1239
Vízhűtéshez segitség
  • t. Füly
    #118
  • Zetorg
    #117
    nem valami bonyolult.könnyen rá lehet jönni! :D
  • t. Füly
    #116
    akkor későn irtam,lassu voltam:)
  • t. Füly
    #115
    oldalam tessék
  • Zetorg
    #114
    már megvan!
  • Zetorg
    #113
    mond az oldalad címét lécci, mert elfelejtettem! :D
  • t. Füly
    #112
    Ha esetleg vkit érdekel akkor vannak eladó innovatek-es cuccaim,van egy szett is amiben minden van(cpu blokk,tartály,szivattyú,csövek,fém illesztések,innovatek folyadék,radiátor,egy halk 12cm-es venti).Mindegyik cucc tök uj.
  • Narancs
    #111
    Hallod, ez nem semmi, képet küldj már róla!
    Vagy szerintem a radikalmod.hu -ra simán fölnyomhatnátok!
  • Zetorg
    #110
    nem tud valaki olyan helyet budapestem ahol lehet venni sárgaréz tömböt?
    vagy esetleg valaki tudna nekem olcsón szerezni?
  • Spade
    #109
    Na jóvan ez inkább a másikba való
    suxxx
  • Spade
    #108
    Eh, ezt leírom, a haver mit működött össze nemrég.
    Kellett volna neki egy hűtő mert a régi csapágyas lett, de ahelyett hogy vett volna egy gyárit csinált egyet: négy kis villanymotorra rászerelt egyenként egy szélkereket (kicsivel nagyobbakat mint ami a tápokban szokott lenni). Úgy csinálta meg hogy az egymás mellett lévőknek ellentétes legyen a forgásiránya (koaxsziális). Ezeket beszerelte egy vastag pvc csőbe (kb mint egy gázturbina-kompresszor) és be a gépbe (nem lógott ki nagyon, csak úgy 30 centire). Brutál 24V-os toroid trafóról megy neki. Max fordulatszámon van olyan süvítés! Le kellett földelni a csövet mert az áramló levegő feltöltötte és néha áthúzott az ív a gépházra :))))
    Vérszemet kapott a haver. Lement a pincébe (nagyobb mint maga a ház). Lemezből hegesztett egy szűkülő csövet. Az elején 40 cm az átmérője. Három 1KW-os motort rakott az elejébe, persze mindhárom tengelyén a szélkerék. Ezek felgyorsítják a levegőt, ami a szűkülő csőben előrehaladva átmennek még egy nem motorizált lapátsoron (közös tengelyen vannak és a cső vége felé egyre kisebbek). A negyven centi átmérőből a végére lesz 20 mm :))))) Olyan forró ott a cső, hogy a víz sistereg rajta. Ezután jön egy 16 méteres szakasz két vízzel teli 200 literes hordóban. Itt nem változik az átmérő (a nyomás) csak kezd lehülni benne a levegő. És végezetül a komplexum végén a kivezetésen kitáguló levegő annyira lehűl, hogy már 10 perces működés után fajin jégcsapok keletkeznek a csövön (a hőmérő szerint -12°C-os a levegő). (a havernak méhtelepe van)
  • WiNters
    #107
    Hi!
    Koolance Exos vizhutest keresek de nem talaltam boltot ahol meg lehet vasarolni.
    ha tudtok ilyet irjatok be.
    kösz.
  • efter
    #106
    kinek a pap kinek a papné!
    nekem ez jutott,megvagyok vele elégedve,különbense vagyok félős hogy mivan ha elbakerolja a gépet a viz!
    veszek másikat! jelen pillanatban az alaplapom 8ezer ft!
    az nem pénz! de ha lenne egy 50rugós deszkám,akkor énis meggondolnám a vizet!
  • Gremovan
    #105
    Efter, nem rossz a geped! De en tartok a hazi, barkacs megoldasoktol. Igy nekem nem nagyon johet szoba mas, csak a gyari. Szamomra a csendes uzem, es a biztonsagos mukodes az elso. Nagyon megrazo elmeny lenne nekem, ha egy olcso vizhutes miatt menne tonkre a hozza kepest draga gepem. Es szerintem sokan vannak rajtam kivul, akik igy gondolkodnak. Tudom, most jon a valasz, mely szerint nem mindig a markas es draga cucc a legjobb valasztas, de aki nem szeret, nem tud barkacsolni, annak nincs mas. Álmodozni pedig a hozzam hasonlo ketbalkezes csoroknak is lehet. :)
  • efter
    #104
    megdöglesz!
  • Gabesz amd64
    #103
    Nem a tiedért adok!
    Ha jól belegondolok még ennyit se ér!:-))
    hihihihihi
  • efter
    #102
    miva?
    miért acc te 3ezret? a gyári vizhütésért? mert arrol volt szó!
  • Gabesz amd64
    #101
    Ha ha ha!
    Mekkora vicc!
    Adok én érte 3000Ft

    Megegyeztünk?
  • efter
    #100
    200ezerért ajánlom is nekik!!!!
  • Gabesz amd64
    #99
    ja!
    én kérek elnézést!
    De akkor is biztonságosabb a gyári!!
  • efter
    #98
    na látod gecó! nekem ez szinte ingyen volt és azért mégiscsak vizhűtés!! meg halk is mint állat!
    persze nekem is jobban teccik a gyári,de 200ezret nem adnák érte,mégha tudnék is akkor se!
  • efter
    #97
  • Gremovan
    #96
    Nekem is bejon a latvany! Es ennek tuti nem sok hangja van. Talan csak annak a 12cm-es ventinek ami a hazon beluli kis holeadon van es a pumpanak van egy keves, de ez legfeljebb halk duruzsolaskent szorodhet ki a hazbol. Amugy gyorsan atszamoltam annak az erteket ami a kepen van. Ra kellett dobbennem, az elso becslesem eleg alacsony osszeg lett a valosaghoz kepest. Szo mi szo, valoszinuleg sohasem lesz eleg penzem egy ilyenre.
  • Gabesz amd64
    #95
    Ja eléggé odabasz ez a cuccos!
    ilyet idehaza azt királyság van!
  • Gremovan
    #94
    Amugy ami hutes a kepen van az cirka 150-200e Huf korul mar beszerezheto. :(
  • Gremovan
    #93
    Nem, ez nem Zalman. Mint a haz felirata is jelzi, ez egy Innovatek vizhuto rendszer. Hatekony, de meglehetosen koltseges. Bovebb leiras a www.vizhutes.com oldalon. illetve egy teszt is van a prohardver oldalon.
  • Zetorg
    #92
    Ez egy zalman ugye?
  • Gabesz amd64
    #91
    Ez nem az enyém Krójer de ha ilyet csinálsz akkor meghjolok elötted!!

  • Zetorg
    #90
    készülget a második vízhűtés!ezzel majd óvatosabb leszek! :D
  • Gabesz amd64
    #89
    Hát ehez csak gratulálni tudok
  • Zetorg
    #88
    Nem is veszélyes!Csak egy alaplapom halt meg amikor volt!
  • Gabesz amd64
    #87
    Jó dolog a vzhütés csak veszélyes!
    Nagyon csendes az biztos de 10000-ket nem adnék érte!
  • O0D:
    #86
    hátha még nem ismeritek:

    overlockers.comlytron.com/support/ex_select.htm
  • MaSzKa
    #85
    hejzet van
  • efter
    #84
    dobjon már valaki egykét képet a saját vizhütéséről! persze csak akinek van!
  • PeeTeR
    #83
    koszi! :)
  • Zetorg
    #82
    Itt megkérdezketsz róla akármit!
  • Zetorg
    #81
    Van olyan radiátoruk amit a gép oldalára fogatva, vagy mellé, talpakra állítva lehet elhelyezni!
  • PeeTeR
    #80
    nekem lenyegeben az lenne a fontos hogy a gepbe a csoveken kivul semmi ne legyen :)
    vagyis a keringeto rendszer a geptol fuggetlenul elhelyezheto legyen.
    ennel a 'HOC' rendszernel ez megvalosithato ?
  • Zetorg
    #79
    Szerintem az aquarius II nem éri meg az árát!Haveromnak ilyen van, de szerintem nem valami nagy szém, és egy kis ráfizetéssel lehet jobbat venni!A HOC vízhűtés a vevők visszajelzése szerint nagyon jó!Az ára 43k + áfa!