1239
Vízhűtéshez segitség
  • Ace McCloud
    #1239
    Sziasztok!
    EN 9800 gtx asus videokártyára kellene vízblokk, meg szűkítők 9 - 6 mm re.
    Sajnos sehol nem találok honlapot, ahol ezeket meg lehetne rendelni...
    Ha valamelyikőtök tudja, hogy honnan lehet ezeket beszerezni, légyszi írja le ide a címet!
    Köszi....
  • Csavez
    #1238
    Hi!
    Most akarok én is valami vízhűtést összerakni,csak full nem vágom!
    Iszonyat hőt termel a gépem,ezt akarom csökkenteni ha lehet.
    Gépem:
    Gigabyte ma790x-ds4,800w ozc táp,OCZDDR-2 4Gb/1066 Gold KIT
    Amd phenom II 940 BE 3.0ghz, 2db ati 4870x2 (crossfire).
    A procit felhúztam 3.3-ra itt még stabil,vizhűtéssel lehetne feljebb húzni?+ a kártyák közé vízhütő egységet rakni?


  • SzocsA
    #1237
    a prociról a vgara megy a meleg víz??? majd átmegy amásik vgravagy fordítva!?????
    vizzel sem lehet lejjebb hűteni 40 foknál a procit! csak annyi hogy nem kell annyi venti elég neki 1 a háznak meg a radiátorra!
  • zsivko
    #1236
    Most készülök egy kisebb befektetést csinálni ami ebből áll:
    Cooler Master Cosmos 1000 - mert nagyon halk, de nem nagyon jó a szélőzese és ezért hozzá
    Cooler Master Aquagate Max-ot akarok venni. a kérdéseim a következők:
    1. Elég lesz egy Cooler Master Real Power Modular 620w táp? (mert ilyet gondolok venni)
    2. Le tudom e vele hüteni a Athlon64 x2 6000+ Black Edition-t és a Gigabyte 4850 vga-t?
    3. Nem találok olyan bordát ami a ramot meg a gpu-t is hűtené.

    Előre is köszönöm
  • MaSzKa
    #1235
  • Solten
    #1234




    link
  • R1200Gs
    #1233
    Köszönöm a válaszotokat. Egyelőre rakok bele egy nagyobb tápot, valószínű az megoldja a problémát. Majd ha egyszer veszek valami komolyabb gépet, amit húzni is lehet, akkor abba rakok vízhűtést is. Tulajdonképpen ez a rendszer nem igényel akkora hűtést.
  • Solten
    #1232
    400-as FSP PNF is elég lesz szvsz: ~8k; Gigabyte Superb (FSP beles): ~10k (400W); Chieftec 450GPS: 12.540 (link)
    OCZ 500W (FSP beles): link
  • Gabesz amd64
    #1231
    inkább ez:
    http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15440

    az a vízhütés nem rossz :)
    de nekem házi készítésü van,magam raktam össze :)
    itt látod:
    #1195
  • R1200Gs
    #1230
    Sajna már rájöttem én is hogy nem codegent kellet volna vennem, de akkor úgy voltam vele nem lényeg milyen a ház, és a táp.
    Ez a táp, és ez a vízhűtés szerinted jó:

    http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15440

    http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15079

  • Gabesz amd64
    #1229
    codegen= fos

    cseréld le legalább egy márkás 500 Watt-os tápra.mert iszonyu kevés a 400Watt

    elvileg nem vestz fel sok áramot a vizhütés...de a tápcsere ajánlott
  • R1200Gs
    #1228
    Sziasztok!
    Érdeklődnék néhány dolog iránt. Vízhűtést akarok venni a gépbe. http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=15079
    A gépem: Phenom 9600, alaplap Asus M3A s Am2, videokari Asus EN 8800 Gt 512, memória 4 GB kinstone 800 MHZ cl4, 1 db 320 sata-s winchester, codogen házban 400 wattos táppal. Ez a táp nem kevés ehhez a konfigurációhoz? Ha vízhűtést veszek a gépbe, mekkora tápellátás szükséges. Gyakran fagy, de csak ha játszok. Van hogy napokig megy gond nélkül (ha letöltök). A fagyás oka lehet a gyenge táp, vagy a melegedés? 64 bites vista van fönt az okozhatja a fagyást? Everesttel néztem kb. 48-55 fokos a proci. Levettem a ház oldalát, és raktam bele még egy ventilátort, így összesen a házban van 3, plusz proci, videókari, ezért elég zajos. De ezelőtt 58-60 fokig felment a hőmérséklet, de a processzor csak 61-et visel el. A hőmérséklet valamelyest optimalizálódót, de sokszor iszonyúan zörög a ház. Nem volt egy jó választás a codogen. Ezért akarom kicserélni vízhűtésesre a rendszert. De tudnom kellene hogy cseréljek tápot is nagyobbra? Válaszotokat előre is köszönöm.
    Üdv Tibi
  • MaSzKa
    #1227
    http://www.subcooling.hu/index.php

    érdemes megnézni tesztek
  • trident
    #1226
    Nagyon korrekt áron raktad össze.
  • Gabesz amd64
    #1225
    nekem gyári minden cucc:radiátor pumpa blokkok és így jött ki 20-25k-ból

    ha bontoból szerzi a radiátort meg a pumpát akvarisztikai boltból akkor olcsobban talán.
  • trident
    #1224
    Én a helyedben elsőnek elgondolkodnék még a légen, Cooler Master Hyper TX2 + Coolink GFXChilla például (kb. 11-12 ezer összesen).

    A gyári vízhűtés sokszor aranyáron van, és ha nem feltétlen hallgatsz a hurrogásra, akkor ha házilag készített blokkokat (gpu+vga, ha kell nb) vásárolsz, akvarisztikai boltban pumpát, ismerőstől/bontóból/autószerelőtől hőleadó radiátort, akkor ki tudsz jönni kb. 20-25-ből.

    Ha gyári vagy komplett vízhűtést nézel, ott viszont fel kell kötni a pénztárcát.
  • Gabesz amd64
    #1223
    nekem kb 20k-25k-ból jött ki,de nincs a VGA-n blokk
  • Gabesz amd64
    #1222
    ha lejebb tekersz egy picit láthatod az én képeimet,halkabb lett a gép csöppet :)

    csak a szivattyú bugását lehet hallani picikét :)
  • The Norberto
    #1221
    azért elfogadnék egy komplett vízhűtést:) Proci VGa meg chipestt ebyi ugye?? XD menyiből jönne ki egy full??:)
  • doxadmin
    #1220
    Üdv

    Nemrég vettem szgépet, és elég hangosak benne a ventik. Vízhűtésre godoltam, de nem tudom mennyire lehetne ezzel csillapitani a zajt. asus P5n-sli alaplapom van, benne egy c2d 2.66ghz-s proci és nvidia 8800gt 512 videókari.

    Egyenlőre csak ismerkedem, és tájékozódom hogy mit, hol, mennyiért, érdemes és lehet venni. 40ezerből ki lehetne hozni egy komplett hűtést?
  • MaSzKa
    #1219
  • MaSzKa
    #1218
    nem olcsó
  • Gabesz amd64
    #1217
    én nem ilyen lemezes szarokról pofázok :)
    hanem ilyenről:

  • MaSzKa
    #1216
  • MaSzKa
    #1215
    revoltec ramsüni 2400Ft
    http://prohardver.hu/apro/vizhuteses_blokkok_gyartasa_uj_web_oldal_a_linken_szett_akciok/hsz_1314-1314.html
    GPU blokk (anno r600 néven): - VAN - 9.900
  • Gabesz amd64
    #1214
    hát arra teljeset gondoltam,de baromi drága :(
  • MaSzKa
    #1213
    és a vga-d h2o?
  • Gabesz amd64
    #1212
    ez nem az a fajta

    de ha volt már DFI-d akkor tudnod kéne
  • Solten
    #1211
    Amennyire viszolygok tőle, a jövőben meggondolom, effektív, halk.
  • Gabesz amd64
    #1210
    pfff

    már 3 éve mondogatod h lesz vízhűtésed
    sose lesz...


    mit vársz,nem olcso dolog a vízhűtés
  • Solten
    #1209
    Nem a minőségről van szó, egy 3 cm-es mikroprüttyögő visít rendesen.
  • Solten
    #1208
    Wehhehhe...
  • MaSzKa
    #1207
    csak azért mert lehet én is rendeltem volna

    bár most néztem asus-ra 1 garnitura csak a lapra 19eft:-(
  • Gabesz amd64
    #1206
    nincs hát,minek az rá?

    feleslegesnek tartom,még egy dolog ami elromolhat egy alaplapon :)
  • Gabesz amd64
    #1205
    msn-en beszéltük még januárban,de mindegy...
  • MaSzKa
    #1204
    nekem is megy még a régi Abit NV8-on :D
    csak marha hangos lett
  • Gabesz amd64
    #1203
    pont fasza a citromsárga szín,na de mindegy...kinek mi!? :D
  • MaSzKa
    #1202
    nem említetted sehol se milyet vettél és hol
  • Gabesz amd64
    #1201
    előbb szarik be a VGA-don a venti mint az én chipset ventim...nem olcso bovli szar van/volt rajt
  • Gabesz amd64
    #1200
    mondtam volna h nem azt vettem? :S