179
COMMODORE rajongók ide
  • barret
    #99
    Nekem csak az Icicle Works tetszett,és a Rockman!
    Sajnos +4 -em volt,Elite kilove...:(
  • trabant
    #98
    Disz iz dö bigining of a bjútiful frendsip...
  • trabant
    #97
    Best of: Quasimodo, Icicle works, Who dares wins, Saboteur, Elite, Iron lord, DOC. Meg még vagy 200 db, aminek már a nevére se emléxik az ember. :)
  • lck
    #96
    Télleg nagyon jó volt, de HL2 se kutya!
  • lck
    #95
    Ezek voltak a kedvenceim:
    Wizard of War, Impossible Mission II

    Életem első játéka amit saját géppel játszottam: a Ski -volt. ( Sielni kellett, mindíg csak 2 pályát tudtam megcsinálni. )

    Irtam basic-ben ( gépi kódu betétekkel !!! ) saját tetris-t meg kockapókert. Napokig játszottunk a haverokkal.
  • trabant
    #94
    Azért azt is tegyük hozzá hogy a mai hardverek nem kicsit bonyolultabbak egy C64-nél, és nem kicsit nehezebb átlátni a kódot, optimalizálni hardverre (nameg ugye melyikre a sok közül). Manapság már nem kivitelezhető a teljes optimalizáció, de ezzel nem is lenne semmi gond ha legalább ésszerű határok közt valamelyest törekednének rá. A baj ott van ha még csak meg se próbálják, akkor születnek olyan kódok mint az Ultima 9, aminek semmi hw nem elég.
  • mesor
    #93
    Sziasztok!
    Nekem a C64 volt az első komoly gépem amivel játszani és programozni lehetett. Felejthetettlen perceket szerzett nekem az a kis gép pedig viszonylag későn 1993 tájékán szereztem eggyet belőle. Olyan játékok jelentek meg rá amelyeknek hatalmas hangulatuk volt. Egyik mai játéknak nincs olyan hangulata. Egyébként is ma már a C64-es játékok többségének adaptációját játszuk a PC-ken.
    Isten volt a C64!!!!!!!!!!!!!!
  • Aramir
    #92
    Megkésve, de azért válaszolok :D

    http://plus4.emucamp.com/
  • Zozo76
    #91
    Mondom igy karacsony alkalmabol, mivel most boven van idom, megnezem hogy az "evek" folyaman milyen topic-okat nyitottam. Hol vagytok Commodore, TV Computer, Spectrum, Enterprise Tulajok???

    Beszelgessunk egy kicsit, nosztalgiazzunk! Irjunk elmenyeket ezekkel a gepekkel kapcsolatba. Vagy valami. Es ne csak Commodore tulajok!
  • BaLeeX
    #90
    Amikor kéri a következő oldalt, akkor alt+szám (nálam C64-nél alt+8) és ott kell bedani neki a 2. lemezt és megnyomni egy gombot.
  • doncarlos
    #89
    Hi! megint én! letöltöttem .prg kiterjesztésű c+4 játékokat,de nem ismeri fel a vice....? Mi ismeri fel? Hogyan kell 2lemezes játékokat betölteni?
  • doncarlos
    #88
    Nem tud véletlen vki egy c+4 emulátort pc-re? Neten hogy jelzik a c+4-et? Játékokat honnan lehet letölteni? thanx!
  • doncarlos
    #87
    Nem tud véletlen vki egy c+4 emulátort pc-re? Neten hogy jelzik a c+4-et? Játékokat honnan lehet letölteni? thanx!
  • BaLeeX
    #86
    Hát igen.
    Ez volt egy jó dolog abban a gépben, hogy az volt a király aki a maximumot ki tudta hozni belőle és tényleg profi játékok születtek rá, főleg a vége felé.
    Egy dolgot bánok, hogy a magyar fejlesztésű doom szerű játékról lemaradtam, mert addigra már nem volt meg a gép. :(
    Mai játékokat nézve meg mi a tencencia:
    Minél gyorsabban megírják a játékot, majd a hülye user úgyis megveszi pl. a HL2 miatt az új videókártyát, meg memóriát, meg processzort. A programozói tudás meg egyre inkább háttérbe szorul. :(
  • nemcsakfeel
    #85
    Emlékszem amikor megírtam C64 re rajzprogramomat mekkora szám volt.. azóta állítom kevesebbet programozok, mint azokban a szép időkben.
    A sprite csodálatos dolog volt!!!! Nem tudom ti mennyire használtátok,.. de nekem pl. pc-n az váltotta ki a rosszallásomat hogy nem tudok spriteokat programozni. ( hol volt még directX, vagy Ogl 3d modellekkel, texturákkal ... )
    Én úgy tudom hogy a legtöbb játék máig c64re készült.. ( legalábbis pár éve még így volt ), pedig nem lehetett bővíteni igazából epromon kívül. A
    zóta mindenki bővít, fejlesztő eszközök minden kis cismbók kezében vannak és mi az eredmény? Egy sor hulladék program.

    C-64
  • SoDI---
    #84
    de igen, csak nem törvényesen :)
  • Csudri #83
    ???
  • Kras
    #82
    PP 06,es fut rajta a Battlefield.
  • Csudri #81
    Most viszont nem kapsz egy király gépet egy nyár alatt megszerzett zsugából!
  • sWaTCh
    #78
    A Sprite az egyszerű, primitív ;-) gépeken (C16, Plus4, IBM PC stb...) valóban szoftveres utánzása a C64-en és Amigán is megtalálható videochipbe épített hardvernek :)
  • Zozo76
    #76
    Tenyleg, nekem volt (van) fenyceruzam valahol...
    Volt egy rajzprogram is hozza amivel hires-ben lehetett rajzolgatni (320x200 csak eppen ket eloterszin nem kerulhetett egy 8x8-as blokkba).

    Ja amugy anno rajzolgattam C64-en. Elloszor az ART STUDIO-val, majd az AMICA-PAINT-tal. Az volt a rogeszmem hogy C64-en is ki lehet hozni AMIGA szintu grafikakat (ami akkor alltalaban 320x256x32szin-t jelentett), na ezt probalatam ujrarajzolni 64-en 160x200x16szinnel persze a 4x8-as kinlodas ott is megvan csak eppen 3 szin lehet egy blokkban + hatter)
  • magyar ember 2
    #75
    A sprite szoftveres megoldas, gyakorlatilag 1 1ben kezelt memoriablokkot jelol, hogy hianyozhatna, vagy nemhianyozhatna 1 geprol?
  • magyar ember 2
    #74
    Akkoriban meg nem foglalkoztam a hardverrel, most meg mar nem azzal a tipussal, ezert csak azt tudom, ami az akkori altalanos velemeny volt, hogy a +4 elvileg jobb. Ha te tudsz tobbet rola, esetleg megoszthatnad velunk.
  • sWaTCh
    #73
    A Kiskstart iggggen jó volt :)
  • sWaTCh
    #72
    A Plus4 és C16 sokkal illetve sok tekintetben kevesebbet tudott a C64-nél. A hang mellett nem volt analóg poti csatlakozó, fényceruza, a memoria "lapozással" csodákat lehetett művelni és sorolhatnám. A legfontosabb ami miatt alúlmaradt a játékokban (is) a SPRITE hiánya volt. Ez sajnos meg is látszott a programokon, tisztelet a kivételnek :(
  • Pheel
    #71
    Nem! Ebben csak egyet kellett ugratni és azt pontozták :)
  • Zozo76
    #70
    Kiveve a hang! Az a C64 privilegiuma volt!

    Anno elfogult C64-es voltam, ma mar partatlan vagyok! Van 2db C64-em (regi es uj) + 1541/2 drive + C16 + Plus/4 + 1551 drive...
  • magyar ember 2
    #69
    Legjobb game. Meg a Mercenary.
  • magyar ember 2
    #68
    A C+4 elvileg tobbet tudott (az mas kerdes hogy ezt nem hasznalta ki semmi), viszont a C64re sokkal tobb jatek volt. DOC, Vendetta, Iron Lord csak 64re volt, nekem meg +4-em. :( Akkoriban sokat jartam haverokhoz. :)
  • magyar ember 2
    #67
    Kickstart?
  • Pheel
    #66
    Basszus! Emléxem rá! Napokat elbénáztam vele anno! :))) Csak a címe nem ugrik be. :) De kellene nekem is! :)
  • magyar ember 2
    #65
    Az a baj, hogy a mai allandoan valtozo vilagban nem igazan lenne hosszu eletu. Ma meg az x szabvany a nyero, holnap mar az y. Erre nem lehet epiteni. A PC is azert utotte ki a Commodorekat, mert konnyen valtoztathato a felepitese, 1 uj dolog megjelenesekor nem kell mindent a kukaba dobni, a regi es az uj dolgok is mukodnek vele. Persze ennek is van hatranya, pl. megmaradt meg mindig 1 rakas ertelmetlen megoldas, pl. 8086 kompatibilitas. Azert C+4 rulez. :)
  • Csudri #63
    Supergamez-en olvastam, ott nézz körül!
  • Lion
    #62
    van valami forrás is ???

    Elvileg az a gép már 89-ben elkészült csak sajnos az is megelőzte a korát... és már forgalomba sem került

    Egyébként nem lenne rosz létrehozni egy platformot mint anno a commodor kis doboz égetett szoftverek (email,szövegszerk,böngésuő,medialejátszó) és mehet atömegtermelés rengeteg helyen megállná a helyét mivel sok helyen erre lenne szükség csak.. és a sebeség hibátlan lenne nomeg némi smartal a frissítés is megoldható.. akinek van rá befektetési költsége keressen meg adom a terveket !
  • harcu
    #61
    Nosztalgiázz I-war2-vel. Én is azt teszem... :)
  • nokedli
    #60
    Nekem még megvan a jó öreg c-128-as masinám final-III kártyával!! Az akkori csúcsmodell XT pécéket úgy lenyomta, mint a sicc! Bár még a 286-os gépek is kezitcsókolommal köszöntek neki! :-)
  • Csudri #59
    Mit szóltok, hogy felújítják a Commodore-t? Igazi high-tech cucc lesz! 50mhz, 32mb ram!!!
  • gothic1
    #58
    Nem tudom régen olyan sokféle játék volt! És nem készültek ennyire egy kaptafára mint manapság.
  • gothic1
    #57
    Anno C64-en a Pirates!-t meg a Defender of the crown-t nyomtam sokat!

    No meg a Krakoutot, Cauldron2-t, Wizballt, Commmandost és még sorolhatnám.

    Emlékszem régen mindig azon volt a vita, hogy melyik a jobb a C+4 vagy a C64. Bár szerintem nagyon egyértelmű volt...

  • Sir
    #56
    Ujra elövettem az amiga emulatort es az ELITE-t :)
    Ha minden igaz nemsokára jön a Freelencer - némi nosztalgiával várom :)