179
COMMODORE rajongók ide
  • Gary
    #179
    Évekkel korábban volt a joy-ba épített C64 (C64DTV), abban is csak 30 játék volt!
    Kivéve, ha szétbontottad, a megfelelő helyekre forrasztottál csatlakozókat, akkor szinte bármit ráköthettél!
    A VICE emulátorban is van C64 DTV!

    Sz'al biztos, hogy ez is csak X fix játékkal fog jönni! Utána majd lesz infó, hogy hogyan lehet hekkelni! :D
  • Sippie
    #178
    és ez ilyen fos lesz mint a nes mini, hogy lesz rá fix 50 játék aztán csumi?
  • Ironman2
    #177
    Újra kezdik gyártani a Commodore 64-et




    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.09.30. 12:37:40
  • Aquir
    #176
    ezt nem hiszem el, de ez a c64 játék zseniális! gyerekkoromban játszottam valamennyit, és eleinte hard-on is könnyen verhető ha minden alkalommal direkt nehezet szerválunk... de ha csak normálisan elküldjük, akkor marha jó csaták tudnak folyni. minden ellövési mód és pixelnyi hely számít, attól kezdve hogy mélységében hova futunk, melyik testoldalunkra jön a labda, a lövés szempontjából a lövés előtti + közben nyomott gombokon át egészen addig, hogy bár a pálya a lövésekhez nem igazodva felfelé szűkül, ámde ezzel a két térfél szinte más játékstílust is igényel
    nem hittem hogy több napig is elleszek vele, sőt...

  • Gary
    #175
    Kösz! Nincs mit, szívesen!
  • n000rbi
    #174




    Mekkora király vagy!!! ÉVEK óta ezen agyalok, itt kellett volna kezdeni a kérdezősködést :) Ezer köszönet! ;)
  • Gary
    #173
    Dylan Dog?
  • n000rbi
    #172
    Azt hiszem itt fel is teszem a 40 milliós kérdést:

    Meg tudná nekem mondani valaki, melyik C64 játék záró képsorai a következő:
    Egy fickó beszáll a liftbe, felér egy sötét szobába, pisztolyt fog egy kopasz, ráncos emberre (?) és lelövi. Ezalatt tök jó zene szól.

    Nekem az egyik kazettámon van meg "the end sequence" címmel, de fogalmam sincs, hogy ez szimplán valami kis "videó" C64-re, vagy konkrétan játékhoz is van köze...

    Köszi!! (jó lenne youtube-on megint megnézni, de eddig nem találtam:P)
  • Aquir
    #171
    én ezt szoktam hallgatni :)
  • Desiderata #170
    rádió
  • Shiwo
    #169
    köcce :)
  • Gary
    #168
    Pettingmester C64-es újság, könyv szken-archívuma:
    Ajánlom az ÚJSÁGOK menüpontot, majd a COMMODORE VILÁGOK-at és onnan a CoV 12-es számának a 25-26-os oldalán lévő leírást.
    De csak végszükség esetére!
  • Shiwo
    #167
    nah, asszem elakadtam a démonok birodalmában

    a köv cuccaim vannak:
    kötél, feszítővas, repülőszőnyeg, kereszt, pohár, gyertya, ékszerdoboz meg egy rakat fejsze-darabka

    jártam már a börtönben, a vadászházban, a kút alatt rejtőző barlangokban.. utóbbi helyen van egy pók, amivel nem tok mit kezdeni, elállja az utat, átugorni nem lehet, ha hozzá érek, meghalok..

  • Shiwo
    #166
    nem, ez nem ismerős :(
  • Gary
    #165
    Mindenkinek BÚÉK!

    +1 tipp a labirintusosra:
    Lady Tut
  • Shiwo
    #164
    még ami rémlik, hogy sárgás színű volt a fal, volt hogy például fentről érkeztünk, s tán nem is szabadott a falhoz érni, de ebben nem vagyok biztos..ezt a scarabeust leszedtem, tuti nem erre gondoltam
  • Shiwo
    #163
    amúgy az oldalt ismertem, egyszer asszem neki is álltam átböngészni képről képre, de valszeg nem értem a végére..tán még a közepére sem
  • Shiwo
    #162
    a 2. stimmel, köszi :)

    az első viszont nem tudom..nekem oldalnézetes gém rémlik, s valami hüle hátborzongató zenéje volt (legalábbis annó annak tűnt)

  • Gary
    #161
    Az első, amit említesz, az valóban a Scarabaeus.
    Amit Aquir belinkelt, ott az S-betűnél az első oldal közepén Scarabaeus (Invaders of the Lost Tomb) címmel találod.


    A második - szerintem - a Démonok birodalma. Szintén az előző linken (Dohi oldalán) a D-betűnél, a második oldal alján Demons Empire (Démonok Birodalma) címmel lesz.
  • Aquir
    #160
    no idea
    jó keresést:))
  • Shiwo
    #159
    én meg már 1 csomónak elfelejtettem a nevét

    volt például valami olyan, hogy maráddal, szkarabeusszal, vagy nem tom mivel (valami repülő izének tűnt) és piramisba kellett kóvályogni...voltak ott tán pókok, meg a fene se emléxik, hogy még mik ellenfélnek.. scarab cím rémlik, de így nem találtam sehol

    a másik, aminek nem tudom már a címét, az asszem egy magyar progi volt..valami fickóval kellett mászkálni, tán zombik vagy mik jöttek, tárgyakat kellett felvenni, elvileg volt repülő szőnyeg is, de nem jöttünk rá, hogy működik, és relative hamar el is akadtunk benne, mert ahogy mentünk jobbra, elértünk valami vízhez, ahol nem tudtunk tovább menni
  • Aquir
    #158
    Tesómmal fő játékaink a Super Pipeline, Falcon Patrol 2, Cool croc twins, Bruce Lee, Beach Head, Pit Stop 2, International Ice Hockey voltak
    voltak még sportos játékok, International Truck racing, American Tag, International Tennis, blues brothers, Carnage, TOKI, Back to nature, stb. :)
  • Aquir
    #157
    mert ők képviselték a lényegét a "modern" villogó színes mozgó, képernyőn megjelenő játékoknak :) Itt annak is örültél ha felismerhető dolgokkal kezdhetsz valamit a képernyőn, de rettentő jó játékokat csináltak :)
  • BaLeeX
    #156
    Hihetetlen, hogy a mostanában kijött csillivilli szarok után mennyire gyengének tűnik az akkori grafika. És milyen királynak tűnt ugyanez amikor megjelent...

    Egy Out Run Europa után úgy nézett ki az egész mintha a játékterem költözött volna a tv-dbe. :)
  • Shiwo
    #155
    a jumpman előtt pont az van, amit pár kommentel ezelőtt kérdeztem, s Lammer írta le a címét a #150-ben

    c64 kapcsán nekem most egy bizonyos "bilbo library" 1.7-es verziója kellene tapis telóhoz, ami az ingyenes "frodo library" fizetős kiegészítője s50v5-ös c64-emuhoz (az ingyenes részben nincs hang, meg gáz irányítás van csak -.-)

    [apró]annyira viszont nem kellene, hogy fizessek érte..pláne euróban, neten keresztül... [/apró]
  • Gary
    #154
    Ezeket sikerült fölismernem és leírnom, amíg ment a videó (lehet, nem is mind jó, vagy kimaradt valami, mert még nem megy a vakon gépelés). Alig van 3-4, amit nem ismerek, a kimaradtak legtöbbjének a címe sajnos már nem jutott eszembe.

    Last Ninja2, Int Karate, Maniac Mansion, Pirates!, Zak McKrakken, Vendetta, Turrican x, Archon, Bubble Bobble, Summer Games, Ormus Saga, Bruce Lee, -, Firestart, Last Ninja1, Turrican x, -, Defender of the Crown, Asterix, -, Combar training, -, JN golf, -, Winter Games, Creatures 2, Impossible Mission 1, Usagi, Gianna sisters, -, ...Games, Bouler Darsh, -, Wizzard of Wor, -, Katakis, Mayhem in Monsterland, -, -, Pit Stop 2, Skate or Die!, Space Taxi, ...Games, Batman, Donald's Playground, Rainbow Island, Green Beret, Tusker, -, Int Karate x, Operation ?, Paradroid, -, -, Blue Max, -, Grand Prix Circuit, -, Wizzball, Buggy Boy, Arnie, Lode Runner, Spy vs. Spy, -, -, Jumpman, -, -, Myst, -, Rick Dangerous, Super Pipeline, Barbarian, Frankie goes to Hollywood, Ghost n Goblins, -, Exploding Fist, -, -, Jet set Willie, Gremlins 2, Tower toppler, -, -, -, Outrun, Aztec Challenge, Goonies, Krakout, Platoon, Ghostbusters, Addams family, Forbidden forest, -, -, Commando, Grog's revenge, -, -, -, Flimbo's Quest.
  • pointer4
    #153
    Nagyon fasza :D
    Olyan 20al nem játszottam sosem :D
    De sok nagyon jót mutatnak, azért hiányoltam még párat a legjobbak közül, Supremacy, SoulCrystal, Slicks, Ugh, Ugh Olimpycs...
  • Aquir
    #152

    :)

  • Gary
    #151
    Ezt ismeritek? Realtime C64 hack Kellemes kis program!
  • Lammer
    #150
    Fiendish Freddy's Big Top O'Fun

    anno mennyit jatszottam vele! omg, mekkora debil jatek volt ! eredeti kárdridzson volt meg a masik kedvenc (copypaste TereMsz lefitymalo jelzoje) Flimbózkveszttel egyetemben!4444 volt is nagy csodalkozas amikor havernal jatszottam lemezrol a flimbozzal es csodalkoztam: je' ez mennyit tolt :D (kárdridzs pova)

  • Lammer
    #149
    1. -> FAIL! (#150 :P)
  • Terensz
    #148
    #144-re akart menni
  • Terensz
    #147
    1.: Circus Games
    2.: Quest for Tires
  • Shiwo
    #146
    nézegetem, csak hát van párezer játék, hát nem fél perc átböngészni a listát..

    amúgy az ősemberesre csak sikerült rábukkannom.. a kavarásom azért lehetett mert a címében tires van, amúgy valami Caveman vagy mi (lehet ami nekem volt meg, ott hibásan lett a címe triesnek írva)

    a cirkuszos címe továbbra is érdekelne..
  • pointer4
    #145
    Hát sajna az első nem ismerős, a második meg csak rémlik. Ilyen ősemberesből az UGH meg a Chuck Rock maradt meg.
    Esetleg itt nézz körbe, képek is vannak a játékok mellett. Tudom kemény meló, de ha másnak sincs ötlete.
  • Shiwo
    #144
    Hali !

    Nem tom jár-e még ide valaki, remélem igen.
    Szóval 1-2 játék címére lennék kiváncsi, mert már nem emlékszem, hogy mi is volt.

    Az egyik egy cirkuszos játék, sok humorral. Különböző cirkuszos versenyszámok voltak, ami rémlik, hogy egyre magasabbról kellett beleugrani egyre kisebb dologba (dézsától kezdve a pohárig) közbe mindenféle hüle pozíciót lehetett felvenni zuhanás közben..meg mintha lett volna benne valami kötéltánc is...és bohócok voltak a zsűri, és egymást cseszegették, hogy dülőre jussanak

    A másik, mikor egy ősemberrel kellett menni, ami egy malomkő-szerűségen gurult. Volt olyan rész, hogy teknősök voltak a tóban, úgy kellett átmenni, hogy egyszerre voltak a felszínen és egy randa, bibircsókos ősnő várt bunkóval a túloldalon, meg olyan rész is volt benne, hogy egy brutál nagy lyuk, amin úgy lehetett átjutni, hogy valami madár jött, és felugorva megragadta a haját az ősembernek és átvitte a lyuk felett. Nekem Tries néven rémlik, de úgy sehol nem találtam.

    Amúgy emuhoz kellenének.
    Remélem valaki tud segíteni :)
  • Solten
    #143
    best of:

  • pointer4
    #142
    Ma toltam egy kis RoadKillt, meg superskidmarks-ot :D




    Jó kis amiga szimuval amigasys. 1 perc alatt készre állítgatható workbenchel!! :D
  • Rag Oil
    #141
    gabber nation az jó volt:D
  • Lammer
    #140