vagy ME, "E:" - WinXP vagy 2k
  • RelakSfromhome
    #17
    Asszem én inkább nem fogok ilyen sufnituningolni
  • Csaba
    #18
    Nekem 1 kérdésem lenne: Ha új videodrivert teszek fel, akkor mi legyen a directx-szel? Nem lesz gondja az új videodriverrel?
  • ibrik
    #19
    Nem.
    Bár összefüggnek egymással, mégis egymástól függetlenül lehet frissítgetni őket.
  • Csaba
    #20
    Köszi.
  • LSL
    #21
    Hali! Ilyen még nem fordult elő velem. Telepíteném a win2000et a régi gépre, erre mikor kiírja, hogy boot, from cd rögtön vált a kép és press any key to reboot.
    Na most mi a fenét csináljak???
  • lck
    #22
    Tudtommal a Windows 2000 telepítő CD eredetileg nem bootolható. 4 db bootfloppival lehet indítani a telepítést.
    Innen letölthető.
  • LSL
    #23
    Kösz már magam is rájöttem.
  • RaPad
    #24
    Hi all!

    Mior ugye meg éne nyoni egy gombot a bootolásnál neke kirja hogy boot from CD_
    _

    és nyoo a gobot de ne csinál seit. Mi lehet a gond? több ször nyoja meg? csak bizonyos gobokat lehet? Hosszan nyomjam? Entert is utána vagy MI?!!!!!!!
  • nicola
    #25
    A Google-n kerestem a Windows XP serial pack
    leszedésével kapcsolatban. Már leszedtem az SP2-őt
    mert nem birtam ki az állandó figyelmeztetést.
    Van egy jó tűzfalam és virusirtóm (PC Cillin) és nincs
    szükségem a Winfos Sp2-jére
    Már leszedtem és mindig egy buborék ugrik elő ezzel
    az angol felirattal : " Your Computer Might Be At Risk
    You virus protectation status is bad. Spyware Activity
    detected. Click This Balloon to Fix the problem".
    A másik egy Windows Security Center ablak piros
    alapon fehér kereszttel figyelmeztet hogy a Windows
    tűzfala (amit már leszedtem) spywereket talált.
    Kérlek adjatok valami megoldást a Windows újratelepítése
    nélkül.
  • stratoman
    #26
    Szvsz egyszerűbb lett volna bekapcsolni azt, hogy "Rendelkezem saját tűzfallal illetve víruskeresővel" a Windows Security Center-ben és többet nem figyelmeztetett volna.
  • neelix31
    #27
    A biztonsági központban a bal oldalon van egy erőforrások lista. Közöttük egy a Biztonsági Központ Riasztási módjának megváltoztatása.
    Itt mindent ki kell kapcsolni.
  • nicola
    #28
    Köszi de azt hiszem ezt ő magától megtette, mert kiirta hogy a Trend Micro Pc Cillin tűzfala fut. A biztonsági központban letiltottam az egészet,de akkor is nyomta a buborékot. Most hogy meg lessedtem még le se tudom lőni. Honnan fut ez ??? A szolgáltatások közül ?
  • stratoman
    #29
    A szolgáltatások között nézd meg, hogy van e biztonsági központ, vagy hasonló bejegyzés és azt tiltsd le.
    Egyébként jó az sp2, de egy használt rendszerre rakva okozhat problémákat.
    Egy esetleges újratelepítéshez csinálj sp2-es telepítő lemezt és ha újra kell telepíteni azzal rakd fel.
  • szaharin
    #30
    Hellósztok
    Most vetem új gépet, és olyan problémám lenne, hogy miutan az xp cdrol átmásolja a particiomra a fileokat, utannaujraindul a gép, és elvileg a windows telepitot kéne behozni.., de nem hozzabe hanem ujra és ujra csak bootolni akar..pedig kiveszem a cdt,de ezt irja: DISC BOOT FAILURE, INSERT DISC AND PRESS ENTER. És furi, hogy a biosban nem találom a winyom pontos tipusát..Jahmeg mikor másolja a fileokat a winyora, néha kiirja, hogy nemtudja másolni..ramegyek hogy ujra, és utánna jó..hmm
    lécci segétsetek milehet:S
  • Onishi
    #31
    Hellósztok nekem olyan gondom lenne, hogy amikor a Windowst a telepítő cd-jéről újra akarom frissíteni akkor már az elején ezt írja ki:



    Mit lehetne tenni?
  • phoenix1
    #32
    Próbáld ki, hogy újból particionálod az egészet. Honnan nem tud másolni, illetve hová nem tud másolni? Picit részletesebben.
  • gombisusu
    #33
    hali.Lenne egy kérdésem.Elvileg van a gépemen egy gyári vista.mint a formázáskor kiderült valószinű h egy rejtett partíción.nem tudjátok honnan lehetna azt feltelepíteni? előre is köszi
  • kollektor
    #34
    hi!
    nem értem !
  • phoenix1
    #35
    anno a norton ghost-hoz volt egy progi gdisk volt a neve ha jól emléxem azzal lehetett álítani, hogy rejtett legyen-e a partíció. Pl. keress rá google-n: http://www.google.com/search?hl=hu&client=opera&rls=hu&hs=ZmC&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=unhide%2Bpartition&spell=1
  • jaki88
    #36
    Sziasztok! Nekem olyan gondom van, hogy telepíteném a windows xp-t (behalt a gép, nem tudom hogyan, egyik napról a másikra, hibajelenség: elkezdi betölteni a windows-t és utána mielőtt betöltene az asztal meg minden akkor mindig újrabootol). Szal telepíteném fel, de ezt sem engedi, csiga lassan csinál mindent, addig rendben van a dolog hogy partícionálok, de utána ugye újraindul és a telepítőt már nem hozza be, hanem felhozza ugye hogy cd-ről akarom e indítani, és itt kész megáll. Ha meg újra rányomok, hogy cd-ről akkor kezdi előlről az egészet. Néztem hardver-es gondot, talán az egyik IDE foglalat rossz, nem is abba tettem bele a kábelt, de ez sem biztos. Teljes a káosz, ilyen még soha sem fordult elő, pedig jó párszor telepítettem már windows-t. Meg olyat csinált, hogy összevissza ismeri fel a megajtókat, pl. winchstert hol felismerte hol nem, vagy csak az optikaikat ismerte fel és a winchi-t nem, szal elég érdekes. Remélem nem nagy a gond. Előre is köszi
  • kollektor
    #37
    sztem reseteld a BIOS- t,ha van rá mód ,(valamilyen biztos van ,alaplap kézikönyve,esetleg reset jumper-t lehúzni pár mp-re,ha van ilyen)
  • phoenix1
    #38
    Szia. Mindenkép nézzed meg, hogy a vezetékek ott-e vannak ahol lenniük kell, master, slave stb.
    Hasonló dolgot tapasztaltam én is nemrég ahol wint telepítettem, de őnekik az alaplap purcant ki. :(
  • MM2
    #39
    Ha valaki driverokat akar leszedni, az ide jöjjön:
    http://www.driver.hu/
  • phoenix1
    #40
    Köszi, már meg volt :xD azért míg mindig marad a gyártó honlapja az első helyen :P sorry
  • MM2
    #41
    oké xD
    de itt is azért sok driver van összeszedve!