1239
Vízhűtéshez segitség
  • PeeTeR
    #78
    Thermaltake oldalan mar neztem, meg is talaltam, de ebbe a retkes orszagba nem szallitanak. Egyik ismerosom mar vett egy toluk ilyen redszert (Aquarius II -ot) es nagyon meg volt elegedve vele. Nekem a harom leginkabb azert tetszik, mert kulso csomagolasa van es nem kell osszebaszni vele a gep belselyet.
  • efter
    #77
    na akkor azt mivel magyarázod hogy alegujabb proci hütők mér aluminium szinüek!! már nem tudják átbaszni a népet a festésel,tehát sporolnak és már rá se fujják!
  • MaSzKa
    #76
    Te hülye vagy + láma
  • efter
    #75
    azé festették feketére hogy dizájnos legyen!! meghogy a paraszt azt higgye hogy valami ultra super fejlesztésü anyagból van! nem holmi vacak alúminiumól!
  • FtranX
    #74
    aha, köszi!

    Eddig egy boltban néztem meg, ott bruttó 36 K. Apám talált valami netes áruházat, ott 29 ezer. Ami engem egy kicst aggaszt vele kapcsolatban az az, hogy a szivattyúja mindössze 80 l/óra teljesítményre képes. Más fórumokon, viszont mindenhol 200-250 l/órás cuccokról beszélnek. Viszont találtam róla egy elég kimerítő tesztet, ahol azt írták, hogy a 80 liter elég neki.
    Hát nemtudom...
  • MaSzKa
    #73
    Szerinted a hűtőbordát (90 százalékát)a processzorokra régen miért festették feketére?
  • [NST]Cifu
    #72
    Most olvasom a HOC fórumát, és ott Yvorl (aki a HOC vízhűtését csinálja) nincs elragadtattva az Aquarius II.-től. Most már csak az a kérdés, hogy a konkurencia szúrja a szemét, vagy tényleg nem olyan jó az Aquarius II... :)
  • [NST]Cifu
    #71
    Hopp, most merült fel bennem, hogy meglehet, az autóhűtő itt nem is biztos megoldás, mivel a gyári szivattyút nem erre méretezték.

    Szerintem nézz el a HardwareOC fórumába, ott nálam okosabb emberek értekeznek erről.
  • [NST]Cifu
    #70
    A honlapja szerint a venti csak 22db zajszintű, a 29db a "system level", tehát az én értelmezésem szerint az egész rendszerre vetített zajszint.

    Ha venti nélkül akarod megoldani, akkor szvsz elég egy kisebb autóhűtőben gondolkodni, esetleg egy nagyobb autófűtőtestben. De bevallom személy szerint én nem vagyok nagy "vizes", csak láttam két házi rendszert (az egyiken egy LADA 1200-es hűtőradiátor volt, a másikon azthiszem egy Fiat Panda hűtőradiátora).

    Amúgy ha nem vagyok indiszkrét mennyiért vesztegetik az Aquarius II.-őt itthon? Én eddig csak Corsair Hydrocool 200-at láttam a pixelben, de a nettó 60.000Ft-t kicsit sokkalom érte...
  • FtranX
    #69
    Most akarok venni egy Thermaltake Aquarius II-t. Nálam az elsőszámú szempont a zajcsökkentés, viszont a raiátorán van egy venti (29 decibel)

    Szerintetek milyen és mekkora radiátort kell beszerezni, hogy ne kelljen rá venti?

    P4 [email protected] procim van.
  • Gerry
    #68
    Mindenképpen hülyeség:
    1. a festék valószínűleg valamilyen szinten hőszigetelő réteg, tehát ROSSZABB lesz a hőleadás!
    2. Színtől nem függ a hőleadás, de amúgy is a zárt házban minden "fekete"... ("Sötétben minden tehén fekete..." szólás alapján.)
  • efter
    #67
    nos! 1 kérdés! az egyik hüje haver azt állitja,hogy ha a hütőbordát lefestem feketére akkor jobba hőleadő képessége!!
    na szerintem ez hüjeség! szerintettek???????
  • efter
    #66
    a thermaltake oldalán nézz körül!! www.thermaltake.com
  • efter
    #65
    mi?? sok a pénzed?
  • PeeTeR
    #64
    Kerdes: Honnan lehetne szerezni, Thermaltake Aquarius III vizhuteses rendszert?
    Ha van valakinek valami cime, akkor legyszi szurkalja be a forumba, vagy kuldje el e-mail ha rossz almai lennenek a spam -tol :)
  • Zetorg
    #63
    a hagyományos hűtőborda ugyan így érintkezik, de szerinted ez a blokk mennyi hőt tud felvenni???
  • Borg
    #62
    Viszont a hagyományos bordának jóval nagyobb a hőleadó felülete.
    Ebben még bazinagy víznyomás, és alcsony vízhőmérséklet mellett sem lehet túl nagy hatékonysága.
  • 0ppika
    #61
    Miért volna hülyeség az 55-ös kép???
    Szerintetek a hagymányos hűtőborda hogy érintkezik a procival?
  • efter
    #60
    gondojj bele legalább talán arra jo,hogy nehezebben lehet lesarkazni vele a procit!
  • Lacc
    #59
    Lol ez a #55-ös víz"hűtés" Nem adok a procinak egy negyed órát se. De lehet hogy underlockolva van:P
  • Zetorg
    #58
    Köszi, megkaptam!A második elég jól néz ki!
  • Zetorg
    #57
    Elküldted a képet?
  • Zetorg
    #56
    Biztos -20 fokos fagyálló folyik benne!Úgy lehet, hogy hatásos lenne.
  • efter
    #55
    találtam a neten egy elég érdekes képet!
    na ehez mit szóltok?

  • Zetorg
    #54
    [email protected]
  • efter
    #53
    ez a jelenlegi állapot!

  • efter
    #52
    tudok mutatni egy képet aminek a mintájára készült,de az enyém belseje nincs lefényképezve! aggy egy emilcimet,mert nem tudtam feldobni a forumba!
  • Zetorg
    #51
    efter:el tudnád küldeni nekem a blokkok belső kialakítását?
  • efter
    #50
    ja az meg lehet hogy láttad máshol is mert egy csomo topikba beleszórtam!
  • efter
    #49
    ja hogy mennyibe kerűl? ez változó! aki a neten árulja az elkér érte 20ezreket! én kihoztam 2600ft-ból,mert csak a szivattyut kellet megvennem! a többi házilag készült faterom által!
  • efter
    #48
    PERSZE HOGY AZ ÉN CUCCOM VAZZ!!most már nem igynézki teljesen, mert beleépitettem a házba az egész cuccost! bent vannak a képek a PC Tuning topikba!!!!!!! Nézd meg!
  • Evil
    #47
    biztos a te cuccod?mintha lattam volna mar ezeket a kepeket mashol.
  • semo1
    #46
    Mennyibe kerül egy ilyen cucc?
  • efter
    #45
    mi az hogy"MI???" MAszka te geci megcsaplak vazze! inkább vegyél valami versenyképes gépet! 200MMX en még a netse fut gecó!
  • MaSzKa
    #44
    Mi???
  • efter
    #43
    Itt az én vízhűtésem!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #42
    Egy TT Aquarius nem jó?
  • Lazarus
    #41
    Ha szeretnétek jó blokkot venni keressétek meg hookR-t a hwswn, úgy tudom ő csinálja a legjobb mart blokkokat
    Amúgy van itt egy nagyon jó oldal: Mono vízhűtéses oldala
  • Lazarus
    #40
    nekem a 1800+@2400+ AMDmet 50 fokon tartja és nekem nincs radiátorom :) De ez vízhűtésenként változik
  • Lazarus
    #39
    kőleadás = hőleadás :)