1239
Vízhűtéshez segitség
  • Punkerwork
    #758
    aszem abban is csak 120 lityós pumpa van, a többit nem tom kéne tesztet olvasni róla.
  • Narancs
    #757
    Gondolom Reseratorra gondolt, csak összekeverte...Amúgy TT Rocket mennyiben jobb/rosszabb mint Zalmi?
  • Punkerwork
    #756
    na állj a Zalman az Reserator/Reserator Plus, a Rocket az tudtommal TT :)
  • Narancs
    #755
    Punkernak ilyen van. De haolcsóbban kell akkor Ordasi blokkok, OBI csövek és bilincsek, Hydor Seltz L20 pumpa, Lada/Skoda/valamilyen nagyobb radiátok(ok).
    Ez így teljesítményben ugyanolyan, ha nem jobb. Ára mégis jóval kedvezőbb:
    Ordasi blokkok: ~8K
    Pumpa: ~5K
    csövekc bilincsek: ~1K
    Radik: ~5K
    _____________________
    ~19K

    Csak kicsit többet kell vele pöcsölni.
  • csiga88
    #754
    Mit gondoltok a Zalman új Rocket passzív vízhűtőjéről?Van benne proci meg vga hűtő is és zajmentes.Olvastam egy tesztet ott rárakták a legforrósodóbb vga-t meg egy csúcs intelt és egész tűrhetően hűtőtte.Csak húzós az ára.
  • Punkerwork
    #753
    VGA-val együtt? hol éltek ti? + a legforróbb procival? az én 630-asom nyári a legnagyobb nyári melegben nem volt 45 foknál több, úgyhogy tuti bekötöm a VGA-t is.
  • MacrosTheBlack
    #752
    Hát nemtom, én ennél többet vártam volna egy vízhűtéstől. Jó, passzív a cucc, de akkor is elég gyengének hangzik a 60+ fokok.
  • B@dsector
    #751
    Lehet, hogy ez lesz a végén Thermaltake Tai-Chi bátyámnak meg eladom 20k-ért a Shark-ot.
  • Punkerwork
    #750
    a PLUS ne tévesszen meg a torony teljesítménye ugyanaz csak a szine más meg úgy duplaáron van hozzá VGA blokk.
  • B@dsector
    #749
    Na igen a Zalman Reserator 1 Plus-hoz képest elég kevés, de lehet hogy bőven elég ennyi mivel leadja a hőt nagy felületen.
  • Punkerwork
    #748
    a 90L/óra nem kevés?
  • B@dsector
    #747
    Kell nekem egy ilyen Thermaltake Symphony Water Cooling Kit szerintem cool
  • Punker
    #746
    vennem kell egy VGA blokkot, és jó lesz :)
  • Punkerwork
    #745
    magasabban volt a gépem az asztalon mint a toronyban a vízszint, a keringés olyan gyenge lett, hogy a gép lekapcsolta magát a blokk meg megégette a kezem, kb 4-5 percig ment szegényke rendes hűtés nélkül :)
  • izb
    #744
    Egymáshoz képest jól helyezkednek el a játékosok,akkor elviekben be kell indulnia.
  • Punker
    #743
    most 33, a tegnap esti élményem a tuning topic-ban.
  • Gabesz amd64
    #742
    Punker!

    ebben a nagy hőségben milyen meleg volt a procid?
  • Punker
    #741
    most komolyan gondolkozzatok már, ahoz hogy 1-2 liter folyadék keringése beinduljon szerintetek mekkora hő kellene? mert itt nem simán elindul fölfelé legalábbis nekem nem, hiszen a blokk magasabban van mint a tartály szal elöször lefelé kell elindulnia + amíg a szobahőmérsékletű lötyi elérné a keringési hőmérsékletét, a proci 2x megsülne.
  • Zetorg
    #740
    minden légnemű/folyékony anyagra igaz, hogy a melegebb az fölfelé áramlik, mivel könnyebb.
  • izb
    #739
    De az elv ugyanaz!!
    Hőleadás!!
  • Banyapapa
    #738
    Te nem a levegövel kevered?
    Az felfele száll ha meleg,de a vizet keringetni kell, lecserélni a gépben levö meleg vizet/löttyöt a kinnti toronyban/miniradiátorban levö hidegebbre.

    Anno nemrég egy barátom vett egy régi házat,abban pl a fütéshez nem volt (ill a kazánhoz) keringetöszivattyu, vizes srác mondta nemis kellett akkoriban mert legalacsonyabb pontra kellet épiteni a kazánt, keringet a viz magátol.
    De az fütésre van és nem hütésre:P
  • Zetorg
    #737
    asszem még nem járt erre fizikus :)
  • Narancs
    #736
    Építs egy vízhűtést és próbáld ki...
  • izb
    #735
    Ok hogy nem megy,na de miért nem??
    Valaki fejtse már ki nekem bővebben ha lehet..
  • UnConnecteD
    #734
    ez nem igy van. pumpa nelkul vizhutes NEM letezik.
  • izb
    #733
    Ha melegebb mint a többi része,akkor csak felfelé mehet nem??
    Ha meg felfelé megy,akkor állandó mozgásban van.
  • Punker
    #732
    mert legtöbbször nem csak fölfelé kell mennie + ha már felforrt az régen rossz.
  • Zetorg
    #731
    gondolj bele, hogy a feláramló víz mire lehül, addigra a blokkokban felforr a víz :)
    nem működik és kész.nem véletlen találták ki, hogy pumpa kell bele.
  • izb
    #730
    Ez azért érdekes,mert elviekben ha fölmelegszik akkor csak elindul,és mindig friss víz kerülne a helyére.Főleg ha jó kis meleg a proci.
    Miért nem működik?
  • Punker
    #729
  • Punker
    #728
    nem szokás tv-t kötni mellé
  • izb
    #727
    Bizti nehogy elázzon:))
  • Zetorg
    #726
    van egy túlfeszvédős elosztóm.miért baj, hogy van más is a gép mellett?
  • Punker
    #725
    "2 minek?" ezt ugye nem mondod komolyan :(
  • Narancs
    #724
    Áramlana...fuck...
  • Zetorg
    #723
    1 de asztal alá rakjuk :)
    2 minek?
  • Narancs
    #722
    Ja, fater is fölvetette...csak épp kurva lassan áramolna, ha egyáltalán áramolna...
  • Zetorg
    #721
    ez nem működik!
  • izb
    #720
    Elviekben a meleg víz felfelé törekszik nem??
    Ha ez igy van,akkor nem lehet megoldani,hogy ne keljen pumpa??
    Igy magától mozogna a víz.
  • Punker
    #719
    1 gépet nem rakjuk asztal alá
    2 gépnek mindig külön hosszabító(zavarszűrő)